האלימות היא אופציה לגיטימית
עבאס: הרשות הפלסטינית יכולה להתעלם מדרישות ארה"ב, על אף שזו מעניקה לרש"פ 460$ מיליון כספי סיוע בשנה
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 24/01/2011
     "הנשיא הדגיש כי ההנהגה הפלסטינית תקבל בספטמבר הקרוב החלטה שלא עלתה על דעתו של איש, אם ייכשלו האופציות העומדות על הפרק בעניין תהליך השלום... ארה"ב מסייעת לנו בסכום של 460 מיליון דולר בשנה, ואין משמעות הדבר שהם מכתיבים לנו מה שהם רוצים, משום שאנו עושים את מה שאנו רואים בו תועלת לענייננו. אני מזכיר שהם אמרו 'אל תלכו לפסגה הערבית בדמשק', והלכנו. הם דרשו שלא נחתום על מסמך הפיוס המצרי, ושלחנו את האח עזאם אל-אחמד, שחתם עליו... אמרתי לא פעם שאם הערבים רוצים מלחמה - אנחנו איתם. אני אינני יכול להילחם לבדי. ניסינו את הפעילות הצבאית במהלך האינתיפאדה השנייה ובמהלך המתקפה על עזה בסוף שנת 2008 ובתחילת שנת 2009, לאחר הסירוב לחידוש ההרגעה [בהתייחסו לחמאס], והדבר הביא עלינו הרס. 25% מהבתים בעזה עדיין הרוסים... כאשר נגיע להסכם בעניין הקמת המדינה הפלסטינית, אנו מוכנים להסכים [לנוכחות של] כוח ביטחוני בינ"ל, בתנאי שלא יהיה במדינתנו ישראלי אחד – אזרח או איש צבא." הקש כאן לצפייה בפרסום PMW

להקה הקוראת למאבק מזוין נגד ישראל מוכרזת כמוסד לאומי פלסטיני על ידי יו"ר הרשות מחמוד עבאס
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 22/11/2010
     "להקת 'אל-עאשקין' הפלסטינית חשפה אתמול כי הנשיא מחמוד עבאס פרסם לאחרונה החלטה נשיאותית בדבר הפיכת הלהקה, אשר הוקמה בשנת 1978 בדמשק, למוסד לאומי. מנכ"לית להקת אלעאשקין, מיסאא' חרב, אמרה כי הנשיא אישר את ההחלטה במסגרת הנחיות נשיאותיות מטעמו, במהלך סעודה שערך לכבוד חברי הלהקה... מנכ"לית הלהקה פתחה את נאומה בהכרת תודה לנשיא מחמוד עבאס על העניין וההערכה שהוא גילה כלפי הלהקה."

[הערה: בין ביצועי להקת "אל-עאשקין" (בעברית - "האוהבים") ששודרו בטלוויזיה הפלסטינית, הוקרן מופע ריקוד ושירה, שנושאו היה כיבוש ישראל באמצעות מלחמה. ערי ישראל כגון לוד, רמלה וכן ירושלים, הוצגו במופע כערים פלסטיניות שיש לשחררן על ידי מלחמת ג'יהאד שתתבצע על ידי פלסטינים אשר "החליפו את הצמידים בנשק." השיר קורא: "לחץ על ההדק," כדי ש"אנו נפדה את ירושלים, שכם, ואת הארץ." כמו כן, מתאר השיר את הישראלים כ"שפלים" וטוען כי "המהפכה הפלסטינית אורבת להם." "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח אודות השיר, ששודר לראשונה בטלוויזיה הפלסטינית ב-12/09/2010 - לחץ כאן לצפייה בסרטון]

עבאס רומז כי האלימות היא אפשרות לגיטימית
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 22/11/2010
יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, במסיבת עיתונאים בעקבות פגישתו עם נשיא מצרים, חסני מובראק:
     "להנהגה הפלסטינית יש שבע אופציות, ובראשן האופציה של המו"מ הישיר. ניתן למו"מ את ההזדמנות שלה הוא ראוי, ואם הוא ייכשל, האופציות האחרות יבוא בזו אחר זו. אי אפשר לדבר על חידוש המו"מ הישיר עם ישראל מבלי שההתנחלות תופסק באופן מוחלט בירושלים ובכל השטחים הפלסטינים."

עבאס רומז כי המאבק המזוין הוא אופציה במידה והמו"מ עם ישראל ייכשל
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 29/10/2010
במהלך מסיבת עיתונאים משותפת עם שר החוץ המצרי, אחמד אבו אל-ע'יט, מתייחס יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, ל"אופציות" הפלסטיניות:
     "דיברנו על האופציות הפלסטיניות, ואמרנו שהאופציות הללו יבואו בזו אחר זו, אך האופציה הראשונה מביניהן היא חידוש המו"מ הישיר, אם ישראל תחדל מכל פעילויותיה ההתנחלותיות. אחר כך ישנן אופציות אחרות, שהראשונה שבהן היא לפנות אל ארה"ב ולדבר איתה. נבקש ממנה לנקוט עמדה ביחס לכל הסוגיות, ובמיוחד ביחס למדינה הפלסטינית ולהכרה בגבולות 1967 כגבולות המדינה הזו. לאחר מכן יש אופציות שנלך עימן למועצת הביטחון, עד לאופציות האחרונות שדיברנו עליהן, אך כעת אנו מתמקדים באופציה הראשונה. עם זאת, הדבר לא מונע מאיתנו להכין את עצמנו לכל האופציות שיבואו בהמשך. יש לנו שבע אופציות ולא אופציה אחת, אך לא נדלג על האופציה הראשונה אלא לאחר שימוצו כל הניסיונות בעניינה. אחר כך נלך לאופציה השנייה, והיא לדבר עם ארה"ב, ואם זה לא יצליח נעבור אל האופציה השלישית, וכן הלאה."

עבאס: "איננו מסוגלים" לפרוץ באינתיפאדה נוספת
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 27/09/2010
מתוך ראיון שנערך עם יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, לעיתון "אל-חיאת" הלונדוני ב-26/09/2010, ופורסם שוב ב"אל-חיאת אל-ג'דידה" ב-27/09/2010:
     "המראיין: '[נושא השיחה עוסק בהגדרת ישראל כמדינה יהודית] למעשה הכוונה היא כי מדינת ישראל תהיה ליהודים בלבד. המשמעות של זה היא - '
עבאס: 'יש לזה משמעות רבה, כשהם אומרים מדינה יהודית, הם רוצים להיפטר מכל הערבים הנמצאים אצלם... לא נסכים לפתרון הבעיה על חשבון הערבים. הימצאותם בישראל היא לפני הקמת המדינה הישראלית, מאות שנים לפני נוכחות היהודים בישראל. זכותם [של הערבים] להישאר וזכותם להיות אזרחים שווי זכויות וחובות במדינה הזו.'
מראיין: 'האם אתה חושש כי ישראל שוקלת גירוש בכפייה, גירוש קולקטיבי?'
עבאס: 'זה הוצע, על ידי ליברמן.'
מראיין: 'כוונתך להחלפת תושבים באדמות?'
עבאס: 'כן. שאלת החלפת התושבים והאדמות, גם זה עניין שעליהם לשכוח ממנו.'
מראיין: 'שישכחו מכך?'
עבאס: 'כן, שישכחו מכך, לא נקבל זאת לחלוטין.'
מראיין: 'אתה אינך רוצה אינתיפאדה צבאית, וכשאתה אומר: 'לא נקבל', אילו כלים יש בידך, אדוני הנשיא?'
עבאס: 'בידי הצדק/הזכות. אני בעל הזכות, והוכחה לכך היא שכל העולם לצדי, ללא יוצא מן הכלל. הם בעד הזכות שלי, ובעד דרישת הזכות שלי. לא שמעתי מדינה או ארגון אחד בעולם שאינו מסכים כי לעם הפלסטיני יש זכות למדינה פלסטינית בגבולות 1967, וביישום הלגיטימיות הבינלאומית... ולגבי שאלת הצבאיות [מיליטריזציה] של האינתיפאדה – ניסינו את המיליטריזציה של האינתיפאדה, והיא הובילה אותנו להרס ושאר הדברים שהיא הובילה אליהם. לא נחזור לכך פעם נוספת, איננו מסוגלים לזאת.'"

עבאס: "ניסינו את האינתיפאדה בשנת 2000"
מקור: אל-איאם, 06/09/2010
"ניסינו את האינתיפאדה בשנת 2000, והיא החריבה את כל מה שבנינו. אם הערבים היו רוצים להילחם, הרי שאנחנו נהיה הראשונים שיילחמו. אמרתי להם בפסגת סרת [הפסגה הערבית בלוב]: 'אם אתם רוצים מלחמה – לכו לפנינו. אין זה אפשרי שנלך לבד, אלא שהם יהיו לפנינו ואנחנו אחריהם. לא נרשה שהם יילחמו באמצעותנו. אחד מהם [המנהיגים] דיבר על ההתנגדות, אמרתי לו: "העם הפלסטיני לא מעוניין בהתנגדות, אנחנו כרשות לא מעוניינים בהתנגדות, חמאס זנחה את ההתנגדות, היא מונעת את [שיגור] הרקטות ומדברת על תהדיאה. על כן, אם הוא מעוניין בהתנגדות, שיבצע בעצמו. אין דבר קל יותר מאשר להרים כרזה [שבה כתוב]: קדימה, אנשים! ואחרי חצי שעה נחטוף סטירה ונמצא את עצמנו על הרצפה. אין זה אפשרי לאדם אחראי להתנהג כך".

עבאס תומך בדיפלומטיה כעת מפני שזו האפשרות היחידה
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 06/07/2010
יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, בפגישה עם סופרים ועיתונאים בבית שגריר הרשות בירדן:
     "איננו מקבלים את ההצהרה [של חמאס]: מדינה [פלסטינית] של התנגדות וסרבנות. מה שאנחנו שומעים מכולם הוא שהבסיס הוא משא ומתן, בעיתוי שבו העולם כולו מסכים על כך, למרות היעדר אפשרויות נוספות, או שמנהלים משא ומתן או שלא, הדבר הציב את ישראל בפינה. איננו יכולים להתעמת עם ישראל צבאית, והנקודה הזו נידונה בפסגת הליגה הערבית שנערכה בחודש מרץ בסרת [שבלוב]. שם פניתי אל מדינות ערב ואמרתי: 'אם אתם רוצים מלחמה, ואם כולם ילחמו בישראל, אנחנו בעד; אך הפלסטינים לא ילחמו לבדם משום שאין להם יכולת לעשות זאת.' הגדה המערבית נהרסה לחלוטין ולא נסכים שהיא תיהרס בשנית."

עבאס: אם כל מדינות ערב יילחמו בישראל, אנחנו בעד
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 06/07/2010
יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, בפגישה עם סופרים ועיתונאים בבית שגריר הרשות בירדן:
     "איננו מקבלים את ההצהרה [של חמאס]: מדינה [פלסטינית] של התנגדות וסרבנות. מה שאנחנו שומעים מכולם הוא שהבסיס הוא משא ומתן, בעיתוי שבו העולם כולו מסכים על כך, למרות היעדר אפשרויות נוספות, או שמנהלים משא ומתן או שלא, הדבר הציב את ישראל בפינה. איננו יכולים להתעמת עם ישראל צבאית, והנקודה הזו נידונה בפסגת הליגה הערבית שנערכה בחודש מרץ בסרת [שבלוב]. שם פניתי אל מדינות ערב ואמרתי: 'אם אתם רוצים מלחמה, ואם כולם ילחמו בישראל, אנחנו בעד; אך הפלסטינים לא ילחמו לבדם משום שאין להם יכולת לעשות זאת.' הגדה המערבית נהרסה לחלוטין ולא נסכים שהיא תיהרס בשנית."

עבאס: אנו ממשיכים את דרכו של ערפאת, הנשענת על מורשת המאבק
מקור: אל-חיאת אל-ג'דידה, 12/11/2009
מחמוד עבאס, יו"ר הרשות הפלסטינית, בנאום בטקס רשמי של הרשות לציון יום השנה ה-5 למותו של ערפאת:
     "יאסר ערפאת היה מנהיג המערכה הזו ומנהיג הדרך והמפקד, ואבי התנועה הלאומית הפלסטינית בת-זמננו. אנו מזכירים את תפקידו ומדגישים את מעמדו בתנועה, בעוד שאנו ממשיכים את דרך המאבק הארוכה שלו, ומשלימים את הדרך הקשה הרוויה בזיעה ובדם ובדמעות. דרכנו היום מסתמכת על מורשת מפוארת של מאבק, שאותה יצרנו בידיים אמיצות ובשכל ובחשיבה לאומית, שאליה התווספה הפעולה. אנו שילבנו בין המאבק המזוין לבין הפעולה המדינית. הרובה שלנו לא היה רובה של שודדי-דרכים, הוא היה רובה מגויס-פוליטית, השואף למטרה נעלה. אנו השפענו והושפענו מהעולם, ברעיונות של אופני שחרור ושינויים פוליטיים, ובנינו יחסים מצוינים עם כוחות השחרור וההשתחררות בעולם."
[הערה: הנאום של עבאס פורסם גם בעיתון הנוסף של הרש"פ, "אל-איאם," 12/11/2009]

עבאס תומך בשימוש "בכל האמצעים" לשחרור מחבלים
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 06/10/2009
יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, בראיון:
     מנחה התכנית: "רשויות הכיבוש הישראלי שיחררו עשרים אסירות מכלא השרון תמורת קבלת סרט וידאו של דקה אחת המאשרת כי גלעד שליט בחיים. כיצד אתם רואים זאת?"
מחמוד עבאס: "אני רואה את העניין מזווית אחת והיא: כי עשרים אסירות פלסטיניות יצאו מן הכלא. אם המחיר היה יקר או גבוה, זו לא השאלה. העניין הוא שמספר אסירים יצאו, וזה נותן תקווה כי מספרים גדולים של אסירים יצאו. יש לנו 11,000 אסירים, ובהכרח עלינו לפעול כל הזמן, תמיד, להוצאתם מהכלא בכל האמצעים." הקש כאן לצפייה בסרטון

עבאס תומך בשימוש "כל האמצעים" על מנת לשחרר מחבלים
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 06/10/2009
     מראיין: "שלטונות הכיבוש (ישראל) שחררו 20 אסירות פלסטיניות בתמורה לקלטת וידיאו בת דקה אחת שמוכיחה כי גלעד שליט בחיים. מה דעתך על כך?"
יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס: "אני רואה זאת מזווית אחת, 20 אסירות פלסטיניות יצאו מהכלא. ייתכן שהמחיר גבוה או נמוך, אבל זה לא העניין. העניין הוא שמספר אסירים יצאו [מהכלא], דבר שנותן תקווה למספר גדול של אסירים. יש לנו 11,000 אסירים. ובהכרח עלינו לפעול כל הזמן, תמיד להוצאתם מהכלא בכל האמצעים."
לחץ לצפייה בסרטון

פת"ח: המאבק המזוין הוא זכותנו
מקור: הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 17/08/2009
סולטאן אבו אל-עינין, חבר הוועד המרכזי של פת"ח ומזכיר סניף לבנון של פת"ח:
     "מחמוד עבאס אמר בפני הועידה כולה: 'לכל עם שאדמתו כבושה יש הזכות לבצע התנגדות בכל צורותיה, ובכלל זה המאבק המזוין.' ברצוני לומר: כל עם שיוותר מרצון על זכותו לבצע התנגדות על כל צורותיה - כל צורותיה! ובכלל זה המאבק המזוין! - לא ראוי לחיות. כל עם שארצו כבושה! זו זכות שמעניק לנו... החוק הבינלאומי. זו זכות שנתונה לנו ולא נזנח אותה. אנו רוצים שלום, אבל לא שלום של ציות, לא שלום של כניעה ולא שלום שמבוסס על כך שהעם הפלסטיני יקבל מדינה שתהיה התנחלות קטנה או ישות כלכלית. לא נקבל זאת... הקהילה הבינלאומית צריכה להיות מודעת שאופציית המו"מ היא האופציה שלנו וההחלטה שלנו, אבל זו לא אופציה נטולת חלופות עד אין-סוף."

עבאס: אנו מתנגדים למאבק המזוין מפני שאיננו יכולים...
מקור: אל-דוסתור (ירדן), 28/02/2008
מחמוד עבאס, יו"ר הרשות הפלסטינית:
     "כעת אנחנו נגד המאבק המזוין מפני שאיננו יכולים. בעתיד, הדברים עשוים להשתנות. היה לי הכבוד להיות זה שירה את הקליע הראשון בשנת 1965, ו[להיות] מי שלימד רבים באזור ובעולם את ההתנגדות, כיצד היא ומתי היא מועילה ומתי אינה מועילה... היה לנו הכבוד להוביל את ההתנגדות. אנו לימדנו את כולם התנגדות מהי, ובכללם חזבאללה, שהתחנכו במחנות [האימונים] שלנו."
[הערה: כוונתו למחנות של אש"פ בשנות הששים והשבעים]