English

 


פרסומי PMW
הרש"פ מגנה את החרמת כספי משכורות הטרור לערבים ישראלים; חוזרת על השקר שאלה כספים סוציאליים
Share |
 
הרש"פ מגנה את החרמת כספי משכורות הטרור לערבים ישראלים; 
חוזרת על השקר שאלה כספים סוציאליים

עו"ד מוריס הירש
 
תגובת הרש"פ על הצו של שר הביטחון נפתלי בנט, לתפיסת כספים ששולמו ע"י הרש"פ כמשכורות למחבלים שהם ערבים אזרחי ישראל, הבליטה שוב את האופי השקרי של טענות הרש"פ בנוגע למדיניות תגמולי הטרור שלה. ההחלטה של השר בנט לתפוס את הכספים באה מספר ימים לאחר פרסום והמלצה לפעול בנושא מטעם "מבט לתקשורת פלסטינית."

בהודעת גינוי על הצו של שר הביטחון לתפיסת כספים ששולמו על ידי הרש"פ ל-8 מחבלים ערבים ישראלים, אמר ראש הרשות לענייני אסירים ומשוחררים, קדרי אבו בכר, כי "ההחלטה הזו היא גזל בוטה וגניבה גלויה." הוא חזר על הטענה הפלסטינית כי המשכורות הן קצבאות סוציאליות לבני משפחות של אסירים. הוא אף הבטיח להמשיך לשלם למחבלים את משכורותיהם:

"המשכורות שהרשות [לענייני אסירים] משלמת לאסירים, ללא תלות במקום מגוריהם, הן קצבאות שמספקות לבני משפחותיהם מחייה, מגורים, בריאות חינוך וכו', ולא נוותר על החובה הזו, יהיו אשר יהיו הדרכים הישראליות הקיצוניות לסכל את [תשלומי הקצבאות], לעקל או לגנוב אותם כמו שודדי דרכים."  
[עיתון הרש"פ הרשמי, אל-חיאת אל-ג'דידה, 26/12/2019]

הרש"פ רוצה שישראל תעמוד מנגד בחיבוק ידיים, ותאפשר לרש"פ לשלם תגמולים כספיים לערבים ישראלים שעשו פעולות טרור של רצח ישראלים, או שהשתתפו בפעילות טרור אחרת נגד ישראל, והכול תחת התואנה כי התשלומים הללו "מספקים לבני משפחותיהם [של האסירים המחבלים] מחייה, מגורים, בריאות חינוך וכו'."

מיותר לציין כי הטענה של הרש"פ היא שקרית לחלוטין, וכי המשכורות החודשיות האלה המשולמות למחבלים ערבים ישראלים אינם ממלאות אף אחת מהמטרות הנטענות לעיל.

ראשית, המשכורות משולמות למחבלים האסירים אך ורק מפני שהם כלואים בגין מה שחוק הרש"פ מגדיר בלשונו כ"מאבק בכיבוש." הגדרה זו כוללת את כל הספקטרום של מחבלים פלסטינים, לרבות אלה שהואשמו והורשעו בחברות בארגוני טרור, ועד לאלה שהורשעו ברצח המוני. אסיר-מחבל עשיר מקבל את אותם תשלומים שמקבל אסיר-מחבל חסר כל. אין בתשלומים האלה שום התניות או קריטריונים הנוגעים למצבה הכלכלי של משפחת האסיר-המחבל מקבל התשלומים. יתכן על כן, מחבלים-אסירים רווקים שאין להם משפחה לתמוך בה, מקבלים אותו השכר שמקבלים אסירים נשואים ובעלי משפחות, למעט תוספת קטנה וכמעט בלתי משמעותית שניתנת לכל ילד ו/א רעיה של האסיר.

שנית, מאחר שהמחבלים הם ערבים ישראלים, הילדים שלהם (אם ישנם) כבר מקבלים כיסוי על ידי מערכת הבריאות הישראלית, והם יכולים ללמוד בבתי ספר ישראלים.

שלישית, אם הם מוכיחים צורך ועונים על קריטריוני ההכנסה של החוק הישראלי, הרי שבני משפחות המחבלים הערבים ישראלים זכאים לקבל גם קצבאות סוציאליות ישראליות.

למעשה, מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" כבר הוכיח כי בניגוד לטענות הרש"פ, לתשלומי תגמולי הטרור של הרש"פ אין כל קשר לקצבאות סוציאליות.
 
להלן קטעים ארוכים יותר מהידיעות שצוטטו לעיל:

כותרת: "שוד חדש - הכיבוש עיקל את כספיהם של שמונה אסירים משטחי 48"

"שר הצבא הישראלי (כך במקור - העורך) נפתלי בנט חתם אתמול, יום רביעי [25/12/2019], על צו עיקול של כספי המשפחות של שמונה אסירים משטחי 1948 (כלומר, שטחי ישראל -העורך) בטענה כי הם משכורות (במקור - רַוַאתִבּ) חודשיות שהם קיבלו מהרש"פ.
בנט התפאר בהחלטתו לגזול את כספי האסירים, וטען כי 'זה הצעד הראשון שישראל מבצעת באופן ישיר' נגד האסירים שמקבלים משכורות חודשים מהרש"פ, בטענה כי המשכורות 'מעודדות' ביצוע פעולות (כלומר, פיגועים - העורך). כמו כן, הוא איים לעקל את כספיהם של אסירים נוספים בהמשך.
האסירים שנכללו בצו עיקול הכספים הם: מוופק נאיף חסן ערוק (מחבל שהוביל 2 פיגועי התאבדות שבהם נרצחו 23 - העורך), אבראהים מוחמד בכרי, יאסין חסן בכרי (2 מחבלים אחים שסייעו למחבל מתאבד שרצח 9 - העורך) , חכמת פהים מוסטפא נעאמנה (היה מעורב במימון ארגונים בלתי חוקיים שאיימו ותקפו יהודים בהר הבית - העורך), מוחמד סעיד תוופיק ג'בארין (מחבל שהיה מעורב בפיגוע 'ליל הקילשונים' שבו נרצחו 3 - העורך), וליד דקה (מחבל שהיה מעורב בחטיפה ורצח חייל - העורך), סמיר סאלח סרסאוי (מחבל שזרק רימון יד - העורך) ומוג'האד מוחמד ד'וקאן (ניסה לפוצץ פסי רכבת ליד נתניה בשיתוף עם אנשי פת"ח - העורך).
בתגובה להחלטה אמר ראש הרשות לענייני אסירים ומשוחררים קדרי אבו בכר כי ההחלטה היא גזל בוטה וגנבה גלויה של זכויותיהם משפחות העצירים. הוא הוסיף כי המשכורות שמשלמת הרשות [לענייני אסירים ומשוחררים] לאסירים, ללא קשר למקום מגוריהם, הן קצבאות שמספקות לבני משפחותיהם מחייה, מגורים, בריאות חינוך וכו', ולא נוותר על החובה הזו, יהיו אשר יהיו הדרכים הישראליות הקיצוניות לסכל [את תשלומי הקצבאות], לעקל או לגנוב אותם כמו שודדי דרכים."
 [העיתון הרשמי של הרש"פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, 26/12/2019]

מוופק נאיף חסן ערוק - מחבל ערבי ישראלי שהדריך והוביל שני מחבלים מתאבדים לפיגוע כפול בתל אביב שבו 23  בני אדם נרצחו ועשרות נפצעו ב-05/01/2003. ערוק מרצה עונש מאסר של 30 שנה.
 
אבראהים מוחמד בכרי- מחבל ערבי ישראלי אשר ביחד עם אחיו, יאסין בכרי, סייעו בביצוע פיגוע התאבדות באוטובוס אגד מס' 361 בצומת מירון ב-04/08/2002, פיגוע שבו נרצחו 9 בני אדם וכ-50 נפצעו. אבראהים בכרי מרצה 9 מאסרי עולם ועוד 30 שנים.


 
ליל הקלשונים - 4 מחבלים חדורי אידיאולוגיה אסלאמית-ג'יהאדיסטית חדרו לבסיס טירונים ב-14/02/1992 ותוך שימוש בסכינים, גרזנים וקלשון, רצחו 3 חיילים בשנתם: גיא פרידמן, יעקב דובינסקי ויורי פרדה. המחבלים הערבים ישראלים: איבראהים אגבאריה, יחיא אגבאריה, מוחמד אגבאריה ומוחמד ג'בארין מרצים 3 מאסרי עולם לכל אחד מהם. מתקפת הטרור הזו שהייתה ליד קיבוץ גלעד ידועה בשם 'ליל הקלשונים'.

וליד דקה - ערבי ישראלי שהיה חבר בארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין. הוא מרצה מאסר עולם בגין היותו חלק מהחולייה שחטפה ורצחה את החייל משה תמם ב-1984.

סמיר סרסאוי - מחבל ערבי ישראלי חבר בפת"ח שהשליך רימון יד ברחוב נורדאו בחיפה ב-1988. סרסאווי נשפט למאסר עולם על זריקת הרימון וכן מעורבותו בפיגועי טרור אחרים, אך עונשו נקצב בשנת 2012 על ידי הנשיא שמעון פרס ל-30 שנים, והוא השתחרר בנובמבר 2018.הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat