English

 


פרסומי PMW
הצהרת בלפור: "הפשע הגדול ביותר בתולדות האנושות"
Share |
                           
הצהרת בלפור: "הפשע הגדול ביותר בתולדות האנושות"
 
הצהרת בלפור:
"הפשע הגדול ביותר בתולדות האנושות"
מחמוד עבאס:
"בריטניה צריכה להודות תחילה בכך שהיא שגתה... 
לא הייתה לבריטניה זכות לעשות זאת שהרי זו ארצנו"
 
ציטוטים של הרשות הפלסטינית ופת"ח על הצהרת בלפור ועל בריטניה:
 • "הפשע הפוליטי הגדול ביותר בתולדות האנושות" [משרד ההסברה של הרש"פ]
 • "פשע המאה" [עיתון הרש"פ הרשמי]
 • "פשע הטרור הכי לא אנושי... יצירת מדינה ציונית בלתי חוקית" [תנועת פת"ח]
 • "הפשע המתועב ביותר בתולדות האנושות" [דובר פת"ח אוסאמה אל-קוואסמה]
 • "פשע מתועב" [ח'אלד מוסמאר, חבר המועצה הלאומית הפלסטינית, בעיתון הרש"פ]
 • "הפשע הגדול ביותר בתולדות האנושות, חטא מדיני משפטי ומוסרי" [משרד ההסברה של הרש"פ]
 • "הפשע הגדול ביותר של התקופה... טבח הערכים המוסריים והאנושיים הבסיסיים" [עיתון הרש"פ]
 • "פשע... שעולה לרמתם של פשעי המלחמה הגדולים ביותר שבוצעו" [עבאס זכי, חבר הוועד המרכזי של פת"ח]
 • "ההבטחה האפלה" [משרד ההסברה של הרש"פ]
 • "הבטחת בלפור השחורה" [עיתון הרש"פ הרשמי]
 • "ההבטחה העושקת" [עבאס זכי, חבר הוועד המרכזי של פת"ח]
 • "ההבטחה האומללה" [תנועת פת"ח]
 • "הטרור-המדינתי המאורגן הראשון הוא טרור הכתר הבריטי באמצעות הבטחת בלפור" [מאמר מערכת של עיתון הרש"פ הרשמי]
 • "בריטניה הורישה לקולוניאליזם הציוני את כל אמצעי הדיכוי והאלימות נגד עמנו" [עיסא קראקע, ראש הרשות לענייני אסירים באש"ף]
 • "הטקס [לכבוד הצהרת בלפור]... הופך את בריטניה לאויבת עקרונות הצדק והאנושות" [זכריא אל-אר'א, חבר הוועד הפועל של אש"ף]
 • "הגאווה [הבריטית] הזו בהקמת הישות הגזענית על אדמתנו... היא החרפה בהתגלמותה" [מזכ"ל לשכת מחמוד עבאס, אל-טייב עבד אל-רחים]
 • "הבטחה של מי שאין לו בעלות למי שאין לו זכות" [מנהיגים רבים של הרש"פ ותנועת פת"ח]
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק 
 
ה-02/11/2017 הוא יום השנה המאה ל"הצהרת בלפור," שהיא מכתב ששלח ששר החוץ של בריטניה, ארתור בלפור, למנהיג הציוני ליאונל וולטר רוטשילד ב-1917. המכתב מביע את תמיכת של ממשלת בריטניה בהקמתה מחדש של מולדת יהודית בפלסטין.
 
כדי לציין את יום המאה הזה, ה-02/11/2017, כל כותרות העיתונות הרשמית של הרשות הפלסטינית - סוכנות הידיעות ופא והעיתון הרשמי של הרש"פ - הודפסו על רקע צבע שחור. מגישי החדשות והכתבים בטלוויזיית הרש"פ לבשו כולם שחורים. בעמוד הראשון של עיתון הרש"פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, הייתה כותרת גדולה:
 
"בלפור, ההבטחה חסרת התוקף"
 
בעמוד הראשון גם הוצגה קריקטורה שבה תרזה מיי, ראש ממשלת בריטניה הנוכחית, מסיעה מכבש שעליו כתובה "הבטחת בלפור," והיא מוחצת את "הזכויות הפלסטיניות."
 
מעל הקריקטורה מופיעות המילים:
 
"[תרזה] מיי: בריטניה גאה בהקמת ישראל, נחגוג את 'הבטחת בלפור.'"


 
סוכנות הידיעות הרשמית של הרש"פ, ופא, דיווחה באנגלית ביום השנה להצהרת בלפור:
 
"לציון יום המאה לאירוע המעציב של הכרזת בלפור, התקשורת הרשמית בפלסטין יצאה לאור ביום חמישי בשחור... אנשי הצוות בטלוויזיית פלסטין לבשו שחור, והכיתוב 'תבוטל הצהרת בלפור' שודר בערבית, אנגלית ובעברית על המסך." 
 
ביום השנה הזה הרש"פ התמקדה בדמוניזציה של הצהרת בלפור ושל בריטניה, בעקבות החלטת בריטניה לציין את יום המאה להצהרה. הרש"פ ופת"ח הגדירו את הצהרת בלפור בתיאורי גנאי כמו "הפשע המתועב ביותר בתולדות האנושות," ו-"הטרור-המדינתי המאורגן הראשון."

העיסוק המופרז של הרש"פ בהצהרת בלפור מאשר את מה שמכון "מבט לתקשורת פלסטינית" מדווח במשך שנים: בעוד שהרש"פ עשויה להכיר בעובדת קיומה של ישראל, היא דוחה באופן מוחלט את זכות הקיום של ישראל.

על פי ההיסטוריה המשוכתבת של הרש"פ, אין לעם היהודי היסטוריה בארץ, והיהודים לא באו לישראל על דעת עצמם. הציונות הייתה מזימה אימפריאליסטית להיפטר מהיהודים שבאירופה, ולשתול קולוניה אירופית של יהודים במזרח התיכון, במטרה להשתלט על משאבי הטבע בעולם הערבי. לפיכך הרשות הפלסטינית מתעקשת עד היום שאין לישראל זכות קיום, ושאילולא הצהרת בלפור התנועה הציונית לא הייתה נוסדת, וישראל לא הייתה קמה.
 
בהתאם לכך, לאורך שנה זו של יום המאה, הרש"פ הצהירה על כוונתה, שמחמוד עבאס חזר עליה מספר פעמים - לתבוע את בריטניה בבית דין בינלאומי על הצהרת בלפור.
 
להלן דוגמאות לכמה מהדברים, ההצהרות, הסרטים והפוסטים ברשתות החברתיות, שבהם הרש"פ ופת"ח מגנות את בריטניה ומוקיעות את הצהרת בלפור, ומבטאות את סירובן המתמשך לזכות הקיום של ישראל.

1. בריטניה ביצעה את "הפשע הגדול ביותר בתולדות האנושות"
2. "הפושעת תרזה מיי" ובריטניה הנפשעת
3. הציונות הייתה תוכנית קולוניאליסטית של אירופה להיפטר מיהודים 
 
1. בריטניה ביצעה את "הפשע הגדול ביותר בתולדות האנושות"

"משרד ההסברה [של הרש"פ] אמר כי נחישותה של ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי, לחגוג 100 שנה להבטחת בלפור (כלומר, הצהרת בלפור), והעובדה שהיא התפארה בפני הפרלמנט בתפקיד של ארצה בהקמתה ובביסוסה של מדינת הכיבוש, "ישראל," מהוות חזרה על הפשע הפוליטי הגדול ביותר בתולדות האנושות... המשרד הדגיש בהודעה מטעמו היום [26/10/2017] כי סירובה של מיי להתנצל על ההבטחה האפלה הזאת והתעקשותה עליה, לא רק משקפת מגמות פוליטיות קיצוניות, אלא גם מעידה על משבר מוסרי גדול שמקורו בבריטניה."
[ופא, סוכנות הידיעות הרשמית של הרש"פ, 01/11/2017]
 
הערה: הצהרתה של ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי בפני בית הנבחרים הבריטי ב-25/10/2017 הייתה: "אנחנו גאים בתפקיד שמילאנו ביצירת מדינת ישראל, ואנחנו בוודאי נציין את יובל המאה בגאווה."
 
"משרד ההסברה [של הרש"פ] אמר ביום השנה להבטחת בלפור השחורה כי הבטחה זו היא הפשע הגדול ביותר בתולדות האנושות וחטא מדיני, משפטי, ומוסרי... העובדה שראש ממשלת בריטניה תרזה מיי מתגאה בהבטחה מעידה על חוצפה מדינית שההיסטוריה טרם ראתה... הבטחת [בלפור] וכל ההשלכות היא עבירה משפטית שלא חלה עליה התיישנות וכי יש להעמיד את כל מי שמקדם אותה בפני בית הדין הפלילי הבינלאומי."
[ופא, סוכנות הידיעות הרשמית של הרש"פ, 01/11/2017]
 
"תנועת פת"ח אמרה כי הבטחת [בלפור] מבשרת הרעות שבריטניה נתנה ליהודים לפני מאה שנה היא הבטחה בטלה, וכי אין להם זכות על אדמת פלסטין כך שהם יכולים להבטיח אותה לאחרים.
חבר המועצה המהפכנית של תנועת פת"ח ודובר התנועה, אוסאמה אל-קוואסמה, אמר... כי בריטניה גרמה באופן ישיר לנכבה (כלומר, "האסון," המונח הפלסטיני להקמת מדינת ישראל)... אל-קוואסמי הדגיש כי
בריטניה ביצעה את הפשע המתועב ביותר נגד האנושות כאשר היא הרשתה לעצמה לתת את ההבטחה הזו וליישם אותה, באמצעות קנוניית המנדט והנחת הבסיס להקמת מדינת הכיבוש הישראלית... הוא הבהיר: 'ראוי יותר שבריטניה תיתן להם [ליהודים] ממה ששייך לה, ולא שתיתן להם בנדיבות [שטחים] מאדמת פלסטין, אך אנו מכירים את המזימה ואת מטרותיה האמיתיות - קריעת האומה הערבית ומניעת התאחדותה והתקדמותה.'
 
אל-קוואסמי אמר: 'ממשלת בריטניה נדרשת להתנצל בפני העם הפלסטיני... במקום לחגוג את יום השנה המאה להבטחה מבשרת הרעות ולפשע המתועב ביותר בתולדות האנושות.'"
[עיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 15/10/2017]
 
"עבאס זכי, חבר הוועד המרכזי של תנועת פת"ח והנציב הכללי של היחסים עם מדינות ערב וסין [של פת"ח], הפנה קריאה... לאלץ את בריטניה לשאת באחריות המוסרית, המדינית, ההומניטרית, והמשפטית שלה להשלכות של
הבטחתה העושקת ולדרוש ממנה לתקן את העוול ההיסטורי... זאת, באמצעות התנצלות כנה על הפשע שביצעה שעולה לרמתם של פשעי המלחמה הגדולים ביותר שבוצעו נגד תושבים ילידים והעמים המקופחים שנאבקים למען חרות וצדק... הוא אמר כי הבטחת בלפור מבשרת הרעות היא הפשע הגדול ביותר שבוצע נגד העם הפלסטיני לאורך מאה שנה."
[ופא, סוכנות הידיעות הרשמית של הרש"פ, 31/10/2017]
 
"מזכ"ל לשכת הנשיאות [של הרש"פ], טייב עבד אל-רחים, אמר כי הצהרותיה של ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי, בנוגע לכך שבריטניה תחגוג את יום השנה המאה להבטחת בלפור, מעידה על בורות בעובדות ההיסטוריות, על חוצפה פוליטית, ועל התעקשות לתמוך בפשע הזה, שבוצע נגד עמנו הפלסטיני... הוא הוסיף: 'הגאווה הזו בהקמת הישות הגזענית על אדמתנו ועל חורבות העם הפלסטיני, שעליה דיברה ראש ממשלת בריטניה, היא החרפה בהתגלמותה.'"
[עיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 28/10/2017]
 


הקריין של הטלוויזיה הרשמית של הרש”פ:
"שר החוץ [של הרש”פ] ריאד אל-מאלכי אמר שההנהגה [של הרש”פ] מתכוונת להגיש תביעה משפטית, לפי הוראות הנשיא מחמוד עבאס, אם בריטניה תתעקש לחגוג מאה שנה להבטחת בלפור (כלומר, הצהרת בלפור) מבשרת הרעות..."
שר החוץ והתפוצות של הרש"פ ריאד אל-מאלכי:
"יש כמה צעדים שייתכן שננקוט בהם, ביניהם הגשת תביעות לפני בתי הדין הבריטיים והאזוריים והבין לאומיים נגד בריטניה, על מה שעשתה לפני מאה שנים... אנו אומרים שהבטחת בלפור לפני מאה שנים הייתה תחילת האסון הפלסטיני. זהו אסון שעדיין נמשך. האסון הזה מתבטא בראש ובראשונה בעקירה [של הפלסטינים] ובהקמת הישות הציונית שהיא מדינת ישראל."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, מהדורת החדשות, 22/10/2017]
 
קטע ממאמר דעה של עומר חילמי אל-ר'ול, בעל טור קבוע בעיתון הרש"פ

"[בריטניה] לא הפיקה לקחים מההיסטוריה, לא נסוגה מדרכה הקולוניאליסטית, לא ניסתה לכפר על שגיאותיה כלפי העם הפלסטיני, ועודנה בת ערובה של המדיניות הישראלית.
עם זאת, ההנהגה הפלסטינית לדעתי לא תסגור את שערי הדיאלוג והקשר עם ממשלת בריטניה, תפעל להשפיע על עמדותיה השגויות, ותידחף אותה לעיין מחדש בקווי המדיניות שלה, שהינן רחוקים לחלוטין מתמיכה באופציית השלום. זאת, באמצעות דרישה ממנה לכפר על קווי מדיניותה שהביאו לנכבה של העם הפלסטיני, ובפרט על הבטחת בלפור (כלומר, הצהרת בלפור) ועל תוצאותיה שהניחו את היסודות לפשע המאה בשנת 1948.'"
[עיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/01/2017]
 
2. "הפושעת תרזה מיי" ובריטניה הנפשעת
 
"[בריטניה] לא מתביישת בפעולה המתועבת אשר ביצע הפושע [שר החוץ הבריטי ארתור] בלפור לפני מאה שנה, ולא מנסה לכסות את פניה המכוערים. היא שותקת מול עמי העולם מתוך בושה... בריטניה לא מתביישת... אלא היא מוסיפה על שגיאתה ובושתה ורוצה לחגוג, כן לחגוג - אוי לבושה - מאה שנים להבטחת [בלפור] הארורה... והנה צאצאיתו של בלפור, הפושעת תרזה מיי - ראש ממשלת בריטניה - קוראת לפושע נתניהו לחגוג עמה ביחד את הפשע המתועב הזה בגלוי... ההיסטוריה של בריטניה מלאה באסונות נגד עמי אסיה ואפריקה. היא ניצלה עמים בארצות אלה, גנבה את נכסיה ומצצה את דם תושביהן."
[עיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, מאמר דעה מאת ח'אלד ג'מיל מסמאר, 
חבר המועצה הלאומית הפלסטינית - הגוף המחוקק של אש"ף, 26/10/2017]
 
"מה שעושה ממשלת בריטניה, כשהיא ממשיכה לחגוג מאה [שנים] לפשע הגדול ביותר של התקופה אשר ביצעה בריטניה נגד המולדת, העם, והעתיד הפלסטיניים בהבטחת בלפור (כלומר, הצהרת בלפור) - איננו אלא השלמה של הפשע הזה וטבח הערכים המוסריים והאנושיים הבסיסיים, כדי שהרוצח יוכל להמשיך לרקוד על גופות קרבנותיו! ...הטרור-המדינתי המאורגן הראשון הוא טרור הכתר הבריטי באמצעות הבטחת בלפור, שלא היה אלא תוכניות קולוניאליסטית לגניבת מולדת, גירוש עם, וקריעת אומה...
בהתעקשה על חגיגות המאה להבטחת בלפור, ראש ממשלת בריטניה [תרזה מיי] חותרת למען הזיוף והמצאת הערכים שאין להם כל בסיס במנגנון המוסר האנושי והתרבותי."
[עיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 29/10/2017]
 
"ראש משלחת המועצה הלאומית [הפלסטינית] (כלומר, הגוף המחוקק של אש"ף) [וחבר הוועד המרכזי של פת"ח], עזאם אל-אחמד... אמר כי 'העם הפלסטיני, העומד איתן במולדת הכבושה ומחוצה לה, מצפה מכם לעמוד לצדו במאבקו המתמשך - מאז הבטחת בלפור... אנו מקווים שבריטניה תתקן את טעותה ההיסטורית נגד עמנו.'"
[עיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 18/10/2017]
 

מחמוד עבאס: "נמשיך לדרוש מבריטניה את דרישותינו.
דרישותינו אינן סודיות. הם אמרו לנו: מה אתם רוצים מאתנו? אמרנו: תגידו sorry ותכירו במדינת פלסטין. הם אמרו: זה בעייתי. אמרנו: אם כך, אנו נגיש תביעה נגדכם בבתי המשפט הבין לאומיים ובבתי המשפט בבריטניה, ולא נוותר על זכותנו. אתם ביצעתם פשע כנגד העם הפלסטיני, וזוהי הבטחת בלפור, הבטחתו של מי שאיננו הבעלים למי שהדבר אינו מגיע לו‎... אתם לא הייתם שליטים ולא בעלי מנדט [על פלסטין] ולא הייתם נמצאים שם בכלל, ואני לא יודע מאיפה הבאתם לנו את זה בכלל. אתם יושבים שם בבריטניה, ואומרים: אנחנו רוצים לתת את השטח שם, את פלסטין, ליהודים. גרוע מכך הוא התוכן של הבטחת בלפור, שם נאמר: מולדת לאומית ליהודים, ואלה שנמצאים שם במקרה, התפוצות שנמצאות שם במקרה, יש להן זכויות דתיות ואזרחיות. בזמן הזה הפלסטינים הערבים, מוסלמים ונוצרים, היו 98 אחוז [מהתושבים]. איך אתם אומרים עלינו שהגענו במקרה, ויש לנו רק זכויות אזרחיות ודתיות? זו בכל אופן מזימה, אך מה שחשוב הוא איך נתמודד עם העניין הזה, ואנו נתמודד אתו בחכמה."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, מהדורת החדשות,
 נאומו של יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס לפני ועידת שגרירי פלסטין שנערכה בבחרין, 11/04/2017]
 
 
טקסט בפוסט באנגלית (כל השגיאות במקור):

 
"Unlimited fascism,
[British Prime Minister] Theresa May said last Wednesday:' we are proud we played a major roll in the creation of "Israel", we will celebrate the centenary of Balfour declaration with "pride"'...Which also means she is very proud about the most inhuman terrorist crime the British Regime made against Palestinians, by inviting and creating a Zionist illegal state... 
#Declaration100  
#Balfour100 (the Balfour hashtag also appears in Arabic -Ed.)"
 
הקריקטורה מראה קשישה פלסטינית עם דגל פלסטיני על חולצתה מדברת עם ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי. דגלי בריטניה וישראל דוקרים סכין לתוך מפת "פלסטין" של הרש"פ המציגה את כל ישראל כ-"פלסטין" ביחד עם אזורי הרש"פ. ידית הסכין הינה מסמך, שעליו כתוב "בלפור 1917."
[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 27/10/2017]
 
"ראש לשכת ההסברה בנציבות הגיוס והארגון [של פת"ח], מוניר אל-ג'אע'וב, אמר כי הצהרות תרזה מיי מבטאות הטייה אמיתית לטובת מדינת הכיבוש הגזענית, וטומנות בחובן את הסכנה במתן לגיטימציה לכיבוש אשר פוגע במולדת ובאדם הפלסטיני... [אל-ג'אע'וב] דרש מממשלת בריטניה לשאת באחריותה ההיסטורית, החוקית, המדינית, החומרית והמוסרית."
[עיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 26/10/2017]
 
תמונה: יד מדם על פרצופם של בלפור וראש ממשלת בריטניה תרזה מיי.
              
טקסט באנגלית על התמונה: "No Pride in Colonialism: Make It Right and Recognize Palestine"
[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 31/10/2017]
 
"ד"ר זכריא אל-אר'א, חבר הוועד הפועל של אש"ף וראש המחלקה לענייני פליטים... ציין כי ההודעה [הבריטית] על הטקס [החוגג את הצהרת בלפור] נחשבת לפגיעה בעם הפלסטיני, והופך את בריטניה לאויבת עקרונות הצדק והאנושות."
[עיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 20/10/2017]
 
"[ה]מזכיר [הכללי של] הוועד הפועל של אש"ף, סאא'ב עריקאת, הדגיש היום [15/02/2017]... 'דרשנו מממשלת בריטניה לשאת באחריותה המשפטית, הפוליטית, והמוסרית לעוול ההיסטורי שהבטחת בלפור (כלומר, הצהרת בלפור) גרמה'... עריקאת הביע את ההתנגדות ההנהגה והעם הפלסטיני להכרזה של ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי, על החגיגות לציון 100 שנים מבישות להבטחת בלפור. הוא תאר זאת כהשפלה של בני עמנו ועקרונות זכויות האדם, והוסיף: 'במקום לחגוג, עליהם להתנצל.'"
[מען, סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאית, 15/02/2017]
 
על הלוגו הרשמי של הרש"פ על הצהרת בלפור כתוב בערבית ובאנגלית: "הבטחה של מי שאין לו בעלות למי שאין לו זכות."

טקסט בפוסט:
"#תנועת_פת"ח מפרסמת את הלוגו של 100 שנים להבטחת בלפור מבשרת הרעות. היא דורשת מבריטניה לשאת במלוא האחריות להשלכות של הבטחתה האומללה ולנזק, לאסונות, לכאב, ולגירוש שנגרמו לעם הפלסטיני. כמו כן, היא מדגישה את הדרישה מממשלת בריטניה להכיר במלוא זכויותיו של העם הפלסטיני, ובראשן הכרה במדינת פלסטין, ושעל בריטניה לשאת באחריות המשפטית והמוסרית להחלטה זו (כלומר, להצהרת בלפור).

(החלק הבא מופיע במקור בערבית ואז באנגלית - העורך)
 
ההבטחה של מי שאין לו בעלות למי שאין לו זכות
#בלפור100 (הבטחת בלפור, ה-2 בנובמבר 1917) [סוגריים במקור]"
[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 09/10/2017]
 
"חבר הוועד הפועל של אש"ף וראש המחלקה לענייני פליטים [של אש"ף], זכריא אל-אר'א, אתמול, יום חמישי [02/03/2017]... חזר והדגיש את דרישתו מממשלת בריטניה לנקוט צעדים שיפצו על פשעה."
[עיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 03/03/2017]
 
"שר החוץ והפלסטינים בניכר [של הרש"פ], ריאד אל-מאלכי, אמר כי הצד הפלסטיני עקב בזהירות רבה ובדאגה רבה אחר הצהרותיה של ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי, אשר הכריזה כי ארצה גאה בהקמת מדינת הכיבוש הישראלית... אל-מאלכי הבהיר כי עמדתה של הבכירה הבריטית משקפת הרחקת לכת מצד ממשלת בריטניה ואדישות לפשע שהיא ביצעה לפני מאה שנה, וכן משקפת התרסה בריטית כלפי פלסטין והקהילה הבינלאומית.
שר החוץ שב והדגיש כי פלסטין ממשיכה בצעדיה המשפטיים נגד בריטניה ובהגשת תביעות משפטיות נגדה בבתי הדין הבריטיים, האירופאיים, והבינלאומיים, כדי לדרוש ממנה לתקן את הטעות ההיסטורית שלה נגד עמנו ולתת לו את הפיצויים הדרושים."
[דוניא אל-וטן, סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאית, 26/10/2017]
 
"תנועת פת"ח הדגישה כי התעקשותה של ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי לחגוג את יום השנה המאה להבטחת בלפור מבשרת הרעות היא דבר בלתי מתקבל לחלוטין והינה בבחינת חידוש הפשע ועידוד ותמיכה ישירה בכיבוש ובמשטר האפרטהייד הגזעני..."
[עיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 27/10/2017]
 
טקסט בפוסט:
"לאחר ההצהרות הבלתי מוסריות והבלתי הוגנות מצד ראש ממשלת בריטניה [תרזה] מיי לפיהן ארצה תחגוג ב-'גאווה' את יום השנה המאה לפרסום הבטחת בלפור המפורסמת...
זוהי קריאת לכל החברים והמזדהים עם העם הפלסטיני לשלוח מכתב מחאה לאולמות אלברט רויאל, שבהם תיערך החגיגה הזו ב-7 בנובמבר של השנה הנוכחית (כתובת הדואר האלקטרוני של האולם נכללת בפוסט -עורך)."
[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 27/10/2017]
 
"ראש הרשות לענייני אסירים ומשוחררים [של אש"ף], עיסא קראקע, אמר כי הבטחת בלפור המבשרת רעות... הניחה את היסודות למנגנון הדיכוי הפראי והקולוניאליזם ההתנחלותי היהודי בפלסטין, וכי בריטניה הורישה לקולוניאליזם הציוני את כל אמצעי הדיכוי והאלימות נגד עמנו...
 קראקע אמר: 'לא מספיק שבריטניה תתנצל בפני העם הפלסטיני, אלא עליה לשלם פיצויים לעמנו בעקבות האסונות והקרבנות שנגרמו לו בשל מדיניותה התומכת בציונות." 
[עיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 30/10/2017]
 
"השופט השרעי העליון [של הרש"פ] ויועץ נשיא [הרש"פ מחמוד עבאס] לענייני דת וליחסים אסלאמיים, מחמוד אל-הבאש, הדגיש כי... הצעירים נושאים את הדגל [שקיבלו] מסביהם ואבותיהם, מהחאג' אמין אל-חוסייני (כלומר, המופתי העליון לשעבר ובעל ברית של הנאצים), עז א-דין אל-קסאם (כלומר, ראש כנופיית טרור אסלאמית בשנות ה-30), עבד אל-קאדר אל-חוסייני (כלומר, מפקד ב'צבא ההצלה הערבי' במלחמת העצמאות של 1948), ויאסר ערפאת - והם אילצו את הכובש לסגת מחלק מאדמותינו, והשיגו חברות [באו"ם] והכרה במדינת פלסטין בפורומים בינלאומיים רבים."
[עיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 30/10/2017]
 
חאג' אמין אל-חוסייני - היה המופתי של ירושלים ומנהיג פוליטי ורוחני של האוכלוסייה הערבית בישראל בתקופת המנדט הבריטי. התנגד באופן גורף לציונות והיה אחראי לפרעות והתקפות נגד יהודים. במהלך מלחמת העולם השנייה שיתף פעולה עם גרמניה הנאצית, נפגש עם אדולף היטלר, וגייס מוסלמים לצבא הנאצי. היה ברשימת המבוקשים של יוגוסלביה, בגלל חלקו בפיקוד על פלוגת ס.ס מוסלמית שרצחה אלפי סרבים וקרואטים. יזם את מבצע "אטלס" של הקומנדו הנאצי, כאשר יחידה קטנה של נאצים ערבים וגרמנים נחתו במדבר יהודה במטרה להרעיל את מי השתייה של תל אביב בשנת 1944.
 
השיח' עז א-דין אל-קסאם - היה מטיף אסלאמי רב השפעה בתקופת המנדט הבריטי. הנהיג קבוצות טרור אסלאמיות. על שמו קרויה הזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס, 'גדודי עז א-דין אל-קסאם'.
 
כותרת: "[ראש ממשלת הרש"פ ראמי] חמדאללה: על בריטניה להתנצל על העוול של עמנו ולתקן אותו, במקום לחגוג אותו"
[עיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 30/10/2017]
 
3. הציונות הייתה תוכניתה הקולוניאליסטית של אירופה להיפטר מהיהודים


קריינית הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ:
"דבר המוסכם הוא (של הר הבית והכותל המערבי) שזה מסגד השייך למוסלמים בלבד, כולל כל מה שנמצא בו, כגון המבנים, הרחבות שבתוכו, והשטחים שמסביבו, וכל הדברים הקשורים אליו מחוצה לו... אין שום תיעוד לכך שהיהודים קבעו את כותל אל-בוראק (כלומר, הכותל המערבי) כמקום פולחן בזמן כלשהו, אלא לאחר הבטחת בלפור בשנת 1917."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, "מילון הטלוויזיה," 15/03/2017]
 
"ההבדל בין היטלר לבלפור בתחום זה היה שלבלפור היו קולוניות, ובהן פלסטין, והוא שלח את היהודים אליה על מנת להיפטר מהם. להיטלר לא היו קולוניות, ולכן הוא נפטר מהם על ידי השמדה. אולם, הקורבן האמתי של בלפור והיטלר יחד היו הפלסטינים והערבים, ואנו עודנו משלמים את המחיר מזה מאה שנה."
[פלסטינונא, אתר נציבות ההסברה והתרבות של פת"ח בלבנון, 23/11/2016]
 

יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס:
"99 שנים מלאו להבטחת בלפור מבשרת הרעות. בשנה הבאה ימלאו לה 100. [ההבטחה] העושקת. אולם אנו לא ניתן לשקר להפוך לאמת מוסכמת (כלומר, שישראל היא המולדת של העם היהודי). זכות עמנו במולדתו איתנה ומקורית, ואינה פגה גם לנוכח זיוף של עובדות היסטוריות. פלסטין תישאר למרות הנכבה (כלומר, "האסון," הקמת מדינת ישראל ב-1948), הנכסה (כלומר, "ההדרדרות," כינוי לתבוסת צבאות ערב ב-1967) והסבל הנמשך מזה עשורים. אנחנו לעולם לא נניף דגל לבן. והדגל [שלנו] יוסיף להיות מורכב מארבעת הצבעים."
[תחנת הרדיו הרשמית של הרש"פ קול פלסטין, 15/05/2017, 
שידור חוזר מיום השנה ה-12 למותו של יאסר ערפאת, טלוויזיית הרש"פ, 10/11/2016]
 
המשך נאומו של עבאס (שלא שודר ברדיו הרש"פ) המבקר את בריטניה על פרסום הצהרת בלפור: "אתה נתת את מה שלא שלך למי שלא זכאי לכך"
 
עבאס: "יש האומרים כי הבטחת בלפור הלכה וחלפה [לפני] 100 שנים, ומדוע אתם מדברים כעת על ההבטחה הזאת? מדוע אתם מציינים את יום השנה שלה בחוגים הבינלאומיים? אכן כן, אנו רוצים לחפור ולנבור בקברים ואנו אומרים למי שהעניק את ההבטחה הזאת 'אתה נתת את מה שלא שלך למי שלא זכאי לכך [העם היהודי].' רבים תמהו: מדוע אנו מדברים עליה כעת? אמרנו שהזכות לא פגה, שהזכות לא מתיישנת. גם אם יחלפו מאה, מאתיים, אלף [שנים] אולם הזכות תיוותר חיה. זו תישאר חובתנו להגן על זכותנו. בלפור, מי נתן לך את הזכות למכור את ארצנו, ולומר לאנשים 'המולדת הזאת שלכם [היהודים]', בעוד שאלו שחיים בה מבלי להזכירם יש להם זכויות אזרחיות ודתיות. כיצד אתה עושה זאת? מה נדרש? כעת אנחנו דנים עם הנוגעים בדבר, למען הכנות, עם בריטניה, [ושואלים אותם] מדוע פעלתם כך? אתם כפיתם עלינו בעוד שלא היה לכם קשר לפלסטין בכלל, משום שהיו לכמה אנשים אשליות? שפלסטין הייתה תחת מנדט, לא. לא היה כאן מנדט בריטי ולא הייתה נוכחות לבריטניה באזור הזה, בכלל לא. ואולם מפרי דמיונו של האדון בלפור הוא לא העניק הבטחה אלא עסקה, שממשלת הוד מלכותו מעניקה לכם זאת. סדר, תן להם בבריטניה, אחי. תן להם בסקוטלנד, או לפחות באירלנד. מדוע בפלסטין? הוא נתן להם בפלסטין וזו הפכה לזכות. לא! בריטניה צריכה להודות תחילה בכך שהיא שגתה ביחס לזכותנו. לאחר מכן, כשנגיע לגשר נחצה אותו, אולם אנחנו נבוא אתם חשבון. כלומר התחלנו לדבר והתחלנו בשיחות ובדיונים, ויהיה אולי מי שיגיד: אחרי 100 שנה? כן, [אפילו] אחרי 200 שנה, אנחנו רוצים את זכותנו ואנחנו רוצים להוכיח שזו לא הייתה לבריטניה זכות לעשות זאת שהרי זו ארצנו ובריטניה צריכה קודם כל להכיר [בכך] ולאחר מכן נדבר."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 
נאומו של עבאס בעצרת לרגל 12 שנים למותו של יאסר ערפאת, 10/11/2016]

"עבאס זכי, חבר הוועד המרכזי של פת"ח והנציב הכללי של היחסים עם מדינות ערב וסין... אמר כי הבטחת בלפור מבשרת הרעות היא הפשע הגדול ביותר שבוצע נגד העם הפלסטיני לאורך מאה שנה, והיא בבחינת ביסוס האינטרסים האסטרטגיים של הכוחות הקולוניאליסטיים, שאימצו את הפרויקט ותמכו בו, ובביסוס הנוכחות הציונית בפלסטין, לב המולדת הערבית. זאת במטרה למנוע את אחדותה ולהשתלט על משאביה [של המולדת הערבית]; לחלקה ולפצלה ולזעזע את יציבותה, באופן שישראל תמיד תהיה גורם עוין לסביבתה ותזדקק לגיבוי מצד המדינות הקולוניאליסטיות."
[ופא, סוכנות הידיעות הרשמית של הרש"פ, 31/10/2017]
 

דרשת יום שישי בנוכחות יו"ר הרש"פ עבאס

 
השופט השרעי העליון ויועץ מחמוד עבאס לענייני דת וליחסים אסלאמיים מחמוד אל-הבאש: ""בעוד כמה ימים נציין את יום השנה האומלל לעוול ולפשע המכוער שפגע בעם שלנו, באמצעות מה שנהוג לכנות הבטחת בלפור. בעוד כמה ימים, בשניים בנובמבר [2017], ימלאו מאה שנה לעוול הנפשע ביותר שפגע בעם כלשהו בתקופה המודרנית. גורם שאין לו כל בעלות על הארץ הזו - שר החוץ של בריטניה [ארתור בלפור] אשר כבשה את פלסטין בעת שלא הייתה לה בעלות על אף חלק מפלסטין, אף לא על מילימטר אחד ולא גרגר חול - העניק הבטחה למי שהדבר אינו מגיע לו, ואין לו שום זיקה לארץ הזו, לא מבחינה דתית ולא מבחינה היסטורית, על חשבון העם הפלסטיני… אין להם [לבריטניה] בעלות, ואין להם זכות, ולמי שהם הבטיחו לו [היהודים] אין זכות לקבל את ההבטחה הזו… בלפור ובריטניה ביצעו את הפשע הזה על חשבוננו ועל חשבון ההיסטוריה שלנו וזכויותינו, וזה לא יכול לעלות בקנה אחד עם השכל, והדת, והחוק, והמוסר."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 20/10/2017]
לחץ לצפייה             


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat