פרסומי PMW
עיתון הרש"פ: כל התומכים בנורמליזציה של היחסים עם ישראל צריכים לעמוד לדין
Share |
       
מאמר דעה בעיתון הרשמי של הרש"פ:
"יש לרדוף את כל סנדקי הנורמליזציה,
לחשוף את קלונם מול העם הפלסטיני"
 
פרויקט משותף לנשים פלסטיניות וישראליות בנושא רקמה
 הוא חלק מ"מזימה" ו"גניבת מורשת פלסטינית"
 
נאן ז'אק זילברדיק

בכירים ברשות הפלסטינית מדברים באופן גלוי נגד מה שהם מכנים "נורמליזציה עם ישראל," הן בתחומי התרבות והספורט, והן בעניינים כלכליים. העיתון הרשמי של הרש"פ פרסם לאחרונה מאמר דעה שתבע "לרדוף" את הפלסטינים המעורבים בפעולות "נורמליזציה" עם ישראל:

"יש לרדוף את כל סנדקי הנורמליזציה, לחשוף את קלונם מול העם הפלסטיני."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 22/08/2015]
 
פרויקט משותף של נשים פלסטיניות וישראליות בנושא רקמה, שנועד לסייע לנשים בעלות מקורות הכנסות מוגבלים, תואר כחלק מ"מזימה" נגד העם הפלסטיני, על ידי כותב המאמרים עאטף אבו אל-רב. הוא טען כי פרויקטים של "נורמליזציה" כאלה חותרים לעורר סכסוכים פנימיים בקרב הפלסטינים, ומנסים ליצור מצג שווא שלפיו הסכסוך אינו קיים:

"פרויקטים אלה חותרים ליצור פרצות בחברה הפלסטינים ולייצר מקורות סמכות לא פלסטיניים לחלק מהקבוצות, וביניהם הנשים והצעירים. [הפרויקט מעביר] מסר לעולם כי שני העמים חיים בביטחון, בשלום ובשכנות טובה, ועל כן הסכסוך הפלסטיני עם הכיבוש איננו מהותי."

אבו אל-רב הזהיר מפני סכנה נוספת בפרויקט הספציפי הזה, שהיא "גניבה" של מורשת פלסטינית:

"הסוגיה המסוכנת ביותר היא מחיקת הייחודיות של המורשת הפלסטינית והרמיזה כי המורשת והפולקלור בפלסטין הם דבר משותף, בו משתתף העם הפלסטיני יחד עם כוחות הכיבוש. כאן משיג הכיבוש דבר מסוכן ביותר, שכן הוא מפיץ רעיונות הרומזים כי הרקמה הפלסטינית היא מורשת ציונית, וכי יש להם זכות לשווק את הרקמה הזאת כמורשת ציונית יהודית."

מכון "
מבט לתקשורת פלסטינית" תיעד בעבר כי הרש"פ אוסרת אף על פעילויות שנועדו לבניית שלום, ומגיבה בחומרה למשחקי כדורגל משותפים, למשל, בין ילדים ישראלים לילדים פלסטינים. בכירים בתחום הזפורט ברש"פ כינו משחקים כאלה "פשע" ודרשו כי המארגנים "יועמדו לדין באשמת בגידה חמורה" [סמא, סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאית, 03/09/2014]. הבכיר ג'יבריל רג'וב, המכהן כיו"ר המועצה לנוער ולספורט ברש"פ וכיו"ר הוועד האולימפי הפלסטיני, גינה בחריפות מפגשים כאלה, וציין כי "כל פעילות של נורמליזציה בתחום הספורט עם הכיבוש הציוני מהווה פשע נגד האנושות." [Kooora.com, אתר ספורט פלסטיני, ועמוד הפייסבוק הרשמי של ג'יבריל רג'וב, 06/09/2015]

להלן קטע ארוך יותר ממאמר הדעה נגד נורמליזציה עם ישראל:    

מאמר דעה מאת עאטף אבו אל-רב

כותרת: "'שתי שכנות' - פרויקט נורמליזציה באמצעות רקמה ואיום על המורשת הפלסטינית בגניבה"
"נשים פלסטיניות וישראליות רוקמות חיים משותפים - זו כותרת של מאמר שתפסה את תשומת לבי ומשכה אותי לקרוא אותו, כדי שאחשוף את גודל המזימה נגד עמנו ואת ניצול צרכיהם של האזרחים, על מנת ליצור ישויות שיכולות לחיות בדו-קיום עם הכיבוש.

על אף כל מסעות החרם נגד ישראל, והפיכת הנורמליזציה שמקיימות קבוצות שונות לדבר פלילי - הכיבוש ומכונתו אינם מפסיקים ליצור פרצות בשורות עמנו, פעם תוך הסתמכות על כסף, ופעם תוך שהם מדרבנים קבוצות הנמצאות בשוליים וגורמים להן לחוש חשובות, וזאת באמצעות פרויקטים שממומנים מחו"ל. כמו שאר מיזמי הנורמליזציה, הפרויקט נקרא 'שתי שכנות', מתוך ניסיון לשבור מחסומים רבים, ליצור קרקע משותפת, לפעול לאמן נשים בעלות הכנסת מוגבלת באומנות הרקמה ולנצל את העובדה שמרבית המגזרים בעמנו נמצאים בשוליים. הפרויקט המשותף הוקם על ידי זוג אמריקאי שביקר בארץ, ומצא חן בעיניו הרעיון של עבודה משותפת על מנת לעצב בגדים חדשניים, כלומר ישראליים, תוך ניצול הרקמה הפלסטינית באופן שיוסיף לבגדים אלה את חדשנותם.

בסוף יוצא מוצר משותף שנמכר, והעובדות מקבלות בעבורו שכר שהינו רווחי במידת מה. אולם, האמת היא שמחיר פרויקטים מסוג זה הוא גדול ביותר. מצד אחד, פרויקטים אלה חותרים ליצור פרצות בחברה הפלסטינים ולייצר מקורות סמכות לא פלסטיניים לחלק מהקבוצות, וביניהם הנשים והצעירים. הדבר השני הוא העברת מסר לעולם כי שני העמים חיים בביטחון, בשלום ובשכנות טובה, ועל כן הסכסוך הפלסטיני עם הכיבוש איננו מהותי. זהו הדבר החשוב ביותר שאותו הכיבוש מנסה לצייר לעולם - שאין סכסוך עם העם הפלסטיני, שכן בני שני העמים חיים בהסכמה בכל התחומים השונים. אולם, הסוגיה המסוכנת ביותר היא מחיקת הייחודיות של המורשת הפלסטינית והרמיזה כי המורשת והפולקלור בפלסטין הם דבר משותף, בו משתתף העם הפלסטיני יחד עם כוחות הכיבוש. כאן משיג הכיבוש דבר מסוכן ביותר, שכן הוא מפיץ רעיונות הרומזים כי הרקמה הפלסטינית היא מורשת ציונית, וכי יש להם זכות לשווק את הרקמה הזאת כמורשת ציונית יהודית. נוכח ניסיונות אלה ורבים כמותם, יש לרדוף את כל סנדקי הנורמליזציה, לחשוף את קלונם מול העם הפלסטיני ולסייע לקבוצות שהסתבכו במיזמי נורמליזציה בצורה כזו או אחרת."
  [אל-חיאת אל-ג'דידה, 22/08/2015]