English

 


פרסומי PMW
רוצח של 6 הוא מועמד מטעם פת"ח לבחירות למועצת העיר חברון
Share |
רוצח של 6 הוא מועמד מטעם פת"ח
לבחירות למועצת העיר חברון

נאן ז'אק זילברדיק

תנועת פת"ח בחרה להעמיד לקראת הבחירות למועצות מקומיות הפלסטיניות, תנועת פת"ח בחרה במועמד מיוחד למועצת העיר חברון לקראת הבחירות למועצות המקומיות ברש"פ: רוצח מורשע (הערה: הדיווח נכתב לפני שהבחירות לרשויות המקומיות ברש"פ בוטלו).

פת"ח שבחה בעמוד הפייסבוק שלה את מועמדהּ, תיסיר אבו סנינה' והתגאתה בהשתתפותו ברצח 6 ישראלים בשנת 1980:

טקסט בפוסט: "המועמד מספר 2 ברשימה של תנועת פת"ח בבחירות למועצת העיר חברון – גיבור 'פעולת אל-דבויא' (כלומר, הפיגוע סמוך לבית הדסה בחברון, שבו נרצחו 6) תייסיר אבו סנינה – אחד מגיבורי פעולת אל-דבויא 02/05/1980."
 
תייסיר אבו סנינה היה אחד מארבעה מחבלים פלסטינים שתקפו קבוצת ישראלים בחברון ב-02/05/1980, סמוך לבית הדסה – הבניין היחיד בחברון שגרו בו יהודים באותה תקופה. הם רצחו שישה ישראלים ופצעו כ-20 נוספים. ארבעת המחבלים נידונו למאסרי עולם, אך שוחררו בעסקות חילופי אסירים במהלך שנות ה-80'.

הפוסט של פת''ח שהכריז על מועמדותו של סנינה המשיך לתאר את הפיגוע כ"אחד הקרבות ומעשי הגבורה החשובים ביותר של תנועת פת"ח," וכ"אחת מפעולות ההקרבה העצמית האמיצות ביותר." פת"ח גם שיבחה את הרוצחים כ"גיבורים," וכאנשים "בעלי רגשות עדינים":

"ארבעה צעירים נפגשו באחד מימי מארס הקרים של שנת 1980 במערה בהרי חברון... באותו יום היו הארבעה אלמונים...
לאחר מספר חודשים, ביצעו הארבעה את אחד מפעולות ההקרבה העצמית האמיצות ביותר באזורים הכבושים, אם לא האמיצה ביותר, והיא ההתקפה נגד המתנחלים היהודים בחברון...
ארבעת הגיבורים לא היו רוצחים שמראה הדם מעניק להם תחושת הנאה וסיפוק, אלא בעלי רגשות עדינים, שהכובשים הציונים הקיצונים התכחשו לזכויותיו של עמם הפלסטיני, והם לא מצאו שום אמצעי אחר פרט לנשק על מנת להשיבן."
[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 27/08/2016]

אבו סנינה אינו הרוצח היחידי הנחשב לדמות מכובדת בפוליטיקה הפלסטינית.

מרואן ברגותי, שמרצה עונש של 5 מאסרי עולם על תכנון רציחתם של 5 ישראלים, נחשב לגיבור ולפוליטיקאי נכבד נכבד בעיני הפלסטינים, עד כדי כך שהרש"פ יצאה לאחרונה בקמפיין הקורא להעניק לברגותי פרס נובל לשלום.

מרואן ברגותי הוא מחבל המרצה חמישה מאסרי עולם על תכנון 3 פיגועי ירי שבהם נרצחו 5 בני אדם: פיגוע בירושלים (12/06/2001) שבו נרצח הנזיר היווני ציפוקצקיס גרמנוס מירי המחבל אסמאעיל רדאידה; פיגוע בתחנת דלק בגבעת זאב (15/01/2002) שבו נרצחה יואלה חן (45) מירי מחבלים שבראשם עמד מוחמד מסלח, ופיגוע במסעדת 'סי פוד מרקט' בתל אביב (05/03/2002) שבו נרצחו אליהו דהן (53), יוסף היבי (52), ורס"ר סלים ברכאת (33), מירי ודקירות סכין של המחבל איברהים חסונה. כשנעצר על ידי ישראל בשנת 2002, ברגותי עמד בראש התנזים (זרוע ארגונית חמשוה של פת"ח שביצעה פיגועי טרור בזמן 'אינתיפאדת אל-אקצא). לאחר שהורשע ונאסר בישראל, נבחר ברגותי מחדש מטעם פת"ח למועצה המחוקקת הפלסטינית.

להלן קטע ארוך יותר מהפוסט המאדיר את הרוצח אבו סנינה ואת הפיגוע שביצע:

טקסט בפוסט: "המועמד מספר 2 ברשימה של תנועת פת"ח בבחירות למועצת העיר חברון – גיבור פעולת אל-דבויא (כלומר, פיגוע סמוך לבית הדסה בחברון, 6 נרצחו) תייסיר אבו סנינה – אחד מגיבורי פעולת אל-דבויא, 02/05/1980.
פעולת אל-דבויא בחברון היא אחד מהקרבות ומעשי הגבורה החשובים ביותר של תנועת פת"ח
השתלשלות פעולת אל-דבויא בראשות אנשי הגזרה המערבית (כלומר, אנשי פת"ח המתכננים פיגועים בישראל), גיבורי המאבק המזוין של [כוחות] אל-עאצפה (כלומר, יחידה צבאית של פת''ח):
[...] ארבעה צעירים נפגשו באחד מימי מארס הקרים של שנת 1980 במערה בהרי חברון... באותו יום הארבעה היו אלמונים, וייתכן כי אחד מהם היה מבוקש על ידי רשויות הביטחון הישראליים, אך שמו לא היה בראש רשימת המבוקשים.
לאחר מספר חודשים, ביצעו הארבעה את אחד מפעולות הפדאא' האמיצות ביותר באזורים הכבושים, אם לא האמיצה ביותר, והיא המתקפה נגד המתנחלים היהודים בחברון...
ארבעת הגיבורים לא היו רוצחים, שמראה הדם מעניק להם תחושה של הנאה וסיפוק, אלא בעלי רגשות עדינים, שהכובשים הציונים הקיצונים התכחשו לזכויותיו של עמם הפלסטיני, והם לא מצאו שום אמצעי אחר פרט לנשק על מנת להשיבן...
הפעולה לא בוצעה נגד אזרחים יהודים שלווים שבדיוק יצאו מתפילה, כפי שתיארה אותם דעת הקהל הישראלית בזמנו, אלא נגד חיילים מתנחלים, שהינם הגזענים והאלימים ביותר ושהשנאה עיוורה את לבבותיהם (כך נכתב במקור, הקורבנות אכן היו אזרחים החוזרים מתפילה –עורך). הם הרבו להתנכל לתושבי העיר [הפלסטיניים] לאחר שגזלו את אדמתם, ופעולה זו באה על מנת להוכיח להם שלארץ זו יש עם שלא יישב בשקט."
[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 27/08/2016]
 
הפיגוע בבית הדסה (אל-דבויא) – פיגוע ירי בחברון שבו נרצחו 6 תלמידי ישיבה שהיו בדרך ל"קידוש" בבית הדסה בליל שבת - צבי גלאט, אלי הזאב, שמואל מרמלשטיין, חנן קרויטהמר, גרשון קליין, ויעקב צימרמן – ועוד 20 נפצעו. הפיגוע בוצע ב-02/05/1980 ליד בית הדסה, הבניין היחיד בחברון שגרו בו יהודים באותה תקופה.
המחבלים הפלסטינים שביצעו את הפיגוע הם עדנאן ג'אבר, יאסר זיאדאת, תייסיר אבו סנינה, ומוחמד אל-שובכי. כולם נדונו למאסר עולם, אך שוחררו בעסקאות חילופי אסירים שונות במהלך שנות ה-80'.


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat