English

 


פרסומי PMW
גרמניה חתמה על הסכם ספורט עם בכיר הרש"פ, ג'יבריל רג'וב, המעודד טרור
Share |
גרמניה חתמה על הסכם ספורט עם בכיר הרש"פ ג'יבריל רג'וב המעודד טרור
  • רג'וב על מחבלים שרצחו ישראלים: "גיבורים... כתר על ראשנו"
  • ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל מפקחת מדי שנה על טורניר ספורט על שם רב המחבלים אבו ג'יהאד
  • רג'וב אוסר על פעילויות ספורט שלום המיועדות לבניית שלום בין פלסטינים וישראלים; הוא כינה פעילות כדורגל משותפת לילדים ישראלים ופלסטינים: "פשע נגד האנושות"
  • ממשלת גרמניה "תכסה את כל ההוצאות" של הבאת מומחה גרמני כדי לסייע להתאחדות הפלסטינית "לקדם את מגזר הכדורגל"
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

בסוף ינואר 2017 חתם ראש הנציגות הגרמנית ברמאללה, פיטר בירוורת', על "הסכם שיתוף פעולה בילטרלי" ראשון בתחום ספורט בין גרמניה והרש"פ. חותם ההסכם מהצד הפלסטיני היה עם ג'יבריל רג'וב, יו"ר המועצה העליונה לנוער ולספורט של הרש"פ.

בדו"ח מיוחד תחת השם "תיק ג'בריל רג'וב," מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח כי ג'יבריל רג'וב תומך באופן גלוי בפיגועים של פלסטינים נגד ישראלים, ושהוא מתנגד לפעילויות ספורט בונות שלום בין פלסטינים וישראלים. במהלך גל הפיגועים האחרון נגד ישראלים, רג'וב שיבח מפגעים פלסטינים ואמר עליהם: "אנחנו מחשיבים אותם לגיבורים ולכתר על ראשי כל הפלסטינים." כאשר נערך משחק ידידות בכדורגל בין ילדים ישראליים ופלסטינים בני 11 לאחר מבצע צוק איתן בשנת 2014, רג'וב קרא לכך "פשע נגד האנושות."

זאת ועוד, ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל – שעתידה ליהנות משירותי מומחה גרמני לכדורגל על חשבון ממשלת גרמניה, מפקחת על אירוע ספורט שנתי שנקרא על שם רב-המחבלים אבו ג'יהאד. על פי התיעוד של הרשות הפלסטינית עצמה, המחבל אבו ג'יהאד היה אחראי לרציחתם של 125 אנשים.

עיתון הרש"פ דיווח כי ההסכם החדש בין גרמניה לרש"פ הוא תוצאה של "פגישות בין רג'וב לבכירי מגזר הספורט בגרמניה," וכי הועד האולימפי הגרמני וההתאחדות הגרמנית לכדורגל - "גילו נכונות לתרום לפיתוח ענפי ספורט רבים בפלסטין." [עיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 01/02/2017]

שיתוף הפעולה וחתימת ההסכם מצד גרמניה עם ג'יבריל רג'וב התומך בטרור עומדים בסתירה גמורה לגינוי מצד חברי הפרלמנט הגרמני נגד מימון אפשרי של גרמניה לפעילויות התומכות בטרור של הרש"פ, ובפרט הוקרת מחבלים אסירים באמצעות תשלומי משכורות, כפי שמתעד מכון "מבט לתקשורת פלסטינית".

חבר הפרלמנט הגרמני וולקר בק שאל את שר החוץ של גרמניה בספטמבר 2016 כיצד גרמניה מבטיחה כי המימון שהיא מעניקה לרש"פ אינו מנותב למשכורות למחבלים. לאחר הצגת תיעוד של "מבט לתקשורת פלסטינית" בפרלמנט של גרמניה ב-2015, חבר הפרלמנט אלברט וויילר הצהיר: "לא צריכה להיות אפשרות טרור אנטי-דמוקרטיים ירצחו יהודים או נוצרים בשם דתם. אנו חייבים להילחם בזה בתקיפות, וכל העולם אמור לעשות זאת ביחד."

בתור חברה בפיפ"א, ההתאחדות הגרמנית לכדורגל מחויבת לפעול ברוח הערכים והיעוד של פיפ"א, המצהירה כי:

"כדורגל עשוי לעורר השראה בקהילות ולהפיל מכשולים. כדורגל הוא בשביל כולם. פיפ"א מאמינה כי לכל אחד יש הזכות לשחק כדורגל ללא אפליה או דעות קדומות, ואנו חותרים להבטיח שכך יהיה."
 
ההתאחדות הגרמנית לכדורגל תסייע להתאחדות הפלסטינית לשפר את רמת הכדורגל שלה, בעוד שההתאחדות הפלסטינית לכדורגל, והעומד בראשה ג'יבריל רג'וב, מפרים ברגל גסה את עקרונות פיפ"א. לצד עידוד מפורש לטרור והאדרת מחבלים, רג'וב הצהיר כי הוא ירחיק כל ספורטאי פלסטיני שייקח חלק בפעילות משותפת עם ישראל:


"המדינה הזאת [ישראל] היא מדינה של פרחחים, הפשיסטים יכולים ללמוד מהמדינה הזאת. הממשלה הזאת - אין חצוף ממנה בהיסטוריה האנושית... כל אחד שייכנס לפעילות [ספורטיבית] משותפת כלשהי עם הישראלים - אמחק אותו מרשימות ההתאחדות [הפלסטינית לכדורגל], בין אם הוא שחקן, מאמן, שופט או חס וחלילה מועדון... האם פעלנו נכון בשכנוע העצרת הכללית [של פיפ"א]? כן. כן, נשעה את חברותם [של ישראל בפיפ"א], אינעל אבו אבוהום [יקולל אבי אביהם]... לא ארשה ולא אסכים שיהיה משחק משותף בין הערבים וישראל."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 01/07/2013]
 
להלן קטעים ארוכים יותר מהדיווחים על חתימת הסכם הספורט בין נציגי גרמניה לתומך בטרור ג'יבריל רג'וב:

כותרת: "רג'וב חותם עם נציג גרמניה על הסכם שיתוף פעולה ראשון בתחום הספורט"
"[חבר הועד המרכזי של פת"ח,] נשיא המועצה העליונה לנוער וספורט וראש הועד האולימפי [הפלסטיני], ג'יבריל רג'וב - וראש הנציגות הגרמנית במדינת פלסטין, פיטר בירוורת', חתמו היום [כך במקור, ההסכם נחתם ב-31/01/2017] על הסכם שיתוף פעולה בילטרלי ראשון בין פלסטין לגרמניה בתחום הספורט.
חתימת ההסכם הייתה תוצאה של פגישות בין רג'וב לבכירי מגזר הספורט בגרמניה, שבהן הועד האולימפי הגרמני וההתאחדות הגרמנית לכדורגל גילו נכונות לתרום לפיתוח ענפי ספורט רבים בפלסטין...
מצדו, פיטר בירוורת' הדגיש כי הסכם זה הוא אחד מהסכמי השותפות החשובים ביותר בין גרמניה לפלסטין, בתור מדינות ידידות. הוא הביע גאווה בחתימת הסכם זה."
[עיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 01/02/2017]
 
ג'בריל רג'וב גם מחזיק בתפקידים הבאים: יו"ר ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל, ויו"ר ארגון הצופים הפלסטיני.

להלן ידיעה מהאתר באנגלית של סוכנות הידיעות הרשמית של הרש"פ:

Headline: “Palestine signs first sports cooperation agreement with Germany”
"Jibril Rajoub, chairman of the Palestinian Football Association and Peter Beerwerth, Germany’s representative to Palestine Tuesday signed the first bilateral sports cooperation agreement.
The agreement, signed at the Joseph Platter Academy in al-Bireh city, in the central West Bank, comes after a series of meetings held between Rajoub and German sports officials in Germany to examine ways to enhance the sports sector in Palestine.
Rajoub said under the agreement, German sports expert Gert Engels will visit Palestine over the period of two years to assist the association in advancing the football sector. He said the German government will cover all the expenses and fees.
Eagles will focus on the youth. Rajoub described Eagles, 59, as one of the best German sports experts and coaches, who had worked in Japan for 20 years and helped score the highest ranks in Asia.
He said, 'Eagles will be monitoring all administrative, technical and marketing aspects of the management of various competitions, in addition to the new generation of footballers.'
Rajoub said that the Palestinian sports sector has great potentials, which means that Palestine could match at one point European countries.
On the other side, Beerwerth said the signed agreement constitutes one of the most import partnership agreements between Palestine and Germany as countries with friendly ties.
He said, 'We are confident that Palestinian sports will achieve great success in all fields, and when it comes to football in particular.'”
[ופא, סוכנות הידיעות הרשמית של הרש"פ, המהדורה באנגלית, 31/01/2017]


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat