English

 


כל הדף


מימון מערבי
עובדות ונתונים
מימון מערבי
עובדות ונתונים
האיחוד האירופי והולנד תרמו 31.6 מיליון אירו עבור משכורות ברש"פ
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 03/04/2015

כותרת: "האיחוד האירופי והולנד תרמו 31.6 מיליון אירו למשכורות עובדי הרשות"
"האיחוד האירופי הודיע אתמול [02/04/2015] כי הוא תרם כ-30.9 מיליון אירו לכיסוי חלק מהמשכורות והקצבאות של כ-68,000 עובדי מדינה וגמלאים בגדה וברצועת עזה."
מוופא, סוכנות הידיעות הרשמית של הרש"פ

שוודיה העבירה כספי סיוע לרש"פ בסך 180 מליון דולר
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 18/02/2015

כותרת: "הממשלה: "הצעת התקציב הכללי ל-2015 תעלה בקנה אחד עם המשבר הפיננסי"'

"... [הממשלה הפלסטינית] הביעה את הערכתה לסיועה המתמשך של שוודיה לעם הפלסטיני, שהגישה לאחרונה סיוע נוסף לפלסטין על סך 180 מיליון דולר עד לשנת 2019, שהוקצה ללוחמה בשחיתות ובחיזוק זכויות האדם והשוויון..."
 

שוודיה תעניק סיוע לרש"פ בסך 100 מיליון דולר במשך 5 השנים הקרובות
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 23/01/2015

כותרת: "חמדאללה: "אנו מעריכים את צידודה של שוודיה בערכי הצדק והשלום"'
"... שגרירת שוודיה הדגישה את תמיכתה המתמשכת של ממשלתה בפלסטין, ואת העלאת סך הסיוע לפלסטין ל-100 מיליון דולר לתקופה של חמש שנים, הכוללים את הסיוע למוסדותיה של מדינת פלסטין, לחברה האזרחית ולמוסדות האו"ם הפועלים בפלסטין."

 

צרפת מעניקה לרש"פ כספי סיוע בס"ך של 24 מיליון יורו
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 25/08/2013
כותרת: "חמדאללה ו[שר החוץ הצרפתי לורן] פאביוס חותמים על שני הסכמים [לסיוע] בגובה 24 מיליון אירו"
     "הממשלה הפלסטינית וממשלת צרפת חתמו אתמול [24/08/2013] ברמאללה על שני הסכמים, שעל פיהם פריז תעניק לרש"פ סיוע כספי של קרוב ל-24 מיליון אירו... ערך שני הסכמי הסיוע הוא 23,750,000 אירו, מתוכם 9 מיליון סיוע ישיר לקופה הפלסטינית ו-14,750,000 מיליון אירו עבור פרויקט לטיפול בפסולת מוצקה ברצועת עזה. [ראש הממשלה ברש"פ] חמדאללה הביע את הערכתו לסיוע שמגישה ממשלת צרפת לתקציב הפלסטיני, למוסדות המדינה ולסוגיה הצודקת של עמנו."
לחץ כאן לדיווח
ארה"ב מעבירה 158 מיליון דולר לתקציב הכללי של הרש"פ
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 19/08/2013
כותרת: "ארה"ב העניקה 148 מיליון דולר כסיוע לתקציב הרשות"
     "ראש הממשלה [של הרש"פ] ראמי חמדאללה והממשלה האמריקאית, בייצוגו של הקונסול האמריקאי הכללי מייקל ראטני חתמו אתמול בבוקר [18/08/2013] על הסכם העברת סיוע כספי לתקציב הרש"פ על סך 148 מיליון דולר... חמדאללה 'הודה לממשלת ארה"ב ולעמה על סיוע זה, המגיע בזו הפעם השנייה השנה.' הוא אמר כי הסיוע הראשון ניתן בפברואר [2013], והיה על סך '200 מיליון דולר לקופת המדינה.'
חמדאללה אמר: 'אנו זקוקים לעוד 600 מיליון דולר נוספים עד לסוף השנה הנוכחית [2013], כדי שנוכל לכסות את ההוצאות השוטפות, הכוללות את המשכורות וההוצאות של המגזר הפרטי. אנו מקווים כי נקבל סיוע מהידידים ומהמממנים בכדי שנוכל לכסות את הסכום הזה.'
[הקונסול האמריקאי הכללי מייקל ראטני] הוסיף: 'ארה"ב הגישה סיוע בסכום כולל של 4.3 מיליארד דולר לאורך 20 השנים האחרונות, ש-1.3 מיליארד מתוכם נועדו לסיוע ישיר לתקציב.'"
לחץ כאן לדיווח
נורבגיה מעבירה 43 מיליון דולר לרש"פ לצורך תשלום משכורות
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 24/02/2013
כותרת: "נורבגיה מגישה סיוע דחוף לרש"פ"
     "הממשלה הנורבגית החליטה אתמול למהר ולהגיש סיוע דחוף לרש"פ לצורך תשלום משכורות העובדים במגזר הציבורי. זאת במסגרת הסיוע שמוענק כדי לממן את השירותים החשובים שהעם הפלסטיני זקוק להם במגזרי החינוך, הטיפול הרפואי והביטחון.
שר החוץ הנורבגי, אספן ברת' איידה, אמר כי פלסטין לא תוכל להמשיך להסתמך על הגורמים התורמים לנצח. הוא ציין כי יציבות הכלכלה הפלסטינית לא תובטח בהיעדר התקדמות במו"מ המדיני, באופן שיאפשר את סיום הכיבוש הישראלי ויאפשר לפלסטינים לשלוט שוב על משאביהם.
הוא הבהיר כי המצוקה הכספית הנוכחית מחייבת את כל הצדדים הנוגעים בדבר להעניק כספים רבים יותר בשנת 2013, וקרא לכל התורמים למהר ולהעביר סיוע לתקציב הפלסטיני בהקדם האפשרי.
ברת' איידה ציין כי הסיוע הנורבגי לתקציב הפלסטיני, שמגיע ל-43 מיליון דולר אמריקני, יועבר באמצעות הבנק העולמי, על מנת לסייע בבניית המוסדות הציבוריים של מדינת פלסטין."
32 מיליון דולר מהבנק העולמי
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 19/12/2012
     "הבנק העולמי העביר שלשום לרש"פ 32 מיליון דולר מבריטניה, אוסטרליה ונורבגיה.
בהודעה שהבנק פרסם אתמול נאמר כי הסכום יתמוך בצרכים הדחופים של תקציב הרש"פ, דבר שיסייע לשירותי החינוך והטיפול הרפואי, לשירותים החברתיים החיוניים האחרים, ולרפורמות הכלכליות שמתבצעות כעת.”

בהמשך הכתבה מצוין שהסכום הועבר דרך קרן שמנהל הבנק, שהעבירה לרש"פ 931 מיליון דולר מאז ייסוד הקרן בשנת 2008.
הממשלה הקנדית מימנו מטווח ירי ביריחו
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 10/07/2012
כותרת: "שר הפנים חונך מטווח ירי ביריחו בתמיכה ובנוכחות קנדית"
     "שר הפנים, סעיד אבו עלי, הדגיש את חשיבות השלמת פרויקט מטווח הירי בנשק קל... זאת במהלך חנוכת מטווח הירי בנשק קל בעיר יריחו אתמול, בחסות הנשיא מחמוד עבאס ובמימון ממשלת קנדה...
מצדו, כריס גרינשלידס [שגריר קנדה ברש"פ] ציין לשבח את התוצאה הנהדרת שהשיגו הממשלות הקנדית והפלסטינית... הוא הדגיש את חשיבות שיתוף הפעולה והמשך התמיכה הקנדית בממשלה הפלסטינית ובמנגנוני הביטחון"
האיחוד האירופי מימן מכללה למדעי המשטרה והסכים לתת עוד 20 מיליון יורו לפרויקטים נוספים
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 09/07/2012
      "ראש הממשלה, סלאם פיאד, וראש הנציבות האירופית, חוזה מנואל ברוסו... חנכו את מכללת פלסטין למדעי המשטרה בעיר יריחו... ראש הממשלה הודה לאיחוד האירופי ולקנדה על סיועם החשוב והחיוני בהקמת מכללת המשטרה... בתום החנוכה, פיאד וברוסו חתמו על הסכם, לפיו האיחוד האירופי יעביר לרש"פ סכום של 20 מיליון אירו, כדי... לפתח כמה פרויקטים, ובראשם בניית 8 תחנות משטרה באזורים הכפריים, ובנית מרכז שיקום והכשרה במחוז ג'נין."
העיתון הרשמי של הרשות: ב-2010 ארה"ב העבירה לרש"פ כספי סיוע בסך של 739.9 דולר
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 11/11/2010
כותרת: "במהלך טקס חתימה על מענק באמצעות ועידת וידיאו ובהשתתפות מזכירת המדינה האמריקנית, הילארי קלינטון – פיאד: הסיוע של וושינגטון בסך 150 מיליון דולר לתקציב מוכיח את האמון במערכת הפיננסית הפלסטינית, ומסייע לרש"פ לקיים את התחייבויותיה"
     "ראש הממשלה, דוקטור סלאם פיאד, אמר כי העובדה שהממשל האמריקני העביר סכום של 150 מיליון דולר לקופת הרש"פ באופן ישיר על מנת לתמוך בתקציב שלה, מוכיחה את אמונם של המדינות התומכות והמוסדות הפיננסיים הבינ"ל במערכת הפיננסית הפלסטינית… זאת במהלך טקס בו הוכרז כי הממשל האמריקני העביר סכום של 150 מיליון דולר לתקציב הרש"פ, בהשתתפות מזכירת המדינה האמריקנית, הילארי קלינטון, באמצעות ועידת וידיאו... ראוי לציין כי לאחר העברת הסכום בסך 150 מיליון דולר, הסכום שהממשל האמריקני העביר כסיוע ישיר לתקציב הרש"פ לשנת 2010 עומד על 225 מיליון דולר. כמו כן, ראוי לציין כי ארה"ב היא אחת מהתורמות הגדולות לעמנו במהלך שנת הכספים 2010, שכן היא העבירה סכום של 739.9 מיליון דולר לסיוע, מתוכם 237 מיליון דולר לאונר"א, על מנת לסייע לפליטים הפלסטינים בגדה, ברצועת עזה, בירדן, בלבנון ובסוריה. כמו כן, סך כל הסיוע שהגיש הממשל האמריקני לעמנו מאז שנת 1994 ועד לסוף שנת הכספים הנוכחית עומד על 3.465 מיליארד דולר, שרובם מוקצב למימון מיזמים בתחומי הבריאות, החינוך, הפיתוח הכלכלי, הדמוקרטיה, השלטון, ומיזמי תשתיות, כגון כבישים, מים וביוב. זאת בנוסף לסיוע ישיר לקופת הרש"פ."

עוד בקטגוריה זו
1- סרטונים
כל הדף


Created by swat