English

 


כל הדף


אלימות וטרור
מקרה מבחן: דלאל מוגרבי, ממחבלת לגיבורה לאומית
אלימות וטרור
לאחר שעשתה דמוניזציה לישראל וליהודים, כולל ציטוט מקורות אסלאמיים השופטים את היהודים לשלילה, וטוותה מסכת שקרים ועלילות המציגים את היהודים כאיום מיידי לקיום הפלסטיני, הרשות הפלסטינית מחרחרת אלימות נגד יהודים ונגד ישראלים, ומציגה אותה כפעולה לגיטימית ואף הרואית של הגנה עצמית.

עידוד הטרור ברשות הפלסטינית לובש צורות רבות. מבחינה לאומית, הרש"פ מעודדת באופן אקטיבי אלימות כאמצעי קביל והרואי להשגת מטרות פוליטיות; ומבחינה דתית, הלחימה ביהודים והריגתם נתפסת באופן קבוע על ידי בכירי ההנהגה הדתית ברשות כרצונו של אללה. ברמה החברתית, ההנהגה והחברה הפלסטינית מוקירה אפילו את השפלים שברוצחים, המגלמים בעיניהם גיבורים ומודלים לחיקוי: בתי ספר, מחנות קיץ, אירועים רשמיים ואתרים רבים נושאים את שמה של דלאל מוגרבי, שהנהיגה את חטיפת האוטובוס בשנת 1978 במהלכה נרצחו 37 ישראלים, ומאדירים את מתקפת הטרור שביצעה.

לחץ כאן לצפייה בדו"ח המיוחד של "מבט לתקשורת פלסטינית" : "ממחבלים לדמויות לחיקוי."

ההצלחה של עידוד האלימות ברשות הפלסטינית ניכרת: רוב הפלסטינים תומכים בפיגועי התאבדות נגד אזרחים יהודים וישראלים. סקר שנערך לאחר פיגוע הירי בישיבת מרכז הרב ב-2008, במהלכו נרצחו 8 תלמידים, הראה כי 84% מהפלסטינים תמכו בפעולה [ניו יורק טיימס, 19 במרץ 2008, מצטט את המרכז הפלסטיני למדיניות למחקרי סקרים].

תמונה אלימה זו, של סכין המפלחת מגן דוד, הופיעה מאות פעמים בסרטון בטלוויזיה הפלסטינית לילדים, בין השנים 2001 - 2008.
מקרה מבחן: דלאל מוגרבי, ממחבלת לגיבורה לאומית

המחבלת דלאל מוגרבי הנהיגה את פעולת הטרור הקטלנית ביותר בתולדות המדינה. בחטיפת אוטובוס בכביש החוף בשנת 1978 נרצחו 37 ישראלים, מתוכם 12 ילדים. הרשות הפלסטינית הפכה את המחבלת לגיבורה ומודל לחיקוי, וקראה על שמה בתי ספר, מחנות קיץ ואירועי תרבות וספורט. מתקפת הטרור בהנהגתה כונתה על ידי דובר פת"ח:
"פעולה ההקרבה המהוללת ביותר בהיסטוריה של הסכסוך הישראלי-פלסטיני"
[אל-איאם, 13/07/2008].
הרשות הפלסטינית חגגה את יום השנה ה-31 לפיגוע בשידור טלוויזיה מיוחד, שנפתח בדברי הלל למתקפה. יועצו של ראש הרשות אבו מאזן, סגן מזכיר המועצה המהפכנית של תנועת פת"ח, צברי צידם, אמר ביום שחנכו כיכר על שמה של מוגרבי:
"כל אחד מאיתנו ניסה בדרכו האישית להביע את גאוותו בשהידה."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 14/03/2011]
בכיר בפת"ח מפרסם קליפ של תנועת הנוער של פת"ח המהלל מחבלים רוצחים: אבו ג'יהאד, דלאל מוגרבי, אחמד יאסין, אבו עלי מוסטפא, פתחי שקאקי, אבו איאד ומרוואן ברגותי
מקור: עמוד הפייסבוק הרשמי של חבר הועד המרכזי של פת"ח, מחמוד אל-עלול, 14/12/2017

תרגום הפוסט: 
"שננצח למען יאסר [ערפאת], [אחמד] יאסין, אבו עלי מוסטפא ו[פתחי] שקאקי, שננצח למען ירושלים, בירתה של מדינת פלסטין #ירושלים_בירת_פלסטין #האחדות_הלאומית_היא_גולת_הכותרת_של_הניצחון #יום_שישי_של_זעם"

מילות השיר: "[תנועת הנוער של פת”ח] השביבה שלנו היא השביבה של הזקן (כינוי של ערפאת)
אנו הולכים בדרכך, יהיה מה שיהיה…
אבו איאד חי ולא מת,
נשמתו בינינו, לא נשכח אותו
אבו ג'יהאד חי ולא מת,
רעיון לעולם אינו מת
פת"ח היא הארגון שלי,
אימם של הפידאא'ים…
לאבו אל-קסאם (מרואן ברגותי),
השביבה שולחת את דרישת השלום הגדולה ביותר
אל תחשבו ששכחנו את הדם שנשפך
הוי יפו, דלאל [מוגרבי] שחררה את אדמתך"

קרדיטים בסיום הסרטון:
"הכנה ותיאום: מזכירות השביבה של הפת"ח בפלסטין”
לחץ לצפייה

לחץ "לכתבה המלאה" למידע נוסף
מושל יריחו משבח את המחבלת דלאל מוגרבי
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 08/03/2016

כותרת: "אלפתיאני משבח את הזניק המשמעותי בלוח השידורים של רשות השידור"
"מושל מחוז יריחו והבקעה, מאג'ד אלפתיאני, שיבח את תפקידה של האם הפלסטינית, אשר נתנה והקריבה לאורך שנות המאבק, והובילה את השורות. [הוא אמר כי] הדוגמא הטובה ביותר לכך היא המורדת הלוחמת דלאל מוגרבי...הדברים נאמרו אתמול במהלך פתיחת תערוכת התמונות "מולדתי בתמונה" במרכז אלעוג'א לאיכות הסביבה."

דלאל מוגרבי הובילה את פיגוע 'כביש החוף', הפיגוע הקטלני ביותר בהיסטוריה של מדינת ישראל ב-1978, כשהיא ומחבלים נוספים חטפו אוטובוס והרגו 37 אזרחים, 12 מתוכם ילדים.
 

הטלוויזיה הפלסטינית מציגה את המחבלת דלאל מוגרבי, שהובילה טבח של 37 ישראלים, בתור דמות לחיקוי ביום האישה הבינלאומי
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 07/03/2016

מנחה בטלוויזית הרש"פ: "האחות עליאא', האישה הפלסטינית במחנות הפליטים בלבנון הייתה שותפתו של הגבר במאבק. מה משמעות היום הזה [יום האישה הבינלאומי] עבורה?"
עליאא' זמזם, ראש ההתאחדות הכללית של הנשים הפלסטיניות: "האישה היא אכן שותפה של הגבר והולכת בדרכו. היא מקיימת שליחות, וכפי שהוא נאבק, גם אנו נאבקות. היו לנו במחנה הפליטים הזה אחיות לוחמות שמתו כשהידות. אנו מצדיעים לאחות דלאל מוגרבי... דלאל מוגרבי היא אחת האחיות הלוחמות, וייתכן שהיא סללה את הדרך בפני האחיות כדי שימשיכו. היא הייתה מקור לגאווה עבור האישה הפלסטינית."
המנחה: "כן, ביום הזה איננו יכולים שלא להיזכר בדלאל מוגרבי, שאללה ירחם עליה."
לסרטון לחצו כאן
פת"ח מפרסמת תמונות מחבלים בפייסבוק ומכנה אותם שהידים
מקור: פייסבוק, "פת"ח - העמוד המרכזי", 25/02/2016בטקסט
: "תמונה משנת 1977 של השהיד ח'צ'ר, אחד מגיבורי פעולת אילת יחד עם השהידה דלאל מוגרבי, מפקדת פעולת כמאל עדואן(חטיפת אוטובוס ורצח 37 אזרחים ישראליים)."

דלאל מוגרבי הובילה את פיגוע 'כביש החוף', הפיגוע הקטלני ביותר בהיסטוריה של מדינת ישראל ב-1978, כשהיא ומחבלים נוספים חטפו אוטובוס והרגו 37 אזרחים, 12 מתוכם ילדים.

פעולת אילת – נסיון פיגוע בעזרת ספינת נפץ של פת"ח באילת ב-1978, הספינה נתפסה על ידי ישראל והפיגוע נמנע.

בכירה בפת״ח מכנה 3 רוצחות, ביניהן 2 מחבלות מתאבדות שהרגו מספר כולל של 40 בני אדם "דמויות לחיקוי"
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 01/01/2016

אמאל חמד, חברת הועד המרכזי של פת”ח: "דלאל מוגרבי הנהיגה חוליית לוחמים מכובדים ואצילים. היא עברה יחד איתם את כל הגבולות ואת החוף, והגיעה למרכז תל אביב. היא עלתה על אוטובוס ועשתה שפטים באויב והפילה בו עשרות חללים. היא היתה מפקדת ודמות לחיקוי... יש הרבה מבקשות-שהאדה מתוך הנשים של פת"ח. האשה הייתה נוכחת מן הרגע הראשון. היא נטלה חלק בשדה המאבק הלאומי, נשאה נשק, התנגדה לכיבוש ופוצצה [מטענים]. פאטמה ברנאוי פוצצה אולם קולנוע בירושלים. דלאל פוצצה אוטובוס, והרגה קצינים, לא אזרחים - לא ילדים, לא נשים ולא זקנים. היא הרגה קצינים מצבא הכיבוש הישראלי. (הערה: בפיגוע נרצחו 37 אזרחים, כולל 12 ילדים) מבין הלוחמות שלנו ישנן דמויות לחיקוי כמו ופאא׳ אדריס (מחבלת מתאבדת, רצחה אדם אחד) ואיאת אל-אח'רס (מחבלת מתאבדת, רצחה 2 אנשים.)


דלאל מוגרבי- הובילה את פיגוע הטרור הרצחני ביותר בתולדות ישראל - 'טבח כביש החוף' בשנת 1978, כשהיא ומחבלים נוספים חטפו אוטובוס ורצחו 37 אזרחים, מתוכם 12 ילדים, ופצעו יותר מ-70.

פאטמה ברנאוי - הניחה מטען חבלה בקולנוע ציון בירושלים ב-1967, אך המטען לא התפוצץ. ברנאוי נידונה למאסר עולם אך שוחררה ב-1977 לאחר שריצתה 10 שנים מן העונש.

איאת אל-אח'רס - המחבלת המתאבדת הפלסטינית הצעירה ביותר (היתה בת 17). השתייכה לתנועת פת"ח. היא רצחה שני ישראלים ופצעה 28 בפיגוע התאבדות שביצעה סמוך לסופרמרקט בירושלים בתאריך 29/3/2002. ישראל העבירה את גופת המחבלת לרש"פ ב- 2/2/2014.

ופאא' אדריס - המחבלת המתאבדת הראשונה. השתייכה לפת"ח. בפיגוע שביצעה במרכז ירושלים ב-27/1/2002 היא רצחה אדם אחד ופצעה מעל ל-100 אנשים. בתור מתנדבת בסהר האדום הפלסטיני, היא עקפה את סידורי הביטחון והצליחה להיכנס לירושלים באמבולנס פלסטיני.
 

מושלת מחוז רמאללה: נשים מחבלות כמו דלאל מוגרבי ולינה אלג'רבוני הן מודל לחיקוי עבורינו
מקור: ופא (סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית), 08/06/2015

כותרת: "ר'נאם: 'אמהות השהידים והאסירים הן מודל לגאווה עבורנו"'
"מושלת מחוז רמאללה ואלבירה, לילא ר'נאם, אמרה... במהלך קבלת פנים שערכה היום, יום שני, במשרדה לעיתונאי המצרי אחמד קנדיל... כי האישה בפלסטין מהווה עמוד תווך מרכזי במאבק הלאומי לאורף ההיסטוריה, והבהירה כי היא הקדימה את מקבילותיה בעולם הערבי. כמו כן, היא ציינה כי אמהות השהידים והאסירים הן מודל לגאווה עבורנו הפלסטינים באופן כללי, והזכירה את ותיקת האסירות לינא אלג'רבוני, השהידה דלאל אלמע'רבי ומספר מדמויות המאבק הפלסטיניות הנשיות, שהוכיחו כי הן אינן טרף קל לכיבוש ולצעדי הדיכוי שלו."

הערה: לינא אלג'רבוני -היא אזרחית ישראלית שהורשעה במגע עם פעילים בג'האד האסלאמי, בסיוע לאויב במלחמה ובקשירת קשר לביצוע פיגועים.מרצה 17 שנות מאסר.
דלאל מוגרבי- הובילה את פיגוע 'כביש החוף', הפיגוע הקטלני ביותר בהיסטוריה של מדינת ישראל ב-1978, כשהיא ומחבלים נוספים חטפו אוטובוס והרגו 37 אזרחים, 12 מתוכם ילדים.

 

פוסט שעלה בעמוד הפייסבוק של פת"ח מציג תמונה של תא סטודנטים על שמה של המחבלת דלאל מוגרבי
מקור: פייסבוק, "פת"ח - העמוד המרכזי", 20/04/2015

"תמונה של אחת מ"אחיותיה של דלאל" [אלמע'רבי] בתעמולת הבחירות של השביבה של פת"ח בתא גדודי השהידים של אלאקצא באוניברסיטת פוליטכניק פלסטין"
 
פוסט שעלה בעמוד הפייסבוק של פת"ח מבטיח "לחדש את ההבטחה" לאבו ג`יהאד, דלאל מוגרבי ו 8 מחבלים נוספים
מקור: פייסבוק, "פת"ח - העמוד המרכזי", 20/04/2015

טקסט בפוסט: "גיוס כללי, הוי בני יאסר [ערפאת]
גיוס כללי, הוי אחיי אבו ג'האד, אבו איאד, שני הכמאלים [כמאל נאצר וכמאל עדואן], [חוסין] עביאת, [מרואן] זלום ו[ראא'ד] אלכרמי
גיוס כללי, הוי אחיות דלאל [מוגרבי], ענדליב [טקאטקה] וופאא' [אדריס]
גיוס כללי, הוי בני המנצחת [=תנועת פת"ח]...
ניפגש מחר, יום ג', בחברון בבחירות למועצת הסטודנטים של ה אוניברסיטה הפוליטכנית,
כדי לחדש את ההבטחה והשבועה למנהיגים השהידים".
טקסט בתמונה: "תא השהידים של אלאקצא – המספר בבחירות -2"
 

אבו ג'יהאד- (ח'ליל אל-וזיר) היה ממייסדי פת"ח, שימש כסגנו של יאסר ערפאת וראש הזרוע הצבאית של אש"ף. בשנות ה-70 עמד מאחורי מספר פיגועי טרור, ביניהם הפיגוע הקטלני ביותר בתולדות ישראל, חטיפת "אוטובוס הדמים" בכביש החוף בשנת 1978, במהלכה נרצחו 37 ישראלים ביניהם 12 ילדים.

אבו איאד- אחד ממייסדי פת"ח וראש ארגון הטרור ספטמבר השחור. מבין הפיגועים שתכנן היה טבח הספורטאים באולימפיאדת מינכן ב-1972, בו נרצחו 11 ספורטאים ישראלים.

כמאל נאצר וכמאל עדואן- חברים בכירים בארגון הטרור "ספטמבר השחור".

חוסין עביאת- פקד על גדודי השהידים של אל-אקצא של תנועת פת"ח בגדה המערבית. היה מעורב בפיגועי ירי.

מרוואן זלום- מפקד סניף חברון של התנזים. אחראי למספר פיגועים ובהם שליחת המחבל שירה למוות בתינוקת שלהבת פס ב-2001, והכין את הפצצה ששימשה בפיגוע ב-2002.

ראא'ד אלכרמי- פעיל בכיר בתנזים (זרוע טרור של פת"ח) ב"אינתיפאדת אל-אקצא", אחראי לרצח 9 ישראלים במספר פיגועים.

דלאל מוגרבי-  הובילה ב-1978 את הפיגוע הקטלני ביותר בתולדות מדינת ישראל, כשהיא ומחבלים נוספים חטפו אוטובוס ורצחו 37 אזרחים, 12 מהם ילדים, ופצעו מעל 70.

פת"ח לישראלים ביום השנה לטבח 37 אזרחים ישראלים: "אספו את חלקי הגופות שלכם והסתלקו!"
מקור: פייסבוק, "פת"ח - העמוד המרכזי", 11/03/2015

 דלאל מוגרבי - הובילה ב-1978 את הפיגוע הקטלני ביותר בתולדות מדינת ישראל, כשהיא ועוד מספר מחבלים חדרו מלבנון, חטפו אוטובוס ורצחו 37 אזרחים, 12 מהם ילדים. תנועת הפת"ח חגגה את יום השנה לתקיפה ופרסמה את התמונה ממתקפת הטרור.
הטקסט בפוסט: "אספו את חלקי הגופות שלכם והסתלקו!
"היום, ה-11 במרץ, בשנת 1978, דלאל וחבריה הכריזו על הולדת הרפובליקה הפלסטינית בלב השטחים הכבושים. האויב הודה במותם של 30 ציונים בפעולה זו, אך לפי הדיווחים המספר היה מעל 80 הרוגים. בכך הגיבו גיבורי פת"ח על "מבצע ורדאן" (כלומר, "מבצע אביב נעורים" - העורך), לאחר שהגיבו [עליו] חברי [פעולת] סבוי - תגובה אחר תגובה, לא תשוכנה רוחות הסערה."
לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן

הערה: "מבצע ורדאן" הוא השם הערבי שניתן למבצע צבאי שישראל ערכה נגד בכירי אש"ף בלבנון בבירות ובצידון ב-10/04/1973 (מבצע "אביב נעורים"). במבצע, כוחות צה"ל חיסלו את בכירי אש"ף כמאל עדוואן, כמאל נאסר ויוסף אל-נג'אר.
"פעולת סבוי" מתייחס להתקפת טרור שנערכה ב-1975, שבה 8 מחבלים הגיעו מלבנון דרך הים לחוף תל אביב, השתלטו על מלון סבוי ולקחו אזרחים כבני ערובה. בבוקר שלמחרת תקף כוח ישראלי את המחבלים והרג שבעה מהם. 8 מאורחי המלון ושלושה חיילים נהרגו בידי המחבלים בפיגוע.  
 
 
הפלסטינים חנכו אנדרטה בכיכר על שם מחבלת שהובילה רצח של 37 ישראלים
מקור: Israeli TV Ch2 (dont Use), 11/03/2015

מגיש החדשות: "לרגל יום השנה ה-37 למות השהידים שלה, כיכר השהידה דלאל מוגרבי נחנכה באזור אם אל-שראיט במחוז רמאללה ואל-בירה. המשתתפים בארוע הפתיחה אמרו כי המעשה הזה נעשה כמחווה לשהידה דלאל מוגרבי וכדי לתת לה חלק מגמולה, כדי שהכיכר הזאת תשמש כעדות לכך שעמנו לא שוכח את גיבוריו ולוחמיו."
רביחה דיאב, לשעבר השרה לענייני נשים: "[יום השנה למותה של דלאל הוא] יום נצחי ויום מכאיב, אך נותן לנו את המרץ, הכבוד ואת הכוח ביום זה בדיוק, יום השנה למות השהידים של המפקדת הלוחמת דלאל מוגרבי. היא אשר פיקדה על חוליית פידאיין, הגדירה את השיבה [של פליטים] בדרכה המיוחדת וחזרה אל פלסטין כדי לשחרר את פלסטין."
איש דת נוצרי אורתודוכסי: "דלאל, שהאל ירחם עליה, השהידה הזו. היא לימדה אותנו כיצד אנחנו יכולים לשחרר את המולדת. היא אשר יסדה את רפובליקת פלסטין באחד מהאוטובוסים של פלסטין. כולנו רואים בה כמופת וכסמל עבורנו."
לצפייה בסרטון לחץ כאן
לדיווח המלא לחץ כאן

הערה: במרץ 1978 חטפה חוליית מחבלים של פת"ח מלבנון אוטובוס בכביש החוף. במהלך עימות עם צה"ל, רצחו המחבלים רבים מנוסעי האוטובוס - סה"כ 37 אזרחים, מתוכם 12 ילדים, ופצעו יותר מ-70. הפיגוע מוכר בישראל בשם "טבח כביש החוף."
 
פת"ח חוגגת רצח של ישראלים בפיגוע הרצחני ביותר שבוצע על ידי פלסטינים
מקור: פייסבוק, "פת"ח - העמוד המרכזי", 10/03/2015

טקסט הפוסט:  "פעולת הקרבה-עצמית רחבת היקף בהרצליה שבתל אביב (פיגוע כביש החוף ב-1978 העורך). 80 הרוגים ישראלים ויותר ממאה פצועים. הדגל הפלסטיני הונף באמצע העיר. מפקדת החוליה ו-12 לוחמים מחרפי נפש (פידאיון) מתו כשהידים... ידיה [של דלאל] הניפו את דגל המדינה. היה זה הניצחון האמיץ ביותר, 11/03/1978."
הטקסט בתמונה: "דלאל מוגרבי, 1958- 1978"
לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן

הערה: במרץ 1978 חטפה חוליית מחבלים של פת"ח מלבנון אוטובוס בכביש החוף. במהלך עימות עם צה"ל, רצחו המחבלים רבים מנוסעי האוטובוס - סה"כ 37 אזרחים, מתוכם 12 ילדים, ופצעו יותר מ-70. הפיגוע מוכר בישראל בשם "טבח כביש החוף."
 
פת"ח מזמינה את הציבור לאירוע המאדיר את המחבלת דלאל מוגרבי
מקור: פייסבוק, "פת"ח - העמוד המרכזי", 10/03/2015

טקסט בפוסט: "הזמנה לציבור הרחב ולאחים העיתונאים: מחר, יום ד' ה-11/03/2015, יצוין יום השנה לפעולת החוף ההרואית, שאותה הובילה השהידה דלאל מוגרבי, ולמותם של דלאל וחבריה הגיבורים כשהידים. זאת בשעה שלוש וחצי אחר הצהריים מול כיכר השהידה דלאל מוגרבי באום אל-שראיט [ברמאללה]"
לצפייה בדיווח המלא לחץ כאן

הערה: במרץ 1978 חטפה חוליית מחבלים של פת"ח מלבנון אוטובוס בכביש החוף. במהלך עימות עם צה"ל, רצחו המחבלים רבים מנוסעי האוטובוס - סה"כ 37 אזרחים, מתוכם 12 ילדים, ופצעו יותר מ-70. הפיגוע מוכר בישראל בשם "טבח כביש החוף."

 

עמוד הפייסבוק של פת"ח מאדירה את המחבלת מוגרבי על כך שהיא "משקה את אדמת פלסטין מדמה"
מקור: פייסבוק, "פת"ח - העמוד המרכזי", 13/01/2015


תוכן הפוסט: "אמרו לאמי הרחומה, לאבי ולאחיותיי למחות את דמעות העצב. אני כעת בתה של הארץ. 'המהפכה היא עד הניצחון' - דלאל אלמוגרבי, 09/03/1978. תמונתה היפה ביותר של דלאל, בעודה משקה את אדמת פלסטין מדמה."
תמונה: גופתה של דלאל מוגרבי לאחר הפיגוע הרצחני שביצעה.
לחץ כאן לדיווח

הערה:
דלאל מוגרבי הובילה את פיגוע הטרור הרצחני ביותר בתולדות מדינת ישראל - "טבח כביש החוף" בשנת 1978, כשהיא ומחבלים נוספים חטפו אוטובוס ורצחו 37 אזרחים, מתוכם 12 ילדים, ופצעו יותר מ-70. "פעולת כמאל עדואן" היא השם הפלסטיני לפיגוע זה.
ערוץ טלוויזיה של פת"ח - שידור מחגיגות יום הולדתה של דלאל מוגרבי
מקור: ערוץ עודה (בהנהלת פת"ח), 03/01/2015


קריינית ערוץ עודה:
"כדי להנציח את סמליותה של השהידה דלאל מוגרבי, אשר הובילה את פעולת כמאל עדואן שידועה גם כפעולת [כביש] החוף משנת 78', אורגנה באולם דיר טריף ברמאללה פעילות לציון יום לידתה."...
המשורר מוחמד עיאד: "אנו נפגשים כאן היום ביום השנה ה-56 להולדתה של איילת הארגמן, פרח הארץ, השהידה דלאל מוגרבי."
משתתפת בחגיגת יום לידתה של המחבלת: "... היא מודל לחיקוי עבורנו, דוגמה עבור כל נערה פלסטינית. דלאל עשתה את כל מה שאנחנו חולמים לעשות. אנו כמובן גאים בה, והיא הגאווה של כולנו. בכל שנה נחגוג ביום הולדתה וכן ביום מותה משום שהיא מודל לחיקוי עבורנו ואנו נעשה כדוגמתה... הלוואי שנוכל לעשות ולו חלק ממה שהיא עשתה עבור פלסטין."
שחקנית שגילמה את המחבלת בסרט: "דלאל מוגרבי... מעניקה לנו השראה ומטעינה אותנו בכוחות כדי שנשלים את הדרך אחריה. אנו [פועלים] באוניברסיטאות ובמכללות, בשם 'ועדת האחיות של דלאל' [חלק מתנועת הסטודנטים של פת"ח]... ביום הולדתה, אנו מחדשים את הבטחתנו לה ולנשמתה. ואנו אומרים לה: נוחי בשלום בעודנו הולכים בדרך. ואנו נשלים את כברת הדרך אחריך עד לשחרורה של פלסטין, ועד שנזכה למדינה פלסטינית חופשית ועצמאית."
כתבת ערוץ עודה: "... השהידה דלאל מוגרבי תישאר כדרך שבה ילכו הדורות הבאים."
לחץ לצפייה בסרטון
לחץ כאן לדיווח


לטקסט המלא לחץ על "לכתבה המלאה"
פת"ח והטלוויזיה הרשמית של הרש"פ מוקירים כבוד למחבלת דלאל מוגרבי
מקור: פייסבוק, "פת"ח - העמוד המרכזי", 13/10/2014


"אנו [חוליית אש"ף] יצאנו לפטרול מלבנון, לא פחדנו מהמוות ומחשכת בתי הכלא, על החוף שתת דמה של [דלאל] מוגרבי, צבע ארגמן על פרחי לימון." 
לחץ כאן לצפייה בסרטון 

הערה: דלאל מוגרבי הובילה את פיגוע 'כביש החוף', הפיגוע הקטלני ביותר בהיסטוריה של מדינת ישראל ב-1978, כשהיא ומחבלים נוספים חטפו אוטובוס והרגו 37 אזרחים, 12 מתוכם ילדים. 

צעירה פלסטינית: שאיפת חיי להגיע לרמה של מחבלת שרצחה 37
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 27/03/2014
תוכנית בטלוויזיה הפלסטינית על בית הספר דלאל מוגרבי בעזה:
תלמידה בבית הספר: "דלאל מוגרבי היא מנהיגה דגולה, שגידלה עוד ועוד [אנשים] ‎ופעלה למען הסוגיה הפלסטינית כדי להגן על האדמה הטהורה של המולדת, בהגנה על ירושלים [ולמען] שחרורה. הלוחמת הזאת אולי מתה, ורוחה עלתה לשמים, ‎אך אימהותינו ממשיכות ללדת אלפי [בנות כמו] דלאל,‎ ורוחה עדיין מהלכת בקרבנו. דלאל מוגרבי נתנה לנו רבות, ואני אישית מתגאה בכך שאני שייכת לבית ספר דלאל מוגרבי, שנושא את השם החלוצי הזה..."

תלמידה 2: "שאיפת חיי היא שאגיע לדרגה שהגיעה אליה השהידה הלוחמת דלאל מוגרבי..."

מורה בבית הספר: "‎דלאל מוגרבי היא לוחמת שניהלה ג'יהאד ומאבק מתחילת חייה. ‎היא הייתה מבין הלוחמות האמיצות שביצעו פעולות בקשת שהאדה (כלומר, פיגועי טרור.) היה לנו הכבוד במשרד החינוך [הפלסטיני] לקרוא לבית הספר על שם השהידה דלאל מוגרבי ‎כדי שזכרה הנצחי ימשיך להתקיים לאורך זמן."
לחץ כאן לדיווח
לחץ לצפייה בסרטון

הערה:
דלאל מוגרבי - הובילה ב-1978 את הפיגוע הקטלני ביותר בתולדות מדינת ישראל, כשהיא ועוד מחבלים חטפו אוטובוס ורצחו 37 אזרחים, 12 מהם ילדים.
יועצו של עבאס משבח מחבלת שרצחה 37 ישראלים
מקור: הערוץ הישיר של הטלוויזיה הפלסטינית, 17/03/2014
יועצו של מחמוד עבאס לענייני ארגונים בלתי ממשלתיים, סלטאן אבו אל-עינין:
     "כבוד גדול הוא לי לעמוד [פה] היום כדי שלעולם לא יישמטו מזיכרוננו ימים שיקרים לכולנו. בחודש מרץ של הפרחים חל יום האישה הפלסטינית, במרץ גם חל יום האם הפלסטינית, במרץ [אנו זוכרים את] הבחורה השחומה הזאת, בת מחנה [הפליטים] שתילא [דלאל מוגרבי], אשר לא הסכימה אלא להקים את מדינתה בדרכה המיוחדת בין יפו ולבנון. הבחורה הזאת אשר נלחמה עם עמיתיה עד שהתחמושת שלה אזלה. כן, חודש מרץ מתכבד בדם הפלסטיני הזה... הם [הישראלים] שוגים באשליות אם הם חושבים כי המו"מ היא הברירה היחידה שלנו. שישמעו אותי הצעירים: אללה כבד אותנו בשהאדה, אללה כבד אותנו שנהיה חלק משיירת השהידים."
לחץ לצפייה בסרטון
לחץ כאן לדיווח
המחבלת דלאל מוגרבי מואדרת בטורניר פינג פונג
מקור: Israeli TV Ch2 (dont Use), 01/10/2013
     "טורניר השהידה דלאל מוגרבי בטניס שולחן ננעלה. [את הטורניר] ארגנה ההתאחדות [הפלסטינית] לטניס שולחן... סגן נשיא ההתאחדות [הפלסטינית לטניס שולחן], רדוואן אל-שריף, דיבר בטקס הסיום. הוא מסר את ברכותיו של יו"ר הוועד האולימפי, ג'יבריל רג'וב...
אל-שריף הדגיש כי הטורניר השיג מטרות לאומיות, אזוריות וספורטיביות רבות. הוא הזכיר את מעשיה הראויים לציון של הגיבורה השהידה דלאל מוגרבי, וציין כי ההתאחדות לטניס שולחן פועלת במסגרת האג'נדה של הוועד האולימפי."
פת"ח מייחלת לחזרתן של דלאל מוגרבי ומחבלות נוספות
מקור: פייסבוק, "פת"ח - העמוד המרכזי", 29/08/2013
עמוד הפייסבוק של פת"ח העלה את התמונה הבאה מלווה בטקסט המעביר ביקורת על ה"פרוצות" הפלסטיניות של היום ומאדיר מחבלות מתאבדות:
בתמונה: לוחמות פת"ח מהעבר עם רובים, לצד "הפרוצות" של היום.

טקסט: "איפה את, דלאל? אני משביע אותך באללה שתשובי ולו לרגע אחד. בדרכך הביאי איתך את איאת אל-אח'רס, את ענדליב טקאטקה ואת ופאא' אדריס. הביאי איתך את השהידות. שובו לכאן, אחיותיי, בשם אללה. למדו את הפרוצות של אתמול כיצד מתנהל המאבק, כיצד מקריבים למען פלסטין. למדו אותן כיצד האישה הפלסטינית מתנהגת כמו ח'נסאא' ולא כמו סתם נערה פרוצה העומדת בכבישים באופן המכוער ביותר ו[משתמשת] במילים המלוכלכות ביותר. שובו, הוי הצנועות, ולמדו את הפרוצות האלה שהמולדת זקוקה להקרבה ולדם, ולא למופע דוגמנות ולמילים בזויות וגסות ש[אפילו] גברים מתביישים לבטא. שאללה ירחם על ה'חַ'נְסַאוֹת' של פלסטין, על השהידות שלנו, על לוחמותינו ועל אחיות דלאל. בושה לפרוצות שהובילו את ההפגנה אתמול, והבוקר אינני מוצא תיאור עבורן מלבד פרוצות על מדרכת המוקאטעה (כלומר, מתחם השלטון של הרש"פ ברמאללה)."
לחץ כאן לדיווח

הערה:
  לפרטים על המחבלות המוזכרות בטקסט וכן למידע נוסף על עמוד הפייסבוק של פת"ח לחץ על "לכתבה המלאה."
עיתון הרש"פ מאדיר מחבלות ומבטיח להמשיך בדרכן
מקור: אל-איאם, 17/03/2013
מאמר דעה מאת ד"ר פיחאא' קאסם עבד אל-האדי:
     "אנו נילחם כפי שנלחמו לפנינו סבות, אימהות, אחיות ובנות. מאבק הנשים לא היה בילוי נעים, שכן חלקן נענשו, חלקן נעצמו ועונו, וחלקן מתו מות שהידים למען החירות: לוחמת האיגודים הלבנונים 'ורדה בוטרוס אבראהים' בשנת 1946, בעת מאבקה לצד הפועלים הלבנוניים למען זכויותיה וזכויותיהם; הלוחמת 'סנאא' אל-מחידלי' בשנת 1985, בעת הגנתה על חירותה וחירות מולדתה נגד צבא הכיבוש הישראלי בדרום לבנון; הלוחמת והרופאה האלג'יראית 'מליכה קאיד' בשנת 1957, שתכננה וביצעה פעולות צבאיות נגד הכובש הצרפתי; הלוחמת הפלסטינית 'שאדיה אבו ר'זאלה' בשכם בעת הכנה של פעולה צבאית נגד הכובש הישראלי בשנת 1968; והלוחמת 'דלאל אל-מוגרבי,' שהכריזה על הרפובליקה הפלסטינית החופשית הראשונה, בשנת 1978.
אנו מבטיחות לשהידות הערביות שלנו כי נמשיך בדרך זו: 'לא עייפנו ולא כלינו, החירות איננה בחינם,' ומבטיחות לעצורות כי נמשיך את מאבקנו 'מסביב לעולם לאורך כל השנה,' וכי נפשיט את הסוהרים ונלחץ לשחרורן ולשחרורם של כלל אסירי החופש."

הערה: סנאא' אל-מחידלי - ביצעה פיגוע התאבדות בדרום לבנון שהוביל להריגתם של חיילים ישראליים.
שאדיה אבו ר'זאלה - הייתה פעילה בארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין והייתה מעורבת בפיגועים רבים נגד ישראל. היא נהרגה בשנת 1968 כשהתפוצצה פצצה שהיא הכינה ושיועדה לפיגוע בתל אביב.
דלאל מוגרבי - הובילה ב-1978 את הפיגוע הקטלני ביותר בתולדות מדינת ישראל, כשהיא ועוד מחבלים חטפו אוטובוס ורצחו 37 אזרחים, 12 מהם ילדים.
סגן שר הפנים ברש"פ חולק כבוד למחבלת דלאל מוגרבי ביום האישה הבינלאומי
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 14/03/2013
     "משרד הפנים חגג את יום האישה בנוכחות סגן השר, חסן עלוי...
עלוי ברך את האם והאישה הפלסטינית. הוא אמר כי מילים אינן יכולות לעשות צדק עם האישה הפלסטינית, שכן היא הלוחמת, האסירה והשהידה שנתנה רבות. הוא הוסיף: 'היום אנו נזכרים במאבקי הנשים בשלבים השונים של המאבק הלאומי, ובראשן דלאל מוגרבי, אשר הקריבה את חייה למען פלסטין.'"

הערה: דלאל מוגרבי - הובילה ב-1978 את הפיגוע הקטלני ביותר בתולדות מדינת ישראל, כשהיא ועוד מחבלים חטפו אוטובוס ורצחו 37 אזרחים, 12 מהם ילדים.
שיר בעמוד הפייסבוק של המחבלת מוגרבי "הטיבה מכל נשות העולם"
מקור: פייסבוק, "פת"ח - העמוד המרכזי", 13/03/2013
עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח מוקיר כבוד למחבלת דלאל מוגרבי וליום השנה לפיגוע הקטלני ביותר בהיסטוריית ישראל. 37 ישראלים נרצחו כאשר דלאל מוגרבי וקבוצת מחבלים השתלטו על אוטובוס ב-11/03/1978.
     "גבוהה יותר מהירח,
מקיפה יותר מהשמש,
שבעת הרקיעים אופפים אותה
המלאכים מלווים אותה עד היום שבו הבריות יקומו לתחייה,
כלת השמים,
מייסדת רפובליקת פלסטין,
הטיבה מכל נשות העולם לבצע מעשה של גברים דגולים,
יצאה מתוך חודש מרץ ונכתבה ברשומות של הנצחיים,
כאן פלסטין,
כאן עברה דלאל מוגרבי."
עמוד הפייסבוק של פת"ח מאדיר את הפיגוע הקטלני של דלאל מוגרבי
מקור: פייסבוק, "פת"ח - העמוד המרכזי", 11/03/2013
עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח מוקיר כבוד למחבלת דלאל מוגרבי וליום השנה לפיגוע הקטלני ביותר בהיסטוריית ישראל. 37 ישראלים נרצחו כאשר דלאל מוגרבי וקבוצת מחבלים השתלטו על אוטובוס ב-11/03/1978.

מנהל עמוד הפייסבוק: "ה-11.3 בכל שנה: התאריך הזה מזכיר לבני ציון שהם אינם בטוחים בארץ הזו, משום שזוהי ארץ הנביאים והשליחים, המהפכנים והמהפכניות."
טקסט על התמונה: "תאריך בלתי נשכח, 11/3/1978"
טלוויזיית הרש"פ: המחבלת מוגרבי היא "סמל פלסטיני וערבי"
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 11/03/2013
תכנית הטלוויזיה "קרה בתאריך זה":
     "קרה בתאריך זה, בשנת 1978 באחת מפעולות ההקרבה הפלסטינית הכי אמיצות חדרה חוליה (של מחבלים) אל החוף בין הערים תל אביב וחיפה והשתלטה על אוטובוס ישראלי והכריחה אותו לפנות לתל אביב. הפעולה שבראשה עמדה הלוחמת הפלסטינית דלאל מוגרבי לצד עשרה לוחמים (כלומר, מחבלים) השייכים לתנועת פת"ח, שמה כמטרה מו"מ עם הכיבוש כדי לשחרר אסירים פלסטינים. הצבא הישראלי תקף את האוטובוס והתנהלה מערכה של שעות שהובילה למותם של 37 ישראלים ופציעת 82 נוספים ולמותם כשהידים של 9 לוחמים ומעצרו של הלוחם העשירי. הפעולה (כלומר, פיגוע) שבוצעה בהוראת מח'ליל אל-וזיר אבו ג'יהאד נקראה 'פעולת דיר יאסין,' ובעקבותיה הפכה דלאל מוגרבי סמל פלסטיני וערבי ונתנו לה הסופרים הפלסטינים את הכינוי נשיאת רפובליקת פלסטין."
עמוד הפייסבוק של פת"ח מאדיר מחבלים שרצחו 37 ישראלים לקראת יום השנה לפיגוע
מקור: פייסבוק, "פת"ח - העמוד המרכזי", 10/03/2013
עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח מוקיר כבוד למחבלת דלאל מוגרבי וליום השנה לפיגוע הקטלני ביותר בהיסטוריית ישראל. 37 ישראלים נרצחו כאשר דלאל מוגרבי וקבוצת מחבלים השתלטו על אוטובוס ב-11/03/1978.

מנהל עמוד הפייסבוק:
"שנים-עשר גברים בהנהגת אישה בשם דלאל מוגרבי הצליחו לייסד את פלסטין, לאחר שהעולם סרב להכיר בזכותם להקימה.
הם עלו על אוטובוס שהיה בדרכו מחיפה לתל אביב, והפכו אותו לבירה הזמנית של מדינת פלסטין. הם הניפו את הדגל הלבן-ירוק-אדום-שחור בקדמת האוטובוס, שרו, קראו ורקדו כמו תלמידים בטיולי בית ספר.
כאשר הכוחות הציוניים כיתרו אותם ורדפו אחריהם מסוקים בכוונה להשתלט בכוח הנשק על האוטובוס, הם פוצצו אותו והתפוצצו יחד איתו. בפעם הראשונה בתולדות המהפכות הפך אוטובוס ציבורי לרפובליקה עצמאית בעלת ריבונות מלאה למשך ארבע שעות. [לא חשוב] בכלל כמה זמן התקיימה הרפובליקה הזו. מה שחשוב הוא שהיא נוסדה, ושמה של הנשיאה הראשונה שלה היה דלאל מוגרבי.
לגבורה אין מין. על הגברים הערבים להבין שאין להם בלעדיות על תהילת החיים או תהילת המוות, ושהאישה יכולה לאהוב באופן אצילי הרבה יותר מהם, ולמות באופן מרהיב הרבה יותר מהם...

בעוד אלף שנה הילדים הערבים יקראו את הסיפור הבא:
'באחד עשר בחודש מרץ 1978 הצליחו שנים עשרות גברים ואישה לייסד את רפובליקת פלסטין בתוך אוטובוס. הרפובליקה שלהם התקיימה במשך ארבע שעות. לא חשוב כמה זמן התקיימה הרפובליקה הזאת – מה שחשוב הוא שהיא נוסדה.'"

טקסט על התמונה: "חיבוק עד הניצחון." (מזכיר את סיסמאת פת"ח: "מהפכה עד הניצחון")
עמוד הפייסבוק של פת"ח מוקירה כבוד למחבלת דלאל מוגרבי
מקור: פייסבוק, "פת"ח - העמוד המרכזי", 07/03/2013
עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח מוקיר כבוד למחבלת דלאל מוגרבי וליום השנה לפיגוע הקטלני ביותר בהיסטוריית ישראל. 37 ישראלים נרצחו כאשר דלאל מוגרבי וקבוצת מחבלים השתלטו על אוטובוס ב-11/03/1978.

מנהל עמוד הפייסבוק: "כלת פלסטין, השהידה דלאל מוגרבי."
עיתון הרש"פ: המחבלת דלאל מוגרבי היא "האהובה שבבנות פלסטין"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 13/01/2013
מאמר מאת בדר מכי:
     "כך גדלה פת"ח בקרבנו, נכנסה ללבבות וחיה ביננו, והגיע תורו של החצי [השני] של החברה שלנו: האישה, האם, האחות והבת. זוהי דלאל מוגרבי, האהובה שבבנות פלסטין... דלאל ציוותה להקפיא את העימות המשני, להסלים את העימות העיקרי נגד האויב הציוני, ולכוון לעברו את כל הרובים... [דלאל הייתה] תלמידתו של אבו ג'יהאד מכוחות אל-עאצפה. זוהי הפעם הראשונה שבה הטילה הישות העברית (כלומר ישראל) עוצר על כל אזור תל אביב ועד לנתניה. דלאל לימדה לקח בלתי נשכח בעניין גדולתה של האישה הפלסטינית וכוח רצונה. אינני שוכח [גם] את קרב הליטני (כלומר, מבצע ליטני) ופעולת סבוי. אהבתי לפת"ח גדלה כתוצאה מאהבתי לדלאל, לאבו ג'יהאד, לשני הכמאלים, ולאבו יוסף אל-נג'אר...
מה שחסר לנו כדי לממש את הפיוס הוא מעט רצון ולעשות את המוטל עלינו בתקופה קשה זו, שבה כל חלק מפלסטין סובל ממגפת ההתנחלות. הבה נלמד לקח מדלאל מוגרבי ומצוואתה, שהורתה לעצור את את העימות המשני, מכיוון שהאויב שלנו הוא אותו אויב ומטרתנו היא אותה מטרה, במיוחד לאחר ניצחון ההתנגדות [מבצע עמוד ענן] וכניסתנו לאו"ם. הבה נתמסר כולנו לסיום הכיבוש."

הערה: דלאל מוגרבי - הובילה ב-1978 את הפיגוע הקטלני ביותר בתולדות מדינת ישראל, כשהיא ועוד מחבלים חטפו אוטובוס ורצחו 37 אזרחים, 12 מהם ילדים.
אבו ג'יהאד – (ח'ליל אל-וזיר) היה ממייסדי פת"ח, שימש כסגנו של יאסר ערפאת וראש הזרוע הצבאית של אש"ף. בשנות ה-70 עמד מאחורי מספר פיגועי טרור, ביניהם הפיגוע הקטלני ביותר בתולדות ישראל, חטיפת "אוטובוס הדמים" בכביש החוף בשנת 1978, במהלכה נרצחו 37 ישראלים ביניהם 12 ילדים.
אבו יוסף אל-נג'אר - היה סגנו של ערפאת, מפקד פעולות של הארגון "ספטמבר השחור." חוסל ע"י ישראל באפריל 1978.
כמאל עדואן – היה אחראי לפעולות הטרור של פת"ח, ובכיר בארגון "ספטמבר השחור." הוא וכמאל נאצר חוסלו ע"י כוחות ישראל באפריל 1973.
דלאל מוגרבי ומחבלות נוספות מואדרות בטלוויזיה הפלסטינית
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 01/01/2013
תוכנית הטלוויזיה הפלסטינית הרשמית "פלסטין הבוקר הזה" דנה בחגיגות יום השנה של פת"ח, בתפקידם של סטודנטים.
הטלוויזיה הפלסטינית ראיינה את פאדי שוואהין, ממלא מקום נשיא אגודת הסטודנטים באוניברסיטת אל-קודס; איאת צלאח אל-דין, מתאמת ועדות "אחיות דלאל" באונברסיטאות ודר' יאסר אבו חאמד, חבר בסניף פת"ח בקלקיליה.
איאת צלאח אל-דין, מתארת את ארגון "אחיות דלאל":
"כשאנו מדברים על 'אחיות דלאל', אנחנו מדברים על אחות האסיר, אלמנת השהיד או בת הלוחם הפלסטיני באופן כללי. אתה מדבר על היורשות של השהידה דלאל מוגרבי ויורשות מבקשות השהאדה (המתאבדות) כמו ופאא' אדריס, איאת אל-אח'רס, ענדליב טקאטקה, ורבות אחרות."
לחץ לצפייה בסרטון
לחץ כאן לדיווח

הערה: דלאל מוגרבי - הובילה את פיגוע הטרור הקטלני ביותר בתולדות ישראך בשנת 1978 - טבח כביש החוף - כשהיא ומחבלים נוספים חטפו אוטובוס ורצחו 37 אזרחים, מתוכם 12 ילדים.

ופאא' אדריס - המחבלת המתאבדת הראשונה. בפיגוע שביצעה במרכז ירושלים ב-2002 היא הרגה אדם אחד ופצעה מעל ל-100 אנשים. בתור מתנדבת בסהר האדום הפלסטיני, היא עקפה את סידורי הביטחון והצליחה להיכנס לירושלים באמבולנס פלסטיני.

איאת אל-אח'רס - הפכה בגיל 17 למחבלת המתאבדת הפלסטינית הצעירה ביותר. היא הרגה 2 ישראלים ופצעה 28 בפיגוע התאבדות ליד סופרמרקט בירושלים במרץ 2002.

ענדליב ח'ליל מוחמד סולימאן או ענדליב טקאטקה - מחבלת מתאבדת שהרגה 6 ופצעה מעל 80 בפיגוע התאבדות בשוק מחנה יהודה ב-12/04/2002.
קליפ בטלוויזיה הפלסטינית מאדיר את המחבלת דלאל מוגרבי, מחבלת 'כביש החוף,' שרצחה 37 אנשים
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 31/12/2012
"אנו [חוליית אש"ף] יצאנו לפטרול מלבנון, לא פחדנו מהמוות ומחשכת בתי הכלא, על החוף שתת דמה של [דלאל] מוגרבי, צבע ארגמן על פרחי לימון."

הערה: דלאל מוגרבי הובילה את פיגוע 'כביש החוף', הפיגוע הקטלני ביותר בהיסטוריה של מדינת ישראל ב-1978, כשהיא ומחבלים נוספים חטפו אוטובוס והרגו 37 אזרחים, 12 מתוכם ילדים.

קליפ זה שודר לראשונה ב-31 בדצמבר, 2010, ושוב ב-2 בינואר, ב-24 באוגוסט וב-31 בדצמבר, 2011, וב-1, ב-4 בינואר, ב-29 וב-31 בדצמבר 2012.
תמונה בדף הפייסבוק הרשמי של פת"ח מאדירה את המחבלת דלאל מוגרבי
מקור: פייסבוק, "פת"ח - העמוד המרכזי", 30/12/2012
[https://www.facebook.com/fatehal3sfh]
תמונה של המחבלת דלאל מוגרבי הועלתה לדף הפייסבוק הרשמי של פת"ח.

טקסט שפורסם לצד התמונה: "היום בשנת 1959 נולדה השהידה דלאל מוגרבי,
גיבורת פעולת השהיד כמאל עדואן, הכלה של יפו ואנרגיית החיים העדינה של פת"ח"
טקסט על התמונה: "כל השירים קוראים לך, דלאל... הדרך למולדת"

הערה: דלאל מוגרבי - הובילה ב-1978 את הפיגוע הקטלני ביותר בתולדות מדינת ישראל, כשהיא ועוד מחבלים חטפו אוטובוס ורצחו 37 אזרחים, 12 מהם ילדים.
לחץ כאן לדיווח
הטלוויזיה הפלסטינאית מברכת את המחבל עבאס אלסיד
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 13/12/2012
מגישת התוכנית בענייני אסירים "למענכם" (לאג'לכם) אומרת: “שבעה אסירים שובתים רעב, והצטרף אליהם האסיר הלוחם עבאס אלסיד (מתכנן הפיגוע במלון פארק), שאנו שולחים לו את ברכותינו".
להקת מחול על שם דלאל מוגרבי – טלוויזיית הרש"פ
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 11/08/2012
להקת מחול פלסטינית בחרה בשם "דלאל מוגרבי", על שם המחבלת שהובילה את פיגוע כביש החוף שבו נהרגו 37 אזרחים מתוכם 12 ילדים. הטלוויזיה הפלסטינית שידרה הופעה של להקת דלאל מוגרבי.
מחנה קיץ של פת"ח על שם המחבלת דלאל מוגרבי שהובילה את פיגוע כביש החוף
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 16/07/2012
     "מושל מחוז יריחו והבקעה, מאג'ד אל-פתיאני, אמר כי חובתנו הלאומית היא להיות נאמנים למי שקדמו לנו בנתינה ובהקרבה למען פלסטין, וכי עליהם להוות עבורנו מגדלור בעשייה ובשמירה על ההישגים והיכולות של בני עמנו. זאת במהלך פגישה שערך אתמול בצהריים במשרדי מחוז יריחו עם הנערות המשתתפות במחנה הקיץ "אחיות דלאל מוגרבי" ממחוז קלקיליה... מנהלת מחנה הקיץ, לאנה נזאל, ציינה כי את מחנה הקיץ מארגנת תנועת פת"ח, בשיתוף עם אגודת הנשים של קלקיליה ואגודת החקלאים, וכי הוא נועד לנערות וצעירות בגילאים 16-30."
שר בפת"ח מהלל את המחבלת דלאל מוגרבי בטלוויזיית הרש"פ כמודל להתנגדות
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 17/04/2012
ג'מאל חויל חבר המועצה המחוקקת מטעם פת"ח, בתוכנית הטלוויזיה הפלסטינית "למענכם":
     "האישה והאחות הצליחה לשאת באחריות גדולה מאוד בנושא המאבק, וברמה הגבוהה ביותר. תפקידה של האישה והאחות הוא לא רק לוגיסטי ורוטיני, אלא היא פרצה מקומות קשים כמו השהידה דלאל מוגרבי, שהצליחה להקים רפובליקה בחוף הפלסטיני והצליחה להיות דורשת שהאדה"
דף הפייסבוק הרשמי של פת"ח מאדיר את דלאל מוגרבי
מקור: פייסבוק, "פת"ח - העמוד המרכזי", 22/03/2012
עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח מציג תמונה של דלאל מוגרבי ושיר לכבודה. התמונה והשיר פורסמו על ידי מנהל העמוד:
"זוהי דלאל, אהובתי הנצחית:
אהבתי את המאבק אהבה עזה, מעיני הנערה
אהבתי את פלסטין, מרובה הנערה
פיללתי אל השהאדה, לצד הנערה
דלאל זוהי הנערה המסתורית שלי
השראתי המהפכנית הג'יהאדית
אהבתי אותה ולא ידעתי, אלא את שמה
דלאל המוגרבית
אגדת המוגרבית גדלה
בתוכי, צמחה, ואין כמותה
כמו העצים, הפכה לעלמה
למדתי בכלא שהאדמה נסוגה בפני דלאל
הים סער, לא יכול היה לשאת בכך
שתהיה עליו הלוחמת הפידאית [דלאל] המוגרבית
[היא] שהתה ימים בים, עינו של אללה
שומרת ומגנה על הרובה."
לחץ כאן לדיווח

הערה: דלאל מוגרבי - הובילה ב-1978 את הפיגוע הקטלני ביותר בתולדות מדינת ישראל, כשהיא ועוד מחבלים חטפו אוטובוס ורצחו 37 אזרחים, 12 מהם ילדים.
קבוצת מחנה קיץ של פת"ח על שם המחבלת דלאל מוגרבי
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 04/07/2011
     "הפורום התרבותי חלחול [מחוז חברון] ערך אתמול, בשיתוף עם אגודת 'סנאבל אל-ח'יר', את טקס הסיום של מחנה [קיץ] 'סנאבל' השני, המורכב משלוש קבוצות: קבוצת השהיד אבו עמאר, קבוצת השהיד אבו ג'יהאד וקבוצת השהידה דלאל מוגרבי.
בטקס השתתף מתאם תנועת 'הכפירים והפרחים' [קבוצות הילדים של תנועת פת"ח] בסניף צפון מחוז חברון של תנועת פת"ח... בתום הטקס, חולקו תעודות ל- 130כפירים ופרחים, ביניהם 30 כפירים ופרחים בעלי צרכים מיוחדים."
מחזור לימודים במכללה פלסטינית על שם המחבלת דלאל מוגרבי
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/06/2011
     "בחסות חברת מדאר [המרכז הפלסטיני ללימודים ישראליים] – השביבה [תנועת הנוער של פת"ח] במכללת אל-טירה חוגגת את סיום מחזור 'דלאל אל-מוגרבי'... בחסות הצירים וליד עסאף וד"ר נג'את אבו בכר, ערכה תנועת הסטודנטים "אלשביבה" טקס סיום של מחזור 'דלאל אל-מוגרבי'...
המחבלת דלאל מוגרבי מוצגת במקום של כבוד בתערוכת "התקווה והשינוי"
מקור: Israeli TV Ch2 (dont Use), 30/05/2011
תוכנית בטלוויזיה הפלסטינית- "פלסטין הבוקר הזה", ראיון עם מרים ג'בריל, ראש מדור אמנות באוניברסיטת אל-קודס, לגבי תערוכת "התקווה והשינוי" שנפתחה באוניברסיטה ב- 28/05/2011:
המראיין: "מה הייתה התמונה הבולטת ביותר, מה היה הנושא שלה? זו שמשכה את תשומת הלב של כולם"
מרים ג'בריל: "היו [תמונות של] אישים מוכרים מאוד כמו למשל ע'סאן כנפאני, אדווארד סעיד, [צ'ה] גווארה, דלאל מוגרבי - שאנו שומעים עליה רבות, אך אנשים רבים [מעולם] לא ראו אותה, ונאג'י אל-עלי."

הערה: דלאל מוגרבי הובילה את הפיגוע הקטלני ביותר בהיסטוריה של מדינת ישראל ב- 1978, כשהיא ומחבלים נוספים חטפו אוטובוס והרגו 37 אזרחים, 12 מתוכם ילדים. אדווארד סעיד היה הוגה דעות אמריקאי-פלסטיני ומגן הסוגייה הפלסטינית. נאג'י אל-עלי היה קריקטוריסט שנודע בביקורתיות הפוליטית שלו כלפי ישראל. ע'סאן כנפאני היה סופר ומנהיג החזית העממית לשחרור פלסטין.
יועצו של עבאס מביע את "גאוותו" במחבלת דלאל מוגרבי, ותומך בכוונה לקרוא לכיכר על שמה
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 14/03/2011
כותרת: "תושבים מתעקשים לקרוא כיכר ברמאללה על שם השהידה דלאל מוגרבי"

     "גורמים פלסטיניים בלתי רשמיים הודיעו אתמול כי הם מתעקשים לקרוא לכיכר ברמאללה על שם השהידה דלאל מוגרבי. זאת בשעה שהרש"פ דוחה את החנוכה הרשמית של הצומת, בשל מחאה מצד ישראל.
יצוין כי ב-13 במרץ חל יום השנה ה-33 למותה של דלאל כשהידה במהלך פעולה צבאית, שאותה היא הובילה בתוך ישראל בשנת 1978.
כמאה תושבים המייצגים אוניברסיטאות ואת התאחדות הסופרים הפלסטיניים התאספו אתמול, ותלו תמונה גדולה, שעליה נכתב השם דלאל מוגרבי, וכן תמונה של הסירה שבה היא נכנסה לישראל.
סגן מזכיר המועצה המהפכנית של תנועת פת"ח, סברי סיידם, אמר לסוכנות פראנס פרס: 'היום נערכה חנוכה עממית של הצומת, והייתה התעקשות לקרוא לצומת הזה על שם השהידה דלאל מוגרבי. כל אחד מאיתנו ניסה בדרכו האישית להביע את גאוותו בשהידה'.
הצומת אמורה הייתה להיחנך במרץ 2010, אולם מחאתה של ישראל על קריאת הצומת על שם דלאל מוגרבי גרמה לרש"פ לדחות את החנוכה הרשמית.
סיידם אמר: 'חנוכת הצומת ומתן שמות לכבישים הם במסגרת סמכותם של מוסדות השלטון המקומי בכל עיר. מה שאני יודע בוודאות הוא שאין נסיגה רשמית [מהכוונה] לקרוא לצומת על שמה של השהידה דלאל'.
...
בכירים בתנועת פת"ח אמרו כי הם החליטו לחנוך את כיכר "השהידה דלאל מוגרבי" בעיר אל-בירה שסמוכה לעיר רמאללה, אף על פי שישראל איימה בעבר להרוס אותה.
מזכיר התאחדות הסופרים הפלסטינים אמר לרויטרס: 'תנועת השביבה הסטודנטיאלית והתאחדות הסופרים הפלסטינים החליטו היום לחנוך את כיכר השהידה דלאל מוגרבי בעיר אל-בירה מתוך תמיכה בקו המאבק, וכדי להוקיר כבוד לשהידים של העם הפלסטיני'.
הוא הוסיף: 'אנו מסרבים להיכנע לתכתיבים הישראליים שלא לחנוך את הכיכר, וצר לנו שאף גורם רשמי בכיר לא הגיע היום לטקס'.
במרכז הכיכר הוצב סלע גרניט, שעליו נחרטה תמונה של דלאל מוגרבי בתוך מפה של פלסטין ההיסטורית, שיצרה צורה של מפרש. במקום אחר בכיכר הוצבה תמונה אחרת של דלאל כשהיא עוטה כפייה פלסטינית ונושאת מקלע קלצ'ניקוב, בנוסף לדיוקן שלה."


הערה: דלאל מוגרבי הובילה את פיגוע כביש החוף, בשנת 1978, בו נהרגו 37 אנשים, 12
קמפיין ערבי המציג מחבלת כדמות מופת עבור נשים ערביות
מקור: Israeli TV Ch2 (dont Use), 09/02/2011
להלן תמליל סרטון הקמפיין, המציג נשים שהתפרסמו עקב פעולות טרור ומות-שהידים, כדמויות מופת:

טקסט על המסך:
"האישה למופת"

     מנחת התוכנית:
"האישה היא בסיס הקיום.
אהבה − אשתר − סמל הפריון והעדפת הזולת (אלה בבלית).
רצון − קליאופטרה − בינה ופיקחות (מלכת מצרים).
חוכמה − בלקיס, וזאנובייה − לחימה (מלכת שבא ופלמירה).
כוח עמידה − אל-ח'נסאא' − השהאדה והנתינה (משוררת מהמאה השביעית שחגגה את מותם של ארבעת בניה בקרב).
אומץ − בנת אל-אזואר − וכוח האמונה (משוררת ערביה שלחמה נגד האמפריה הבזנטית במאה ה-7).
השהאדה − דלאל מוגרבי − והבסת האיבה (מחבלת שהובילה פיגוע שנרצחו בו 37 ישראלים).
מאבק − ג'מילה בוחריד − וחירות האדם (מחבלת אלג'ירית שהפכה לפעילה פוליטית).
חירות, נתינה, סבלנות, הקרבה, חיים, נאמנות − 'הידיים הלבנות.'
למענה, למעננו, למען חברה השואפת לנתינה − 'קמפיין הידיים הלבנות.'"

טקסט על המסך:
"הקמפיין התקשורתי הגדול ביותר למען ענייני האישה."
[שודר מדי שבוע בין נובמבר - דצמבר 2010]
צעירים פלסטינים מציעים לקרוא לרחוב על שם המחבלת דלאל מוגרבי
מקור: אל-קודס, 04/11/2010
כותרת: "יוזמה של צעירים לקרוא לאחד מרחובות העיר שכם על שם השהידה דלאל מוגרבי"
     "קבוצה של צעירים בעיר שכם, בהשתתפות ועדות השבּיבּה של בתי הספר התיכוניים במחוז, קראה לאחד הרחובות הראשיים בעיר על שם השהידה דלאל מוגרבי.
האחראי על היוזמה, חסן אל-פקיה, אמר כי היוזמה הינה קריאת תיגר על ההתערבויות של הממשלה הישראלית, שמטרתן למחוק את זכר השהידים, דוגמת דלאל מוגרבי, מהתודעה של הדורות הבאים, בטענה שזו הסתה נגד הכיבוש... מצדה בירכה רשידה מוגרבי את הקבוצה שיזמה את פתיחת הרחוב על-שם אחותה, השהידה דלאל. היא דרשה לעשות מאמצים מאוחדים על מנת לחנוך את כיכר השהידה דלאל בעיר רמאללה, שהכיבוש מנע את חנוכתה."
מחנה קיץ נקרא על שם המחבלת דלאל מוגרבי
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 05/08/2010
כותרת: "ארגון 'אור הדורות' מסכם את מחנה הקיץ השני הקרוי על שם השהידה דלאל מוגרבי"
     "מאהרה אל-ג'מל דיברה על התפקיד הפעיל של הוועדה הלאומית בתמיכה ובמתן חסות למחנות קיץ כאלה, ומסרה את ברכותיו של המתאם הכללי, מוסא אבו זיד. היא דיברה בשבח חשיבות מחנות הקיץ, אשר מכשירים מנהיגים צעירים שתומכים ומסייעים למוסדות הממשלתיים והבלתי ממשלתיים בפלסטין.
מזכיר תנועת פת"ח בסניף בית לחם, יוסף אל-עארף, אמר כי קריאת מחנות קיץ כאלה על שם השהידה דלאל מוגרבי מחזקת את תפיסת ההשתייכות והאזרחות בקרב הנערות הפלסטיניות... קבוצת 'צי החירות' [על שם המשט לעזה] במחנה העלתה הצגה בשם דלאל האגדה, שנשאה חן בעיני הנוכחים וזכתה למחיאות כפיים, בשעה שקבוצת תל אל-רביע [תל אביב] וירושלים הציגה מופע דבקה עממי מלא רגש. השיר 'חוזר לארצי' ריגש את הנוכחים, אשר הביעו את התפעלותם בעמידה ובמחיאות כפיים סוערות. חניכת המחנה, בתול ח'צ'ר, סיימה את המחנה בשיתוף הנוכחים בשיר 'איננו טרוריסטים.'"
מזכיר פת"ח משבח קריאת בית ספר על שמה של המחבלת דלאל מוגרבי
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 05/08/2010
      "מזכיר תנועת פת"ח בסניף בית לחם, יוסף אל-עארף, אמר כי קריאת מחנות קיץ כאלה על שם השהידה דלאל מוגרבי מחזקת את תפיסת ההשתייכות והאזרחות בקרב הנערות הפלסטיניות."
מחנה קיץ לנוער על שם המחבלת דלאל מוגרבי, שרצחה 37 ישראלים, נפתח בסוריה
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 04/08/2010
מהדורת חדשות בטלוויזיה הפלסטינית מדווחת אודות חניכת מחנה קיץ לנוער ע"ש המחבלת דלאל מוגרבי:
     "אגודת 'שבים' בסוריה קיימה את מחנה הנוער ה-8. המחנה כלל משתתפים פלסטינים מסוריה, לבנון, ירדן ופלסטין, ונמשך שבוע.
[ברקע: משתתפי המחנה לובשים חולצות שעליהן מודפסת דמותה של דלאל מוגרבי]
זכות השיבה הייתה נושא הדיון המרכזי במחנה." הקש כאן לצפייה בסרטון
שיר באירוע של פת"ח מהלל את המחבלת דלאל מוגרבי
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 02/08/2010
שיר באירוע רשמי של פת"ח, בחסות יו"ר הרשות, מחמוד עבאס:
     "לאף אחד אין יתרון על איש הפת"ח
הוא מציב את המקלע
על החצובה
עיניו נשואות [למסגד] אל-אקצא,
איש הפת"ח...
הם ירדו מהסירות סמוך לחוף
[כדי לחטוף אוטובוס ב 1978]
[מפקדת החוליה] דַלַאל
לחמה ונלחמה בחיילים
[37 אזרחים ישראלים נהרגו]
שיבורך המורד הזה,
הו אנשי פת"ח
הם ירדו [לחוף] כעופות דורסים,
בני החיל של הסַאעִקַה (יחידת אש"ף)
הגברים של יאסר [ערפאת],
מכוח העַאסִפַה (יחידת אש"ף)
צבא האויב נס על נפשו
כשהוא רועד מפחד
הידד לפת"ח!" הקש כאן לצפייה בסרטון
מחנה קיץ קרוי על שם המחבלת דלאל מוגרבי
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 29/07/2010
      "משרד הרווחה בראמאללה פתח אתמול באל-בירה את מחנה השילוב הרביעי לבעלי צרכים מיוחדים, ובבית לחם נפתח המחנה השני על שם השהידה דלאל מוגרבי... במטה אגודת הנוער מ'אור הדורות' בבית לחם נפתח מחנה הקיץ השני על שם השהידה דלאל מוגרבי - בתמיכת הוועדה הלאומית למחנות הקיץ [המתאם הכללי של הוועדה הוא תת שר הנוער והספורט] ומוסד קולנו פלסטין-רמאללה - שמטרתו היא להכשיר מנהיגים צעירים באזור הכפרי המזרחי של מחוז בית לחם. בפתיחה נכחו יו"ר ועדת המשנה בבית לחם, עבד אלנאצר אלשריף, מזכיר תנועת פת"ח בסניף בית לחם, יוסף אלעארף, יו"ר המועצה הכפרית דאר צלאח, ח'ליל מבארכ."
מחנה קיץ פלסטיני ל"מנהיגים צעירים" נקרא על שם המחבלת דלאל מוגרבי
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 29/07/2010
על פי העיתון הרשמי של הרשות הפלסטינית, מחנה הקיץ נקרא על שמה של דלאל מוגרבי, אשר הנהיגה את פעולת חטיפת האוטובוס בשנת 1978, שבה נרצחו 37 אזרחים, מתוכם 12 ילדים. על פי עיתון הרש"פ, המחנה נועד ל"הכשרת מנהיגים צעירים" באזור בית לחם:
     "משרד הרווחה ברמאללה פתח אתמול באלבירה את מחנה השילוב הרביעי לבעלי צרכים מיוחדים, ובבית לחם נפתח המחנה השני על שם השהידה דלאל מוגרבי... במטה אגודת הנוער "מאור הדורות" בבית לחם נפתח מחנה הקיץ השני על שם השהידה דלאל מוגרבי - בתמיכת הוועדה הלאומית למחנות הקיץ, ומוסד "קולנו פלסטין" ברמאללה, שמטרתו היא הכשרת מנהיגים צעירים באזור הכפרי המזרחי של מחוז בית לחם. בפתיחה נכחו... מזכיר תנועת פת"ח - סניף בית לחם, יוסף אל-עארף... יו"ר האגודה [אגודת 'מאור הדורות'], אבראהים מובארכ, מחמד ח'ליל (מנהל המחנה)... והשתתפו 70 נערות מהכפר דאר צלאח והכפרים הסמוכים."
יום השנה למתקפת הטרור של דלאל מוגרבי שווה בחשיבותו ליום האישה הבינלאומי
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 17/05/2010
ג'מיל דוויק, יו"ר מכון אל-ראזי לתרבות וחברה:
     "חודש מרץ הוא חודש חשוב מאוד בלוח השנה הפלסטיני – מלא באירועים. האירועים במהלכו חשובים כולם באותה המידה. החל מיום האישה הבינ"ל וכלה ביום האישה הפלסטיני - יום השנה למותה כשהידה של דלאל מוגרבי..."
תכנית ספורט בטלוויזיה הפלסטינית מציגה טורניר ולהקת מחול הקרויים על שם מחבלים
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 23/04/2010
     תכנית ספורט בטלוויזיה הפלסטינית שידרה תכנית אודות "טורניר הכדורגל על שם השהיד אבו עלי מצטפא." בשידור צויין כי "להקת הדבקה העממית על שם דלאל מוגרבי" הופיעה באירוע.
מרכז נוער על שם המחבלת דלאל מוגרבי
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 15/03/2010
     "בית הנוער - אגף השהידה דלאל מוגרבי"
פת"ח עורכת חנוכת הכיכר על שם המחבלת דלאל מוגרבי
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 12/03/2010
      "הרשות הפלסטינית דחתה אתמול את חנוכתה של כיכר על שם דלאל מוגרבי בעיר אלבירה, בעקבות מחאה ישראלית רשמית, אך הדבר לא מנע מעשרות צעירים לחנוך אותה בצורה עממית... שרת התרבות, סהאם אל-ברע'ות'י, אמר לסוכנות הידיעות 'פרנס פרס': 'זו זכותנו לחלוק כבוד לשהידים שלנו ולקרוא לרחובותינו על שם השהידה דלאל מוגרבי ביום השנה להפיכתה לשהידה, וזו זכות של העם הפלסטיני.'"

הערה: דלאל מוגרבי הנהיגה את מתקפת הטרור הקטלנית ביותר בתולדות ישראל, פיגוע "אוטובוס הדמים" בכביש החוף בשנת 1978, במהלכו נחטף אוטובוס נוסעים ונרצחו 37 ישראלים, ביניהם 12 ילדים.
מחנה על שם דלאל מוגרבי מסייע בניהול קמפיין הבחירות
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 12/03/2010
      "חבר הוועד המרכזי של פת"ח, תוופיק טיראוי, נפגש אתמול באולם של האקדמיה הביטחונית עם המשתתפים במחנה 'השהידה דלאל מוגרבי' לניהול קמפיין הבחירות."
דחלאן: האנדרטה לזכר "השהידה דלאל מוגרבי" איננה טרור
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 12/03/2010
      "מוחמד דחלאן, חבר הוועד המרכזי של פת"ח, אמר כי הרשות הלאומית [הפלסטינית] עשתה את המוטל עליה ונתנה למאמץ האמריקני הזדמנות מספקת, אך אינה יכולה לסבול פעילויות [בהתנחלויות] או לחיות עם ההתנחלויות, המהוות ביסודן טרור ממדרגה ראשונה הפוגע באדמה ובאדם. הטרור איננו, כפי שטוענת ישראל, הקמת אנדרטה לשהידה דלאל מוגרבי."
מנהיגי פת"ח חוגגים חנוכת הכיכר על שם המחבלת דלאל מוגרבי
מקור: אל-קודס, 12/03/2010
בתמונה: תוופיק טיראוי, חבר הוועד המרכזי של פת"ח, בחנוכה הבלתי רשמית של הכיכר על שם דלאל מוגרבי.


על השלט כתוב:
"ביום השנה ל'פעולת החוף' אנו מחדשים את ההתחייבות והשבועה שאנו נושאים את הפיקדון ושלא נסור מדרך השהידים – כיכר השהידה דלאל מוגרבי, תנועת השביבה הסטודנטיאלית / פלסטין."
הטלוויזיה הפלסטינית מראיינת את אחותה של המחבלת דלאל מוגרבי ביום השנה למתקפת הטרור
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 11/03/2010
קטע מתוך ראיון טלוויזיוני עם רשידה מוגרבי, אחותה של המחבלת דלאל מוגרבי:
     "עכשיו נעבור, צופים יקרים, לפרק של כבוד בהיסטוריה של העם הפלסטיני. היום בשנת 1978 השהידה דלאל מוגרבי עמדה לפגוש את ריבונה באמצעות ביצוע פעולת הקרבה עצמית ובקשת שהאדה בלב מדינת הכיבוש. הפעולה זעזעה אז את ישות הכיבוש, והותירה טביעות אצבעות עד ימינו ולשנים הבאות. דלאל מוגרבי, השהידה הפלסטינית, הפכה לסמל ולמופת של התנגדות, הקרבה ואסתשהאד, מופת לנתינה ולפדיון המולדת."

[הערה: דלאל מוגרבי הנהיגה את מתקפת הטרור הקטלנית ביותר בתולדות ישראל, פיגוע "אוטובוס הדמים" בכביש החוף בשנת 1978, במהלכו נחטף אוטובוס נוסעים ונרצחו 37 ישראלים, ביניהם 12 ילדים.]
פת"ח: המחבלת דלאל מוגרבי היא סמל להיסטוריה של המאבק הפלסטיני
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 11/03/2010
כותרת: "בתגובה למה שנתניהו כינה הסתה - פת"ח: 'אנו גאים בדלאל מוגרבי, והיא סמל גדול בתולדות מאבקנו הלאומי.'"
     "דובר תנועת פת"ח, דוקטור פאיז אבו עיטה, אמר כי דבריו של ראש ממשלת ישראל בעניין מה שכינה כמעשי הסתה מצד הרשות הפלסטינית, נאמרו במסגרת הפיכת העובדות ובדיית השקרים נגד הרשות.
אבו עיטה הגיב על הצהרותיו של שר ההסברה הישראלי, שתיאר את השהידה דלאל מוגרבי כמחבלת. בעניין כוונתה של הרשות לחנוך כיכר על שמה ברמאללה, הוא אמר: 'השהידה דלאל מוגרבי היא סמל בתולדות מאבקנו הלאומי, והעם הפלסטיני גאה בהקרבה שלה. כמו כן, פת"ח גאה בהשתייכותה של דלאל אליה, בתור תנועת שחרור לאומית הממציאה בכל יום שיטה חדשה במאבק.' הוא הדגיש: 'זו זכותם של פת"ח, הרשות והעם הפלסטיני לחגוג את יום השנה להפיכתה לשהידה בדרך הראויה לה בתור גיבורה מפקדת שנאבקה בכבוד מול צבא כיבוש. זו זכותנו להנציח את שמה, שכן איננו ממתינים לאישור מאיש כדי להדגיש את הנאמנות לשהידים.'
'לא ממשלת ישראל היא זאת שתקבע לנו מיהם סמלי המאבק שלנו בדרך לעצמאות, ולא אף אחד זולתה, משום שאנו יודעים היטב מה השליחות שמילאה דלאל בגבורתה, ונישאר נאמנים לה ולכל השהידים בדרך לחירות ועצמאות.'"

[הערה: דלאל מוגרבי הנהיגה את מתקפת הטרור הקטלנית ביותר בתולדות ישראל, פיגוע "אוטובוס הדמים" בכביש החוף בשנת 1978, במהלכו נחטף אוטובוס נוסעים ונרצחו 37 ישראלים, ביניהם 12 ילדים.]
עיתונאית פלסטינית משווה את יום השנה לפעולת הטרור של דלאל מוגרבי ליום האם ויום האישה הבינלאומי
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 09/03/2010
נפוד אל-בכרי, כתבת בעיתון הרשמי של הרשות, "אל-חיאת אל-ג'דידה":
     "אבותינו אמרו בפתגמים שחודש מרץ הוא חודש רעידות האדמה והגשמים, ואנו אומרים שחודש זה הוא חודש של נשים, ורדים ופרחים - ואיך לא כך, כשיש בו אירועים הקשורים בנשים, ביניהם השמונה במרץ [יום האישה הבינ"ל], יום האם, יום השנה להפיכתה לשהידה של הגיבורה דלאל מוגרבי, קרב אל-כראמה, חג האביב, ומספר רב של אירועים לאומיים ו[ימי שנה ל]מעשי טבח של הכיבוש."
הרש"פ: המחבלת דלאל מוגרבי – "גשר אל החופש והעצמאות"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 09/03/2010
מזכ"ל לשכת יו"ר הרשות הפלסטינית, טייב עבד אל-רחים, בשם יו"ר הרשות מחמוד עבאס:
     "האישה הפלסטינית היא האם, האחות, האישה, בת הלוויה והשותפה בתחומי החינוך וההשכלה, העמידה האיתנה, הבנייה והמאבק, ולכן היא הכירה את כל צורות המאבק ואת ייסוריו, החל בשהידה הראשונה, המנוחה שאדיה אבו ר'זאלה, עבור בשהידה המנוחה דלאל מוגרבי, וכלה בשיירה האינסופית של שהידות ושהידים, אשר הלכו כולם לגן העדן, כשהן הופכות וכשהם הופכים את דמם לגשר שאנו עוברים עליו לעבר החירות, העצמאות וההשתחררות הלאומית מעול הכיבוש."

הערה: שאדיה אבו ר'זאלה - הייתה פעילה בארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין והייתה מעורבת בפיגועים רבים נגד ישראל. היא נהרגה בשנת 1968 כשהתפוצצה פצצה שהיא הכינה ושיועדה לפיגוע בתל אביב.
דלאל מוגרבי - הובילה ב-1978 את הפיגוע הקטלני ביותר בתולדות מדינת ישראל, כשהיא ועוד מחבלים חטפו אוטובוס ורצחו 37 אזרחים, 12 מהם ילדים
הרשות הפלסטינית מוקירה את דלאל מוגרבי, שרצחה 37 ישראלים, ביום השנה לפיגוע
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 07/03/2010
כותרת: "הכנות לחנוכת הכיכר על שם השהידה דלאל מוגרבי."
     "עיריית א-לבירה סיימה את עבודות הבניה בכיכר השהידה דלאל מוגרבי באזור אום אל-שראיט, והחלה בהכנות לחנוכתה ביום חמישי הקרוב, יום השנה לאסתשהאד של מוגרבי.
ראש העירייה, ג'מאל אלטויל, אמר כי העירייה תחגוג את חנוכת כיכר השהידה דלאל מוגרבי, כדי להנציח את זכרה ואת הקרבתה כאישה פלסטינית שהתנגדה לכיבוש. חברת המועצה העירונית, עאידה אבו עביד, אמרה כי הכיכר היא סמל להקרבה של האישה הפלסטינית. כמו כן, היא ציינה כי יישתלו בכיכר פרחים ועצים מתאימים, וכי תוצב תמונה של השהידה דלאל במרכז הכיכר."
ארגוני סטודנטים על שם המחבלת דלאל מוגרבי
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 01/03/2010
כותרת: "אל-מדני ודויכאת נפגשים עם מתאמות הועדות של אחיותיה של דלאל מוגרבי באוניברסיטאות ובמוסדות [החינוך]."
     "חבר הוועד המרכזי של פת"ח ונציב הבחירות, מחמד אל-מדני, אמר כי האישה תמשיך להיות זו שמשלימה את הגבר ומקבילה לו בדרך המהפכה והמאבק, ובכל תחומי החיים. הוא הדגיש את חשיבות תפקידם של הצעירות והצעירים, ובמיוחד הסטודנטים באוניברסיטאות, בבחירות המקומיות הבאות, מבחינת ההכנות, הארגון והמועמדות.
בפגישה שנערכה אתמול במטה הגיוס והארגון שבעיר רמאללה, בה נכחו אחיותיה [הערת המתרגם: ככה"נ מדובר בשמות של וועדות, ולא אחיות בפועל] של דלאל כנציגות של כל המחוזות והאוניברסיטאות בגדה."
פת"ח: זוהי זכותנו וחובתנו להוקיר את זכרם של השהידים
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 25/02/2010
כותרת: "אל-עאלול מדגיש כי פת"ח עושה מאמצים להוקיר את זכרם של השהידים."
     "מחמוד אל-עאלול, חבר הוועד המרכזי של פת"ח, הדגיש כי חשוב להמשיך לציין את זכרם של השהידים ומעשי הגבורה הפלסטיניים, ובראשם יום השנה לאסתשהאד השהידה דלאל מוגרבי, גיבורת פעולת החוף, שחל ב-11 במרץ כל שנה.
בישיבה שנערכה אתמול ברמאללה במטה הגיוס והארגון אתמול לציון את זכר פעולת החוף, השתתפו האחראים על יחסי הציבור בנציבויות של תנועת פת"ח, ובכירי המוסדות הממשלתיים הצבאיים והאזרחיים. בישיבה אמר אל-עאלול כי 'תנועת פת"ח פעלה ועודנה פועלת כדי להנציח את שהידיה וגיבוריה, מתוך נאמנות כלפיהם וכלפי דמם, ההיסטוריה והמורשת הפלסטינית, שיש מי שניסו בשלב מסוים להתנער ממנה.'
הוא הוסיף: 'זו זכותנו וחובתנו להתגאות בכל השהידים, וזו חובתנו להעביר את המסר בצורה הישרה ביותר לדורות הבאים, כדי לבסס את המאבקים של עמנו ואת היסטורית המאבק שלו בזיכרונם של הדורות.'
'ציון זכרם של שהידי פלסטין עולה בקנה אחד עם המצע של תנועת פת"ח, ותמיד נפעל כדי לערוך את העצרות הללו... כל אחת במועדה.'"
הרש"פ: ישראל רואה בהאדרת המחבלת דלאל מוגרבי "קיצוניות ותמיכה בטרור"
מקור: אל-איאם, 03/02/2010
אשרף אל-אג'רמי, שר האסירים הפלסטיני לשעבר:
     "הדיבורים על שהידים נחשבים מנקודת מבטם קיצוניות ותמיכה בטרור. כך קרה לאחר ביקורו של ראש הממשלה בעיר שכם והשתתפותו בניחום בני משפחות השהידים ותושבי שכם, לאחר שישראל התנקשה בחיי שלושה שהידים בעיר [שלושה מחבלים שרצחו אזרח ישראלי בדצמבר 2009 בפיגוע ירי]. כמוכן, קריאת כיכר על שם דלאל מוגרבי היא [בעיני ישראל] סיבה לביקורת ולהתקפה."
הרש"פ: הזכות להתגאות בשהידים
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/01/2010
כותרת: "באווירת פיוס"
     "הם [ישראל] מאשימים אותנו על כך שקראנו למקום על שמה של השהידה דלאל מוגרבי, כאילו שאיננו במלחמה, או כאילו שאין למי שעושים שלום לאחר המלחמה הזכות להתגאות בשהידים שלהם."
עבאס משווה קריאת כיכר על שם דלאל מוגרבי לקריאת כביש על שם רחבעם זאבי
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 17/01/2010
מחמוד עבאס, יו"ר הרשות הפלסטינית:
"[הישראלים] אומרים עלי שאני עושה פעולות של חבלה, איזה פעולות חבלה? שאני מחפש את מי שמוכר אדמות בירושלים ורודף אותם. כמובן אני רודף אותם ואמשיך לעשות זאת, זה פשע?
[הם אומרים] 'הוא לא יודע שהם [הרש"פ] קראו כיכר על שם דלאל מוגרבי, והוא [עבאס] בעצמו הלך [לטקס]' – אני לא הלכתי בעצמי, אך כמובן אני לא מתכחש לכך [לקריאת הכיכר על שם דלאל]. כמובן, אנו רוצים לקרוא על שמה כיכר. טוב, מה עם [רחבעם] זאבי? הם קראו כביש על שמו [הכוונה לכביש הבקעה], ליד האח סאיב [סאיב עריקאת, בכיר הרש"פ], ועוד. מה זה, אנחנו נתכחש להיסטוריה שלנו? איך? אנחנו עשינו פעילות צבאית, אחר כך אני יכול להתכחש לכל מה שעשינו? לא, אני לא אתכחש."
פת"ח מתגאה במתקפות טרור קטלניות
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 06/01/2010
כותרת: "ביום השנה ה-45 להקמתה - פת"ח עדיין חלוצת המאבק הלאומי ואבן הפינה של המדינה הפלסטינית"
     "לפת"ח מספר העצורים הגדול ביותר בבתי הכלא של הכיבוש הישראלי... בנוסף, היא הפלג הגדול ביותר שהקריב שאהידים מבין מפקדיו ופעיליו מאז הקמתו, ועד לפני כמה ימים, כאשר יחידות מיוחדות של צבא הכיבוש הישראלי הוציאו להורג שלושה מפעיליה בשכם [מתייחס להרג 3 מחבלים בידי ישראל בדצמבר 2009, יומיים לאחר שרצחו את הרב מאיר חי]."
חגיגות יום השנה להולדת דלאל מוגרבי בחסות מחמוד עבאס
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 29/12/2009
בטלוויזיה הפלסטינית שודר טקס בחסות הרש"פ לציון יום השנה ה-50 להולדתה של דלאל מוגרבי, שהנהיגה את מתקפת הטרור הקטלנית ביותר בתולדות ישראל, פיגוע "אוטובו
ס הדמים" בכביש החוף בשנת 1978, במהלכו נרצחו 37 ישראלים:

     "בחסות הנשיא מחמוד עבאס ערכה מנהלת ההכוונה הפוליטית הלאומית היום טקס לציון יום השנה ה-50 להולדתה של השהידה דלאל מוגרבי."
שלט ברש"פ החוגג יום הולדתה של המחבלת דלאל מוגרבי
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 29/12/2009
טקס בחסות הרש"פ לציון יום השנה ה-50 להולדתה של דלאל מוגרבי, שהנהיגה את מתקפת הטרור הקטלנית ביותר בתולדות ישראל, פיגוע "אוטובוס ה
דמים" בכביש החוף בשנת 1978, במהלכו נרצחו 37 ישראלים: 

     על גבי השלט דיוקן של דלאל מוגרבי, לידו כתוב: "בחסות הנשיא מחמוד עבאס ומנהלת ההכוונה הפוליטית והלאומית - הטקס לציון יום השנה ה-50 להולדתה של השהידה דלאל מוגרבי, כלת היקום."
דובר פת"ח: המחבלת דלאל מוגרבי, "גיבורת הגיבורות הפלסטיניות"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 21/12/2009
ד"ר ג'מאל נזאל, דובר פת"ח:
כותרת: "לכבוד יום ההולדת של דלאל מוגרבי"
     "לאחות רשידה [אחותה של דלאל מוגרבי] תודה על הצעד החלוצי שלך בחגיגת יום ההולדת של דלאל מוגרבי, גיבורת הגיבורות הפלסטיניות."
מנהיגי פת"ח מפארים את דלאל מוגרבי, שרצחה 37 אנשים
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 04/08/2009
מנהיגי פת"ח הגיבו בתשואות רמות להתייחסותו של ראש הממשלה הפלסטיני, אחמד קריע (אבו עלאא'), לשני מחבלים שביצעו את מתקפת הטרור הקטלנית ביותר בתולדות ישראל כשהידים גיבורים, בטקס הפתיחה של הוועידה השישית של פת"ח באוגוסט 2009:
     "יצוין כי בינינו נמצא הגיבור ח'אלד אבו עצבה, גיבור הפעולה של השהידה דלאל מוגרבי [מחיאות כפיים סוערות]. לו הברכות וברוך הוא בבואו. ולגיבורה השהידה דלאל כל התהילה, כל התהילה, כל התהילה וכל האחיות כאן הן אחיותיה של דלאל."
עבאס קורא למרכז מחשבים על שם דלאל מוגרבי
מקור: אל-איאם, 05/05/2009
      "הוועדה לבניית חברון חנכה אתמול את מרכז המחשבים על שם השהידה דלאל מוגרבי, בטקס שנערך למטרה זו. נכחו באירוע יועץ הנשיא מחמוד עבאס לענייני תקשורת וטכנולוגיית מידע... המרכז הממומן באמצעות תרומה מלשכת הנשיא."
הטלוויזיה הפלסטינית מפארת את "הלוחמת ההרואית דלאל מוגרבי"
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 11/03/2009
הטלוויזיה הפלסטינית חוגגת את יום השנה ה-31 לחטיפת "אוטובוס הדמים" בכביש החוף בשנת 1978, בשידור טלוויזיוני מיוחד אודות המתקפה:
     "אחת הפעולות המיוחדות, החשובות והבולטות ביותר שביצעה המהפכה הפלסטינית דרך הים ולאורך החוף בין [הערים] חיפה ות"א. לפעולה זו שביצעה קבוצה של גיבורים ובראשם הלוחמת הגיבורה דלאל מוגרבי, היה הד נרחב ותגובות ברורות למהלך האירועים בסכסוך הערבי-ישראלי." הקש כאן לצפייה בסרטון
חידון טלוויזיוני של פת"ח מהלל את המחבלת דלאל מוגרבי לצד "מיקי מאוס"
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 06/09/2008
     "ילדינו היקרים, החידה שלנו בפרק הקודם היתה: '[את היית] כלה אהובה, בת המתים, בת יפו, פרח היסמין, חיית 30 שנה לאחר מותך, ליוו אותך [במותך] יחד עם חברייך ודגל פלסטין', אם כך, ילדי היקרים, זו היתה החידה שלנו בפרק הקודם. ובאשר לתשובה של החידה, התשובה לחידה היא דלאל מוגרבי." הקש כאן לצפייה בסרטון
טורניר כדורגל על שם דלאל מוגרבי
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 05/08/2008
     "אסלאמי סלואן זכה בכינוי אליפות השהידה דלאל מוגרבי לנערים... ילידי 96 במועדון אסלאמי סלואן, זכו בתואר אליפות השהידה דלאל מוגרבי לכדורגל, אשר אותה ארגן מועדון הילאל אל-קודס בשיתוף עם חמש קבוצות מקבוצות מועדוני מחוז ירושלים בחסות קבוצת ההשקעה עלי צלאח וילדיו."

הערה: דלאל מוגרבי הובילה את פיגוע כביש החוף ב- 1978, הפיגוע הקטלני ביותר בהיסטורית ישראל. מוגרבי ומחבלים נוספים השתלטו על אוטובוס ורצחו 37 אזרחים, מתוחם 12 ילדים.
בטקס סיום תיכון, נציגו של מחמוד עבאס סקר את "חיי הגבורה" של דלאל מוגרבי
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 24/07/2008
כותרת: "אגודת 'תפוח' לחינוך גבוה מביעה הוקרה למצליחים בבחינות הבגרות"
"חברון – אלחיאת אלג'דידה"
"אגודת 'תפוח' לחינוך גבוה ארגנה אתמול טקס לכבוד התלמידים שסיימו בהצלחה את בית הספר התיכון הכללי העיירה תפוח במערב מחוז חברון. [הטקס היה] תחת חסותו של הנשיא מחמוד עבאס ועל שמה של השהידה דלאל מוגרבי... העמיד [דרגה מקבילה תא"ל] סמיח אל-סיפי, מפקד האזור, נציג הנשיא איחל לתלמידים המצליחים עתיד מזהיר, בירך אותם ואת משפחותיהם, וסקר את חיי הגבורה של השהידה דלאל מוגרבי ואת תולדות המאבק וההקרבה של תנועת פת"ח."
נציגו של עבאס סוקר את "חיי הגבורה של דלאל מוגרבי"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 24/07/2008
כותרת: "אגודת 'תפוח' לחינוך גבוה מביעה הוקרה למצליחים בבחינות הבגרות"
"חברון – אלחיאת אלג'דידה
אגודת 'תפוח' לחינוך גבוה ארגנה אתמול טקס לכבוד התלמידים שסיימו בהצלחה את בית הספר התיכון הכללי העיירה תפוח במערב מחוז חברון. [הטקס היה] תחת חסותו של הנשיא מחמוד עבאס ועל שמה של השהידה דלאל מוגרבי... העמיד [דרגה מקבילה תא"ל] סמיח אל-סיפי, מפקד האזור, נציג הנשיא איחל לתלמידים המצליחים עתיד מזהיר, בירך אותם ואת משפחותיהם, וסקר את חיי הגבורה של השהידה דלאל מוגרבי ואת תולדות המאבק וההקרבה של תנועת פת"ח."
מחנה קיץ בחברון על שם המחבלת דלאל מוגרבי
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 23/07/2008
כותרת: "פתיחת מחנה הקיץ [ע"ש] השהידה דלאל בחברון"
     "מחנה קיץ, הנושא את שמה של השהידה דלאל מוגרבי, נפתח באזור השהיד סעד סאיל, השייך לתנועת פת"ח באזור חברון, ובשיתוף פעולה עם פורום נוער סעד סאיל. זאת מתוך כבוד והערכה לשהידה. פעילותו תסתיים החודש. ...המחנה כולל מאה ילדים וילדותחברים וחברות בתנועת נוער [של הפת"ח]."
פעילויות מחנה הקיץ מוקדשות למחבלת דלאל מוגרבי
מקור: אל-איאם, 22/07/2008
מחנה קיץ מוקדש לזכרה של דלאל מוגרבי, אשר הנהיגה את פעולת חטיפת האוטובוס בשנת 1978, שבה נרצחו 37 אזרחים, מתוכם 12 ילדים:
     "
פעילויות המחנה מאורגנות בתמיכת המרכז הפלסטיני להפצת הדמוקרטיה ופיתוח הקהילה... קבוצות שנושאות שמות בעלי רקע לאומי והיסטורי ושמות של שהידים ואסירים שעדיין יושבים בבתי הכלא של הכיבוש...מנהל המחנה, אמג'ד אל-נג'אר, אמר כי פעילויות המחנה מוקדשות לזכר שני השהידים, דלאל מוגרבי ועזמי אל-זע'יר."
בתי ספר על שם המחבלת דלאל מוגרבי
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 26/03/2006
1. בית הספר התיכון לבנות ע"ש דלאל מוגרבי בעזה
2. בית הספר התיכון לבנות ע"ש דלאל מוגרבי באל-שויוק [חברון]
[דלאל מוגרבי עמדה בראש פעולת חטיפת אוטובוס ישראלי בשנת 1978, מתקפת הטרור הקטלנית ביותר בתולדות המדינה. 37 אנשים, ביניהם 12 ילדים, נרצחו בפיגוע]
רחוב בעזה על שם המחבלת דלאל מוגרבי, במימון הבנק העולמי
מקור: אל-קודס, 11/02/2003
     "עיריית עזה מוציאה כרגע אל הפועל קבוצה גדולה של פרוייקטים פיתוחיים באזורים שונים בעירייה, וזאת בשיתוף עם המועצה הכלכלית הפלסטינית לפיתוח ושיקום "פקדאר" ובמימון של כמה גורמים ומוסדות בינלאומיים תורמים, בערך כולל העולה על 10 מיליון דולר... ואת פיתוח רחוב דלאל מוגרבי, במימון של קרן אל-אקצא על ידי הבנק העולמי."
כספי סיוע אמריקאים ממנים שיפוץ בבית ספר הקרוי על שם המחבלת דלאל מוגרבי
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 30/07/2002
     "מודעה מטעם הרשות הלאומית הפלסטינית – משרד החינוך וההשכלה הגבוהה – מינהלת חברון: מכרז לבנייה בבית הספר התיכון לבנות [על שם] דלאל מוגרבי – עיירת אלשיוח' – מחוז חברון. במימון הסוכנות האמריקאית לשגשוג בינלאומי USAID באמצעות ארגון ANREA."
תשבץ בעיתון הרש"פ כולל את שמה של דלאל מוגרבי, "שהידה פלסטינית מפורסמת"
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 23/07/2000
רמז: "שהידה פלסטינית מפורסמת"
פתרון: "דלאל מוגרבי" 
 

עוד בקטגוריה זו
1- סרטונים
כל הדף


Created by swat