English

 


פרסומי PMW
פת"ח מודה שהיא תמכה בחמאס באמצעות "כסף, נשק וחיפוי פוליטי" במהלך מסע הטרור של האינתיפאדה השנייה
Share |

פת"ח מודה שהיא תמכה בחמאס באמצעות "כסף, נשק וחיפוי פוליטי" 
במהלך מסע הטרור של האינתיפאדה השנייה
  • פת"ח מתגאה בפעילות טרור נגד "האויב הציוני"
מאת נאן ז'אק זילברדיק ואיתמר מרכוס
 
בסרטון היסטורי שפורסם בעמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, פת"ח מודה שהיא תמכה בחמאס על ידי "כסף, נשק וחיפוי פוליטי" בעת מסע הטרור המכונה "אינתיפאדת אל-אקצא" או האינתיפאדה השנייה, בתקופת יאסר ערפאת.

בסרטון המציג בגאווה את הישגי הטרור של פת"ח, מוצגים צילומים של ערפאת ביחד עם מייסד תנועת חמאס, אחמד יאסין, בעת שהקריין אומר:


קריין: "תנועת פת"ח הובילה ותמשיך להוביל את הפרויקט הלאומי... במקום למחוץ את מתנגדיה תנועת פת"ח תמכה בהם באמצעות כסף, נשק וחיפוי פוליטי."
[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 05/11/2019]

לפני כן בסרטון פת"ח מתגאה בפעילות הטרור שלה נגד "האויב הציוני," ובכך שהיא "הקריבה 190 אלף שהידים," ובכך ש-"רוב האסירים (כלומר, מחבלים ורוצחים כלואים), 92% מהם, הם מבני התנועה [פת"ח], מקציניה ולוחמיה." בין ההישגים של פת"ח הסרטון מציין את גלי הטרור הפלסטינים הגדולים - האינתיפאדה הראשונה שבה נרצחו 200 ישראלים, ואת מסע הטרור של הרש"פ שנמשך חמש שנים - האינתיפאדה השנייה ('אינתיפאדת אל-אקצא') שבה נרצחו מעל 1,100 ישראלים, רבים מהם בפיגועי התאבדות:
 
קריין: "תנועת פת"ח הקריבה 190 אלף שהידים... תנועת פת"ח הייתה החלוצה במִבְצעיה (כלומר, פיגועים) במהלך האינתיפאדה הראשונה, והיא הפלג הפלסטיני הראשון שהגיע אל הכור הגרעיני בדימונה (כלומר, פיגוע חטיפת אוטובוס ליד דימונה, שבו נרצחו 3 בני אדם)."
 
תמונה של ראש אש"ף לצד רב המחבלים
ח'ליל אל-וזיר "אבו ג'יהאד"
תמונה של המחבלת הרוצחת דלאל אלמוגרבי
שהובילה פיגוע שבו נרצחו 37 בני אדם, מתוכם 12 ילדים

קריין: "פת"ח הקריבה את רוב מנהיגיה כשהידים... תנועת פת"ח היא הראשונה שנלחמה באינתיפאדה השנייה."
 
תמונה של יאסר ערפאת עם מרואן ברגותי, 
מחבל שהורשע ברצח של 5 בני אדם בפיגועי ירי
 
קריין: "רוב האסירים - 92% מהם - הם מבני התנועה, מקציניה ומלוחמיה, ובראשם האסיר הגיבור מרואן ברגותי. פת"ח היא הראשונה שניצחה את האויב הציוני בקרב כראמה. תנועת פת"ח הובילה ותמשיך להוביל את הפרויקט הלאומי."
[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 05/11/2019]

בעוד שהתנועות פת"ח וחמאס הן מבחינה פוליטית אויבים מרים המתחרים על שליטה ברש"פ, בסרטון התיעודי הזה פת"ח רצתה להדגיש כי בפעילות הטרור הן שותפות, וכי פת"ח תומכת בחמאס בתחום זה.

מכון מבט לתקשורת פלסטינית דיווח כי מחמוד עבאס הדגיש בעבר כי פת"ח וחמאס מסכימות בכל הסוגיות הקריטיות:

 
עבאס: "אין חילוקי דעות בינינו [לבין חמאס]. על האמונה, אין! על המדיניות, אין! על ההתנגדות, אין!"
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 31/12/2009]

תנועת פת"ח של מחמוד עבאס גם הדגישה זאת כאשר התייחסה לארגוני הטרור חמאס והג'יהאד האסלאמי כ"אחים לנשק" המאוחדים על ידי "אל אחד, מולדת אחת, אויב אחד ומטרה אחת." לפני שנה בכיר פת"ח עבאס זכי יצא להגנת חמאס בזמן שבאו"ם הוגשה הצעת החלטה לגנות את חמאס בעקבות שיגור טילים לשטחי ישראל. זכי הצהיר כי אם חמאס היא ארגון טרור אז גם כל אחד אחר הוא טרוריסט:

זכי: "אם חמאס, שעוסקת בהתנגדות, תיחשב לתנועת טרור, משמעות הדבר שכל קבוצות העם הפלסטיני עוסקות בטרור. הדבר מנוגד למציאות, שכן חמאס ויתר הפלגים הפלסטינים הם תנועות שחרור לאומי, העוסקת בהתנגדות לכיבוש ישראלי המפעיל טרור נגד בני עמנו... חמאס היא חלק מאתנו ואנחנו חלק ממנה, במקרה שתתקבל נגד [חמאס] החלטה שתגדיר את ההתנגדות שלה כפשע. זאת משום שחמאס - ללא קשר לחילוקי הדעות הפנימיים והפוליטיים - מהווה מצב של התנגדות, בין אם נרצה בכך ובין אם לא. יש לה נוכחות פלסטינית רחבה, ואי אפשר שנפקיר אותה להילחם לבדה בשדה הקרב."

להלן פרטים על פיגועים ומחבלים הנזכרים בסרטון התיעודי של פת"ח:

הטקסט בפוסט של פת"ח בפיסבוק המפרסם את הסרטון: "סרטון - מדוע אני איש פת"ח -
הכין וקריין ד"ר האשם צדקי אבו יונס"
[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 05/11/2019]

יאסר ערפאת - מייסד אש"ף ופת"ח, יו"ר הרש"פ לשעבר. בשנות ה-60, ה-70 וה-80, עמד ערפאת מאחורי פיגועים רבים נגד ישראל. על אף שקיבל פרס נובל לשלום בשנת 1994 ביחד עם ראש הממשלה דאז יצחק רבין ושר החוץ שמעון פרס - "על מאמציהם להשכין שלום במזרח התיכון" - לאחר החתימה על הסכמי אוסלו ערפאת פתח במסע טרור שארך חמש שנים - האינתיפאדה השנייה (2000-2005) - שבו נרצחו מעל 1,000 ישראלים. ערפאת מת ממחלה בשנת 2004.

אחמד יאסין - ייסד והנהיג את תנועת הטרור חמאס ("תנועת ההתנגדות האסלאמית - פלסטין"). חמאס אחראית לפיגועי טרור רבים ולרצח מאות אזרחים ישראלים.

פיגוע "אוטובוס האמהות" ליד דימונה - ב-07/03/1988 השתלטו 3 אנשי פת"ח על אוטובוס שהסיע עובדים (מרביתם נשים) לקריה למחקר גרעיני בדימונה, ורצחו שלושה מנוסעיו - מרים בן יאיר, רינה שירצקי וויקטור רם. המחבלים חוסלו על ידי כוח ימ''מ שהסתער על האוטובוס.

דלאל אלמוגרבי - הובילה את פיגוע הטרור הרצחני ביותר בתולדות מדינת ישראל בשנת 1978 (פיגוע "אוטובוס הדמים" או "טבח כביש החוף") כאשר היא ומחבלים נוספים חטפו אוטובוס בפיגוע שבו נרצחו 37 בני אדם, מתוכם 12 ילדים, ומעל 70 נפצעו.

"אבו ג'יהאד" (ח'ליל אל-וזיר) - אחד ממייסדי פת"ח וסגנו של יאסר ערפאת. עמד בראש הזרוע הצבאית של ארגון הטרור אש"ף ותכנן פיגועים רצחניים רבים של פת"ח בין שנות ה-60 לשנות ה-80. בין הפיגועים האלה, שבהם נרצחו 125 ישראלים, נמנה הפיגוע הרצחני ביותר בתולדות מדינת ישראל - חטיפת אוטובוס ורצח 37 אזרחים, 12 מתוכם ילדים.

האינתיפאדה השנייה ("אינתיפאדת אל-אקצא") - מסע טרור של הרש"פ בשנים 2000 - 2005 שבו נרצחו מעל 1,100 ישראלים.

מרואן ברגותי - מְרַצֶּה חמישה מאסרי עולם בעקבות אחריותו על 3 פיגועי ירי שבהם נרצחו 5 בני אדם: פיגוע בירושלים (12/06/2001) שבו נרצח הנזיר היווני ציפוקסקיס גרמנוס; פיגוע בתחנת דלק בגבעת זאב (15/01/2002) שבו נרצחה יואלה חן מירי מחבלים שבראשם עמד מוחמד מסלח; ופיגוע במסעדת "סי-פוד מרקט" בתל אביב (05/03/2002) שבו נרצחו אליהו דהן, יוסף היבי, ורס"ר סלים ברכאת, מהירי ודקירות הסכין של המחבל איברהים חסונה. בעת שנעצר על ידי ישראל בשנת 2002, עמד ברגותי בראש התנזים (זרוע ארגונית חמושה של פת"ח שביצעה פיגועי טרור במהלך האינתיפאדה השנייה). לאחר שהורשע ונאסר בישראל, נבחר ברגותי מחדש למועצה המחוקקת של הרש"פ מטעם פת"ח. ב-04/12/2016 נבחר ברגותי לוועד המרכזי של פת"ח.

קרב אל-כראמה - ב-21/03/1968, תקפו כוחות צה"ל את הכפר אל-כראמה שבירדן, שם התבצרו קבוצות מאנשי פת"ח שהשתמשו בכפר כבסיס ליציאה לפיגועים נגד ישראל. למרות שידו של צה"ל הייתה על העליונה בקרב זה, יאסר ערפאת השתמש באירוע למטרות תעמולה, והכריז על הקרב כניצחון גדול המוחק את החרפה של תבוסת מלחמת ששת הימים ב-1967.


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat