English

 


ספריית וידאו


סרטונים פלסטינים


סרטוני PMW


Share |
הקודם הבא

דיון בנורבגיה על דו"ח "מבט לתקשורת פלסטינית" בנושא תשלום משכורות למחבלים. משרד החוץ של נורבגיה מודע לכך שהרש"פ ממשיכה לשלם משכורות למחבלים, חברי פרלמנט נורבגים מתנגדים לכך
מהדורת חדשות 7 בערב בערוץ הנורבגי NRK: "הרשות הפלסטינית, המקבלת סיוע מנורבגיה, ממשיכה לשלם משכורות למחבלים פלסטינים היושבים בכלא. נורבגיה ועוד מדינות תורמות מחו נגד עניין זה לפני מספר שנים, אך המנהג ממשיך, הכסף עובר לאסירים במסלול עקיף."

כתב NRK תורמוד סטרנד: "מלכי [רוט] זכתה לחיות רק עד גיל 15 מכיוון שמחבל מתאבד פלסטיני פוצץ את עצמו בפיצריה בירושלים ב-2001. 15 אזרחים נרצחו. מי שאחראי להרכבת מטען החבלה, עבדאללה ברגותי, יושב בכלא הישראלי. פלסטין חולקת כבוד למאות אסירים פלסטינים, ביניהם מחבלים רבים, באמצעות משכורת חודשית. מדי חודש מקבל עבדאללה ברגותי בערך עשרת אלפים קרונות נורבגיות מפלסטין. ככל שהפיגוע חמור יותר, המשכורת גדולה יותר. ערוץ NRK דיווח על [דו"ח PMW אודות] תוכנית זו של הרש"פ ב-2013, וכי הכסף שולם על ידי הרש"פ. נורבגיה מעניקה 200 מיליון קרונות לפלסטין מדי שנה, ודרשה, יחד עם עוד תורמות, כי התוכנית הזו תופסק. ב-2014, הנשיא של פלסטין, מחמוד עבאס, נכנע ללחצים, ואמר כי התוכנית תופסק. כעת אמור אש"ף להיות הגוף שמשלם כסף לאסירים, בסיוע של תורמים ערבים. הוא [איתמר מרכוס] מנהל את "מבט לתקשורת פלסטינית," ארגון ישראלי ימני שעוקב אחר התקשורת הפלסטינית. הארגון טוען בדו"ח שפרסם, כי אש"ף הוא כיסוי שנועד להשביע את רצונן של נורבגיה ומדינות תורמות אחרות וכי הרש"פ ממשיכה לשלם כסף למחבלים האסירים."

מנהל "מבט לתקשורת פלסטינית" איתמר מרכוס: "מצאנו – לא רק שברשותנו הצהרות מפי הנהגת הרש"פ על כך שהיא משלמת, אלא מצאנו למעשה את העברות הכספים מן הרש"פ לאש"ף, התואמות לסכום המדויק שהם [אש”ף] נזקקו לו כדי לשלם את המשכורות למחבלים."

כתב NRK תורמוד סטרנד: "באופן מפתיע, משרד החוץ [הנורבגי] מאשר את טענתו של מכון 'מבט לתקשורת פלסטינית.'"

מזכיר המדינה טורה האטרם, חבר המפלגה השמרנית: "ב-2014 נודע לנו כי הרש"פ העבירה תשלומים לאש"ף, והוא מימן את התוכנית לתמיכה באסירים. זה היה בלתי קביל עבורנו, בדיוק כאילו הכסף היה מועבר ישירות מהרש"פ."

כתב NRK תורמוד סטרנד: "משרד החוץ מוכן רק למחות על כך. זה לא רלבנטי להפסיק את הסיוע הנורבגי לפלסטין. אחת ממפלגות הממשלה (מפלגת הקידמה) חולקת על כך."

דובר מפלגת הקידמה הנורבגית לענייני סיוע חוץ, יורונד ה. ריטמן: "אני שומע לראשונה על כך שהפלסטינים עשו זאת באופן זה. צריכות להיות לכך השלכות במובן של הפסקת הסיוע הכספי כך ש[נורבגיה] לא רק תצא במחאה, אלא תראה נכונות לפעול."

מהדורת חדשות 7 בערב בערוץ הנורבגי NRK: "ערוץ NRK העביר לשגרירות הפלסטינית בנורבגיה את הדו"ח [של "מבט לתקשורת פלסטינית”] וביקש את תגובתה. השגריר [של הרש״פ] השיב כי הוא איננו מעוניין להגיב כעת."


מהדורת חדשות 11 בלילה בערוץ הנורבגי NRK: "המפלגה הנוצרית הדמוקרטית הופתעה מאוד מכך שמשרד החוץ [הנורבגי] כבר ידע על כך שהרש"פ המשיכה בתכנית שבמסגרתה אסירים שהורשעו בביצוע עבירות טרור מקבלים משכורות מפלסטין. יש לשקול מחדש את הסיוע הנורבגי לפלסטינים אם דבר זה לא ייפסק, מוסרת המפלגה הנוצרית הדמוקרטית..."

כתב NRK תורמוד סטרנד: "ערוץ NRK דיווח על [דו"ח "מבט לתקשורת פלסטינית”] על תכנית זו [של הרש”פ] ב-2013, ועל העברת הכספים על ידי הרש"פ. לאחר מכן, נורבגיה דרשה כי התכנית תופסק... אך הערב, משרד החוץ [הנורבגי] מאשר כי זו עדיין הרש"פ שממשיכה להעביר את התשלומים..."

האנס אולב סיברסן, ממלא מקום המנהיג הפרלמנטרי, המפלגה הנוצרית-דמוקרטית: "זהו מידע מפתיע מאוד עבורי, כי משרד החוץ הנורבגי היה מודע לכך לחלוטין ואפילו איפשר למנהג הזה להמשיך..."

כתב NRK תורמוד סטרנד: "מפלגת הקידמה מעוניינת להפסיק את הסיוע. הנוצרים דמוקרטים מסכימים בנושא זה."

האנס אולב סיברסן, ממלא מקום המנהיג הפרלמנטרי, המפלגה הנוצרית-דמוקרטית: "אם נכון הדבר, אני מאמין שחייבות להיות לכך השלכות. זה יהיה דבר חתרני עבורנו אם כסף שניתן כדי לבנות את החברה הפלסטינית, משמש למעשה לתשלום משכורות לאסירים שביצעו מעשים קיצוניים מאוד במקרים רבים."

מזכיר המדינה (נורבגיה) טורה האטרם, חבר המפלגה השמרנית: "כספי סיוע נורבגים לא עברו לתוכנית [המשכורות] הזו. קיבלנו הבטחות בכתב לכך מן הרש"פ."
עבדאללה ברגותי - מרצֶה 67 מאסרי עולם על הכנת מטענים עבור פיגועים בהם נרצחו 67 בני אדם: מסעדת סבארו בירושלים (9/8/2001, 15 נרצחים), מועדון שפילד בראשון לציון (7/5/2002, 15 נרצחים), קפה מומנט בירושלים (9/3/2002, 11 נרצחים), הפיגוע המשולש במדרחוב בן יהודה בירושלים (1/12/2001, 11 נרצחים), האוניברסיטה העברית בירושלים (31/7/2002, 9 נרצחים), והפיגוע בקו 4 בתל אביב (19/9/2002, 6 נרצחים( .
מאחר שריצה עונש מאסר של 13 שנים (2003-2016), ברגותי זכאי למשכורת של 6,000 ₪ לחודש לפי חוקי הרש"פ.
NRK TV (Norway) 24/04/2016 (4 דקות.)


ארכיון כל סרטוני PMW

המסרים המרכזיים מהחזרת גופות מחבלים לפלסטינים
16/07/2018 (1דקות.)
מי אומר את האמת? נתניהו או עבאס?
11/05/2017 (1דקות.)
עידוד טרור על ידי ג׳בריל רג׳וב, יו"ר הועד האולימפי הפלסטיני
27/07/2016 (1דקות.)
דיון בנורבגיה על דו"ח "מבט לתקשורת פלסטינית" בנושא תשלום משכורות למחבלים. משרד החוץ של נורבגיה מודע לכך שהרש"פ ממשיכה לשלם משכורות למחבלים, חברי פרלמנט נורבגים מתנגדים לכך
24/04/2016
חבר הכנסת באסל גטאס מצדיק רצח על רקע לאומני
11/02/2016 (1דקות.)
דברי אביו של מחבל שרצח שלושה ישראלים שבל"ד פירסמו בעמוד הפייסבוק שלהם
02/02/2016 (1דקות.)
מנהל מכון "מבט לתקשורת פלסטינית", איתמר מרכוס, מתארח בתכניתו של אברי גלעד ב7, ערוץ 20
21/09/2015 (1דקות.)
תיאור איך הרשות הפלסטינית מטפחת שנאה: ראיון עם איתמר מרכוס מנהל מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" עם אברי גלעד
10/08/2015 (7דקות.)
איתמר מרכוס, מנהל "מבט לתקשורת פלסטינית", מרואיין על ידי אברי גלעד בערוץ 20
17/08/2015 (7דקות.)
מבט לתקשורת פלסטינית מעורר דיון סוער בנורבגיה על מימון הרש"פ
05/03/2013 (3דקות.)

Created by swat