English

 


פרסומי PMW
הכפשה של ארצות הברית – הרש"פ עושה דמוניזציה לתורמת הגדולה ביותר שלה
Share |
 
 
מאמר דעה בעיתון הרש"פ: 
 
עיתון הרש"פ: "ארה"ב היא מדינת ההתנחלות הגדולה ביותר
כי היא הוקמה על חורבות התושבים המקוריים,
השמידה מיליונים מהם, שעבדה מיליוני שחורים
וכיום משעבדת מיליוני היספאנים כמוהם"

איתמר מרכוס
 
הרשות הפלסטינית ממשיכה לעשות דמוניזציה לכל מי שעמדתו שונה מעמדתה. אפילו ארצות הברית, המדינה התורמת הכי גדולה של רש"פ, היא מושא לתקיפות מילוליות חריפות מצד מנהיגי הרש"פ והתקשורת הרשמית שלה. כל הצהרה או פעולה שהרש"פ אינה מסכימה עמה עשויה להוות בסיס להטחת עלבונות, גם בתומכת הכלכלית הגדולה ביותר של הרש"פ.
 
כאשר המועמד לנשיאות ארה"ב מייק הקאבי ביקר בישראל לאחרונה, הוא הביע תמיכה בזכות של מדינת ישראל על ארץ ישראל. הוא דיבר על ההיסטוריה היהודית בת אלפי השנים בארץ. כפי שמכון "מבט לתקשורת פלסטינית" מתעד, הרש"פ מכחישה את ההיסטוריה היהודית בארץ ישראל ובפרט בירושלים, וזאת כדי לשלול את זכות הקיום של ישראל.
 
דברי התמיכה של המועמד לנשיאות האקבי בזכות היהודים על ישראל שימשו את העורך הראשי לשעבר של עיתון הרש"פ, כיום בעל טור קבוע בעיתון, חאפז ברגותי, לעשות דמוניזציה לארה"ב ולמדיניותה, מאז היווסדה:
 
"יתכן שארה"ב היא מדינת ההתנחלות הגדולה ביותר, כי היא הוקמה על חורבות התושבים המקוריים, השמידה מיליונים מהם, שעבדה מיליוני שחורים, וכיום משעבדת מיליוני היספאנים כמוהם."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 20/08/2015]
 
אותו מאמר עושה דמוניזציה גם להקאבי עצמו ומתאר אותו בתור "יצור נבוב... אדם ג'לטיני... שפל בן שפל... נושא גנים של התנחלות וגזענות." מועמד אחר לנשיאות, דונלד טראמפ, תואר גם הוא במאמר: "המתבגר הזקן, הנוכל ואיש הנדל"ן... החולה בכלבת."
 
מבחינה היסטורית, הרש"פ מעודדת שנאה כלפי ארה"ב ללא קשר למפלגה השולטת בארה"ב בזמן מסוים, ובהתעלם ממאות מיליוני הדולרים שארה"ב מעניקה לרש"פ מדי שנה.
 
להלן קטע ארוך יותר ממאמר הדעה של חאפז ברגותי, עורך ראשי לשעבר, כעת בעל טור קבוע בעיתון היומי הרשמי של הרש"פ, אל-חיאת אל-ג'דידה:
 
"המתמודדים לראשות המפלגות במרוץ לנשיאות האמריקאית נראים כאילו הם במרוץ שוורים, והם רומסים ערכים ועקרונות, נוגחים בזכויות ומנסים לקרוע את העם הפלסטיני לגזרים על מנת לזכות בקולותיהם של תומכי המלחמות והמתנחלים ותומכי שפיכות הדמים. לאחר הצהרותיו של המתבגר הזקן, הנוכל ואיש הנדל"ן המיליארד [דונלד] טראמפ, החולה בכלבת, שבהן קרא להעביר את העם הפלסטיני מהגדה לפורטו ריקו, מתחרה רפובליקני נוסף, מייק הקאבי, בא לעלות לרגל לישראל ולהדגיש את תמיכתו בהתנחלות בגדה. היצור הנבוב הזה חושב שהוא היחיד שמבין בפוליטיקה, שכן הוא חשף את הרדידות המדינית שלו כאשר אמר שלא ניתן לקדם את תהליך השלום, כל עוד יש הסתה בבתי הספר הפלסטיניים. אדם ג'לטיני זה מתעלם משריפת הילדים, כאילו שורפיהם המתנחלים למדו את יסודות המוסר הטוב ואת כבוד האדם, ולא ינקו אלימות בבית הספר של ההתנחלות, הכיבוש והפיכת אדמתם ודמם של האחרים להפקר. שפל בן שפל זה בא להגן עליהם ועל התנחלותם, כאילו הוא מספק להם גפרורים על מנת שיבצעו תחביבם לשרוף, לחסום כבישים, לכרות עצים ולהתנכל לפלסטיני הכנעני המושרש, ששרטט את אותיותיו על אבניה של ארץ זו לפני [הולדתן] של כל הדתות.
האקבי הוא גם מתנחל, ויתכן שארה"ב היא מדינת ההתנחלות הגדולה ביותר, כי היא הוקמה על חורבות התושבים המקוריים, השמידה מיליונים מהם, שעבדה מיליוני שחורים, וכיום משעבדת מיליוני היספאנים כמוהם. ייתכן כי טראמפ והאקבי נושאים גנים של התנחלות וגזענות, ולא נפטרו מהם עדיין... ואחרִיתם של המלהטטים הפוליטיים האלו בתהום הנשייה." 
  [אל-חיאת אל-ג'דידה, 20/08/2015]
 
 
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat