English

 


פרסומי PMW
עלילה של הרש"פ: רבנים קראו להרעיל את כל הבארות של הפלסטינים
Share |
       
עלילה של הרש"פ: רבנים קראו להרעיל  
את כל הבארות של הפלסטינים
 
ניתוח עלילה של רש"פ
 

 
איתמר מרכוס
 
הרשות הפלסטינית הקימה לתחיה את עלילת הדם מימי הביניים לפיה היהודים מרעילים בארות. הרש"פ אף המציאה רב ומועצת רבנים האחראים לכאורה על הקריאה להרעיל את מקורות המים של הפלסטינים:
              
כתבת הטלוויזיה הפלסטינית: "ארגון זכויות אדם ישראלי [חשף] פסק הלכה שהוציא הרב שלמה מלמד [כך במקור], יו"ר מועצת רבני ההתנחלויות [כך במקור], שבו הוא התיר למתנחלים להרעיל את מי השתייה והבארות הטבעיות בכפרים ובעיירות ברחבי הגדה."
[חדשות הטלוויזיה הרשמית של הרש״פ, 20/6/2016]
 
 
 
משרד החוץ הפלסטיני אף הזהיר מפני מותם של אלפי פלסטינים, וגינה את השתיקה של הקהילה הבינלאומית:
 
"למה מחכה הקהילה הבינלאומית כדי לפעול, שאלפי פלסטינים ימותו מצמא? האם זה בכלל יספיק כדי שהקהילה הבינלאומית תפעל? להגיב בשתיקה למאורע כזה ולהתעלם מהמלחמה שישראל מנהלת נגד הפלסטינים זה אות קלון על מצחה של הקהילה הבינלאומית."
 
[אתר משרד החוץ הפלסטיני, 19/06/2016]
 
מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" ערך בדיקה של מקורות שונים במטרה להראות כיצד התפתחה העלילה הזו, מאז שהיא פורסמה לראשונה לפני כשבועיים. להלן ניתוח עלילה של הרש"פ:
 
שלב א - העלילה נזרעת

תחילת העלילה בפרסום מהעת האחרונה שלפיו יהודה שאול, מראשי ארגון השמאל הקיצוני שוברים שתיקה, אמר לקבוצת תיירים בהדרכה פרטית לפני שנתיים כי ישראלים - "מתנחלים" - "הרעילו" את כל מקורות המים בכפר פלסטיני לפני מספר שנים, והדבר גרם לכל התושבים הפלסטינים לעזוב את המקום:

"אחד הכפרים, הכפר הזה למעשה, זה חדש שהם חזרו (אליו), כי לפני כמה שנים המתנחלים פשוט הרעילו את כל מערכת המים של הכפר."
[אתר NRG, פורסם ב-14/06/2016]
 
שלב ב - אש"ף מרחיב את הסיפור של 'שוברים שתיקה', מאירוע בודד שקרה "לפני כמה שנים" למדיניות נרחבת בעת הנוכחית
 
העלילה של אש"ף פיתחה את הסיפור של ארגון שוברים שתיקה על ה"הרעלה" לכאורה של מערכות המים של כפר מסוים לפני כמה שנים, לכדי עלילה שבה הישראלים כעת, ב-2016, מרעילים את מערכות המים "בכל הגדה המערבית." אש"ף גם המציא סיפור נוסף, לפיו ערוץ טלוויזיה ישראלי דיווח על פסק הלכה "לפני כשנה" של רב בלתי ידוע הנקרא "שלמה מלמד", אשר "מתיר למתנחלים להרעיל את מי השתייה... ברחבי הגדה המערבית."

להלן גרסת אש"ף של העלילה:
 
"ארגון זכויות אדם ישראלי חשף כי מתנחלים יהודים שוקדים על הרעלת מי השתייה בעיירות ובכפרים הפלסטיניים ברחבי הגדה המערבית. מייסד ארגון 'שוברים שתיקה', יהודה שאול... אמר כי מטרת הרעלת המים היא לגרום 'לפלסטינים המקומיים לעזוב את כפריהם ועיירותיהם, כדי שהמתנחלים יוכלו להשתלט על אדמותיהם'... יצוין כי תחקיר ששודר בערוץ 10 הישראלי לפני כשנה חשף כי הרב שלמה מלמד, יושב הראש של מה שידוע בשם 'מועצת רבני ההתנחלויות', הוציא פסק הלכה שמתיר למתנחלים להרעיל את מי השתייה והבארות הארטזיות [של פלסטינים] ברחבי הגדה המערבית."
[אתר "הלשכה הלאומית להגנה על האדמה ולהתנגדות להתנחלויות" של אש"ף, 16/06/2016]
 
הערה: הסיפור הזה הוכחש הן מצד המקור שלו לכאורה, ארגון'שוברים שתיק', הן מצד הרב זלמן מלמד - אין רב בשם שלמה מלמד. (ר' מקור בהמשך) 
 
שלב ג- משרד החוץ הפלסטיני מתאר את "הרעלת" הבארות על ידי ישראל כ"פשע נגד האנושות," ומגנה את "שתיקת" הקהילייה הבינלאומית, על כך שאינה מונעת את מותם הצפוי של "אלפי פלסטינים":

"קריאה זו של הרב מלמד נחשבת כפשע נגד האנושות מכיוון שהיא מכוונת נגד בני אדם, חיות, יבול, וכל צורות החיים בשטח הפלסטיני הכבוש.
המשרד מטיל את האחריות המלאה להשלכות של קריאות ההלו בממשלה הישראלית. הוא דרש ראשית לעצור את הרב הזה, אשר מסית לרצח, ושנית לנקוט את הצעדים הדרושים להגנת פלסטינים מיחידים שעלולים לנסות להרעיל מקורות מים. למה מחכה הקהילה הבינלאומית כדי לפעול, שאלפי פלסטינים ימותו מצמא? האם זה בכלל יספיק כדי שהקהילה הבינלאומית תפעל? להגיב בשתיקה למאורע כזה ולהתעלם מהמלחמה שישראל מנהלת נגד הפלסטינים היא אות קלון על מצחה של הקהילה הבינלאומית."
[אתר משרד החוץ הפלסטיני, 19/06/2016]
 
שלב ד- חדשות הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ הרחיבו עוד את העלילה, וטענו כי לא רב אחד אלא מועצת רבנים שלמה קיבלה את ההחלטה הזו. הם אף הסבירו מה המניע של הישראלים להרעלת המים: להרוג את הפלסטינים ולאלץ אותם לעזוב את הארץ.
              
דיווח חדשות בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ

קריין חדשות הטלוויזיה הפלסטינית:
"מועצת רבני ההתנחלויות [כך במקור] קראה להרעיל את מי השתייה בכל מחוזות המולדת [הפלסטינית] על מנת לגרום לתושבים להגר או להרוג אותם."
כתבת הטלוויזיה הפלסטינית: "במסגרת הניסיונות הישראליים לנצל מקורות סמכות דתיים כדי להשיג מטרות פוליטיות, חשף ארגון זכויות אדם ישראלי פסק הלכה שהוציא הרב שלמה מלמד [כך במקור], יו"ר מועצת רבני ההתנחלויות [כך במקור], שבו הוא התיר למתנחלים להרעיל את מי השתייה והבארות הטבעיות בכפרים ובעיירות [הפלסטיניות] ברחבי הגדה. זאת במטרה לגרום לתושבים [הפלסטינים] לעזוב את אדמותיהם, כך שהמתנחלים יוכלו להשתלט עליהן."
[חדשות הטלוויזיה הרשמית של הרש״פ, 20/6/2016] 
כאשר הרש"פ מרימה קול צעקה וחוזרת שוב ושוב על שקרים אלה, רבים בעולם מאמינים לזה. הליגה הערבית מיהרה לקבל את העלילה, והצטרפה לגינוי נגד ישראל:
 

"הליגה הערבית גינתה בחריפות את קריאתו של יו"ר מועצת רבני ההתנחלויות, הרב שלמה מלמד, המתירה למתנחלים להרעיל את מי השתייה המשמשים את העיירות והכפרים הפלסטיניים ברחבי הגדה המערבית הכבושה."
[ופא (סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית), 20/06/2016]

לסיום, יש לציין כי העיתון ג'רוזלם פוסט אמר כי אין רב בשם "שלמה מלמד", וכי גם ארגון השמאל שוברים שתיקה, שהרש"פ מבססת את הסיפור שלה עליו הכחיש את סיפור הרעלת הבארות:

"הג'רוזלם פוסט לא הצליח למצוא כל ראיה לקיומו של רב בשם שלמה מלמד, או של ארגון בשם מועצת רבני ההתנחלויות. יש ארגון בשם ועד רבני יש"ע המונהג על ידי [הרב] ישי באב"ד, ויש רב בשם זלמן מלמד מבית אל...
הרב זלמן מלמד אמר לגדעון שביב, חוקר בכיר מארגון CAMERA העוקב אחרי התקשורת: 'לא אמרתי את זה ואינני מאמין שאף רב יאמר דבר כזה.' מלמד גם כינה את הדיווח הזה עלילת דם.
כמו כן דובר 'שוברים שתיקה' אמר שהוא אינו מכיר אף עדות על הרעלת מים."
[ג'רוזלם פוסט, 20/06/2016] 
 
ניתוח זה של התפתחות והתרחבות העלילה, מראה עד כמה להוטה הרש"פ להעליל ולהשמיץ את ישראל מול בני עמה והעולם. סיפור שמתחיל בהאשמה שקרית על הרעלת מים לכאורה "לפני כמה שנים," התפתח ברש"פ בתוך שבוע אחד, בלי כל ביסוס או מידע, לסיפור על תכנון לרצח אלפי פלסטינים באמצעות הרעלת מקורות המים ברחבי הרשות הפלסטינית. הרש"פ אף המציאה רב ומועצת רבנים כדי להאשימם באחריות להרעלה. מעל לכל, הרש"פ אף מגנה את הקהילייה הבינלאומית על כך שהיא אינה עושה דבר כדי לעצור את ישראל מביצוע הרצח ההמוני המתוכנן.
 
לסיום, מן ראוי להוסיף ולציין כי ישראלים ופלסטינים משתמשים במקורות מים משותפים רבים.
 
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat