English

 


פרסומי PMW
הגחכה של מחבלים מתאבדים אסלאמיים
Share |
 
הגחכה של מחבלים מתאבדים אסלאמיים
  
קריקטורה של פת"ח מציגה דמות שטנית המעודדת מחבל מתאבד:
"זכור, יותר קורבנות - יותר בתולות"

  
קריקטורה אחרת לועגת למחבל מתאבד הנשלח על ידי דאעש: 
"מזל טוב! נבחרת מפני שאתה התמים היחידי
שרוצה לבצע את המשימה הזו!"

 
מאמר דעה בעיתון הרשמי של הרש"פ תוקף את האסלאם הרדיקלי:
 "הם בשפל המדרגה, ומעוותים את הדת"
 
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
בניגוד למדיניות הרגילה של הרש"פ ופת"ח של הוקרת מחבלים מתאבדים בתור "גיבורים" התפרסמו לאחרונה שתי קריקטורות שלעגו לדאעש ולמחבלים מתאבדים מקבוצות של האסלאם הרדיקלי.  

אחת מהקריקטורות צוירה בידי אמן תימני ופורסמה באתר של נציבות ההסברה והתרבות של פת"ח. הקריקטורה מגחיכה את האופן שבו קבוצות אסלאמיות רדיקליות מגייסות מחבלים מתאבדים - השואפים למות כ"שהידים" למען אללה - באמצעות הבטחה כי המחבל המתאבד יקבל גמול של 72 בתולות בגן העדן כגמול על ביצוע "המשימה."  בקריקטורה, דמות שטנית מעודדת את המחבל המתאבד הלבוש חגורת נפץ, כשהיא אומרת לו:

"זכור, יותר קורבנות - יותר בתולות."
[27/06/2015] (ראה התמונה למעלה)

קריקטורה אחרת שהוצגה בערוץ הטלוויזיה "עודה," המנוהל על ידי פת"ח, לעגה גם היא למחבלים המתאבדים הנשלחים על ידי ארגון המדינה האסלאמית. הקריקטורה הציגה גבר בעל מראה מאיים, המחזיק בידו מפתחות מכונית שכתוב עליהם "מכונית תופת", והוא אומר:

"מזל טוב! נבחרת מפני שאתה התמים היחידי שרוצה לבצע את המשימה הזו!"
טקסט על הזקן השחור: "דאעש"    
טקסט על מחזיק המפתחות: "מכונית תופת"
[ערוץ עודה (בהנהלת פת"ח), 8 ו-9 ביולי 2015]

מעניין לציין כי למרות שהקריקטורות האלה, שפורסמו בכלי תקשורת של פת"ח, לועגות למחבלים המתאבדים מקבוצות אסלאמיות רדיקליות, לתנועת פת"ח ולרשות הפלסטינית יש מסורת ארוכה של
האדרת מחבלים מתאבדים פלסטינים שרצחו ישראלים, שעליה מדווח מכון "מבט לתקשורת פלסטינית." פת"ח והרש"פ מעודדות מות שהידים למען אללה, והן עשו זאת במיוחד במהלך מסע הטרור של הרש"פ ("האינתפיאדה," 2000 - 2005). יתרה מזאת, הן פעלו כדי לחזק את האמונה כי ה"שהיד" מתחתן עם 72 בתולות גן העדן.

במאמר דעה נגד האסלאם הרדיקלי תקף גם חאפז ברגותי, בעל טור קבוע בעיתון הפלסטיני הרשמי, את דאעש ואת השייח'ים הרדיקלים. הוא כתב כי הללו תופשים את מהות הגי'האד האסלאמי כ-"גזל, שוד ושביית נשים." הוא ציין כי "המומחים של דאעש למשפט מוסלמי התירו שביית נשים נוצריות ויאזידיות ומכירתן בתור אָמוֹת ושפחות, וכן שביית נשים מקרב מתנגדיהם המוסלמים." ברגותי ממשיך ומבקר את השייח'ים הראדיקליים האלו בתור "שורש החורבן והאסון שפקדו את האומה," ואומר כי "הם בשפל המדרגה, ומעוותים" את האסלאם:

"הפוסקים הללו הם שורש החורבן והאסון שפקדו את האומה. אני חושב שאם ייאסר עליהם לפסוק, הדבר יהווה שירות גדול לאנושות כולה ולדת עצמה. אינני יודע כיצד המשטרים, או מה שנותר מהם, נזעקים להילחם בטרור, אך משאירים את אותם אנשים חופשיים ומאפשרים להם למנות את עצמם למגני הדת, בעוד ש[לאמתו של דבר] הם בשפל המדרגה, ומעוותים את הדת כמו הצבועים."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 30/6/2015]

להלן קטע ארוך יותר מתוך מאמר הדעה נגד האסלאם הרדיקלי:

כותרת: ה"מטיפים לטרור"
מאמר דעה מאת חאפז ברגותי, בעל טור קבוע בעיתון הרש"פ:
"לפני השיח' הסעודי אל-פוזאן, הקשבתי לשיעור של שיח' מצרי, שאמר כי כאשר המוסלמי נלחם מלחמת ג'יהאד, הוא היה חוזר עם שבויות, דירהמים ושלל, ופרנסתו הייתה קלה הודות לג'יהאד, וכשנפסק הג'יהאד, נוצר עוני. אם כן, היצור הזה תופשׂ את הג'יהאד בתור גזל, שוד ושביית נשים. אז בא אל-פוזאן וטען שהשבי מותר באסלאם, ושמי שאינו מאמין בכך הוא כופר בעיקר. עוד קודם לכך, המומחים של דאעש למשפט מוסלמי התירו שביית נשים נוצריות ויאזידיות ומכירתן בתור אָמוֹת ושפחות, וכן שביית נשים מקרב מתנגדיהם המוסלמים...
אחד הדברים המוזרים שעשה אל-פוזאן הוא האיסור לקלל את ישראל, משום שהשם ישראל הוא גם שמו של הנביא יעקב! כפי שאנו רואים, דאגתם היחידה היא האישה, ואין בדמיונם דבר מבלעדיה. אליהם מופנית השאלה: האם מותר למי שאינם מוסלמים לשבות את נשות המוסלמים וליהנות מהן? אם אתם מתירים שביית נשים של אחרים, מדוע אסור לאחרים לשבות את נשותיכם? וכאשר זרים כבשו את ארצות המוסלמים - וחלקן עודן תחת כיבוש - האם הם שבו את הנשים, מכרו אותן בשוקי העבדים ושיעבדו ילדים?
הפוסקים הללו הם שורש החורבן והאסון שפקדו את האומה. אני חושב שאם ייאסר עליהם לפסוק, הדבר יהווה שירות גדול לאנושות כולה ולדת עצמה. אינני יודע כיצד המשטרים, או מה שנותר מהם, נזעקים להילחם בטרור, אך משאירים את אותם אנשים חופשיים ומאפשרים להם למנות את עצמם למגני הדת, בעוד ש[לאמתו של דבר] הם בשפל המדרגה, ומעוותים את הדת כמו הצבועים."
 [אל-חיאת אל-ג'דידה, 30/06/2015]
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat