English

 


פרסומי PMW
הגול העצמי של ישראל עם שונא היהודים הפלסטיני
Share |

 

הגול העצמי של ישראל עם הפלסטיני שונא היהודים

 

מוריס הירש, עו"ד

 

מיהו הגורם שהחליט להכניס לישראל את אחד האישים הפלסטינים הבכירים האנטישמיים ביותר, שטוען כי יהודים הם "דמויי בני אדם... קופים וחזירים"?

 

ביום 22 בנובמבר נכנס טירן פֵרוֹ בן ה-18, אזרח ישראלי בן העדה הדרוזית שהתגורר בדליית אל כרמל, לשטח העיר ג'נין. כתוצאה מתאונת דרכים שם, טירן נפצע באורח אנוש והובל לבית החולים המקומי. מבית החולים נחטפה גופתו על ידי מחבלים חמושים. כעבור ימים ספורים הוחזרה גופתו של טירן למשפחתו.

 

בתחילתו, האירוע חשף את המציאות הקשה והסכנה האורבת לישראלים, באשר הם, ובכלל זה ערבים אזרחי ישראל, שנכנסים לערים הנתונות לשליטת הרש"פ.

 

אך חיש מהר, האירוע הפך לפרסומת חיובית עבור הרש"פ ולהזדמנות עבורה להתקרב אל ולקרב את העדה הדרוזית לפלסטינים. השיא של הגול העצמי הזה היה מתן ההיתר למשלחת מיוחדת של יו"ר הרש"פ, מחמוד עבאס, להיכנס לשטח ישראל שבתוך הקו הירוק, ולהגיע לדליית אל כרמל בכדי לנחם את משפחתו של טירן.

 

מי שהוביל את המשלחת היה ד"ר מחמוד אל-הבאש, יועצו של מחמוד עבאס לענייני דת והשופט השרעי העליון של הרש"פ, שאך לפני מספר שבועות נשא דרשה במסגד ברמאללה, ששודרה בערוץ הטלוויזיה הרשמי של הרש"פ, ובה טען כי יהודים הם "דמויי-בני אדם... קופים וחזירים".   

 

 

מחמוד אל-הבאש השופט השרעי העליון ברש"פ ויועצו של מחמוד עבאס לענייני דת: "החובה המינימלית [של המוסלמים] היא לפחות לבקר [במסגד אל-אקצא], ולעורר לעברו, כדי שלא יופקר לטרף בידי [יהודים] עדרים משוטטים של דמויי בני אדם, אנשים או בריות שאללה יצר בצורת בני אדם, ואמר עליהם: 'הבה אודיעכם למי השכר הרע מכל אצל אללה: אלה שקיללם האל, ושפך חמתו עליהם, ועשה אותם קופים וחזירים' (קוראן, סורה 5, 60)... במקום שמסגד אל-אקצא ימשיך להיות טרף לדמויי-בני-אדם [על המוסלמים לבוא ולבקר בו]."

[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 30/9/2022;

תרגום פסוק הקוראן מבוסס על תרגום א.רובין]

 

במשך השנים, מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" תיעד התבטאויות אנטישמיות רבות שנאמרו מפי אל-הבאש. כך למשל בדרשה אחרת שנשא אל-הבאש, הוא הגדיר את "הסכסוך בפלסטין" כסכסך בין "טוב ורע... בין... הפרויקט של אללה נגד הפרויקט של השטן":

 

 

מחמוד אל-הבאש השופט השרעי העליון ברש"פ ויועצו של מחמוד עבאס לענייני דת:  "הסכסוך המתנהל כאן בפלסטין, ביננו ובין הכיבוש הפושע ובין הנהגתו הפושעת, הוא ביטוי נוסף של הניסיונות שעברו עלינו, ביטוי נוסף של הסכסוך ההיסטורי בין האמת והשקר, בין הטוב לרע. במשך כל ההיסטוריה, היה סכסוך בין הטוב לרע. את הטוב מייצגים הנביאים ותומכיהם, ואת הרע מייצגים ה'איבְּליסים' – השטנים, ותומכיהם. איננו ממציאים כאן משהו חדש. זהו סכסוך בין שתי ישויות, הטוב והרע, סכסוך בין שני פרויקטים: הפרויקט של אללה נגד הפרויקט של השטן, פרויקט שקשור באללה, וברצונו של אללה - באמת ובטוב, ופרויקט הקשור לעושק, לשטניות, לאיבה, לכיבוש ולברבריות."

[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 23/10/2015]

 

את ביקורו בדליית אל כרמל ניצל אל הבאש כדי להלל את הזיקה בין העדה הדרוזית לבין הפלסטינים והרש"פ, ולטעון שהדרוזים הם חלק מהעם הפלסטיני, ושבין הפלסטינים לבין הדרוזים יש אחדות רגשות ואחדות ערכים מוסריים:  

 

מחמוד אל-הבאש השופט השרעי העליון ברש"פ, ויועצו של מחמוד עבאס לענייני דת: "המסר של הנשיא אבו מאזן שהעברנו היום למשפחת המנוח, שאסונם הוא אסוננו, וכאבם הוא כאבנו, ושמה שקרה אין ביכולתו להעכיר את היחסים הלאומיים הפלסטינים. הנשיא אבו מאזן שלח את תנחומיו למשפחה, ואנו כאן כדי להדגיש את אחדות עמנו, את אחדות רגשותינו ואחדות ערכינו המוסריים שמתוכם אנו שואפים לחיזוק השלום הציבורי והחברתי בין כל מרכיבי העם הפלסטיני."

[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 26/11/2022]

 

ביקורו של אל-הבאש בדליית אל כרמל, היה טעות גדולה מאוד מסיבות רבות.

 

בראש ובראשונה, גם אם מישהו חשב שקיימת הצדקה לאפשר ביקור כזה מטעם הרש"פ, אזי הייתה חובה לוודא מיהם הגורמים שמשתתפים במשלחת. אין ולא הייתה שום הצדקה, להכניס לישראל אדם שדוגל בדעות אנטישמיות מובהקות ומתייחס ליהודים כ"דמויי-אדם" ו"קופים וחזירים".

 

שנית, בני העדה הדרוזית הם אזרחים ישראלים נאמנים, ומתן האפשרות ליצור את הזיקה בין הרש"פ העוינת לבין בני העדה הדרוזית, כאילו הם אחד מ"מרכיבי העם הפלסטיני," עלול לגרום לבכי לדורות, וליצירת חיץ בין בני העדה לבין מדינת ישראל.

 

לעתיד לבוא, ראוי שהגורמים הנוגעים בדבר יבחנו היטב מיהם הגורמים הפלסטינים שנכנסים לישראל, ולאילו מטרות.

 

 

 הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat