פרסומי PMW
בעקבות דיווח מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" חבר מועצת עיר בנורבגיה מציע לבטל את קשר הערים התאומות בין עירו לשכם
Share |

בעקבות דיווח מכון "מבט לתקשורת פלסטינית"
חבר מועצת עיר בנורבגיה מציע לבטל
את קשר הערים התאומות בין עירו לשכם
 
"מבט לתקשורת פלסטינית" חשף כי
אנדרטת זיכרון שהוקמה בכיכר ציבורית בשכם
מאדירה מחבל שהיה אחראי לרצח של עשרות

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" חשף לאחרונה כי עיריית שכם ברש"פ קראה כיכר על שם המחבל נאיף אבו שרח', שהיה מעורב בפיגועי טרור רבים, כולל פיגוע התאבדות כפול בתל אביב ב-2003, שבו נרצחו 23 בני אדם ונפצעו עשרות. חשיפה זו של האדרת המחבלים בדיווח "מבט לתקשורת פלסטינית" הובילה את חבר מועצת העיר סטוונגר בנורבגיה לקרוא למועצת העיר שלו לנתק את קשריה עם העיר הפלסטינית התאומה שכם.
  
"הערים הנמצאות עמנו בקשרי חברות צריכות לחלוק ערכים, נורמות ומנהגים משותפים עמנו. זוהי הוכחה לכך שהמצבהפוך. אחותנו שכם מכבדת מחבלים," אמר חבר מועצת העיר מאטס דניאלסן לעיתון הנורבגי רוגלנדס אביס. העיתון אף דיווח כי 5 בתי ספר בסטוונגר שיתפו פעולה עם בתי ספר בעיר שכם. [העיתון הנורבגי רוגלנדס אביס, 17/08/2015]     

אנדרטת הזיכרון בשכם שנבנתה לכבוד המחבל מעוצבת  בצורת מפת "פלסטין" הכוללת את כל שטחי ישראל והרש"פ. דבר זה הנו "עדות ברורה לכך שהמחבל פעל על מנת למחוק את ישראל מהמפה ולפנות מקום למדינה פלסטינית. משמעות הדבר היא כי העיר התאומה השנייה שלנו, נתניה, היא מטרה לגיטימית למחבלים שרוצים להרוג יהודים," אמר חבר מועצת העיר דניאלסן.
 
תיעוד שנעשה במכון "מבט לתקשורת פלסטינית" להיבט אחר של האדרת מחבלים ברש"פ: תגמול מחבלים כלואים במשכורות חודשיות נדיבות - הניע חברי פרלמנט נורבגיים למחאה בנושא מימון הרש"פ בעבר.