English

 


פרסומי PMW
שליחו המיוחד של טראמפ, ג`ייסון גרינבלט, הנו "מונגולואיד" – לפי מאמר בעיתון הרש"פ הרשמי
Share |
 
שליחו המיוחד של טראמפ, ג'ייסון גרינבלט, הנו "מונגולואיד" 
- לפי מאמר בעיתון הרש"פ הרשמי
 
עו"ד מוריס הירש ונאן ז'אק זילברדיק
 
במתקפה אישית חסרת תקדים, עומר חילמי אל-ר'ול, בעל טור קבוע בעיתון הרשמי של הרשות הפלסטינית, ומי שהיה היועץ לעניינים לאומיים של ראש ממשלת הרש"פ לשעבר סלאם פיאד, תיאר את ג'ייסון גרינבלט, שליחו המיוחד של הנשיא טראמפ למו"מ בינלאומי, כ"מונגולואיד."

במאמר דעה נגד יוזמת השלום האמריקנית במזרח התיכון, שטרם פורסמה, "עסקת המאה" של הנשיא טראמפ, השווה אל-ר'ול את הופעתו והתנהגותו של גרינבלט לזו של אדם הסובל מתסמונת דאון:

"מי שעוקב אחרי הקשקושים של ג'ייסון גרינבלט, שליחו של הנשיא טראמפ, בעניין עסקת המאה, מבחין כי מצבו דומה במידה רבה לתסמונת דאון, אשר פוגעת בילדים עם מוגבלות שכלית... מי שמסתכל על השליח האמריקני, מגלה שיש לו מאפיינים קרובים מאוד לאלה של חולי תסמונת דאון מבחינה חיצונית ומבחינה פנימית: הוא קצר קומה, עיניו דומות לעיניים מונגוליות, הוא קשקשן ללא מעצורים ומפגר מבחינה פוליטית."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 03/03/2019]
 
אל-ר'ול הוסיף, כי לא רק גרינבלט סובל מתסמונת דאון, אלא ממשל טראמפ כולו:
 
"לא רק החולה גרינבלט לוקה בתסמונת דאון, שהרי היא [התסמונת] פוגעת בכל מרכיבי הממשל האמריקני. מי שבוחן את הגנטיקה הכללית של מרכיבי ממשל טראמפ, רואה כי זה יצור נכה מבחינה פוליטית."
 
אל-ר'ול סיים באומרו כי טראמפ, גרינבלט ושאר חברי הצוות האמריקני יכולים "לקשקש ככל שירצו" על תכנית השלום "הארורה" שלהם, אבל יו"ר הרשות הפלשתינית עבאס הוא מי שקובע:

"המונגולואיד גרינבלט - יחד עם הנשיא טראמפ, חתנו קושנר והשגריר הציוני פרידמן - יכולים לקשקש ככל שירצו בנוגע לעסקה הארורה. אולם, עליהם לדעת בוודאות כי ללא חתימתו של יו"ר אש"ף, הנשיא מחמוד עבאס, אף עסקה לא תעבור, וצעדיהם ומדיניותם האווילית ימשיכו להיות חסרי תועלת."
 
בעוד שההתקפות האישיות על נציגי הממשל האמריקני אינן נדירות, כפי שמתעד מכון מבט לתקשורת פלסטינית, ההתקפה הזאת מציבה שפל חדש, אפילו עבור הרש"פ ודובריה.

להלן קטע רחב יותר מתוך המאמר של עמר חלמי אל-ר'ול:

כותרת: "תסמונת הקשקשת האמריקנית"
"מי שעוקב אחרי הקשקושים של ג'ייסון גרינבלט, שליחו של הנשיא טראמפ, בעניין עסקת המאה, מבחין כי מצבו דומה במידה רבה לתסמונת דאון, אשר פוגעת בילדים עם מוגבלות שכלית.
[תסמונת זו] אובחנה בשנת 1862 על ידי הרופא הבריטי ג'ון לנגדון דאון, שפרסם דו"ח מפורט בעניין בשנת 1866 וכינה אותה בתחילה בשם 'מונגולואיזם' או 'אימבציליות מונגולית'. היא גורמת בין היתר לאלצהיימר, תוחלת חיים קצרה, כבדות לשון, ולהיבטים הקשורים בצורת העיניים, הסנטר, מבנה הפנים העגלגל והגובה. מי שמסתכל על השליח האמריקני, מגלה כי יש לו מאפיינים קרובים מאוד לאלו שלו חולי תסמונת דאון מבחינה חיצונית ומבחינה פנימית: הוא קצר קומה, עיניו דומות לעיניים מונגוליות, הוא קשקשן ללא מעצורים ומפגר מבחינה פוליטית, על אף היותו יורש של ממשלים אמריקנים שהקימו אימפריה על פי סטנדרטים יאנקיים.
לא רק החולה גרינבלט לוקה בתסמונת דאון, שהרי היא [התסמונת] פוגעת בכל רכיבי הממשל האמריקני. מי שבוחן את הגנטיקה הכללית של מרכיבי ממשל טראמפ, רואה כי זהו יצור נכה מבחינה פוליטית, דבר שהכניס אותו מאז עלייתו לשלטון בתחילת שנת 2017 למערבולת של משברים שבאים בזה אחר זה במישור הפנימי, האזורי והבינלאומי. עד כה הוא לא הצליח להתגבר על אף אחד מהמשברים שבהם הסתבך...
אם ניקח כדוגמא את מה שכונה בשם 'עסקת המאה' לפתרון הבעיה הפלסטינית-ישראלית, נבחין כי [ממשל טראמפ] שבוי בבורותו בכל הקשור להתמודדות עם המשבר ההיסטורי. הוא התעלם מכל היסודות שעליהם נשענה ארצות הברית בעבר, ומהחלטות המוסדות הבינלאומיים, והחל ליישם את עסקת הנדל"ן שלו בשטח, עוד לפני ההכרזה עליה ולפני התייעצות עם מי שהסוגיה היא סוגייתם [=הפלסטינים]...
המונגולואיד גרינבלט - יחד עם הנשיא טראמפ, חתנו קושנר והשגריר הציוני פרידמן - יכולים לקשקש ככל שירצו בנוגע לעסקה הארורה. אולם עליהם לדעת בוודאות כי ללא חתימתו של יו"ר אש"ף, הנשיא מחמוד עבאס, אף עסקה לא תעבור, וצעדיהם ומדיניותם האווילית ימשיכו להיות חסרי תועלת.
אך אם ברצונם להחלים מתסמונת דאון ומהקשקשת חסרת התוכן, עליהם לחזור אל החלטות המוסדות הבינלאומיים ואל מקורות הסמכות של תהליך השלום, ובכלל זה יוזמת השלום הערבית, ולאלץ את ישראל לסגת נסיגה מלאה משטחי מדינת פלסטין שנכבשו ב-5 ביוני 1967, ובראש ובראשונה מירושלים המזרחית, הבירה הפלסטינית."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 03/03/2019]
 
 


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat