English

 


פרסומי PMW
הרש"פ מאדירה רוצחי אזרחים
Share |
 
גיבורים על-פי הרשות הפלסטינית:
המחבלים בפיגוע בבית הכנסת
 
(שני מחבלים שרצחו 4 מתפללים ושוטר, 2014)
 
המתנקש ברב יהודה גליק
(מחבל שניסה להתנקש בחיי הרב, 2014) 
 
מחבל שהשתתף בחטיפה וברצח 
(1993) 
המחבלים בפיגוע במלון סבוי  
(מחבלים שחטפו בני ערובה ורצחו 8, 1975)

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
הרשות הפלסטינית ממשיכה להציג רוצחים כגיבורים בפני הציבור הפלסטיני. אחד משני המחבלים שרצחו ארבעה מתפללים בבית כנסת בירושלים באמצעות סכינים ורובים, ובהמשך האירוע ירו והרגו שוטר ישראלי, זכה באחרונה לתואר הכבוד "שהיד" בדיווחים בעיתון הרשמי ובסוכנות הידיעות הרשמית של הרש"פ. הפיגוע כונה בשם "פעולת בית הכנסת":

"כוחות מתוגברים וגדולים מצבא הכיבוש פלשו היום לג'בל מוכבר אחרי השעה שלוש לפנות בוקר, ופינו את ביתו של השהיד עודאי אבו ג'מל (אחד ממבצעי פעולת בית הכנסת בחודש נובמבר בשנה שעברה) [הסוגריים במקור], שבו מתגוררים אביו של השהיד, אמו, שלושת אחיו ואחותו."
[ופא (סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית), 01/07/2015]
 
הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ הציגה גם היא באור אוהד את הרוצח השני, באומרה כי ילדיו של המחבל "הושקו בכאב" מידי ישראל היות שאביהם "חוסל." הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ לא הזכירה כי ה"חיסול" התרחש בעת שאבו ג'מל רצח אנשים חפים מפשע שהתפללו בבית כנסת:  

כתבת בטלוויזיה הפלסטינית:
"הכיבוש השקה אותם [ילדיו של ר'סאן] בכאב במקום בחלב כשאר ילדי העולם. הפרק הראשון של האסון היה חיסול אביהם, ולאחר מכן גירוש מביתם, כהקדמה להריסתו בכל רגע. לבסוף, הרחיקו מהם את אמם. לאחר שר'סאן אבו-ג'מאל נהרג כשהיד מקליעי הכיבוש, עכשיו הכיבוש משלים את ההרג האיטי של משפחתו, לא באמצעות נשק היורה קליעים, אלא באמצעים שגורמים להם לאבד את הרצון לחיות."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 22/06/2015]
 
בדומה לכך, העיתון הרשמי של הרש"פ כיבד בתואר "שהיד" את המחבל מועתז חיג'אזי שירה וניסה לרצוח את הרב יהודה גליק. לדברי העיתון חיג'אזי "חוסל" על ידי "הכיבוש"; למעשה חיג'אזי נורה בזמן שהוא פתח באש על כוח משטרה שניסה לעצור אותו בעקבות הירי ברב גליק.

"כוחות הכיבוש פשטו אתמול בשעות אחר הצהריים על בתיהם של השהידים מעתז חג'אזי ור'סאן אבו ג'מל בעיר ירושלים... יצוין כי הכיבוש התנקש בחייו של השהיד חג'אזי ב-30/10/2014, לאחר שכיתר אותו על גג ביתו, בטענה כי הוא ירה ברב הקיצוני יהודה גליק."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 07/07/2015]
 
במקרה נוסף של הפיכת מחבלים לגיבורים, בכירה ברש"פ, מושלת מחוז רמאללה ואל-בירה ד"ר לילא רנ'אם, הניחה זרים על קבריהם של "השהידים של פעולת סבוי." היא פרסמה את זה בעמוד הפייסבוק שלה, וציינה כי היא קראה סורה מהקוראן "למען נשמותיהם הטהורות" (עמוד הפייסבוק "החברים של ד"ר לילא ר'נאם", 17/07/2015].

במרץ 1975 שמונה מחבלים הפליגו בסירה מלבנון ונחתו בחוף תל אביב. הם השתלטו על מלון סבוי והחזיקו כמה מאורחי המלון כבני ערובה. למחרת היום כוח צה"ל תקף את המחבלים והרג שבעה מהם. במהלך האירוע נרצחו שמונה מבני הערובה ו-3 חיילי צה"ל נהרגו.

אין זו הפעם הראשונה שלילא רנ'אם
רנאם משבחת מחבלים רוצחים. בעקבות חשיפת מקרה אחר של האדרת מחבלים מצידה על-ידי מכון "מבט לתקשורת פלסטינית," חברת מועצת-העיר פילדלפיה בארה"ב  גינתה את האדרת המחבלים מצד ר'נאם והודיעה כי היא שוקלת לשלול ממנה תואר כבוד שהוענק לה זמן קצר לפניכן.

ד"ר לילא ר'נאם, ביחד עם ראש הרשות לענייני אסירים באש"ף, חלקה כבוד גם למחבל המשוחרר עסמת מנסור, בביקור שערכו אצלו לרגל הולדת בנו [עמוד הפייסבוק הרשמי של מושלת רמאללה ואל-בירה, 16/07/2015]. עסמת מנסור סייע בחטיפת וברצח האזרח הישראלי חיים מזרחי ב-1993.  

להלן קטעים ארוכים יותר מתוך הידיעות וידיעות נוספות על המחבלים האלו:

כתבה בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ על גירושה מירושלים של אשתו של המחבל ר'סאן אבו ג'מל:
כתבת: "הכיבוש השקה אותם [ילדיו של ר'סאן] כאב, במקום חלב כשאר ילדי העולם. הפרק הראשון של האסון היה חיסול אביהם, ולאחר מכן גירוש מביתם, כהקדמה להריסתו בכל רגע. לבסוף, הרחיקו מהם את אמם. לאחר שר'סאן אבו ג'מאל נהרג כשהיד מקליעי הכיבוש, עכשיו הכיבוש משלים את ההרג האיטי של משפחתו, לא באמצעות נשק היורה קליעים, אלא באמצעים שגורמים להם לאבד את הרצון לחיות".
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 22/06/2015]
 
הערה: ב-26/11/2015, שר הפנים גלעד ארדן ביטל את אשרת השהייה של נדיה אבו-ג'מל, אשתו של המחבל ר'סאן אבו-ג'מל - אחד משני מחבלים שרצחו 5 ישראלים בפיגוע בבית כנסת בירושלים ב-18/11/2015. משמעות ההוראה הא כי יהיה עליה לעזוב את ישראל והיא תאבד את כל זכויותיה לקבלת קצבאות וזכויות ממדינת ישראל. ב-11/11/2014 היא עתרה לבג"ץ וביקשה צו ביניים שימנע את גירושה עד תום הדיונים על הערעור שלה. ב-04/06/2015 בג"ץ דחה את עתירתה. הערעור שלה נקבע ל-13/07/215. המשטרה חיפשה אותה ב-28/06/2015 כדי לגרשה אך היא לא נמצאה בביתה.

כותרת: "הכיבוש פורץ לביתו של השהיד אבו ג'מל בירושלים לקראת פיצוצו"
"צבא הכיבוש פרץ אתמול לביתו של השהיד ר'סאן אבו ג'מל בכפר ג'בל מוכבר בירושלים הכבושה, לקראת פיצוצו. משפחת אבו ג'מל הבהירה כי צבא הכיבוש פרץ לבית המשפחה וצילם אותו מבחוץ, וכי צוותים מומחים מדדו ובדקו את יסודות הבית ואת קירותיו, כצעד הקודם להחלטה לפוצץ את הבית."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 15/07/2015]

כותרת: "הכיבוש פשט על ביתם של השהידים חיג'אזי ואבו ג'מל בסילוואן"
"כוחות הכיבוש פשטו אתמול בשעות אחר הצהריים על בתיהם של השהידים מועתז חיג'אזי ור'סאן אבו ג'מל בעיר ירושלים... יצוין כי הכיבוש התנקש בחייו של השהיד חיג'אזי ב-30/10/2014 לאחר שכיתר אותו על גג ביתו, בטענה כי הוא ירה ברב הקיצוני יהודה גליק... [עודאי ור'סאן] אבו ג'מל מתו כשהידים באמצע חודש נובמבר שעבר, לאחר שביצעו פעולה בבית כנסת בהר נוף במערב ירושלים."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 07/07/2015]
 
הטבח בבית הכנסת בירושלים - ב-18/11/2014 ביצעו עודאי ור'סאן אבו ג'מל, שני בני דודים ממזרח ירושלים, פיגוע בבית כנסת בירושלים. השניים נכנסו לבית הכנסת ותקפו את המתפללים באקדחים, בסכינים ובגרזנים. בפיגוע נרצחו חמישה בני אדם: המתפללים הרב משה טברסקי, אריה קופינסקי, אברהם שמואל גולדברג, הרב קלמן לוין והשוטר רס"מ זידאן סייף. שבעה בני אדם נוספים נפצעו בפיגוע, מתוכם שלושה באורח קשה. שני המחבלים נהרגו בחילופי אש עם אנשי הביטחון.

מועתז חיג'אזי - פעיל ארגון הג'יהאד האסלאמי ואסיר משוחרר, שביצע ב-29/10/2014 ניסיון לרצח הרב יהודה גליק, פעיל בולט בתנועת נאמני הר הבית. גליק נפצע קשה. המחבל נהרג זמן קצר אחר כך בחילופי אש עם כוח שניסה לעצור אותו.

"כבוד מושל המחוז [רמאללה ואל-בירה] ד"ר לילא רנ'אם וכבוד השר [וראש הרשות לענייני אסירים ומשוחררים מטעם אש"ף]  עיסא קראקע מבקרים את האסיר המשוחרר עסמת מנצור מכפר דיר ג'ריר ומברכים אותו על התינוק החדש."
[עמוד הפייסבוק של מושלות מחוז רמאללה ואל-בירה, 16/07/2015]
 
עסמת מנסור - סייע בחטיפה וברצח האזרח הישראלי חיים מזרחי (29/10/1993). הוא נדון ל-22 שנות מאסר, אך שוחרר באוגוסט 2013 כחלק מקבוצה של 104 מחבלים שישראל הסכימה לשחרר, כמחווה לרש"פ לקראת חידוש המו"מ המדיני.

"[מושלת מחוז רמאללה ואל-בירה] ד"ר לילא ר'נאם ורשות הביטחון [ברמאללה] פתחו את יום החג [עיד אל-פטר] בהנחת זרי פרחים ובביקור בקברו של השהיד יאסר ערפאת, באנדרטה לשהידים של המהפכה הפלסטינית באל-בירה, במחנה הפליטים אל-אמערי ובביתוניא, בקבר השהידים של הצבא הירדני ובקבר השהידים של פעולת סבוי בבית הקברות של רמאללה, ובקריאת [סורת] אל-פאתחה למען נשמותיהם הטהורות."
[עמוד הפייסבוק של "החברים של לילא ר'נאם", 17/07/2015]
 
הפיגוע במלון סבוי - במרץ 1975, שמונה מחבלים עברו בספינה מלבנון לחוף תל אביב. הם השתלטו על מלון סבוי והחזיקו כמה מאורחי המלון כבני ערובה. למחרת, כוחות צה"ל תקפו את המחבלים והרגו שבעה מהם. שמונה מבני הערובה ושלושה חיילי צה"ל נהרגו ע"י המחבלים במהלך האירוע.
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat