English

 


פרסומי PMW
מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" הגיש תלונה למשטרה על הוקרת מחבלים מצד מפלגת חד"ש
Share |
             
תלונה הוגשה למשטרה נגד מפלגת חד"ש
על פוסט בעמוד הפייסבוק של המפלגה
המביע אהדה והזדהות עם מרצחים פלסטינים: 
  • עבדאללה ברגותי, הכין מטענים לפיגועים שבהם נרצחו 67  אזרחים
  • מרואן ברגותי, תיכנן פיגועים שבהם נרצחו לפחות 5 אזרחים
  • כרים יונס, חטף ורצח חייל צה"ל        
  • אחמד סעדאת היה מזכ"ל "החזית העממית לשחרור פלסטין"
מסר של חד"ש למחבלים רוצחים:
 "באמצעותכם נבנה מחר יפה יותר"
 
   
איתמר מרכוס ומוריס הירש
 
עמוד הפייסבוק של מפלגת חד"ש פרסם אתמול פוסט המביע אהדה והזדהות עם מחבלים אסירים פלסטינים ועם שביתת הרעב שלהם. הפוסט כולל טקסט (ראו תרגום להלן) וסרטון שנפתח בתמונה הכוללת את ההאשטאג "#שביתת-הכבוד" ואת תמונותיהם של ארבעה רבי מחבלים פלסטינים: 
  • עבדאללה ברגותי (איש חמאס), רוצח של 67 אזרחים
  • מרואן ברגותי (בכיר פת"ח), רוצח של 5 אזרחים
  • כרים יונס (ערבי ישראלי) שחטף ורצח חייל צה"ל
  • אחמד סעדאת (מזכ"ל החזית העממית לשחרור פלסטין), אשר זכה לשבח בשידורים בטלוויזיה הפלסטינית על תכנון רצח שר התיירות רחבעם זאבי
תמונת המחבלים מוקרנת גם במהלך הסרטון בעת השמעת המילים:
 
"באמצעותכם נבנה מחר יפה יותר"

כמו כן מופיעה תמונתו של פואד שובכי, איש הרש"פ האחראי על הבאת ספינת הנשק "קארין A" שנתפסה בינואר 2002.
 
קטע משיר בסרטון בפוסט משבח את האסירים במילים:

"הנכם התפארת של אומתנו
הנכם המנהיגים
והכתר שעל ראשינו
והנכם האדונים...
באמצעותכם נבנה מחר יפה יותר
באמצעותכם נמשיך וננצח."
[עמוד הפייסבוק בערבית של מפלגת חד"ש, 19/04/2017]
לחץ כאן לצפייה

חד"ש גם קוראת לערביי ישראל לצאת לפעילויות סולידריות עם האסירים הפלסטינים בכל הארץ, ואומרת כי המחבלים האסירים "משלמים את המחיר על מאבקם הצודק."
 
על פניו, הפרסום מהווה עבירה, לכאורה, על סעיף 24(ב)(2) לחוק המאבק בטרור האוסר פרסום "דברי שבח, אהדה או עידוד למעשה טרור, תמיכה בו או הזדהות עימו". תלונה בעניין זה הוגשה למשטרה על ידי "מבט לתקשורת פלסטינית".

להלן הטקסט של הפוסט שהוא הודעה מטעם חד"ש והמפלגה הקומוניסטית בישראל (מק"י):
 
כותרת: "מק"י וחד"ש קוראות לקיים פעילויות סולידריות עם האסירים בשטח"
"מק"י וחד"ש מצדיעות לאסירים בבתי הכלא של הכיבוש, אשר פתחו שלשום (יום ב') בשביתת רעב -
דווקא ביום האסיר הפלסטיני, ה-17 באפריל - כנגד עריצותו של הכובש והתעללותו. הן קוראות לפעילים לפתוח בשורה של פעילויות בשטח לאות סולידריות עם האסירים ב'מערכת הקיבות הריקות' שהם מנהלים.
מק"י וחד"ש מדגישות כי האסירים בבתי הכלא של הכיבוש משלמים את המחיר על מאבקם הצודק למען חירות עמם ועצמאותו, כשהם סובלים בכל רגע מהברוטאליות של הכיבוש ומהתעללות, לצד שלילת חירותם. לאורך עשרות שנים, תנועת האסירים ידעה מערכות הרואיות של קבוצות ויחידים למען שיפור תנאי כליאתם. זוהי המינימאלית שבדרישות הצודקות [של האסירים], שמעליה נותרות ללא עוררין הדרישה לשבור את כבלי הסוהר ולנתץ את סורגיו והדרישה לחירותו של עם שלם.
מק"י וחד"ש קוראות לפעיליהן בכל רחבי הארץ לפתוח בקמפיין של פעילויות בשטח ופעילויות מאבק בכל הערים והעיירות. כמו כן, הן קוראות להשתתפות רחבה ככל האפשר בעצרת לכבוד האסירה המשוחררת לינא אל-ג'רבוני ביום שישי הקרוב בעיר עראבה, שתהפוך למפגן רב משתתפים של תמיכה באסירים במערכתם."
 
השיר שמושמע בסרטון לכבוד האסירים הפלסטינים הוא במקור שיר הלל ללוחמים הערבים של הזמרת הלבנונית גו'ליה בוטרוס. השיר מושמע בזמן שמוצגות תמונות של חמשת המחבלים האסירים הנ"ל, וכן תמונות של מפגינים למען האסירים, וכן לוחות זמנים של הפגנות למען האסירים במקומות שונים בארץ. להלן מילות השיר "אהוביי": 
"באמצעותכם ישתחררו האסירים
באמצעותכם תשוחרר האדמה
באמצעות אגרופכם, באמצעות זעמכם
יישמרו הבית והכבוד
 
בוני תרבות הנכם
והנכם תקומת הערכים
ונצחיים אתם
כנצחיות הארזים עלי פסגות

הנכם התפארת של אומתנו
הנכם המנהיגים
והכתר שעל ראשינו
והנכם האדונים

אהוביי, אהוביי
אני מנשק את כפות הרגליים האצילות
בזכותן הכבוד זוכה לכבוד
הן ניטעו בתפארתה של האדמה
אז אל תמעדו ואל תרעדו
 
באמצעותכם נשנה את העולם
והגורל ישמע את קולנו
באמצעותכם נבנה מחר יפה יותר
באמצעותכם נמשיך וננצח."
[עמוד הפייסבוק בערבית של מפלגת חד"ש, 19/04/2017]

עבדאללה ברגותי - מחבל המְרַצֶּה 67 מאסרי עולם על הכנת מטעני חבלה ששימשו בפיגועים שבהם נרצחו 67 אנשים: במסעדת סְבָּארו (15 הרוגים, 09/08/2001), במועדון שפילד קלאב (15 הרוגים, 07/05/2002), בקפה מומנט (11 הרוגים, 09/03/2002), בפיגוע המשולש במדרחוב בן-יהודה (11 הרוגים, 01/12/2001), באוניברסיטה העברית (9 הרוגים, 31/07/2002), בקו 4 בתל אביב (6 הרוגים, 19/09/2002)
 
מרואן ברגותי - מְרַצֶּה חמישה מאסרי עולם על אחריותו ל-3 פיגועי ירי שבהם נרצחו 5 בני אדם: פיגוע בירושלים (12/06/2001) שבו נרצח הנזיר היווני ציפוקסקיס גרמנוס; פיגוע בתחנת דלק בגבעת זאב (15/01/2002) שבו נרצחה יואלה חן מירי מחבלים שבראשם עמד מוחמד מסלח; ופיגוע במסעדת "סי-פוד מרקט" בתל אביב (05/03/2002) שבו נרצחו אליהו דהן, יוסף היבי, ורס"ר סלים ברכאת, מהירי ומדקירות סכין של המחבל איברהים חסונה. בעת שנעצר על ידי ישראל בשנת 2002, עמד ברגותי בראש התנזים (זרוע ארגונית חמושה של פת"ח שביצעה פיגועי טרור ב"אינתיפאדת אל-אקצא"). לאחר שהורשע ונאסר בישראל, נבחר ברגותי מחדש למועצה המחוקקת הפלסטינית מטעם פת"ח.
 
אחמד סעדאת - מְרַצֶּה 30 שנים על עמידה בראש ארגון הטרור "החזית העממית לשחרור פלסטין." סעדאת זכה לשבחים בשידור בטלוויזיה הפלסטינית של אירוע של "החזית העממית לשחרור פלסטין" על אחריותו לרצח של שר התיירות רחבעם זאבי בשנת 2001, אך הוא לא נשפט על פשע זה.
 
כרים יונס - ערבי ישראלי המְרַצֶּה גזר דין של 40 שנים על חטיפתו ורציחתו של החייל אברהם ברומברג ב-1980, ביחד עם בן דודו מאהר יונס. תחילה נידון למאסר עולם, אך עונשו נקצב על ידי נשיא המדינה ב-2012.
 
פואד אל-שובכי - בכיר ברשות הפלסטינית המְרַצֶּה עונש מאסר של 20 שנה על ניסיון הברחה של 50 טונות נשק ותחמושת בספינה הפלסטינית קארין A בשנת 2002.

 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat