English

 


פרסומי PMW
דובר כוחות הביטחון של הרש"פ טוען כי ישראל אחראית לטרור בבריסל
Share |
דובר כוחות הביטחון של הרש"פ טוען
כי ישראל אחראית לטרור בבריסל
כאמצעי ענישה לאירופאים על תמיכתם
במדינה פלסטינית והחרמת מוצרי התנחלויות

"האם ייתכן שעיתוי סימונה כמטרה [של אירופה]
על ידי דאעש ונגזרותיו הוא תמים ו[סתם] צירוף מקרים?"

מאמר דעה בעיתון הרש"פ:
"מדוע הפשעים ומעשי הטבח הטרוריסטיים של דאע"ש בצרפת ובבריסל אירעו בעת ובעונה אחת עם ניסיונו הראשון של האיחוד האירופי להשתחרר מהסחטנות הישראלית ומתסביך רדיפת היהודים באירופה וכן יחד עם עמידתם של הפרלמנטרים האירופיים לצד הזכות הפלסטינית?"

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
  
לאחר שנודע כי ארגון הטרור דאע"ש עומד מאחורי הפיגועים בבריסל ביום שלישי, בהם נרצחו לפחות 31 בני אדם ומאות נפצעו, דובר מנגנוני הביטחון של הרש"פ, עדנאן אל-דמירי, העלה את הטענה כי ישראל אחראית לפיגועים. בפוסט ברשת החברתית פייסבוק, אל-דמירי הטיל ספק בכך שהפיגועים שביצעה דאע"ש הינם "צירוף מקרים" גרידא, עתה כשהתמיכה האירופית ב"פלסטין" והחרמת מוצרי ההתנחלויות עומדות בשיאן:

"שאלה: מדוע הפכה אירופה לזירה של פעולות טרור ורצח אזרחים חפים מפשע, לאחר שרוב בתי הנבחרים האירופאים הכירו במדינת פלסטין, ולאחר שהחרם האירופי על מוצרים מההתנחלויות הישראליות התרחב? האם ייתכן שעיתוי סימונה כמטרה על ידי דאעש ונגזרותיו הוא תמים וצירוף מקרים? ומדוע דווקא אירופה, עכשיו שהתמיכה העממית והרשמית האירופית בפלסטין גוברת??? עזרו לי להבין ולהשיב. תבורכו!"
[עמוד הפייסבוק של דובר מנגנוני הביטחון של הרש"פ עדנאן אל-דמירי, 24/03/2016]
 
על פי תיעוד של מכון "מבט לתקשורת פלסטינית", הרש"פ מרבה לטעון שישראל וארה"ב יצרו את דאע"ש, ומציגה אותן כמוחות המתכננים המנהלים את הארגון ופעילות הטרור שלו.

העיתון הרשמי של הרש"פ נתן ביטוי לספקולציה דומה על פיה ישראל עומדת מאחורי הפיגועים באירופה. חבר המועצה המהפכנית של פת"ח, מופק מטר, תהה בטורו הקבוע כיצד ייתכן שהפיגועים בפריז בנובמבר בשנה שעברה והפיגועים בבריסל אירעו בדיוק בעיתוי בו אירופה תומכת בפלסטינים במידה רבה, והוסיף כי הגיוני שישראל אחראית לפיגועים.

"איננו רוצים לזרוק האשמות, אך מדוע הפשעים ומעשי הטבח הטרוריסטיים של דאע"ש בצרפת ובבריסל אירעו בעת ובעונה אחת עם ניסיונו הראשון של האיחוד האירופי להשתחרר מהסחטנות הישראלית ומתסביך רדיפת היהודים באירופה וכן יחד עם עמידתם של הפרלמנטרים האירופיים לצד הזכות הפלסטינית?"
[העיתון הרשמי של הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 24/03/2016]
 
הוא הדגיש את התפקיד המוביל שמילאה צרפת בהפעלת לחץ על ישראל, ואת העובדה שבריסל והאיחוד האירופי הובילו את החרם וסימון המוצרים הישראלים שמקורם בהתנחלויות. "כיצד לא נרשה לעצמנו להחשיב את הרקע הזה כסיבה עבור אלו שניזוקים מאירופה החדשה (כלומר, ישראל) להכות בליבה," שאל כותב הטור.
 
"אנו מדברים הרי על המניעים של בעלי פרויקט שביצעו פשע היסטורי נגד עם שלם על מנת לזכות בייפוי כוח מהמדינות והכוחות הקולוניאליסטיים - הם לא יהססו להשתמש באמצעי הטרור החדשים ביותר תחת כינוייו שלו עצמו [כנראה של דאע"ש], וכך להכות שלוש ציפורים בפיצוץ טרור אחד - הפלסטינים, הערבים ואירופה... לדאע"ש הרי אין את כל היכולות הללו לתקוף בזמן ובאופן שהוא רוצה, וישנם גורם או גורמים שחדרו עד לתוך תוכו דאע"ש, משום שדאע"ש הוא האמצעי המודרני שלהם להתנקם באירופה ולעקור את ליבה."

מיד לאחר הפיגועים בבריסל, אל-דמירי אמר שארה"ב ואירופה הביאו את הטרור על עצמן וכי "מי שמבשל את הרעל - יאכל אותו ו
אירופה אוכלת היום את מה שיצרה במו ידיה."

כמו כן,
פת"ח הטילה על ישראל את האחריות לפיגועים בפריז בנובמבר 2015.

להלן קטע ארוך יותר מן הטור בעיתון הרש"פ בו הועלתה הטענה שישראל עומדת מאחורי הפיגועים בבריסל:

כותרת: "הטרור המסתתר עוקר את ליבה של אירופה!"
חבר מועצה המהפכנית של פת"ח מופק מטר מופק מטר, בעל טור קבוע בעיתון הרשמי של הרש"פ
"פיצוצי הטרור בבירת האיחוד האירופי אינם אך ורק תגובה למעצרו של הראש המתכנן של פשעי הטרור בפריז, צלאח עבד אלסלאם, אלא [אירעו] גם ברגע המתאים ביותר עבור מי שמכוון נגד לבה האמתי של אירופה ושמסתתר מאחורי השם של דאע"ש.
איננו רוצים לזרוק האשמות, אך מדוע הפשעים ומעשי הטבח הטרוריסטיים של דאע"ש בצרפת ובבריסל אירעו בעת ובעונה אחת עם ניסיונו הראשון של האיחוד האירופי להשתחרר מהסחטנות הישראלית ומתסביך רדיפת היהודים באירופה וכן יחד עם עמידתם של הפרלמנטרים האירופיים לצד הזכות הפלסטינית [למדינה]?
האם צרפת איננה הוגת הרעיון לערוך ועידת בינלאומית שתביא לסיום הסכסוך והכיבוש הישראלי של אדמות מדינת פלסטין?! האם היא איננה זו שאיימה להכיר במדינת פלסטין אם ישראל לא תלך לכיוון של שלום עם הפלסטינים שיערוב לזכויותיהם לפי החלטות הגופים הבינלאומיים?
האם האיחוד האירופי, והמטה המרכזי שלו - בריסל, אינם הוגי ההחלטה לסמן את מוצרי ההתנחלויות היהודיות הישראליות, מה שהשפיע באופן שלילי על הכלכלה הישראלית?!
האם שמעתם על החרם של אירופה נגד ישראל, הפעילויות רבות ההשפעה של פעיליו והיקף החשש הישראלי מהחרפתו?
כיצד לא נרשה לעצמנו להחשיב את הרקע הזה כסיבה עבור אלו שניזוקים מאירופה החדשה להכות בלבה, על אף שהמבצע הוא פושע ברברי דאע"שי טרוריסטי פראי וחסר אנושיות?! הלקח מהפשע אינו טמון רק בפרטיו, אמצעיו ואנשיו, אלא גם במניעיו והגורמים שהביאו לו, והדבר החשוב ביותר הוא הפושע האמתי החבוי.
אנו מדברים הרי על המניעים של בעלי פרויקט שביצעו פשע היסטורי נגד עם שלם על מנת לזכות בייפוי כוח מהמדינות והכוחות הקולוניאליסטיים - הם לא יהססו להשתמש באמצעי הטרור החדשים ביותר תחת כינוייו שלו עצמו [כנראה של דאע"ש], וכך להכות שלושה ציפורים בפיצוץ טרור אחד - הפלסטינים, הערבים ואירופה... לדאע"ש הרי אין את כל היכולות האלו לתקוף בזמן ובאופן שהוא רוצה, וישנם גורם או גורמים שחדרו עד לתוך תוכו דאע"ש, משום שדאע"ש הוא האמצעי המודרני שלהם להתנקם באירופה ולעקור את לבה."
[העיתון הרשמי של הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 24/03/2016] 
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat