פרסומי PMW
פת"ח: לבעוט את היהודים מהר הבית
Share |
פת"ח: לבעוט את היהודים מהר הבית
[קריקטורה בעמוד הרשמי של פת"ח בפייסבוק]כיתוב נלווה לקריקטורה של פת"ח:
"צאו מאדמתנו, מהיבשה שלנו, מהים שלנו,
 מהחיטה שלנו, מהמלח שלנו, מהפצע שלנו, מכל דבר"
 

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

דיווח זה יצא לראשונה באנגלית ב-18/10/2015

קריקטורה שפורסמה בתחילת השבוע [18/10/2015] ב"עמוד הפייסבוק הרשמי" של תנועת פת"ח הראתה ילד פלסטיני הבועט ביהודי חרדי מפוחד, ומשליך אותו החוצה מהר הבית. ברקע נראים מסגד אל-אקצא וכיפת הסלע, לצד כיתוב: "הסתלקו מהשמיים שלנו." הקריקטורה הועלתה עם שורה מתוך שיר של המשורר הפלסטיני הלאומי, מחמוד דרוויש, הקוראת ליהודים לעזוב את ישראל:

"צאו מאדמתנו, מהיבשה שלנו, מהים שלנו, מהחיטה שלנו, מהמלח שלנו, מהפצע שלנו, מכל דבר."
[עמוד הפייסבוק הרשמי של תנועת פת"ח, 18/10/2015]
 
הקריקטורה הזו מצטרפת לאמירות רבות מפי בכירים ברשות הפלסטינית ובפת"ח, לפיהם יהודים אינם זכאים להיכנס לשטח הר הבית, הנקרא בפיהם רחבות מסגד אל-אקצא, מפני שזה שטח אסלאמי והיהודים "מטמאים" אותו. מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" תיעד  לאחרונה כי יושב ראש הרש"פ, מחמוד עבאס חזר על אמירה זו מספר פעמים, כולל בחודש האחרון:

"[מסגד] אל-אקצא שלנו... אין להם זכות לטמא אותם ברגליהם המטונפות. לא נאפשר להם, ונעשה את כל שביכולתנו כדי להגן על ירושלים."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 16/09/2015
והאתר הרשמי של יו"ר הרש"פ עבאס, 16/09/2015]
 
 
עבאס גם הצדיק את האלימות ואת התקיפות הפלסטינית בעת הנוכחית,בתור "הגנה על המקומות הקדושים." יועצו, אחמד אל-רווידי, חזר גם הוא על מסר זה: 
 
"יועץ לשכת הנשיאות לענייני ירושלים, אחמד אל-רווידי... הדגיש כי תושבי ירושלים לא יזוזו מעירם, ואמר: 'מעשיהם ומדיניותם לא יפחידו אותנו. אנו נישאר בירושלים ונגן עליה ועל המקומות הקדושים שבה, ובראשם [מסגד] אל-אקצא המבורך.'"
[ופא, 13/10/2015]

להלן קטע ארוך יותר מהמאמר המצטט את יועצו של עבאס לענייני ירושלים, אחמד אל-רווידי:

כותרת:"תושבי ירושלים מגיבים לקריאותיו של [ראש עיריית ירושלים] ברקת ומבקשים הגנה בינלאומית"
"יועץ לשכת הנשיאות לענייני ירושלים, אחמד אל-רווידי, קרא לקהילה הבינלאומית לספק הגנה לתושבי ירושלים הכבושה, במיוחד מפני התקפות כוחות הכיבוש וכנופיות המתנחלים [המבצעים] מעשי רצח מאורגנים נגד תושבי העיר.
יצוין כי ראש עיריית הכיבוש בירושלים, ניר ברקת, איים היום לסגור את השכונות הערביות בירושלים ולהטיל עליהן עוצר עקב המצב הנוכחי (כלומר, , בעקבות גל פיגועי הטרור הנעשים על-ידי פלסטינים תושבי שכונות אלה - העורך)...
הוא [אל-רווידי] ציין כי מסגד אל-אקצא המבורך הוא הנושא היסודי, וכי לא ייתכן שהמצב יירגע אלא אם ייפסקו ההתקפות עליו. כמו כן, הוא ציין כי רצח התלמיד [מוסטפא] אל-ח'טיב (מחבל שדקר ישראלי - העורך) אתמול [12/10/2015] מול שער האריות טומן בחובו איומים כלפי המתפללים, ששלטונות הכיבוש מרחיקים אותם מ[מסגד] אל-אקצא. עוד אמר כי הירי בתלמידה [מרח] אל-בכרי (מחבלת שדקרה ישראלי - העורך) מול בית ספרה ובשני הילדים ממשפחת מנאסרה (שני מחבלים נערים שדקרו שני ישראלים - העורך) מסמן כמטרה את מגזר החינוך והנוער, וזאת במטרה להפחיד את האזרחים ולהרחיקם מעירם.
אל-רווידי הדגיש כי תושבי ירושלים [הפלסטינים] לא יזוזו מעירם, ואמר: 'מעשיהם ומדיניותם [של הישראלים] לא יפחידו אותנו. אנו נישאר בירושלים ונגן עליה ועל המקומות הקדושים שבה, ובראשם [מסגד] אל-אצקא המבורך.'"
[ופא (סוכנות הידיעות הרשמית של הרש"פ, 13/10/2015]
 
הרש"פ מחשיבה נוכחות של יהודים בהר הבית בתור "פלישה."
 
מוסטפא אל-ח'טיב - מחבל פלסטיני בן 18 שניסה לדקור חייל ישראל ליד שער האריות בעיר העתיקה של ירושלים. הוא נורה למוות על ידי המשטרה.
 
מרח אל-בכרי - מחבלת פלסטינית בת 16 שדקרה שוטר מג"ב סמוך לגבעת התחמושת בירושלים. היא נורתה על ידי השוטר ונפצעה.
 
 
פיגוע דקירת הנערים בפסגת זאב - ב-12/10/2015, שני מחבלים פלסטינים, חסן מנאסרה, בן 15, ואחמד מנאסרה, בן 13, דקרו ופצעו את יוסף בן שלום, בן 21, בשכונת פסגת זאב בירושלים. באירוע נדקר מספר פעמים נער בן 13 שרכב על אופניו (שמו לא נמסר לפרסום בעת הכתיבה). חסן מנאסרה נורה למוות בזמן שנמלט מהמקום, ואחמד מנאסרה נורה בידי שוטר ואושפז בבית חולים. שני קורבנות פיגוע הדקירה נפצעו באורח קשה. המחבלים, שהיו בני דודים, הגיעו מהשכונה הערבית הסמוכה בית חנינא.