English

 


כל הדף


חשוב מבחינה היסטורית
מבצע ’עופרת יצוקה’ (2008-2009)
רצח עם - האידאולוגיה של חמאס
להבנת הגורמים שמאחורי העימות בעזה ("עופרת יצוקה"), הכרחי להבין את האידיאולוגיה של תנועת החמאס. חמאס מציגה את עצמה כתנועה אסלאמית עליונה. האמנה הרשמית של הארגון נפתחת בציטוט מהקוראן: "אתם אתם הטוב בעמים אשר קמו לבני-אדם" (סורת בית עמרם, פסוקים ק"ו- ק"ח). אך בעוד דתות ותרבויות רבות אחרות מאמינות כי מסורותיהם מייצגות מסרים של אמת, חמאס מאמינה כי עליונות האסלאם מחייבת אותם לבצע רצח-עם, ובפועל, להשמיד מיליוני אנשים בעולם האוחזים באמונות אחרות, ובתוך כך את היהודים.

להלן דוגמאות המאפיינות את האידיאולוגיה של חמאס:
     "עצם קיומו בקוראן של פרק שלם הקרוי 'היהודים' או 'בני ישראל', הוא דבר שראוי לציון... הוא עוסק ביהודים של היום, היהודים של המאה הנוכחית, ומדבר רק בשפת הכרזה על כְּלָיָה וחפירת קברים... הפרק הזה דן את היהודים לכְלָיָה עוד לפני שהיה יהודי אחד על פני האדמה.
הברכה של פלסטין קשורה לחיסול מרכז השחיתות העולמית [היהודים בישראל], ראש הנחש. כאשר ייכרת ראש הנחש של השחיתות [העולמית], כאן בפלסטין, וכאשר ייכרתו זרועות התמנון [היהודים] בכל העולם, אז תבוא הברכה האמיתית, בחיסול היהודים כאן בפלסטין. וזה מהברכות הנפלאות של פלסטין."
[חכם דת פלסטיני, ערוץ אל-אקצא (חמאס), 13/07/2008]

כותרת הכתבה: "ייסורי האש הם גורל היהודים בעולם הבא ובעולם הזה."
     טורו השבועי של השייח' יונס אל-אסטל "ברחבי פסוק." דורש את פסוק 181 מסורה 3: "אללה שמע את דברי האומרים, אלוהים עני ואנו עשירים. נרשום את דבריהם, ונרשום כי הרגו את הנביאים בלא צדק, ונגיד, טעמו את עונש השריפה."

הפסוק הזה מאיים על היהודים בעונש השריפה, ראשית כל בשל התחצפותם כלפי אללה והעללתם עליו שהוא עני ושהיהודים עשירים, והוא מבקש מהם מתנה [או הלוואה]... והוא אומר להם: טעמו את עונש השריפה כגמול הולם, וזה מה שידיהם עשו...

איננו מתפלאים בעניין זה על היהודים, שהם עדיין מפיצים שחיתות על פני הארץ, ולא נלאים מלהצית את אש המלחמה, אך בכל פעם שהם מציתים אש מלחמה, אללה מכבה אותה, ופעמים רבות הדבר נעשה על ידי הג'יהאד של אחד מעבדי אללה בעלי הגבורה הגדולה, המרגלים בבתי היהודים, ומחסלים ומאבדים. אם היהודים ראויים לעונש השריפה בגלל תוקפנותם כלפי אללה והנביאים, הרי הם ראויים לכך [גם] בשל תוקפנותם כלפי המאמינים...

מה שמעניין אותי בדברו של אללה: "טעמו את עונש השריפה" - הם רצו משרפה בעולם הזה - אדרבה, שיטעמו את השריפה - בכל פעם שהעור שלהם יצמח, נחליף אותו בעור אחר, כדי שיטעמו את העונש, בנוסף לבגדי האש שלהם.

ואילו אנו, המאמינים לוחמי הג'יהאד, המושפלים [עכשיו] - הבגדים שלנו שם [יהיו] עשויים ממשי, והשתייה שלנו מי נהרות ... המוג'אהדים הם כמו מי שזורע באחד הימים, וקוצר ביום הבא. זאת מפני שמי שנותן לאללה נתינה טובה [או הלוואה], אללה מכפיל את הגמול שלו עשרות מונים - לא כל שכן אלה אשר מוכרים את חיי העולם הזה בתמורה לעולם הבא, ומוכרים את נפשם ורכושם לאללה - תמורת גן העדן הם נלחמים למען אללה, והורגים ונהרגים.

אך השאלה הדחופה היא: האם ייתכן שהם יטעמו את עונש השריפה בעולם הזה, לפני העונש הגדול [הגיהינום], כדי שאללה ייתן רווחה לנפשות המאמינים, ויסיר את גסות הלב של הכופרים? התשובה לכך נמצאת במה שהודיע הקוראן על גורלם של "בעלי התעלה" אשר נשרפו כעם שלם... בדבריו: "כל הרודף את המאמינים והמאמינות ואינו שב מדרכו, לו עונש גיהינום ולו עונש השריפה."

רבים מהעולמא [חכמי הדת] סבורים שעונש השריפה הוא בעולם הזה לפני העולם הבא... ולכן אנו בטוחים שהמשרפה [השואה] עתידה לבוא על היהודים."
[אל-רסאלה (שבועון חמאס), עמ' 18, 13/03/2008]

 
     "אבל היהודים, הרי שעניינו איתם רק באמצעות פצצות ורובים. הסתלקו מארצנו! הסתלקו מפלסטין! כל פלסטין! אללה הבטיח לנו שנחריב את מה שכבשתם וכך גם הבטיח הנביא [מוחמד בחדית'] שנילחם איתכם, בעזרת אללה. עד שיגידו העץ והאבן: 'הוי מוסלמי, עבדו של אללה, הנה יש יהודי מאחורי. בוא והרוג אותו!' הגיע הזמן שהמוסלמי, עבדו של אללה, יתנקם למען כבוד האומה שלו וברכת אללה לנביא, תפילת אללה עליו וברכתו לשלום, מורה האנושות, הג'יהאד וההתנגדות."
[ניזאר ריאן, איש דת ובכיר בטחוני בחמאס, טלוויזית אל-אקצא (חמאס), 01/01/2009]

     "אנו מוצאים לא אחת גינוי והוקעה לפעולות ההתנגדות ולפיצוצים, שאותם מבצעות חמאס וזרועות ההתנגדות הפלסטיניות. כאן אין מנוס מהבלגה לנוכח הגינוי, הדבקת תווית הטרור וכינוס ועידות [לצורך] גינוי. [זאת] למען ידעו כולם, כי אנו לא עשינו זאת אלא במצוות ריבוננו "לא עשיתי כל זאת על דעת עצמי" וכדי שבני האדם ידעו, כי חיסול היהודים טוב הוא לשוכני העולמים על ארץ, אשר אללה נתן את ברכתו בה למען שוכני העולמים."
[אל-רסאלה (שבועון חמאס), 23/04/2007]
 
"הרוג יהודי ותגיע לגן העדן" - פוסטר של חמאס קורא להרג יהודים. 
     על גבי הפוסטר: "אדפוק על דלתות גן העדן עם גולגולותיהם של היהודים."
גרזן מפלח את המילה "יהודים".

 

חמאס לוקחת את "העטיפה הדתית" של רצח העם צעד אחד קדימה. חמאס מטיפה כי גאולת האנושות כולה, "שעת" תחיית המתים הנכספת באסלאם, תתרחש רק כאשר המוסלמים יהרגו את היהודים, והיהודים הנותרים ייחשפו על ידי העצים והאבנים.

הסעיף השביעי באמנה הרשמית של התנועה:
 
"תנועת ההתנגדות האסלאמית שואפת להגשים את הבטחת אללה, ואחת היא כמה זמן יארך הדבר. שהרי הנביא, תפילת אללה עליו וברכתו לשלום, אמר: "לא יבוא יום הדין עד אשר יילחמו המוסלמים ביהודים (ויהרגו אותם המוסלמים), וכאשר יסתתר היהודי מאחרי אבנים ועצים יאמרו האבנים והעצים, למעט עץ הע'רקד (שהוא מעצי היהודים): הוי מוסלמי, הוי עבד אללה, יש יהודי מאחרי, בוא והרגהו."
[מסופר על ידי אל-בוח'ארי ומוסלם]

     "השעה [תחיית המתים] לא תגיע עד שהמוסלמים ילחמו ביהודים והמוסלמים יהרגו אותם, עד שהאבן והעץ יאמרו: "הו, מוסלמי, הו עבד אללה, הנה יהודי מאחוריי, הרוג אותו!". עלינו להזכיר לאומה הערבית והמוסלמית שלנו, למנהיגים ולבני העם, המשכילים והתלמידים, להזכיר להם שפלסטין ושמסגד אל-אקצא לא ישוחררו באמצעות ועידות, ולא באמצעות החלטות בינלאומיות, אלא הם ישוחררו באמצעות הרובה.
[ד"ר אסמאעיל רדואן, דובר תנועת חמאס, הטלוויזיה הפלסטינית (פת"ח), 30/03/2007]

לסיכום, בהינתן האידיאולוגיה הקיצונית של חמאס, הבעיה העיקרית איננה הטילים והרקטות שחמאס משגרת על אדמת ישראל, כי אם האמונה השורשית כי הרג יהודים הוא תנאי מקדים לתחיית המתים. המאמצים של חמאס להרג יהודים, שהובילו למלחמת עזה, הם סימפטום של בעיה עמוקה – האידיאולוגיה לפיה אללה דורש את השמדתם של היהודים.

ישראל והמערב לגבש אסטרטגיה שמטרתה לא רק להרוס את תשתיות הטרור של חמאס, כי אם גם להבטיח כי היהודים והעולם יישארו בטוחים מפני האידיאולוגיה הזו והשלכותיה.

עוד בקטגוריה זו
1- פצצות יקרות ערך מחיי ילדים
כל הדף


Created by swat