English

 


פרסומי PMW
קבוצות ספורט פלסטיניות נקראות על שם מחבלים
Share |
       
קבוצות ספורט על שם המחבל שירה ברב גליק 
ועל שמות המחבלים אבו ג'יהאד, ח'אלד נזאל ואבו עלי מוסטפא 
באליפות כדורגל ברשות הפלסטינית
 
המחבלים אחראים לרצח של מעל 150 בני אדם
 
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
במהלך חודש הרמדאן, צעירים פלסטינים ישחקו בטורניר כדורגל בעיירה אבו דיס במזרח ירושלים. חלק מהמשתתפים ישחקו בקבוצות הנקראות על שם מחבלים שרצחו אזרחים ישראלים רבים. כך יוצרים מודלים לחיקוי אצל ילדים פלסטינים.
 
הקבוצות הבאות נקראות על שמות מחבלים:  
"קבוצת השהיד אבו ג'יהאד" (אבו ג'יהאד אחראי למותם של 125 אזרחים) 
"קבוצת השהיד ח'אלד נזאל" (נזאל אחראי לטבח במעלות, שבו נרצחו 22 תלמידים ו-5 מבוגרים) 
"השהיד אבו עלי מוסטפא" (מוסטפא אחראי לפיגועי טרור רבים) 
"קבוצת מועתז חיג'אזי" (ניסה לרצוח בירי את הרב יהודה גליק בנובמבר 2014)" 
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 23/06/2015] 
(ראה מידע על המחבלים בהמשך)
 
הצגת מחבלים רוצחים בתור גיבורים עבור ילדים, באמצעות קריאת קבוצות ספורט ואירועי ספורט על שמם, היא מדיניות עקבית של הרשות הפלסטינית ושל פת"ח לאורך שנים, כפי שמתעד מכון "מבט לתקשורת פלסטינית." הרש"פ פועלת בדרך זו בעקביות, למרות פניות ובקשות רבות שהופנו אליה שתחדל מן ההסתה.
 
באחרונה, פת"ח והרש"פ ארגנו טורניר על שם שני מחבלים שתכננו וביצעו כמה מפיגועי הטרור הרצחניים בתולדות ישראל: "טורניר השהיד ראאד כרמי והשהידה דלאל אל-מוגרבי" ראאד כרמי היה אחראי לרציחתם של 9 ישראלים לפחות בין 2002-2001, ודלאל מוגרבי הובילה פיגוע שבו נרצחו 37 אזרחים ב-1978.
 
בחודש שעבר, פת"ח ואש"ף הוקירו שני מחבלים המרצים עונשי מאסר עולם באשמת רצח, באמצעות קריאת טורניר טניס שולחן על שמם. כמו כן, פת"ח נתנה חסות לתחרות שחמט אשר קידשה את שמו של מחבל אחר.
 
מועדון הספורט של אבו דיס, המארח את הטורניר, ערך ב-2010 טורניר אחר שנקרא על שם אבו ג'יהאד, בחסות תנועת פת"ח, שבראשה עומד מחמוד עבאס.
 
אבו ג'יהאד (ח'ליל אל-וזיר) - היה ממייסדי פת"ח, שימש כסגנו של יאסר ערפאת. עמד בראש הזרוע הצבאית של אש"ף, ותכנן פיגועי טרור רבים שבוצעו על ידי אנשי פת"ח. בפיגועים האלו, שבהם נרצחו 125 ישראלים, נכלל פיגוע הטרור הרצחני ביותר בתולדות מדינת ישראל - חטיפת "אוטובוס הדמים" ב-1978, שבמהלכה נרצחו 37 ישראלים, מתוכם 12 ילדים.
 
ח'אלד נזאל - מזכיר הוועד המרכזי של ארגון החזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין (חז"ד), ומפקד הזרוע הצבאית של ארגון זה. היה אחראי לפיגועי הטרור במעלות ובבית שאן ב- 1974, ולפיגוע בירושלים ב- 1984.
 
אבו עלי מוסטפא - היה מזכ"ל ארגון "החזית העממית לשחרור פלסטין," ארגון שתכנן וביצע פעולות טרור רבות נגד תושבי ישראל מאז הקמתו בשנת 1967, ובמהלך האינתיפאדה השנייה - מסע הטרור הפלסטיני בשנים 2000 - 2005.
 
מועתז חיג'אזי - איש ארגון הג'יהאד האסלאמי ואסיר משוחרר, שב-29/10/2014 ניסה להתנקש בחיי הרב יהודה גליק, פעיל בולט בתנועת נאמני הר הבית. גליק נפצע קשה בירי. המחבל נהרג זמן קצר לאחר מכן בחילופי אש עם כוח שניסה לעצור אותו.
 
לחץ לדוגמאות נוספות לשימוש של פת"ח והרש"פ בנושא הספורט בתור כלי להצגת רוצחים כגיבורים בפני ילדים ונוער.
 
להלן קטע ארוך יותר מתוך הכתבה בעיתון הרשמי של הרש"פ, בה מוזכרות קבוצות הספורט שנקראו על שם מחבלים, באליפות במועדון הספורט של אבו דיס:  
כותרת: "המשך אליפות רמדאן לכדורגל של מועדון אבו דיס"
"מועדון צעירי אבו דיס והוועדה המארגנת ערכו את אליפות רמדאן השישית של אבו דיס, המתקיימת במגרש הדשא של מועדון אבו דיס החל מחודש רמדאן, מיד לאחר תפילת הלילה. באליפות של השנה משתתפות קבוצות ספורט מאבו דיס, אל-עיזריה, א-סואחרה א-שרקיה, ג'בל מוכבר, שכונת שייח' סעד וירושלים...
השנה השתתפו כרגיל 32 קבוצות, הנושאות שמות של שהידים, עצירים, כפרים מגורשים ואזורים פלסטיניים. הקבוצות המשתתפות חולקו לשמונה 'בתים', כך שכל בית כלל ארבע קבוצות. ההגרלה וחלוקת הקבוצות הייתה כדלקמן: 
... 
הבית השני: קבוצת עאלם אל-תכייף ("עולם המיזוג" - שם חברה), קבוצת השהיד אבו ג'יהאד, קבוצת האסיר ח'דר עדנאן [עציר מנהלי], קבוצת באב חטה [אחד משערי מסגד אלאקצא].
...
הבית החמישי: קבוצת השיבה, קבוצת השהיד ח'אלד נזאל, קבוצת פרשי הלילה [חוליה של גדודי אלאקצא], קבוצת השהיד אבו עלי מוסטפא.
...
הבית השביעי: קבוצת הקסטל, קבוצת אשקלון, קבוצת השהיד אבו עמאר, קבוצת מועתז חיג'אזי."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 23/06/2015]

 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat