פרסומי PMW
רוצח של 67 בני אדם זוכה להוקרה מערוץ הטלוויזיה הפלסטיני העצמאי "מען"
Share |
רוצח של 67 בני אדם זוכה להוקרה
מערוץ הטלוויזיה הפלסטיני העצמאי "מען"

 
 ערוץ "מען" מבקר בביתו של מהנדס הפצצות -
"האסיר הגיבור עבדאללה ברגותי"

אביו של ברגותי:
"אני מבקש מכל פלסטיני...
שילך בעקבות עבדאללה ברגותי למען פלסטין וירושלים"

בין הפיגועים שעבורם הכין ברגותי מטעני נפץ:
מסעדת סבארו - 15 הרוגים
מועדון שפילד - 15 הרוגים
קפה מומנט - 11 הרוגים
פיגוע משולש במדרחוב בן יהודה - 11 הרוגים
הקפטריה באוניברסיטה העברית - 9 הרוגים
אוטובוס קו 4 בתל אביב - 6 הרוגים
 
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיקהמחבל עבדאללה ברגותי מרצה 67 מאסרי עולם בכלא בישראל על הכנת מטעני הנפץ ששימשו לכמה מפיגועי ההתאבדות הרצחניים ביותר נגד אזרחים ישראלים במהלך מסע הטרור של הרש"פ ("האינתיפאדה") בין השנים 2000 - 2005. בפיגועים שתכנן נרצחו 67 בני אדם.

סוכנות הידיעות הפלסטינית העצמאית "מען," בתוכנית טלוויזיה בשם "בבית אסיר," ראיינה את אביו של המחבל ברגותי בביתו. מנחת התוכנית, כמו גם אביו של ברגותי, התייחסו לרוצח של 67 בני אדם בתור "גיבור." אביו של ברגותי הוסיף כי הוא "מתגאה" בבנו, ושהוא רואה בו "גיבור אציל" אשר "עשה למען פלסטין." האב ביקש "מכל פלסטיני אציל נפש שילך בעקבות עבדאללה ברגותי למען פלסטין וירושלים":

מנחת ערוץ סוכנות הידיעות הפלסטינית העצמאית 'מען': "אנו נמצאים בבית האסיר הגיבור עבדאללה ברגותי בחודש הרמדאן המבורך..."

אביו של מכין המטענים עבדאללה ברגותי: "אני גאה ומתגאה בעבדאללה ברגותי. כולם מכירים את עבדאללה ברגותי ואת מה שעשה למען פלסטין.  אני גאה בו. השבח לאללה שנתן לי את הגיבור הזה, האציל הלוחם למען פלסטין וסוגיית פלסטין...  עבדאללה נלחם למען פלסטין ועזב את משפחתו... הוא הקריב הכל למען הסוגיה הפלסטינית. אני מבקש מכל פלסטיני אציל נפש שילך בעקבות עבדאללה ברגותי למען פלסטין וירושלים."
[מען (סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאית), 22/06/2015]

גם הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, הנמצאת בשליטת היו"ר מחמוד עבאס, הוקירה את המחבל ברגותי בכך שכינתה אותו "גיבור." לאחר שמכון "מבט לתקשורת פלסטינית" חשף זאת, הטלוויזיה הפלסטינית התלוננה על המכון כי הוא "פגע בשמם של הגיבורים הללו,"  כאשר המכון כינה אותם "מחבלים."

תנועת פת"ח, גם היא בראשות היו"ר עבאס, הוקירה אף היא את המחבל עבדאללה ברגותי, כאשר פרסמה בעמוד הפייסבוק שלה תמונה וטקסט המונה 5 פעולות 'הקרבה עצמית' שתכנן, תוך ציון מספר "הציונים" שנרצחו בכל אחת מן המתקפות.

לחץ לצפייה בתיעוד "מבט לתקשורת פלסטינית" של הורים פלסטינים המביעים גאווה על אלימות שנקטו ילדיהם נגד ישראלים.

הערה:
עבדאללה ברגותי - מרצֶה 67 מאסרי עולם על הכנת מטענים עבור פיגועים בהם נרצחו 67 בני אדם: מסעדת סבארו בי-ם (9/8/2001, 15 הרוגים), מועדון שפילד בראשון לציון (7/5/2002, 15 הרוגים), קפה מומנט בי-ם (9/3/2002, 11 הרוגים), הפיגוע המשולש במדרחוב בן יהודה בי-ם (1/12/2001, 11 הרוגים), האוניברסיטה העברית בי-ם (31/7/2002, 9 הרוגים), והפיגוע בקו 4 בתל אביב (19/9/2002, 6 הרוגים).