English

 


כל הדף


מימון מערבי
מימון הטרור על ידי אירופה - קידום השנאה
מימון מערבי
מימון הטרור על ידי אירופה - קידום השנאה

נורבגיה מעבירה 43 מיליון דולר לרש"פ לצורך תשלום משכורות
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 24/02/2013
כותרת: "נורבגיה מגישה סיוע דחוף לרש"פ"
     "הממשלה הנורבגית החליטה אתמול למהר ולהגיש סיוע דחוף לרש"פ לצורך תשלום משכורות העובדים במגזר הציבורי. זאת במסגרת הסיוע שמוענק כדי לממן את השירותים החשובים שהעם הפלסטיני זקוק להם במגזרי החינוך, הטיפול הרפואי והביטחון.
שר החוץ הנורבגי, אספן ברת' איידה, אמר כי פלסטין לא תוכל להמשיך להסתמך על הגורמים התורמים לנצח. הוא ציין כי יציבות הכלכלה הפלסטינית לא תובטח בהיעדר התקדמות במו"מ המדיני, באופן שיאפשר את סיום הכיבוש הישראלי ויאפשר לפלסטינים לשלוט שוב על משאביהם.
הוא הבהיר כי המצוקה הכספית הנוכחית מחייבת את כל הצדדים הנוגעים בדבר להעניק כספים רבים יותר בשנת 2013, וקרא לכל התורמים למהר ולהעביר סיוע לתקציב הפלסטיני בהקדם האפשרי.
ברת' איידה ציין כי הסיוע הנורבגי לתקציב הפלסטיני, שמגיע ל-43 מיליון דולר אמריקני, יועבר באמצעות הבנק העולמי, על מנת לסייע בבניית המוסדות הציבוריים של מדינת פלסטין."
"אנו קורבנות התרמית הזו" - שגריר ספרד בתגובה לתשדיר הקורא לחרם על מוצרים ישראליים בטלוויזיה הפלסטינית שהופק בסיוע ספרדי
מקור: Jerusalem Post, 13/01/2011
"מבט לתקשורת פלסטינית" חשף לאחרונה תשדיר שירות בטלוויזיה הפלסטינית הקורא לחרם על מוצרים ישראליים, שציין את ממשלת ספרד כאחד מנותני החסות לתשדיר. בתגובה לפרסום "מבט לתקשורת פלסטינית," אמר שגריר ספרד בישראל ל"ג'רוזלם פוסט" כי התשדיר לא מומן בכסף ספרדי:
     "אנו קורבנות התרמית הזו," אמר אלבארו איראנסו, שגריר ספרד בישראל, שבזמן אמירת הדברים עדיין לא התקשר עם הרש"פ לקבלת הסברים. הוא הבהיר כי הקונסוליה הספרדית בירושלים תעקוב אחר העניין, ואמר כי התשדיר מייצג את "ההפך המוחלט לעמדת ספרד המתנגדת לכל סוג של חרם על סחורה ישראלית, ובמיוחד חרם כללי כגון זה הנרמז בתשדיר."

הקש כאן לצפייה בשידור מהדורת החדשות של ערוץ 2 המציגה תחקיר "מבט לתקשורת פלסטינית"

הקש כאן לצפייה בפרסום PMW בנושא
ממשלת ספרד מכחישה מעורבותה במימון התשדיר בטלוויזיה הפלסטינית הקורא לחרם על מוצרים ישראלים
מקור: מבט לתקשורת פלסטינית, 12/01/2011
 מהדורת הערב של חדשות ערוץ 2 ב- 11/01/2011 נפתחה בחשיפת מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" לתשדיר בטלוויזיה הפלסטינית, הקורא להחרמת מוצרי צריכה ישראליים, שלכאורה מומן בסיוע משרד החוץ הספרדי:

מגיש החדשות: "תשדיר חדש בטלוויזיה הפלסטינית קורא להחרים מוצרים מתוצרת ישראל, כאלו שיוצרו משני צידי הקו הירוק. מי שקונה את זה שותף להרג פלסטינים, נאמר שם. זה לא ממש מפתיע, אבל, כתבנו המדיני, אודי סגל, חושף הערב שמי ששותף למימון התשדיר הזה, התשדיר הקשה הזה, היא מדינה באירופה - ממשלת ספרד."

אודי סגל, כתב מדיני: "מסע ההסתה הפלסטיני נגד מוצרים ישראלים עולה מדרגה. לא רק מוצרים מההתנחלויות, לא רק חרם נגד המתנחלים. כל מה שישראלי, על פי תשדיר שירות בטלוויזיה הפלסטינית, פסול."

[תשדיר הטלוויזיה הפלסטינית שודר בחדשות ערוץ 2 עם הכתוביות המקוריות של "מבט לתקשורת פלסטינית"]

אודי סגל: "התשדיר שמגיע אלינו באמצעות ארגון "מבט לתקשורת פלסטינית" מכוון לכל המוצרים הישראלים. הוא מראה מוצרים של "אסם" ועושה הקבלה ברורה בין התוצרת להרג וירי. וזה המסר בסוף התשדיר: 'אל תאריך את חיי הכיבוש על אדמתנו.' עוד יותר מעניין הוא מי חתום על עליו. על פי הטלוויזיה הפלסטינית התשדיר הזה ממומן על ידי ממשלת ספרד ומשרד החוץ שלה. פנינו לשגרירות וקיבלנו תשובה מעניינת: 'אנחנו לא יודעים על תשדיר שממומן על ידינו. השימוש בלוגו של ממשלת ספרד לא נעשה על דעתנו.' בעקבות הפנייה שלנו, ממשלת ספרד החלה בתחקיר כדי לבדוק מה בדיוק קרה כאן."
מגיש החדשות: "כשיהיו תשובות [מממשלת ספרד] נשמח לעדכן אתכם."  הקש כאן לצפייה בסרטון
תשדיר שירות בטלוויזיה הפלסטינית בחסות ממשלת ספרד קורא לחרם על מוצרים ישראלים
מקור: Israeli TV Ch2 (dont Use), 05/01/2011
בשבוע האחרון החלה טלוויזיית הרשות הפלסטינית בשידור תשדיר שירות הקורא לחרם על מוצרים ישראלים. התשדיר שודר בחסות ממשלת ספרד, משרד החוץ הספרדי וארגון AECID, קרן הסיוע ההומניטארי של ממשלת ספרד:
     "
ילד נכנס לחנות ושומע במקרה שיחה המתנהלת במקום בין לקוח לבעל החנות.
הלקוח לבעל החנות: "הם ממלאים את העיר בפרסומות על החרמת הסחורה הישראלית."
בעל החנות: "אני לא יכול שלא להביא [סחורה ישראלית] כי אנשים מבקשים."
הלקוח: "ברוב המקרים, הסחורה הישראלית טובה יותר מהסחורה המקומית."
בעל החנות פונה לילד: "מה בשבילך?"
הילד, מסתכל לעבר המוצרים הישראלים: "אני רוצה צ'יפס ישראלי."
הילד לוקח את הצ'יפס, וצועד לעבר הדלת. בפתח הדלת הוא שומע קולות ירי, מפיל את שקית הצ'יפס על הרצפה, חוזר לבעל החנות ואומר: "אני לא רוצה את התוצרת הישראלית, אני רוצה את התוצרת הפלסטינית."

בסוף התשדיר מופיע המסר: "אל תאריך את חיי הכיבוש על אדמתנו." לצד סמל וועדות העבודה למען הבריאות (מלכ"ר לא-ממשלתי).
לאחר מכן, מופיעים סמלי נותני החסות לתשדיר:

ממשלת ספרד
משרד החוץ הספרדי
AECID (קרן סיוע הומניטרי ממשלתית מטעם ממשלת ספרד)
ACSUR (מלכ"ר ספרדי)
פרויקט קרן כנען המאוחדת למען ירושלים (ארגון פלסטיני) הקש כאן לצפייה בסרטון


הקש כאן לצפייה בפרסום PMW בנושא
ארגון הומניטארי נוצרי אוסטרלי מממן מרכז נוער על שם המחבל אבו ג`יהאד
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 14/03/2010
     "דייויד ויוויאן, האחראי על הפרויקטים של מוסד 'וורלד ויז'ן' [World Vision] באוסטרליה, יחד עם נוג'וד סעאדה, מנהלת התכניות בארגון, ועם אשרף אסעיד, וונדה יונאן וסוניה גאנם מארגון 'וורלד ויז'ן,' ערכו פגישה עם מרוואן אל-ושאחי, מנכ"ל מרכז השהיד צאלח ח'לף ועם סעיד חמדאן, ראש מנהל הנוער והספורט בג'נין, כדי לדון במנגנוני השיתוף ובתכניות העתידיות [המשותפות] למשרד הנוער והספורט ומוסד 'וורלד ויז'ן,' ובכדי לדון בהליכי הפעלת האצטדיון של 'חזון עולמי - פלסטין' - קבאטייה, אשר נבנה בקריית הנוער על שם השהיד אבו ג'יהאד...
מרוואן אל-ושאחי דיבר בשם מוסא אבו זיד, מנכ"ל משרד הנוער והספורט, ובירך את האחראים על מוסד 'חזון עולמי,' על דאגתם ומאמציהם למען פיתוח הספורט בפלסטין באופן כללי, ובמחוז ג'נין בפרט ... והזכיר כי המוסד מימן את גרעין פרויקט קריית הנוער על שם השהיד אבו ג'יהאד...
יצוין כי שיתוף הפעולה בין משרד הנוער והספורט לבין ארגון 'וורלד ויז'ן' לא יסתיים בפרויקט הזה, אלא יעבור גם לשותפות מלאה ברוב התחומים, הן בתחום התשתית או פרויקטים של הכשרה, ספורט, נוער ומחנות קיץ.
לאחר מכן הנוכחים ביקרו באצטדיון החדש, אצטדיון 'וורלד ויז'ן' - צעירי פלסטין / קבאטייה.' [דיוויד] ויויאן הודה למשרד הנוער והספורט על שיתוף הפעולה שלו בהצלחת הפרויקט, והבטיח לפעול לשיתוף פעולה מתמשך עם המשרד, במטרה לבצע פרויקטים עתידיים בכל רחבי המולדת."

[הערה: אבו ג'יהאד, ממייסדי פת"ח, שימש כסגנו של יאסר ערפאת וראש הזרוע הצבאית של אש"ף. בשנות ה-70 היה אחראי, בין השאר, לפיגועים במלון "סבוי" בתל אביב (1975) ולפיגוע "אוטובוס הדמים" בכביש החוף (1978), בו נרצחו 37 ישראלים.]

עוד בקטגוריה זו
1- סרטונים
כל הדף


Created by swat