English

 


פרסומי PMW
הרש"פ הובילה בעורמה את מזכ"ל האו"ם לפגישה עם אמם של 5 מחבלים
Share |
 
הרש"פ הובילה בעורמה את מזכ"ל האו"ם 
לפגישה עם אמם של 5 מחבלים
ע 
אחרי כן הרש"פ שיקרה כי מזכ"ל האו"ם הביע "הבנה" ל"סבלם" של האסירים הפלסטינים, והבטיח "לשים קץ לסבלם"
 פ
דובר האו"ם:
"כל הציטוטים המיוחסים למזכ"ל בנושא זה מפוברקים"
 
איתמר מרכוס
 
הרשות הפלסטינית הובילה בעורמה את מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש לפגישה עם אמם של 5 מחבלים פלסטינים במהלך ביקורו בארץ בשבוע שעבר, ואחר כך שיקרה לגבי מה שהתרחש.
 
על פי דובר של האו"ם, הפגישה של גוטרש עם בני משפחות של מחבלים אסירים לא תוכננה מראש, והוא הופתע מבקשה פתאומית מצד מארחיו הפלסטינים להיפגש עם "קבוצת אימהות לילדים עצורים," כפי שדווח על ידי "טיימס אוף ישראל":
 
"בסיומה של הפגישה עם גורמים פלסטינים אחר הצהריים ברמאללה, נודע למזכ"ל כי קבוצת אמהות פלסטיניות לילדים עצורים ביקשה למסור לידיו עצומה. כאשר נתקל בסיטואציה זו, הוא קיבל את הקבוצה אשר מסרה לו עצומה."
[Times of Israel, 29/08/2017]
 
סוכנות הידיעות הרשמית של הרש"פ ופא הציגה את הדברים בצורה אחרת. היא תיארה את פגישתו של גוטרש עם בני משפחות של אסירים, ביניהם לטיפה אבו חמיד, אמם של 5 מחבלים, שאחד מהם נהרג כ"שהיד," ועוד ארבעה מהם אסירים המרצים בסה"כ 17 מאסרי עולם - כדבר שגרתי, בלי שום התייחסות לכך שהפגישה לא הייתה בלוח הזמנים.
 
"מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש, נפגש היום (יום ג') בערב [29/08/2017] ברמאללה עם כמה משפחות של שהידים ואסירים פלסטינים היושבים בבתי הכלא של הכיבוש הישראלי... בפגישה נכחו לטיפה אבו חמיד..."
[ופא, 29/08/2017]
 
יתר על כך, הרש"פ הפיצה שקר בוטה כאשר היא דיווחה שמזכ"ל האו"ם נענה באופן אוהד לטענות האסירים הפלסטינים, ואמר כי הוא "מגלה הבנה לסבלם." על ידי כך הרש"פ יוצרת רושם כאילו מזכ"ל האו"ם מקבל את טענותיה לגבי המחבלים האסירים הפלסטינים.
 
להלן מה שהרש"פ דיווחה שהיא אמרה לגוטרש:
 
"משפחות האסירים דרשו ממזכ"ל האו"ם לפעול באופן רציני וממשי כדי להציל את חיי למעלה מ-6,500 אסירים ואסירות פלסטיניים שיושבים בכלא הכיבוש הישראלי, מפני ההפרות החמורות שמבצע נגדם שירות בתי הסוהר של הכיבוש [הישראלי] כגון הזנחה רפואית, מעצרים מנהליים, ומעצרי נשים, ילדים וחברי פרלמנט."
[ופא, 29/08/2017]
 
הפלסטינים טענו כי הם מסרו לגוטרש מכתב הדורש, בין היתר, לשחרר את האסירים הביטחוניים מהכלא:

"חירות זו מתחילה בחירות של אסיריו ואסירותיו, [שתושג] על ידי הצלתם ממחשכי הכלא והדיכוי."
 
יתכן שמכתב כזה אכן נמסר לגוטרש, אך הרשות הפלסטינית משקרת כשהיא טוענת שגוטרש נענה לו בדברים הבאים:

"אנו מגלים הבנה לסבלם של העצורים הפלסטינים. נפעל יחד עם הגורמים המוסמכים והנוגעים בדבר כדי לשים קץ לסבלם."
[ופא, 29/08/2017]
 
דובר האו"ם הכחיש כי גוטרש אמר את הדברים הללו:
 
"כל הציטוטים שיחוסו למזכ"ל בנושא הזה מפוברקים" [YNET, 29/08/2017]
 
ניתן להבין את התנהגות הרש"פ, בהובלת מזכ"ל האו"ם לפגישה בהפתעה עם משפחות מחבלים, ובהפצת שקרים על "הבנתו לסבלם" של מחבלים אסירים פלסטינים, במסגרת הוויכוח הבסיסי של הרש"פ עם הקהילה הבינלאומית והאו"ם. הרש"פ טוענת כי המחבלים האסירים הפלסטינים, כולל אלו שרצחו אזרחים, הם בגדר "שבויי מלחמה" שלא ביצעו פשעים. לכן הרש"פ דורשת לשחרר את כולם. הקהילה הבינלאומית אינה מקבלת את הטרור הפלסטיני ודוחה את הטענה הזו. הרש"פ כנראה ניסתה ליצור "פייק ניוז" בכדי לטעון שמזכ"ל האו"ם מסכים עם טענתם כי יש לשחרר מחבלים פלסטינים מהכלא.
 
למעשה, מזכ"ל האו"ם נוקט עמדה תקיפה נגד טרור פלסטיני והאדרתו. מיד לאחר שמכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח בחודש מאי השנה כי ארגון פלסטיני בלתי ממשלתי הקים מרכז נוער במימון מהאו"ם ומנורבגיה, וקרא למרכז הנוער על שמה של דלאל מוגרבי, המחבלת שהובילה את "טבח כביש החוף" ב-1978 שבו נרצחו של 37 אזרחים וביניהם 12 ילדים, מזכ"ל האו"ם גוטרש פרסם הודעה המגנה האדרת טרור פלסטיני:
 
"האומות המאוחדות התנתקה מהמרכז ברגע ששמעה על השם הפוגעני שנבחר עבורו, ותנקוט בצעדים להבטיח כי אירועים כאלה לא יחזרו על עצמם בעתיד. האדרת טרור, או מבצעי מעשי טרור נתעבים, אינה מקובלת בשום פנים ואופן... תמיכת האומות המאוחדות לקהילה זו נגמרה בשנה שעברה, ו-[האו"ם] ביקשה להסיר את הסמל של ארגון הנשים של האו"ם מיד."
[הדובר של מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש, 28/05/2017]
 
כמו כן, שרי החוץ של נורבגיה ודנמרק גינו את הפעולה הפלסטינית ודרשו החזרת המימון שלהם. הקהילה הבינלאומית גם מגנה את הרש"פ על תשלום משכורות למחבלים אסירים.
 
ככל הנראה הצגת גוטרש על ידי הרש"פ כסימפתי לאסירים פלסטיניים נועדת לשבור את הגינוי הבינלאומי הקבוע כלפי הטרור של הרש"פ, בכך שיוצרים רושם כאילו מזכ"ל האו"ם תומך בטענותיהם.
 
"מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח על הוקרת הרש"פ את לטיפה אבו חמיד ואת הצגתה כאשת מופת בפני הפלסטינים, מאחר שהיא אמם של חמישה מחבלים.
 
להלן ההודעה השקרית של סוכנות הידיעות של הרשות הפלסטינית, ופא:
 
כותרת: "גוטרש נפגש עם כמה משפחות של אסירים בבתי הכלא של הכיבוש"
"מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש, נפגש היום (יום ג') בערב ברמאללה עם משפחות של שהידים ואסירים פלסטינים היושבים בבתי הכלא של הכיבוש הישראלי. זאת בנוכחות מזכיר הוועד הפועל של אש"ף, סאיב עריקאת, הנציג הקבוע של פלסטין באו"ם, השגריר ריאד מנצור, וראש הרשות לענייני אסירים, עיסא קראקע.
בפגישה נכחו לטיפה אבו חמיד - אמם של האסיר נאסר אבו חמיד שנידון ל-7 מאסרי עולם ועוד 20 שנה (כלומר, מחבל שרצח 7 בני אדם - העורך), שריף אבו חמיד שנידון ל-5 מאסרי עולם (כלומר, מחבל שהיה מעורב בהכנת פיגוע התאבדות - העורך), מוחמד אבו חמיד שנידון ל-2 מאסרי עולם ועוד 30 שנה (כלומר, מחבל שהיה מעורב בפיגועים - העורך), ונסר אבו חמיד שנידון ל-5 מאסרי עולם (כלומר, מחבל המעורב בפיגועים ובסחר בנשק - העורך); ועם אמו של האסיר הילד שאדי פראח (כלומר, מחבל שניסה לדקור ישראלי), אמו של האסיר מוחמד אבראש (כלומר, מחבל שרצח 3), אמה של הילדה האסירה מלאכ אל-ר'ליד (כלומר, מחבלת שנעצרה בדרך לביצוע פיגוע דקירה), ואחיו של השהיד ראאד ג'בר (כלומר, מחבל מתאבד שהתפוצץ וגרם לפציעת 20 בני אדם) שגופתו מוחזקת מאז שנת 2001 בבתי הקברות הממוספרים של ישראל (כלומר, בתי קברות למחבלים וחיילי אויב המוחזקים ע"י צה"ל).
משפחות האסירים דרשו ממזכ"ל האו"ם לפעול באופן רציני וממשי כדי להציל את חיי למעלה מ- 6,500 אסירים ואסירות פלסטיניים היושבים בכלא הכיבוש הישראלי, מההפרות החמורות שמבצע נגדם שירות בתי הסוהר של הכיבוש [הישראלי] כמו הזנחה רפואית, מעצרים מנהליים, ומעצרי נשים, ילדים וחברי פרלמנט...
קראקע דרש ממזכ"ל האו"ם לכנס ישיבה של העצרת הכללית של האו"ם בנושא האסירים הפלסטינים וההפרות נגדם מצד הרשויות הישראליות ושירות בתי הסוהר שלהן.
כמו כן, הוא מסר לו איגרת, שבה נאמר: 'עמנו הפלסטיני - אשר סבל מאסונות שבאו בזה אחר זה וממדיניות של טיהור [אתני], רצח ומעצרים בשל הכיבוש הישראלי - מושיט את ידו אליכם ואל כל בני החורין בעולם, על מנת שהעוול ההיסטורי שנגרם לו ייפסק, עד אשר ישיג את חרותו. חירות זו מתחילה בחירות של אסיריו ואסירותיו, [שתושג] על ידי הצלתם ממחשכי הכלא והדיכוי, ובהבטחת זכותו של עמנו - חירות, שיבה והגדרה עצמית - כזכות טבעית של עם הכורע תחת עול הכיבוש. הגיע הזמן שהוא ישיג את עצמאותו ושכבודו האנושי והלאומי יישמר, כיתר עמי העולם.'
מצדו, גוטרש אמר: 'אנו מגלים הבנה לסבלם של העצורים הפלסטינים. נפעל יחד עם הגורמים המוסמכים והנוגעים בדבר כדי לשים קץ לסבלם.'"
[ופא, סוכנות הידיעות הרשמית של הרש"פ, 29/08/2017]
 
אום נאסר אבו חמיד (לטיפה אבו חמיד / אום יוסף אבו חמיד) - אם לארבעה מחבלים אסירים שביחד מרצים 18 מאסרי עולם, ועוד מחבל המכונה "שהיד" שנהרג בעימות עם כוחות צה"ל. היא מכונה גם "אל-ח'נסאא של פלסטין" (אישה בתקופה האסלאמית הקדומה שקיבלה בשמחה את הידיעה ש-4 בניה מתו במלחמה כ-״שהידים״). הרש"פ הוקירה אותה בשנת 2010 ובשנת 2015, והיא נבחרה בשנת 2011 להשיק את מסע הרש"פ לקבלת הכרה כמדינה באו"ם.

חמשת הבנים המחבלים של אבו חמיד:
נאסר אבו חמיד - היה מפקד גדודי השהידים של אל-אקצא (הזרוע הצבאית של פת"ח) ברמאללה, והוא מרצה 7 מאסרי עולם ועוד 50 שנה על רציחתם של 7 ישראלים ו-12 ניסיונות רצח.
נסר אבו חמיד - היה איש התנזים (ארגון של פת"ח שעסק בטרור) ונשפט ל-5 מאסרי עולם על מעורבותו בשני פיגועי טרור ובסחר בנשק.
שריף אבו חמיד - היה חבר בחוליית הטרור של אחד מאחיו שביצעו פיגועים נגד אזרחים וחיילים. הוא נשפט ל-4 מאסרי עולם על הובלת מחבל מתאבד ליעדו במרץ 2002.
מוחמד אבו חמיד - נשפט ל-2 מאסרי עולם ועוד 30 שנה על מעורבותו בפיגועי טרור.
עבד אל-מונעם אבו חמיד היה חבר בגדודי עז אל-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס. הוא תכנן וביצע מארב ורצח של איש שב"כ ישראלי. הוא נהרג בעימות עם כוחות צה״ל ב-1994.
 
ראאד ברגותי (גם מוכר בשם ראאד ג'בר) - מחבל מתאבד של תנועת חמאס, שפוצץ עצמו ברחוב הנביאים בירושלים ב-04/09/2001. בפיגוע נפצעו כ-20 בני אדם.
 
בתי הקברות לחללי אויב הם שני אתרי קבורה המוחזקים על ידי צה"ל ובהם נקברים חללי צבאות אויב וכן מחבלים. אתרי הקבורה מוקפים בגדר ומסומנים כאתרים לחללי האויב. הקברים מסומנים בשלטים ולא במצבות. הקבורה היא זמנית, בהנחה שבעתיד הגופות יוחזרו למדינותיהן. לא מתקיים טקס קבורה, והגופה נקברת בארון קבורה ממוספר לאחר שכל פרטי הזיהוי של הגופה נרשמו.
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat