English

 


פרסומי PMW
אירועי ספורט ברש"פ מוקירים מחבלים רוצחים בתור דמויות נערצות
Share |
   
אירועי ספורט ברש"פ מוקירים מחבלים רוצחים  
בתור דמויות נערצות

טורניר ספורט ביוזמת פת"ח ואש"ף לכבוד מחבלים
שתכננו פיגוע התאבדות בו נרצחו 6 בני אדם
 

פת"ח ארגנה עצרת ואירוע ספורט לכבוד אבו-ג'יהאד,
רב המחבלים האחראי לרצח 125 ישראלים

 

מזכיר פת"ח: "אבו-ג'יהאד ימשיך לשמש בית ספר למהפכה
ממנה ילמד הנוער הפלסטיני"

 
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
דיווח זה יצא לראשונה באנגלית ב-04/05/2015
 
תנועת פת"ח ציינה לאחרונה [22/04/2015] את יום השנה למות ה"שהידים" של רב המחבלים אבו ג'יהאד על-ידי ארגון עצרת ומרתון אסירי החירות." באירוע, איש פת"ח ומזכיר התנועה בעיירה סלפית, עבד אל-סתאר עוואד, אמר כי המחבל ימשיך להיות דמות מופת עבור הנוער הפלסטינים:

"עלינו להמשיך בדרך המאבק מתוך מחויבותנו לאסירים הגיבורים ונאמנותנו לדמם של השהידים, שהפכו את סבל עמנו לדלק של המהפכה שהציתה בנפשותינו את הנתינה וההקרבה. אבו ג'יהאד ימשיך לשמש בית ספר למהפכה ממנה ילמד הנוער הפלסטיני. לכו בדרך זו, חמושים באמונה במהפכה, במאבק ובצדקת הסוגיה הפלסטינית." [אל-חיאת אל-ג'דידה, 22/04/2015].

אבו ג'יהאד (ח'ליל אל-וזיר) היה ממייסדי תנועת פת"ח, ראש הזרוע הצבאית של אש"ף וסגנו של ערפאת. הוא עמד מאחורי
מספר פיגועי טרור שבהם נהרגו 125 ישראלים. בין הפיגועים שהוא תכנן היה הפיגוע הרצחני ביותר בתולדות מדינת ישראל, פיגוע "אוטובוס הדמים" כביש החוף בשנת 1978, שבמהלכו נרצחו 37 ישראלים, מתוכם 12 ילדים.

באירוע הספורט נציג תנועת פת"ח אל-חמיד א-דיכ מסר ברכות בשמו של יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס.

טורניר טניס שולחן שאורגן על ידי פת"ח בשיתוף עם הרשות לענייני אסירים באש"ף הוקדש למחבלים האחראים לרצח של לפחות 6 אנשים. שניים מהמחבלים הללו, חמזה שמארח'ה ואמג'ד טקאטקה, נידונו ל-6 מאסרי עולם ועוד 20 שנה על מעורבותם בפיגוע התאבדות בשוק מחנה יהודה ב-2002, שבו התפוצצה המחבלת המתאבדת ענדליב טקאטקה. בפיגוע הזה נרצחו 6 בני אדם ונפצעו מעל 80. דוברים באירוע מטעם פת"ח והרשות לענייני אסירים באש"ף - "הדגישו כי יש לתמוך באסירים, ושעליהם להיות נוכחים בכל היבטי החיים של העם הפלסטיני," כך דווח בעיתון הרש"פ. [אל-חיאת אל-ג'דידה, 06/04/2015].

פת"ח העניקה חסות לאליפות שחמט בחברון שנקראה על שם המחבל מרואן זלום. זלום היה אחראי לפיגועי טרור רבים שבהם נרצחו אזרחים, ובהם פיגוע ירי שבו נרצחה התינוקת שלהבת פס ב-2001, ופיגוע התאבדות בירושלים ב-2002 שבו נרצחו 6 אנשים. מנהל סניף חברון מטעם פת"ח, יונס אל-ג'ונידי, דיבר בטקס שנערך בסיום התחרות על "השהיד מרואן" ועל "קרבנותיו הרבים למען בני עמו."

ההתאחדות הפלסטינית לסיף ערכה אליפות על שם רב-המחבלים אבו גי'האד, "תחת החסות של ג'יבריל רג'וב נשיא הוועד האולימפי [וסגן מזכיר הוועד המרכזי של פת"ח]." [אל-חיאת אל-ג'דידה, 20/04/2015]

לאחרונה תיעד מכון "
מבט לתקשורת פלסטינית" כי פת"ח ארגנה טורניר טניס-שולחן לזכר אבו-ג'יהאד, וכי אש"ף ופת"ח ארגנו פסטיבל אירועי ספורט שכלל טורניר על שם שני מחבלים שביצעו כמה מהפיגועים הקטלניים בתולדות ישראל.

מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" תיעד מקרים רבים נוספים של
האדרת אבו ג'יהאד ומחבלים אחרים על ידי פת"ח והרש"פ, באמצעות הקדשת תחרויות ספורט לכבודם.

גם ארגונים פלסטינים עצמאיים הוקירו את רב-המחבלים אבו ג'יהאד, כמו התאחדות המרכז לכדורגל, שערכה את "אליפות הקט-רגל ה-21 לנוער [על שם] נסיך השהידים 'אבו ג'יהאד'" [אל-חיאת אל-ג'דידה, 22/04/2015], ומועדון הספורט של הכפר תל, שערך "אליפות קט-רגל לכבוד השהיד אבו ג'יהאד ויום האסיר הפלסטיני" בנוכחות מזכיר סניף שכם של תנועת פת"ח. [אל-חיאת אל-ג'דידה, 22/04/2015]. האקדמיה הפלסטינית לאומנויות לחימה ערכה את "פסטיבל נסיך השהידים אבו ג'יהאד." [אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/04/2015]

להלן קטעים ארוכים יותר על אירועי הספורט המאדירים מחבלים רוצחים:    

כותרת: "רשות האסירים ארגנה אליפות טניס שולחן לכבוד האסירים [שנידונו] למאסרי עולם"
"הרשות לענייני אסירים ומשוחררים, בשיתוף תנועת פת"ח בבית פג'אר וההתאחדות לטניס שולחן, ארגנו אליפות לכבוד האסירים מבית פג'אר שנדונו למאסרי עולם. באליפות השתתפו 32 ספורטאים ממחוזות המולדת השונים. פעילות זו באה במסגרת אירועי יום האסיר הפלסטיני, והדוברים מטעם רשות האסירים ותנועת פת"ח, מונקד אבו עטוואן מטעם רשות [האסירים] וג'וואד ת'וואבתה מפת"ח, הדגישו כי יש לתמוך באסירים, וכי עליהם להיות נוכחים בכל היבטי החיים של העם הפלסטיני. בסוף האליפות, נערכה הוקרה לאסירים חמזה עמר ו-אמג'ד טקאטקה, שכל אחד מהם נדון ל-6 מאסרי עולם, ולכמאל בלו, שנדון למאסר עולם. כמו כן, חולקו פרסים לזוכים באליפות."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 06/04/2015]

חמזה עמר שמארח'ה -  נידון ל-6 מאסרי עולם ועוד 20 שנה על חלקו בתכנון ובשליחת המחבלת המתאבדת ענדליב טקאטקה להתפוצץ בשוק מחנה יהודה בירושלים ב-12/4/2002. בפיגוע ההתאבדות שביצעה טקאטקה נרצחו 6 בני אדם ונפצעו מעל ל-80 איש.  
אמג'ד טקאטקה -  נידון ל-6 מאסרי עולם ועוד 20 שנה, על חלקו בשליחת המחבלת המתאבדת ענדליב טקאטקה להתפוצץ בשוק מחנה יהודה בירושלים ב-12/4/2002. בפיגוע ההתאבדות שביצעה טקאטקה נרצחו 6 בני אדם ונפצעו מעל ל-80 איש.
כמאל בלו - נעצר בשנת 2004 ונידון למאסר עולם. מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" לא הצליח לברר מהם הפשעים שבגללם נכלא אסיר זה.

כותרת: "פת"ח ערכה את עצרת ומרתון החירות בקראוות בני חוסאן"
"סניף סלפית של תנועת פת"ח ו[תנועת הנוער של פת"ח] ארגון השביבה ב[כפר] קראות בני חוסאן ציינו את יום האסיר הפלסטיני ואת יום השנה למות השהידים של השהיד אבו ג'יהאד, בעצרת ובמרתון אסירי החירות. באירוע שנערך בחסות מנהל ענייני המחוז, המהנדס עבד אל-חמיד אל-דיכ, השתתפו מעל ל-100 מתחרים, ונכחו בו חברת המועצה המהפכנית של תנועת פת"ח פדווא אל-ברגותי [אשתו של מרואן אל-ברגותי] ומזכיר התנועה בסלפית [בפת"ח] עבד א-סתאר עוואד... אל-דיכ הביע את גאוותו באסירים הפלסטינים, ומסר את ברכותיו של הנשיא אבו מאזן. כמו כן, הוא הדגיש כי הנשיא מפיץ את סוגיית האסירים מהזירה הפנימית לזירה הערבית והבינלאומית, והזכיר את הבטחת הנשיא [עבאס] כי לא יהיה שלום או מו"מ ללא שחרורם של האסירים.
עוואד אמר: 'עלינו להמשיך בדרך המאבק מתוך מחויבותנו לאסירים הגיבורים ונאמנותנו לדמם של השהידים, שהפכו את סבל עמנו והאומה לדלק של המהפכה שהציתה בנפשותינו את הנתינה וההקרבה. אבו ג'יהאד ימשיך לשמש בית ספר למהפכה ממנה ילמד הנוער הפלסטיני. לכו בדרך זו, חמושים באמונה במהפכה, במאבק ובצדקת הסוגיה הפלסטינית.'
אל-ברגותי הביעה את תודתה העמוקה למארגני העצרת, ואמרה: 'אנו נקשט את חזינו בתמונתו של האסיר המנהיג מרואן אל-ברגותי, שהכיבוש ניסה להרחיקו מאתנו. אנו אומרים: אינך מבודד... משום שאתה בין בני עמך. האסירים והשהידים רוצים שנהיה נאמנים למסר שלהם, על מנת שנגשים את מטרותינו, ובראשם הקמתה של מדינה פלסטינית שבירתה ירושלים ושחרור אסירנו מבתי הסוהר הישראליים.'"
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 22/04/2015]

כותרת: "נערכה ההגרלה לאליפות 'נסיך השהידים אבו ג'יהאד' ה-21"
"ביום שני [20/04/2015] נערכה במשכן מועדון אל-אנסאר הירושלמי... ההגרלה לאליפות הקט-רגל לנוער ה-21 לילידי 1996 [על שם] נסיך השהידים אבו ג'יהאד, אותה עורך המועדון באופן רצוף מאז שנת 1995. האליפות תיערך ביום שישי ה-24/04/2015 באולם בורג' אל-לוקלוק, בפיקוח התאחדות המרכז [לכדורגל] ובחסותם של התאחדות מועדוני ירושלים והספורטאי ח'מיס אדכידכ, ראש התאחדות הצלילה..."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 22/04/2015]

כותרת: "מועדון 'צרה' זכה בתחרות הקט-רגל [לכבוד] השהיד אבו ג'יהאד ויום האסיר הפלסטיני"
"בנוכחות ג'יהאד רמדאן, מזכיר סניף שכם בתנועת פת"ח, מונד'ר אשתייה, ראש מועצת הכפר תל, ומספר גדול של אישים בולטים בכפר, ערך מועדון הספורט של [הכפר] תל אליפות קט-רגל לכבוד השהיד אבו ג'יהאד ויום האסיר הפלסטיני באולם בית הספר לבנים של הכפר 'מחמד בן ראשד'..."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 22/04/2015]

כותרת: "התאחדות הסיף עורכת אליפות [על שם] אבו ג'יהאד ביריחו"
"התאחדות הסיף אישרה עריכת אליפות סיף [על שם] השהיד אבו ג'יהאד ב[מתחם] 'מדינת אלאמל' ביריחו ביום שישי [24/04/2015] בתשע בבוקר, תחת נחסות של ג'יבריל רג'וב, [סגן מזכיר הוועד המרכזי של פת"ח ו-] נשיא הוועד האולימפי."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 20/04/2015]

כותרת: "האקדמיה הפלסטינית לאומנויות לחימה פתחה את פסטיבל 'נסיך השהידים' השלישי"
"ראש מועצת המנהלים של האקדמיה הפלסטינית לאומנויות לחימה, ג'יהאד עווידה, הודיע כי מועצת המנהלים והמועדונים המקובצים תחת דגלה מוכנים לפתיחת פסטיבל 'נסיך השהידים אבו ג'יהאד' השלישי, בשנה השלישית ברציפות, המתקיים ביום השנה ה-27 למות השהידים של ח'ליל אל-וזיר, אבו ג'יהאד. אליפות זו תיערך במחוזות ירושלים, חברון, רמאללה וטול כרם, תחת חסותה הנדיבה של הוועדה הלאומית למאבק בנורמליזציה."
  [אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/04/2015]

כותרת: "אליפות השהיד מרואן זלום לשחמט בחסות תנועת פת"ח"
"ההתאחדות הפלסטינית לשחמט וועדת חברון ערכו את אליפות השהיד מרואן זלום לשחמט במועדון הנוער של חברון, בחסות תנועת פת"ח והמועדון, ובהשתתפות יותר מעשרים שחקנים. טקס הסיום נערך בנוכחות מנהל המשרד של תנועת פת"ח בחברון, יונס אל-גו'ניידי 'אבו חמדי', ראש וועדת התרבות במועדון, המהנדס מוראד אבו רג'ב א-תמימי, אל-חלואני, איימן א-שעראווי ונאצר שאהין... מנהל המשרד של תנועת פת"ח בחברון, יונס אל-גו'נידי, שיבח את מועדון הנוער של חברון, את ניהולה ותפקודם הטובים וכן את הקורבנות שמקריבים חברי המועדון למען קידומו ופיתוחו, ואמר כי הוא גאה לפקח על קבוצת הכדורגל של המועדון. כמו כן, הוא הזכיר את השהיד מרואן ואת קורבנותיו הרבים למען בני עמו. לאחר מכן, הוקירה תנועת פת"ח את משפחתו של השהיד מרואן זלום...."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 03/05/2015]

מרואן זלום היה ראש התנזים בעיר חברון שחוסל על ידי צה"ל באפריל 2002. היה אחראי לפיגועים רבים באזור חברון: הוא שלח את המחבל שירה למוות בתינוקת שלהבת פס ב-26/03/2001; סיפק את המטען למחבלת המתאבדת שהתפוצצה בכניסה לשוק מחנה יהודה בירושלים ב-12/04/2002, וגרמה למותם של 6 בני אדם ולפציעת של כ-80 איש; עמד בראש ההתארגנות שהניחה מטען חבלה באדוריים מדרום לחברון, שהביא למותו של סרן שי כהן ב-09/07/2001; ויזם את פיגוע הירי בכניסת לקריית ארבע ב-12/07/2001, שהביא למות אדם אחד.
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat