English

 


פרסומי PMW
האם ראוי שמעריץ מחבלים ורוצחים יכהן כסגן יו"ר הכנסת?
Share |
האם ראוי שמעריץ מחבלים רוצחים יכהן כסגן יו"ר הכנסת?
   

בעבר אחמד טיבי התגאה בחברותו עם מנהיג הטרור מרואן ברגותי, באירוע של הרש"פ לכבוד הרוצח המורשע 

  • טיבי על ברגותי: "המפקד, הסמל, הלוחם והחבר... אחי מרואן"
  • יהיה זה כתם של חרפה על הכנסת וערכיה, ופגיעה ברגשות של כל ישראלי, ובמיוחד נפגעי הטרור, אם תומך רוצחים ינהל את ישיבות הכנסת 
 
איתמר מרכוס
 
עד כמה ברורה ובוטה צריכה להיות האהדה והתמיכה של חבר כנסת כלפי מחבלים, כדי שיאבד את הזכות לנהל ישיבות של הכנסת? זוהי שאלה עקרונית ודחופה, עקב הידיעות שח"כ אחמד טיבי מועמד להיות סגן יו"ר הכנסת. 
 
כאשר אחמד טיבי השתתף באירוע של הרש"פ שהוקדש למחבל מרואן ברגותי, אשר הורשע בהקמת ארגון טרור האחראי לרצח מאות ישראלים, ובאחריות אישית לרצח 5 בני אדם, טיבי לא רק נכח באירוע כחלק מהקהל, אלא הוא אף נשא דברים לכבוד המחבל, שיבח אותו והתוודה על החברות העמוקה ביניהם ועל ההערצה שלו כלפי ברגותי. בעיני אחמד טיבי, המחבל מרואן ברגותי הוא:
  
"המפקד, הסמל, הלוחם והחבר... אחי מרואן"; "אסיר פוליטי" שלא נעצר אלא "נחטף". 
 
מרואן ברגותי היה מנהיג התנזים, זרוע טרור של פת"ח שהוציאה לפועל עשרות פיגועים בין השנים 2000 - 2005. ברגותי בעצמו פיקח והורה על ביצוע פיגועי טרור, והוא הורשע בתכנון רציחתם של 5 בני אדם ב-3 פיגועי ירי.  

יואלה חן (45) נרצחה ב- 15/01/2002 על ידי מחבלים פלסטינים בפיגוע ירי בתחנת דלק בגבעת זאב, ליד ירושלים, שבוצע בהוראת ברגותי.
אלי דהן (53) נרצח בפיגוע ירי ודקירה במסעדת "סי פוד מרקט" בתל אביב ב- 05/03/2002, שבוצע בהוראת מרואן ברגותי.
יוסף הבי (52) נרצח בפיגוע ירי ודקירה במסעדת "סי פוד מרקט" בתל אביב ב-05/03/2002 שבוצע בהוראת מרואן ברגותי.
רס"ר משטרה סלים ברכאת (33) הסתער על המחבל במהלך הפיגוע ב-"סי פוד מרקט" בתל אביב, ונדקר למוות. הפיגוע בוצע בהוראת ברגותי.
הנזיר היווני ציפוקטקיס גרמנוס נרצח
בפיגוע ירי על מכוניתו ב-12/06/2001,
שבוצע בהוראת ברגותי.

ביום השנה ה-16 למעצרו, הרש"פ ארגנה אירוע לכבוד מרואן ברגותי, שבו טיבי ישב בשורה הראשונה לצד מנהיגי הרש"פ הנוכחיים.
 
בנאומו, טיבי לא חסך בדברי שבח והאדרה לברגותי, והדגיש את חברותו עם מנהיג ארגון הטרור. טיבי לא הסתיר את הערכתו לברגותי בתור "מפקד" התנזים. בעוד שברגותי הוא סמל למנהיג טרור ורצח, טיבי  מעריץ אותו.
 
להלן חלקים מדברי טיבי המביעים את הערצתו למחבל מרואן ברגותי: 

"האחים בהנהגה הפלסטינית, אחותי אם קסאם (אשתו של ברגותי - העורך), חבריו לדרך של מרואן ברגותי - המפקד, הסמל, הלוחם והחבר. אין זה קל עבורי לעמוד כאן פעם נוספת, כדי לדבר על מרואן כשהוא בכלא, לאחר 16 שנה מחטיפתו. התרגלתי למרואן ברמאללה, בביר זית, בנצרת, בתוניס ובכלא. על כן, הוא הפך להיות חלק מחיינו הלאומיים והאישיים... אנחנו מתמידים בביקור האסירים, ובמיוחד את אחי מרואן, עד שמנעו מאתנו זה לפני כשנה... כל מפגש עם מרואן, בין אם הוא אתי או עם אוסאמה או עם עמיתינו, היה מפגש מחשבתי, פורה, עם מסר ומשמעות. האיש הזה, אפילו כשהוא בכלא - ובזמן שהסוהר עומד במרחק של שנים או שלושה מטרים מאתנו - אתה מבחין שהוא רם בקומתו, במבטיו, בדיבורו...  בכלא הפוליטי-הלאומי, בייחוד בכלא הכובשים הזרים לתושבי הארץ הנכבשים, הרוב המוסרי הזה של הסוהרים בטל ומבוטל, וזאת משום שהחברה שמחוץ לכלא עומדת לצד האסיר, לצד הנאבק, לצד הלוחם, לצדו של מרואן, של כרים [יונס], של מאהר [יונס] ושל אחמד סעדאת, משום שהם סמלים המקריבים למען מולדתם. יום השנה למעצרו של מרואן מתרחש בו זמנית עם יום השנה ללכתו של מפקד היסטורי כביר, הוא אבו-ג'יהאד. העם הזה התרגל שמפקדיו האצילים, מוסרים את נפשם, או את חירותם כמחיר למען עמם ולמען חירות עמם. כיבד אותי - אם אנחנו נוגעים בפן האישי - כיבד אותי מרואן, חברי מרואן, לגשת בשמו, כדי לבקש את ידה של בתנו מימאס, מאל-טירה, טירה במשולש, עבור בנו, בננו קסאם. הרגשתי גאווה על שהוא כיבד אותי בכך, והרגשתי עצב, כיוון שהוא אינו יכול לגשת ככל אב, כדי לבקש את ידה של הכלה לבנו הבכור. כאלה הם אלו, הנלחמים ומשלמים את מחיר החירות. הם לא שמחים אפילו בשמחות קטנות, או בשמחה גדולה, והם לא רואים את נכדיהם אף לא פעם אחת. כזה הוא מרואן, כזה הוא כרים, כך כל אלה, אשר בסופו של דבר, בהכרח הם ימצאו את דרכם אל החירות... כהרגלם, אסירי החירות משחררים את בני החורין והחופשיים שמחוץ לכלא, וכזה הוא מרואן... ירושלים, שהייהוד מתפשט בה, זקוקה למי שיעמוד לצידה... בכדי שנשוב ונאשש את מה שודאי -  שירושלים היא בירת פלסטין הנצחית, על חומותיה, כנסיותיה, מסגדיה, אל-אקצא שלה וכנסיית הקבר שלה...  והיא היהלום שבכתר - בירת מדינת פלסטין. לא שכונה ולא שכונות - ירושלים! על עירה העתיקה, על כל מדרכותיה ורחובותיה."    
[הערוץ הישיר של הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ (הדגשות העורך), 16/04/2018)]

כנסת שתמנה תומך מחבלים ורוצחים היא כנסת שמבזה את אזרחיה.
 הידיעה הקודמת הידיעה הבאהלארכיון פרסומי PMW
Created by swat