פרסומי PMW
הרשות הפלסטינית מקדישה כיכר נוספת לרוצח
Share |
                         
הרשות הפלסטינית הקדישה כיכר נוספת לרוצח
 
איתמר מרכוס
 

הרשות הפלסטינית הקדישה כיכר עירונית נוספת לזכרו של מחבל האחראי לרצח אזרחים ישראלים. האנדרטת בשכם, המופיעה בתמונה שלמעלה, מנציחה את שמו של המחבל נאיף אבו שרח' שהיה מעורב בפיגועים רבים נגד ישראלים, ביניהם פיגוע התאבדות כפול בתל אביב ב- 05/01/2003 שבו נרצחו 23 בני אדם ועשרות נוספים נפצעו. אבו שרח' היה מפקד הזרוע הצבאית של פת"ח, 'גדודי השהידים של אל-אקצא,' והוא נהרג על ידי צה"ל ב-26/06/2004.
 
על האנדרטה נכתב:
״השהיד המפקד נאיף אבו שרח', המפקד הכללי של גדודי השהידים של אל-אקצא, מנהיג מבקשי-השהאדה [כלומר, מוות למען אללה]״

לאחרונה שידר ערוץ עודה שבהנהלת פת"ח תוכנית שכללה הוקרה למחבל זה, והציגה בפני הצופים את האנדרטה שהוקמה לכבודו.
 
 
מגישת הטלוויזיה ביקרה את אמו של המחבל והציגה אותה כך:  
"אמו של השהיד נאיף אבו שרח׳ נתנה את שני בניה למען האדמה והמולדת. בואו נפגוש אותה. אנו שמחים מאוד לפגוש אותך, וגאים בך מאוד. אמא פלסטינית כמוך, המסבה לנו גאווה - נתת שניים מבנייך למען המולדת."
[ערוץ עודה בהנהלת פת"ח, 17/07/2015]
 
האנדרטה עוצבה בצורת מפה של "פלסטין" הכוללת את כל שטחי ישראל והרש"פ.
 
מוקדם יותר השנה, מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח על אנדרטה שהרש"פ הקימה בכיכר ברמאללה, הנושאת את שמה של דלאל מוגרבי, המחבלת שהובילה פיגוע אוטובוס בו נרצחו 37 אזרחים ישראלים.

 
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 11/03/2015]  

בשבוע שעבר גינה ראש הממשלה נתניהו את הנוהג של הרש"פ, שנחשף על ידי מכון "מבט לתקשורת פלסטינית," של קריאת כיכרות על שם מחבלים: 
 
"אנחנו נחושים להיאבק בתקיפות, בתופעות של שנאה, קנאות וטרור מכל צד שהוא...וזה מה שמבדיל אותנו משכנינו...הם קוראים ככרות על שם רוצחי הילדים - ואת ההבדל הזה אי אפשר לטשטש ואי אפשר להבליע."
[פגישת קבינט, 02/08/2015]
 
לאחר חנוכת הככר על שם דלאל מוגרבי, ראיינה הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ את אחד ממשתתפי האירוע, שאמר כי המחבלת מוגרבי צריכה להיות דמות לחיקוי עבור פלסטינים כיום:
 
 
 
איש דת נוצרי: "דלאל, שהאל ירחם עליה, השהידה הזו. היא לימדה אותנו כיצד אנחנו יכולים לשחרר את המולדת. היא אשר יסדה את רפובליקת פלסטין באחד מהאוטובוסים של פלסטין. כולנו רואים בה כמופת וכסמל עבורנו."
 
 
ב-2009, דיווח מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" כי אחיו של המחבל שזכה להוקרה בשכם, ר'סאן אבו שרח', היה גם הוא רוצח, שירה ברב מאיר-אבשלום חי, אב ל-7 ילדים. לאחר שהוא נמצא ונהרג עם שני שותפיו לפשע על ידי צה"ל, שלח יו"ר הרשות הפלסטינית עבאס תנחומים למשפחות הרוצחים, ופת"ח פרסמה את הכרזה הבא, שעליוה הכיתוב: 

"הארגון לשחרור פלסטין, פת"ח, מלווה אותם לחתונתם: [המשפט מתייחס לאמונה הקיימת באסלאם כי 
השהידים נושאים נשים מנערות גן העדן]
 
"השהיד, המפקד, הגיבור: רסאן אבו שרח'
השהיד, המפקד, הגיבור: ראא'ד אל-סרכג'י
השהיד, המפקד, הגיבור: ענאן סובח"
 
למידע נוסף על האדרת טרור ברש"פ לחץ כאן.