English

 


פרסומי PMW
ילדות שרות: יהודים הם "כלבי העולם" ו"טמאים" – בטלוויזיה הרשמית של הרשות הפלסטינית
Share |
Heb-template
ילדות שרות: יהודים הם "כלבי העולם" ו"טמאים" – בטלוויזיה הרשמית של הרשות הפלסטינית
  • יהודים הם "כלבי העולם"
  • יהודים "מטמאים את ירושלים"
  • יהודים הם "טמאים"
מאת נאן ז'אק זילברדיק, 12/07/2021

מטרתה של התוכנית ענקי הסבלנות המשודרת בטלוויזיה הרשמית של הרשות הפלסטינית היא לשרת את המחבלים הפלסטינים הכלואים בישראל ואת בני משפחותיהם. כשירות למחבלים-האסירים, הצופים בשידורי הטלוויזיה של הרש"פ בתוך בתי הכלא בישראל, צוות התוכנית ענקי הסבלנות מבקרים אצל קרוביהם ומשדר מבתיהם ומיישוביהם, מעבירים ברכות מבני המשפחה ומעדכנים את המחבלים בשלומם של ילדיהם ובהישגיהם. התוכנית גם משדרת סרטונים ביתיים של קרובים וילדים של המחבלים כשהם מדקלמים, שרים שירים ומעבירים הודעות וברכות למחבלים בכלא.
 

לאחרונה שודרו בתוכנית שני סרטונים ביתיים כאלה של שתי בנות המבצעות שירים לכבוד קרוביהן הכלואים. שני השירים הציגו תפיסה אנטישמית כלפי יהודים, עם תיאורים דמוניים כ"טְמֵאים" ובתור "כַּלבי העולם." שיר אחד גם הילל אלימות וטרור:
בתו של האסיר חוסאם אל-דיכּ: "הו פלסטין, יחזרו ימי צלאח אל-דין. אם רק תדעי, הניצחון שיבוא לך הוא ניצחון חיטין [הקרב בו צלאח אל-דין ניצח את הצלבנים]. יהודי טימא את ירושלים, נהג בעריצות ואלימות, אסף את כלבי העולם בתוכֵך ובאדמתך  מחנה צבא, ההתנגדות היא נשק ואבן לעולם לא תפסיד, ההתנגדות היא נשק ואבן, אללה אכבר!"
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, ענקי הסבלנות, 4/11/21]

 
אחייניתו של המחבל מוחמד עארף עודה: "הם באו כדי לומר על מולדתי שהיא מולדתם
ארצי, ההיסטוריה שלי, משכני הפכה להיות ארצם.
ירושלים, האם יתכן, אנשים, שהיא תהפוך לרכושם של הכובשים?!
האם היא בירת הטְמֵאים?! לא, היא בירת פלסטין
כך תישאר, וכך נישאר."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, ענקי הסבלנות, 4/11/21]
הנוהג של הרש"פ להציג את היהודים כ"טמאים" היא דוגמה ידועה לאנטישמיות של הרש"פ. מכון 'מבט לתקשורת פלסטינית' חשף כי הרש"פ מלמדת שיש להילחם ביהודים למען אללה, בשם האנושות כולה. כמו כן הרש"פ מטיפה שיהודים "מטמאים" ו"מחללים" את ירושלים ובמיוחד את "המקומות הקדושים למוסלמים" כמו רחבות מסגד אל-אקצא - קרי הר הבית והכותל - המקום הקדוש ביותר ליהדות.

לדוגמה, בסרטון ששודר מספר פעמים בטלוויזיה הרשמית שלה, הרש"פ מציגה יהודים שעלו לרחבת הר הבית כשהטקסט על המסך מזהיר את הצופים:

"כוחות הכיבוש ומתנחליו פורצים למסגד אל-אקצא. "ירושלמים לא תיטמא."                          

  
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 8/01/21, 19/2/21, 9/3/21 ו- 26/1/20 ועוד פעמים רבות]

הרש"פ ומנהיגיה מציגים מצג שווא של הר הבית כולו כחלק בלתי נפרד ממסגד אל-אקצא. לכן, הם מתייחסים לכל נוכחות של יהודים על ההר כ"פלישות" או "פריצות". הם מתעלמים מכך שיהודים המבקרים בהר הבית נכנסים רק לחלקים מסוימים מהשטחים הפתוחים, ואינם נכנסים למסגד אל-אקצא או לכיפת הסלע. משטרת ישראל אוסרת על תפילה יהודית בהר הבית בגלל איומים באלימות מצד פלסטינים.

להלן דוגמאות נוספות להצהרות אנטישמיות נגד יהודים משנת 2021:

הרשות הפלסטינית: יהודים המבקרים בהר הבית "מטמאים את מסגד אל-אקצא"
מגיש בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ: "ומה אתם חושבים לעשות בשנה הזו, כדי לעצור את ההתקפות האלה, הפריצות האלה מצד המתנחלים הקיצונים השוטמים, אשר מטמאים את אל-אקצא?"
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, בוקר טוב ירושלים, 01/01/21]
הרש"פ: "במהלך חודש מרץ מסגד אל-אקצא נטמא יותר מ-20 פעמים"
"משרד ההקדשים וענייני הדת תיעד בדו"ח חודשי למעלה מ-20 פלישות למסגד אל-אקצא המבורך ו-59 פעמים שבהן אסר הכיבוש להשמיע את קול הקריאה לתפילה בחרם האברהימי (מערת המכפלה) במהלך חודש מרץ האחרון...
הדו"ח הוסיף: "מסגד אל-אקצא טומא יותר מ-20 פעם. מתנחלים פולשים בכו והתפללו בגלוי בתוך מסגד אלאקצא בגלל שבית המקדש טרם נבנה. בעיר העתיקה התקיימו כמה צעדות של מתנחלים, ו'ארגוני בית המקדש' נשאו דגם של בית המקדש המדומה..."
 [העיתון הרשמי של הרש"פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, 05/04/2021]
דברי שטנה של הרש"פ: חגיגות יום העצמאות הישראליות "טימאו" את מקומות הפולחן המוסלמים
כתב בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ: "טימוא בתי הפולחן שנעשה על ידי הכיבוש ומתנחליו, בכל הצורות הפרובוקטיביות, מבוצע תוך התעלמות  מכל שימת לב להסכמים הבינלאומיים אשר קובעים שיש להגן על המקומות הקדושים, ועל בתי הפולחן."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 16/04/21]
טענה אנטישמית של השופט השרעי ברש"פ: ישראל נותנת למתנחלים "לטמא" ו"לחלל" את מסגד אל-אקצא
השיח' עבדאללה חרב, שופט שרעי ברש"פ: "אין ספק שהכיבוש הציב לו למטרה את ירושלים על כל מרכיביה... הוא שם לו למטרה את המתפללים המוסלמים והנוצרים, וכן את בתי התפילה. זוהי פגיעה מכוונת מאורגנת מצד הכיבוש.... מה שהוא עושה עם המוסלמים ועם הנוצרים, ומנגד, החירות המלאה למתנחלים לטמא המקומות הקדושים, לחלל את קדושת מסגד אל-אקצא המבורך ולהיכנס אליו, ולערוך את טקסיהם בכל המקומות – הריהם הוכחה למתקפה האכזרית והתוקפנית הזו נגד עמנו הפלסטיני במקום היקר ביותר לעמנו, הלא הוא ירושלים".
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 1/05/21]
דברים קשים אלו שודרו במהלך התפרעויות ערביות אלימות מתמשכות בירושלים, שהחלו ביוזמת הרש"פ.

מנחה בטלוויזיה של פת"ח: יהודים "טימאו את האתרים הקדושים לאסלאמיים שלנו"
"העושקים עברו את הגבול בכיבוש שלהם לפלסטין ולירושלים...  הם עברו אותו, אחי, בכך שכבשו ארץ לא להם... הם עברו אותו, אחי, וטימאו את מקומותינו הקדושים – האסלאמיים והנוצריים."
[דף הפייסבוק של נציבות ההסברה והתרבות של תנועת פת״ח, 10/05/21]
פקיד ברשות הפלסטינית קורא "להסיר את הטומאה"
סגן מושל מחוז ירושלים מטעם הרש"פ, עבדאללה ציאם: "הרחמים על השהידים, על הדם הטהור הזה שנאסף אל עבר ירושלים, למען חירותה, למען עצמאותה, ולמען הסרת הטומאה הזו והכיבוש הזה שמטמא את רחבות מסגד אל־אקצא, סמטאות העיר העתיקה וגבעותיה... קולה של העיר ירושלים וקריאת אנשיה הם אלה שדרבנו ועוררו את כל העמדות האלה. זאת מאחר שהעניין איננו, ומעולם לא היה רק סיסמא או מילים– ׳ברוח, בדם, נפדה אותך, אל־אקצא׳. אלה מילים שמאחוריהן יש עמדה, שמאחוריהן יש פעולה״.
[דף הפייסבוק של נציבות ההסברה והתרבות של תנועת פת״ח, 24/05/21]
המופתי של הרש"פ: יהודים "מחללים" את המסגד
"העניין הוא שירושלים והמקומות הקדושים שלה מוצבים כמטרה... הם מנסים לתת צביון יהודי למסגד אלאקצא המבורך, תוך ניצול החגים היהודים ככיסוי לפלישות האלה, לתוקפנות הזו.
איך יוכל המוסלמי – הפלסטיני קודם כל, וכל מוסלמי בעולם – איך הוא יוכל לעמוד ללא מעשה כשהוא רואה תוקפנות בוטה שמיועדת לשנות את מסגד אל-אקצא, חילול של כל מה שהוא מקודש במסגד אלאקצא, חילול של הקדושה שאללה שמר למסגד אל-אקצא המבורך. בוודאות זה יביא ליותר ממלחמות פוליטיות, זה יביא למלחמות כוללות... מלחמה דתית שקשורה בהגנה על האמונה [ו]על המקומות הקדושים."
[טלוויזיה רשמית של הרש"פ, בוקר טוב ירושלים, 23/07/21]
מוחמד חוסיין משמש גם כיו"ר מועצת הפתווה העליונה הפלסטינית וסגן המזכיר הכללי וממלא מקום המזכיר הכללי של הוועידה הלאומית העממית של אש"ף בירושלים.

העיתון הרשמי של הרשות הפלסטינית טוען שהר הבית הוא אסלאמי בלבד וכי "מתנחלים מחללים" אותו:
"המשפחות הירושלמיות ממשיכות יום השישי השלישי לבוא למסגד אלאקצא כדי לקיים את תפילת השחר על מנת להדגיש את הקדושה והאסלאמיות של מקום נגד כל המזימות שזוממות אגודות ההתנחלות כדי לחלל את המסגד."
[העיתון הרשמי של הרש"פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, 04/09/2021]
מוחמד עארף עודה – מחבל פלסטיני שיחד עם המחבלים מוחמד חאלדי ואחמד אבו חננה חטף את נהג המונית הישראלי גרגורי רבינוביץ' לפני שעודה חנק אותו למוות בשרוך נעל ליד גן יבנה ב-10 במאי 2009. עודה וחאלדי נעצרו ב-23 במאי , 2009, והודו ברצח רבינוביץ', ואמרו שהם עשו זאת משום שהיה יהודי. אבו חננה נעצר ב-17 באוגוסט 2009. כל אחד מהשלושה מרצה מאסר עולם אחד.

מכון מבט לתקשורת פלסטינית לא הצליח לגלות את העבירות שיוחסו למחבל הכלוא חוסאם אלדיק.

 צלאח א-דין - מנהיג מוסלמי וסולטן מצרים וסוריה שהביס את הצלבנים הנוצרים וכבש את ירושלים בשנת 1187. קרב חטין (יולי 1187) התרחש בגליל התחתון במה שהיא היום ישראל וסלל את הדרך של צלאח א-דין לכיבוש מחדש של ירושלים ( אוקטובר 1187).


הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat