פרסומי PMW
האישה הפלסטינית היא "מיוחדת" מכיוון שהיא "מקבלת בצהלולים את הידיעה על מות בנה כשהיד"
Share |
השרה לענייני נשים ברש"פ:
האישה הפלסטינית שונה מיתר הנשים בעולם
מאחר שרק היא "מקבלת בצהלולים את הידיעה
על מות בנה כשהיד"

 
איתמר מרכוס ונאן זאק זילברדיק
 
השרה לענייני נשים ברש"פ, היפא' אל-אר'א, שיבחה באחרונה את הנשים הפלסטיניות כשהיא ציינה את ה"יחודיות" שלהן בהשוואה ליתר הנשים בעולם, מכיוון שהן מקבלות בשמחה ידיעות על מות בניהן:

"השרה לענייני נשים הייפא' אל-אר'א... ציינה את ייחודיות האישה הפלסטינית, המבדילה אותה מיתר נשות העולם, שכן [רק] היא מקבלת בצהלולים את הידיעה על מות בנה כשהיד."
 [אל-חיאת אל-ג'דידה, 07/11/2015]
 
קידום אידיאל השהאדה (מוות למען אללה) על ידי בעלי תפקידים רשמיים ברש"פ, וחלוקת שבחים לאימהות פלסטיניות שלא מביעות צער אלא משמיעות קריאות שמחה ('צהלולים') על מות בניהן, באו הפעם מצד השרה לענייני נשים ברש"פ, בעיצומו של גל פיגועי הטרור הנוכחי. צעירים פלסטינים רבים נהרגו במהלך ביצוע או ניסיון לבצע פיגוע דקירה נגד ישראלים. כאשר השרה הפלסטינית משבחת את האימהות הפלסטיניות על "קריאות השמחה" שלהן על מות הבן ה"שהיד", היא מעודדת צעירים פלסטינים לתקוף ישראלים ללא פחד מהמוות שעשוילבוא עקב כך, מאחר שמות השהידים למען אללה נחשב לדרגה הנעלה ביותר שניתן להגיע אליה.

השרה הוסיפה שהנשים הפלסטיניות ראויות לציון לא רק מפני שהן חוגגות את מות בניהן, אלא גם מפני שהן נשים לוחמות:

"היא הוסיפה כי הנערות והנשים הפלסטיניות הוכיחו את יכולתן לתרום למולדתן, ויש להן נוכחות משמעותית בשטח ובזירות המאבק."
 
במהלך גל פיגועי הטרור הנוכחי, מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" הציג דוגמאות של הורים שהפגינו שמחה על מות ה"שהידים" של בניהן ועל כך שהבן ה"שהיד" הולך לגן עד ויישא את 72 בתולות גן העדן, על פי האמונה האסלאמית. 
 

מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" חשף כי במהלך מסע הטרור הנוכחי, בכירים ברש"פ ובפת"ח מאדירים מחבלים שביצעו פיגועים רצחניים, ומכבדים את אלה מהם שנהרגו כ"שהידים." יתר על כן, מות השהידים מוצג כאידיאל נעלה וכהישג שראוי לחתור אליו. עיתון הרש"פ פרסם מאמר דעה המתאר הפלסטינים כסוגדים לדם ה"שהיד", הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ שידרה שיר האומר כי "אין דבר מתוק מן השהאדה" ותנועת פת"ח כתבה בעקבות הריגתם של מחבלים "שהידים" כי השמיים "מתבשמים בריח השהידים של המולדת." 
 
להלן קטע ארוך יותר מתוך הדיווח על השרה לענייני נשים ברש"פ, אשר שיבחה נשים פלסטיניות על שאינן מביעות צער על מות בניהן:

"השרה לענייני נשים, היפאא' אל-אע'א, אמרה כי המשרד [לענייני נשים] פועל כדי לאלץ את ישראל ליישם את ההחלטה הבינלאומית מס' 1325, שמבטיחה הגנה לנשים ולילדים במהלך סכסוכים...
היא ציינה את ייחודיות האישה הפלסטינית, המבדילה אותה מיתר נשות העולם, שכן [רק] היא מקבלת בצהלולים את הידיעה על מות בנה כשהיד.
הוא הוסיפה כי הנערות והנשים הפלסטיניות הוכיחו את יכולתן לתרום למולדתן, וכי יש להן נוכחות משמעותית בשטח ובזירות המאבק."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 07/11/2015]