English

 


פרסומי PMW
הרשות הפלסטינית ותנועת פת"ח קוראות ל"דם" בירושלים ומאדירות שמות של מחבלים
Share |
       

הרשות הפלסטינית ותנועת פת"ח קוראות

ל"דם" בירושלים ומאדירות שמות של מחבלים

 

נציג המשרד לענייני הדת ברש"פ:

ירושלים זקוקה ל-"קורבנות ודם"

[אל-חיאת אל-ג'דידה, 14/11/2014]

 

בכיר פת"ח בלבנון מברך מחבלים על כך שנענו לקריאתו:

"ירושלים זקוקה לדם כדי שתיטהר מיהודים"

[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 07/11/2014]

  

הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ למחבלים:

" כל הברכות והכבוד לשהידים הגיבורים שלנו...

אנו עומדים דלים ונכלמים לנוכח מה שהענקתם והקרבתם"

[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 09/11/2014]

 

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

 


הרשות הפלסטינית ופת"ח מציגות את המחבלים הפלסטינים שרצחו ישראלים בשבועות האחרונים בירושלים כגיבורים.

בתכנית ששודרה בטלוויזיית הרש"פ, בכיר פת"ח בלבנון מחמוד אל-בקאעי שלח ברכת "שבח והלל" למחבלים עבד אל-רחמן אל-שלודי (שרצח שני אנשים בפיגוע דריסה), מועתז חיג'אזי (שניסה לרצוח את הרב יהודה גליק), ואיברהים אל-עכארי (שרצח שני אנשים). לאחר מכן ברך אל-בקאעי את המחבלים על שנענו לקריאה: "ירושלים זקוקה לדם כדי שתיטהר מיהודים":

 

"אלו הם אשר שמעו את קריאת יאסר ערפאת,  בעוד שהאומה הערבית והאסלאמית התעלמה מזעקתו: 'לירושלים צועדים מיליוני שהידים'. הם יצאו עם נשקם, עם אמונתם האמיתית שירושלים זקוקה לדם כדי שתיטהר מיהודים."

 [הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 07/11/2014]

לחץ לצפייה

 

לפני יומיים, נציג  משרד ההקדשים של הרש"פ חסן אל-סייפי התבטא באופן דומה בנאום שבו "התייחס לסבלם של תושבי ירושלים ולחילול הישראלי המתמשך של אל-אקצא" והכריז כי "ירושלים אינה זקוקה להצהרות או לפסקי הלכה, אלא זקוקה לכך שחכמי ההלכה במיוחד יקיימו את חובתם, ימהרו לעבר ירושלים, ויקריבו קורבנות ודם."

[אל-חיאת אל-ג'דידה, 14/11/2014]


אמירות מסוג זה מראות כי הרש"פ ופת"ח - שני ארגונים בראשות מחמוד עבאס - הצליחו בדמוניזציה שעשו ליהודים, ובהצגתם
כאיום ענקי על ירושלים ועל המקומות הקדושים לאסלאם, כפי שתועד על ידי מכון "מבט לתקשורת פלסטינית."

 

בשבוע שעבר, מנחה שעשועון בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ פתח את התוכנית בהוקרה לשני מחבלים אשר רצחו יחד ארבעה אנשים ופצעו עשרות בפיגועי דריסה נגד הולכי רגל, ולמחבל שניסה להתנקש בחיי הרב יהודה גליק. המנחה שיבח אותם על התייצבותם "נגד עדרי המתנחלים" וחלק להם כבוד "לנוכח מתנתכם והקרבתכם":

 



"תחילה, נברך כתמיד את בני ירושלים הגיבורים האמיצים, אשר מתייצבים נגד עדרי המתנחלים במסגד אל-אקצא, בכל שכונות העיר העתיקה ובכל השכונות מחוץ לירושלים... כל הברכות והכבוד לשהידים הגיבורים שלנו, השהידים של ירושלים, חג'אזי (מחבל שניסה להתנקש ברב יהודה גליק), אל-שלודי (מחבל שרצח שניים בפיגוע דריסה), אל-עכארי (מחבל שרצח שניים בפיגוע דריסה), ולאחרונה גם ח'יר אל-דין חמדאן מכפר כנא (נורה למוות על ידי כוחות המשטרה). ברכתנו למשפחות השהידים. אנו עומדים דלים ונכלמים לנוכח מה שהענקתם והקרבתם. אתם מתייצבים נגד עדרי המתנחלים המעוררים ריב ומדון תמיד ברחובות ירושלים."

 [הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 09/11/2014]

לחץ לצפייה 

 

לחץ לצפייה בדוגמאות נוספות של האדרת מחבלים ורוצחים על ידי פת"ח והרש"פ.

 

להלן קטעים ארוכים יותר של הדיווחים והאמירות בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ ובעיתון אל-חיאת אל-ג'דידה:

 

"רבים מחכמי ההלכה ומאנשי הדת הדגישו את חשיבות החייאת  ואיחוד המאמצים ברמה המקומית, האזורית והבינלאומית למען ירושלים ואל-אקצא, וכן למען שמירתו מפני הכיבוש. כמו כן, הם ציינו כי ההגנה על ירושלים לא תתבצע באמצעות הצהרות, הודעות ופרסום פסקי הלכה, אלא באמצעות התקדמות מהירה לעבר אל-אקצא והגשת קורבנות.

דברים אלו נאמרו בכנס שערך אתמול [13/11/2014] משרד ההקדשים, תחת חסותו של שר ההקדשים יוסף אדעיס [וענייני הדת], למען ירושלים ואל-אקצא, בהשתתפות נרחבת של חכמי הלכה, אנשי דת ואישי ציבור.

חסן אל-סייפי, נציג משרד ההקדשים [וענייני הדת], נשא נאום, שבו התייחס לסבלם של תושבי ירושלים ולחילול הישראלי המתמשך של אל-אקצא. בנוסף, הוא ציין כי ירושלים אינה זקוקה להצהרות או לפסקי הלכה, אלא לכך שחכמי ההלכה במיוחד יקיימו את חובתם, ימהרו לעבר ירושלים, ויקריבו קורבנות ודם. כמו כן, הוא דרש מחכמי ההלכה להסיר את הטורבנים, לרדת לשטח ולהחיות את תפקידם של הצעירים בהגנה על אל-אקצא."

[אל-חיאת אל-ג'דידה, 14/11/2014]
 

 

תכנית הטלוויזיה הפלסטינית "מרחב חופשי":

מוחמד אל-בקאעי, אחראי התקשורת של פת"ח בלבנון:

"ברכת שבח והלל למוחמד אבו ח'דייר (נער פלסטיני משועפט שנחטף ונרצח), אל-שלודי (מחבל שרצח 2 בפיגוע דריסה), סונוקרוט (נער פלסטיני שנהרג בפיזור הפגנות בירושלים), מועתז (מחבל שניסה להתנקש ברב יהודה גליק) ואבראהים אל-עכארי (מחבל שרצח 2 בפיגוע דריסה). אלו הם אשר שמעו את קריאת יאסר ערפאת,  בעוד שהאומה הערבית והאסלאמית התעלמה מזעקתו: "לירושלים צועדים מיליוני שהידים". הם יצאו עם נשקם, עם אמונתם האמיתית שירושלים זקוקה לדם כדי שתיטהר מיהודים."

[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 07/11/2014]

 

שעשועון הטלוויזיה הפלסטינית "התיבה":

המנחה: "ערב טוב. תחילה, נברך כתמיד את בני ירושלים הגיבורים האמיצים, אשר מתייצבים נגד עדרי המתנחלים במסגד אל-אקצא, בכל שכונות העיר העתיקה ובכל השכונות מחוץ לירושלים... כל הברכות והכבוד לשהידים הגיבורים שלנו, השהידים של ירושלים, חג'אזי (מחבל שניסה להתנקש ברב יהודה גליק), אל-שלודי (מחבל שרצח שניים בפיגוע דריסה), אל-עכארי (מחבל שרצח שניים בפיגוע דריסה), ולאחרונה גם ח'יר אל-דין חמדאן מכפר כנא (נורה למוות על ידי כוחות המשטרה). ברכתנו למשפחות השהידים. אנו עומדים דלים ונכלמים לנוכח מה שהענקתם והקרבתם. אתם מתייצבים נגד עדרי המתנחלים המעוררים ריב ומדון תמיד ברחובות ירושלים... "

[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 09/11/2014]

 

מועתז חיג'אזי - פעיל ג'יהאד אסלאמי ואסיר משוחרר, שביצע ב-29/10/2014  ניסיון לרצח הרב יהודה גליק, פעיל בולט בתנועת נאמני הר הבית. גליק נורה ונפצע קשה. המחבל נהרג זמן קצר אחר כך בחילופי אש עם כוח שניסה לעצור אותו.


עבד אל-רחמן אל-שלודי
- ביצע ב-22/10/2014 פיגוע דריסה בירושלים, שבו נהרגו חיה זיסל ברון, תינוקת בת שלושה חודשים, וקארן ימימה מוסקרה, עולה חדשה בת 20. שמונה בני אדם נפצעו. המחבל ניסה להימלט מהמקום, אך נורה על ידי אנשי ביטחון, נפצע קשה ופונה לבית החולים, שם מת מפצעיו.


איברהים אל-עכארי
- ביצע ב-05/11/2014 פיגוע דריסה בירושלים, שבו נהרגו קצין מג"ב, פקד ג'דעאן אסעד, ותלמיד הישיבה שלום בעדני בן ה-17. ויותר מעשרה בני אדם נפצעו. לאחר שיצא ממכוניתו, המחבל גם הכה עוברי אורח במוט ברזל. המחבל חוסל על ידי קצין מג"ב.


מוחמד אבו ח'דייר
- צעיר פלסטיני שנחטף ונרצח על ידי ישראלים קיצוניים בירושלים, ב 02/07/2014, כנקמה על חטיפת ורצח שלושת הצעירים אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל בגדה המערבית ב 12/06/2014. לאחר רצח אבו ח'דייר, פלסטינים יצאו לרחובות מזרח ירושלים במחאה אלימה ומתמשכת. ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרים ישראלים נוספים גינו את הרצח בחריפות ובאופן מידי. משטרת ישראל עצרה שישה חשודים ישראלים ב 06/07/2014. בחקירתם הודו שלושה מהחשודים ברצח אבו ח'דייר.


מוחמד סונוקרוט
- פלסטיני בן 16 שנהרג במהלך מהומות בירושלים ב-2014.


?ח'יר אל-דין חמדאן -  ערבי-ישראלי בן 22 שנורה למוות על ידי המשטרה הישראלית  ב8/11/2014 בעיירה כפר כנא. לטענת המשטרה חמדאן נורה לאחר שניסה לדקור קצין משטרה, אך בתיעוד של מצלמת מעקב  נראה חמדאן מכה את חלונות רכב המשטרה באמצעות סכין, ולאחר מכן נפגע מירי איש משטרה כשהוא מנסה לברוח.  מאוחר יותר חמדאן מת מפצעיו. פרקליט המדינה הורה על חקירת המקרה, שעורר מהומות נרחבות בכפר כנא.
 
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאה



לארכיון פרסומי PMW




Created by swat