פרסומי PMW
פת"ח העבירה אדמה משטח אל-אקצא לקבר הרוצח שדקר למוות שני אנשים בירושלים
Share |
   
א
פת"ח העבירה אדמה ממסגד אל-אקצא לקבר המחבל
שדקר למוות שני אנשים בירושלים -
"כדי שגופתו... תוכל לחבק את האדמה שלמענה הוא מת כשהיד"

משרד החינוך ברש"פ נוטע עצים לכבוד מחבלים - ה"שהידים" של "ההתקוממות העממית המתמשכת"

"האירוע נעד להמחיש את דבקות המשרד בהוקרת השהידים... הפעילות תתרום לנטיעת ערכים לאומיים והומניטאריים במוחות הצעירים"

 
העפר בשקים הצהובים לקבר של הרוצח

רוצחם של שניים מקבל תעודת עורך דין של כבוד
מאיגוד עורכי הדין הפלסטינים
   
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
פת"ח הביאה אדמה ממסגד אל-אקצא לקברו של המחבל מוהנד חלבי, שרצח שני אנשים בעיר העתיקה של ירושלים "כדי שגופתו של השהיד הגיבור מוהנד חלבי תוכל לחבק את האדמה שלמענה הוא מת כשהיד." [חשבון הטוויטר של תנועת פת"ח, 08/10/2015] בכך פת"ח ממשיכה את הקו האידיאולוגי של היו"ר שלה, מחמוד עבאס, שלאחרונה הצדיק את האלימות והרצח בתור "הגנה על המקומות הקדושים", כפי שתיעד מכון "מבט לתקשורת פלסטינית."

בגילוי נוסף של תמיכה במסע הטרור והרצח הנוכחי, משרד החינוך של הרשות הפלסטינית ארגן אתמול נטיעת עצי זית והצבת "שלטים עם שמות השהידים" לכבוד ההרוגים של מה שהם מכנים "ההתקוממות העממית הנמשכת." האירוע של משרד החינוך בא אחרי שבועיים של התקפות טרור שבהן נרצחו מספר ישראלים ונפצעו עשרות בפיגועי דקירה ופיגועי ירי שביצעו פלסטינים. הנהגת הרש"פ ופת"ח מתייחסת אל המחבלים האלה בתור "שהידים."

משרד החינוך של הרש"פ הצהיר כי טקס נטיעת העצים הוא סמל למסירותו ל"שהידים" וציין כי כמה מהם היו תלמידים. דברים אלה מתייחסים בין היתר אל חסן מנאסרה, בן 15, שיחד עם נער צעיר ממנו, תקפו באכזריות ודקרו 2 בני אדם, ופצעו קשה נער בן 13 בדקירות סכין. האירוע של משרד החינוך הפלסטיני נועד "להוקיר את הקרבתם" של המחבלים:
 
"אירוע זה נועד להמחיש את דבקות המשרד ועובדיו בהוקרת השהידים, בהם תלמידי בתי הספר, ולחזק את רוח השייכות לאדמה... [ו]על מנת להדגיש את נוכחותם הקבועה של השהידים, ולהוקיר את הקרבתם."
[PNN, סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאית, 13/10/2015]

בהמשך ההודעה של משרד החינוך הפלסטיני נאמר כי האירוע הזה - לכבוד רוצחי אזרחים ישראלים - הוא חלק ממאמציו של המשרד ל"נטיעת ערכים לאומיים והומניטאריים במוחות הצעירים" ומבטא "נאמנות לדם השהידים."
 
"המשרד מזמין אתכם להשתתף באירוע זה, הממחיש את עומק הקשר בין משפחת החינוך לסוגיות הלאומיות והחינוכיות ולנאמנות לדמם של השהידים, שנשפך למען חירותנו, הכבוד שלנו והשגת זכויותינו החוקיות."
 
בנוסף, איגוד עורכי הדין הפלסטינים הביע הוקרה למחבל הרוצח מוהנד חלבי על-ידי הענקת תואר עורך דין לשם כבוד לאחר מותו. הארגון גם החליט "לקרוא לטקס ההשבעה של המחזור הבא על שם השהיד מוהנד חלבי." איגוד עורכי הדין הפלסטינים קרא לרוצח "השהיד הגיבור" וערך ביקור ניחומים אצל משפחתו. [האתר הרשמי איגוד עורכי הדין של פלסטין, 10/10/2015]

להלן קטעים ארוכים יותר מהדיווחים בערבית על הוקרת המחבלים ברשות הפלסטינית:
 
כותרת: "משרד החינוך מארגן אירוע נטיעת עצי זית והצבת תגים הנושאים את שמות השהידים"
"משרד החינוך וההשכלה הגבוהה [של הרש"פ] יערוך מחר, יום רביעי, אירוע נטיעת עצי זית והצבת תגים הנושאים את שמות השהידים של ההתקוממות (בערבית: הַבּה) העממית המתמשכת למען ירושלים, בתגובה למתקפות הברבריות שמבצע הכיבוש הישראלי נגד בני עמנו, תלמידנו וילדינו. כמו כן, אירוע זה נועד להמחיש את דבקות המשרד ועובדיו בהוקרת השהידים, בהם תלמידי בתי הספר, ולחזק את רוח השייכות לאדמה, בפרט בעונת מסיק הזיתים.
המשרד ארגן אירוע זה על מנת להדגיש את נוכחותם הקבועה של השהידים, ולהוקיר את הקרבתם. כמו כן הוא נעשה במסגרת ההתעניינות המחודשת של המשרד בפעילויות שיתרמו לנטיעת ערכים לאומיים והומניטאריים במוחות הצעירים ולכיבוד סמלי המאבק.
המשרד הודיע כי אירוע זה ייערך ביום רביעי ה-14/10/2015 בשעה 14:00 ברחבה הראשית של המשרד... המשרד מזמין אתכם להשתתף באירוע זה, הממחיש את עומק הקשר בין משפחת החינוך לסוגיות הלאומיות והחינוכיות ולנאמנות לדמם של השהידים, שנשפך למען חירותנו, הכבוד שלנו והשגת זכויותינו החוקיות."
[PNN, סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאית, 13/10/2015]
 
תמונה וטקסט שפורסמו בחשבון הטוויטר של פת"ח ב-8/10/2015. בתמונות נראים שקי אדמה וגופת אדם, ככל הנראה של מוהנד חלבי.
 
"אדמה מ#אלאקצא שהובאה על ידי תנועת פתח בירושלים, כדי שגופתו של השהיד הגיבור מהנד חלבי תוכל לחבוק את האדמה שלמען הוא מת מות שהידים #הזעם_של_ירושלים"
[חשבון הטוויטר של תנועת פת"ח, 08/10/2015]

האתר הרשמי של נציבות הגיוס והארגון של פת"ח מפנה בקישור אל חשבון הטוויטר הזה. חשבון הטוויטר מקשר גם הוא לאתר הרשמי של נציבות הגיוס והארגון של פת"ח. 

מוהנד חלבי - ב-3/10/2015 המחבל מוהנד חלבי (בן 19) רצח בפיגוע דקירה בעיר העתיקה בירושלים את אהרון בנט ואת הרב נחמיה לביא, ופצע את אשתו של בנט ואת בנם בן השנתיים. בעקבות התקיפה הוא נורה ונהרג בידי כוחות הביטחון. יום לפני הפיגוע, המחבל פרסם פוסט בעמוד הפייסבוק שלו, ובו התייחס אל גל הפיגועים האחרון בתור "אינתיפאדה שלישית." הוא טען שהם מתבצעים בתגובה לפעולות של ישראל במסגד אל-אקצא, ואמר שהעם הפלסטיני לא צריך "להשלים עם השפלתו. דברים אלה מתייחסים לעלילה המופצת על ידי הרש"פ, שישראל זוממת להשתלט על מסגד אל-אקצא ולהרוס אותו, וכן לתיאור של ביקור יהודים בהר הבית בתור "פלישה למסגד אל-אקצא."

כותרת: "מועצת איגוד עורכי הדין [הפלסטינים] העניקה לשהיד חלבי תעודת עורך דין של כבוד"
"מועצת איגוד עורכי הדין החליטה בישיבתה שנערכה היום [10/10/2015] להעניק לשהיד הגיבור מוהנד חלבי (מחבל שרצח שניים - העורך) תעודת עורך דין של כבוד.
כמו כן, היא החליטה לקרוא לטקס ההשבעה של המחזור הבא על שמו של השהיד מהנד חלבי. לאחר שסיימו לקבל את ההחלטה, פנו ראש האיגוד וחברי מועצת האיגוד לקיים ביקור תנחומים ולהודיע למשפחתו [של מוהנד] על החלטת האיגוד. יצוין כי השהיד הגיבור מוהנד חלבי היה סטודנט מצטיין בפקולטה למשפטים (של אוניברסיטת אלקודס - העורך)."
[האתר הרשמי איגוד עורכי הדין של פלסטין, 10/10/2015]