פרסומי PMW
דו"ח מיוחד: חינוך ברשות הפלסטינית - מתכון לשנאה וטרור
Share |
           

"מבט לתקשורת פלסטינית" - דיווח מיוחד: 

חינוך ברשות הפלסטינית -

מתכון לשנאה ולטרור

 

דו"ח "מבט לתקשורת פלסטינית" מוצג

בכינוס העולמי השביעי של ארגוני מורים מכל העולם

במטרה להגיב ולהתמודד עם ההצעות להחרמת ישראל ולתמיכה ב- BDS

   
מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" הכין דו"ח מקיף על החינוך ברשות הפלסטינית. הדו"ח כולל פרקים בנושא שמות בתי ספר (עשרות בתי ספר פלסטינים נקראים על שמות מחבלים), פעילות בבתי ספר (כגון ביקורים בבתי אסירים), הצהרות ופעולות של מחנכים (בין היתר, הצגת רוצחים בתור דמויות לחיקוי והבטחת עולם ללא ישראל), ספרי לימוד וחינוך בלתי-פורמלי (קטעי דקלום של ילדים בתוכניות טלוויזיה לילדים, כגון: היהודים הם קופים וחזירים, תל אביב היא "פלסטין הכבושה") ופרק הכולל דוגמאות בהן היטלר זוכה לכבוד.

הדו"ח הוכן על מנת להיות מוצג בכינוס העולמי השביעי של ארגוני מורים מכל העולם, שנערך על ידי הארגון הבינלאומי לחינוך (EI), שהוא הארגון הבינלאומי של ארגוני המורים. מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" הוזמן לכינוס, הנערך השבוע בקנדה, על ידי ארגון המורים בבתי ספר העל-יסודיים. זאת, לאחר שנודע לארגון כי הכינוס, שבו משתתפים כ-2000 מורים ומחנכים מכל העולם, עומד לערוך הצבעה על מספר הצעות החלטה אנטי-ישראליות, הכוללות קריאות להחרמת ישראל ולתמיכה ב- BDS.

מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" הכין את הדו"ח הזה המוכיח כי שנאה, אנטישמיות והאדרת רוצחים הנם יסודות קבועים בחינוך של הרש"פ, ומראה כי לרש"פ יש תפקיד מרכזי בחתירה תחת השלום. כאשר חברת הסנאט האמריקני הילרי קלינטון השתתפה בהצגת דו"ח "מבט לתקשורת פלסטינית" על ספרי לימוד של הרש"פ ב-2007, היא אמרה שחינוך הרש"פ "מרעיל מן היסוד את מוחותיהם של ילדים אלה," והגדירה מספר היבטים בחינוך של הרש"פ כ"התעללות בילדים." הדו"ח הנוכחי ממחיש כי מאז לא השתנה דבר: הרש"פ עדיין עוסקת בהרעלת מוחות ילדיה.

דיווח מיוחד זה, "חינוך ברשות הפלסטינית - מתכון לשנאה וטרור" מצביע על המכשולים היסודיים העומדים כיום בפני השלום, ומסביר מדוע לא יושג שלום בדור הבא, אלא אם הרש"פ תשנה מידית את תהליכי החינוך שלה באופן יסודי.

להלן ההקדמה לדו"ח:

לחץ כאן לדו"ח המלא באנגלית ב-PDF 

 

חינוך ברשות הפלסטינית

מתכון לשנאה וטרור

   

 

 

[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 03/07/2013]

 

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

 

הקדמה

 

"איש אינו נולד כשהוא שונא אדם אחר בגלל גוון עורו,

מוצאו, או דתו. אנשים לומדים לשנוא,

ואם ניתן ללמדם זאת, ניתן ללמדם לאהוב,

כי האהבה טבעית יותר ללב אדם מאשר ניגודה."

[נלסון מנדלה, ארוכה הדרך לחירות, אוטוביוגרפיה, (1994)]

 

השלום מתחיל בחינוך. מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" ערך מחקר בנושא החינוך ברש"פ על מנת לקבוע באיזו מידה המסגרות הנשלטות או נתמכות על ידי הרש"פ מקדמות את השלום. דו"ח מיוחד זה סוקר שמות של בתי ספר פלסטיניים ופעילויות בית ספריות, ובוחן הצהרות של אנשי חינוך וגורמים במשרד החינוך הפלסטיני. בנוסף, הדו"ח מספק הערכה לגבי האופנים שבהם ספרי הלימוד של הרש"פ, הטלוויזיה הפלסטינית החינוכית וכתב-עת לילדים הנתמך על ידי הרש"פ - מקדמים או מעכבים את בוא השלום.

 

למרבה האסון, הרש"פ בהנהגת מחמוד עבאס עושה בדיוק את הדבר שנלסון מנדלה הזהיר מפניו: היא מלמדת את ילדיה לשנוא. הרשות הפלסטינית ותנועת פת"ח הדומיננטית, שגם היא בהנהגת עבאס, מלמדות את הילדים הפלסטינים, דרך אמצעי התקשורת הרשמיים שלהן, כי היהודים והישראלים הם רשעים מטבע בריאתם, ולכן הלחימה נגדם נחשבת למעשה גבורה ואף לרצון אללה. מחבלים שרצחו עשרות אזרחים ישראליים מוצגים כגיבורים לאומיים וכשהידים שנהרגו "למען אללה".

 

בין מסרי השנאה הנפוצים של הרש"פ:

  • לישראל אין זכות קיום
  • ישראל תיעלם ובמקומה תהיה "פלסטין"
  • אלימות - "התנגדות חמושה" - היא חלק לגיטימי במאבק נגד ישראל
  • מוטל על המוסלמים לנהל מלחמת דת נצחית נגד ישראל
  • רוצחי ישראלים הם גיבורים ודמויות לחיקוי
  • מות שהידים למען אללה הוא הכבוד הגדול ביותר

 בשנים האחרונות ילדים דקלמו שירים בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ שכללו את המסרים הבאים:

  • היהודים הם "קופים וחזירים"
  • היהודים הם "אויבי אללה"
  • היהודים הם "הרעים ביותר מבין הבריות"
  • ציון היא "שטן עם זנב"

 כאשר ילדים חוזרים על מסרי השנאה האלה, מגישי תכניות הילדים אינם מתקנים אותם, אלא הם מבליטים את דבריהם ואפילו מוחאים להם כפיים. כאשר ילד אמר לכתב חדשות בטלוויזיית הרש"פ כי הוא למד בבית הספר "להילחם נגד היהודים ולהרוג אותם," דבריו שודרו במהדורת חדשות הערב של הטלוויזיה הפלסטינית, ללא אף הערה או הסתייגות. (ראה פרק 4)

 

היטלר זכה לכבוד בחלק מבתי הספר ובכתב עת חינוכי לילדים הממומן על ידי הרש"פ, ועשרות בתי ספר ברש"פ נקראו על שם מחבלים שרצחו אזרחים. אחד מבתי הספר הפלסטינים נקרא על שמו של איש ששיתף פעולה עם הנאצים, פושע מלחמה האחראי למותם של אלפי אזרחים.

 

בנוסף, בזמן שהשנאה הזו נשתלת במוחותיהם של ילדים פלסטיניים, הרש"פ אוסרת על קיום קשרים לבניית שלום בין צעירים ישראליים ופלסטיניים. קשרים בין-אישיים כאלה בין צעירים נתקלים בגינוי והם מכונים בשם הגנאי "נורמליזציה" עם ישראל. ראש הרשות לספורט וענייני נוער ברש"פ אף גינה אירוע מוצלח לבניית השלום, וכינה אותו "פשע נגד האנושות."

 

למרבה האסון, ילדים פלסטיניים חשופים למסרים הללו, לא על ידי חמאס או ארגונים קיצוניים, אלא דרך מקורות רשמיים של הרש"פ. דו"ח זה מתעד את עולם השנאה הזה המתוזמר על ידי הרש"פ באמצעות מסגרות החינוך הנמצאות בשליטתה.

 

תקוותם של המחברים היא כי דו"ח זה יעורר דיון וחשבון נפש מצד הרש"פ, אשר תוביל לשינוי המגמה וליצירת מסגרות חינוכיות שיקדמו את השלום.

 

לחץ כאן לדו"ח המלא באנגלית ב-PDF