פרסומי PMW
פת"ח: הטביעו את הישראלים "בים הדמים"
Share |
     
פת"ח:
הטביעו את הישראלים "בים הדמים"
 
קליפ בערוץ "עודה" בהנהלת פת"ח:

"הטל עליהם מצור בכל שכונותיהם
הטבע אותם בים הדמים
הרוג אותם בכל דרך שתרצה"
 


איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
ערוץ עודה המנוהל על ידי פת"ח שידר קליפ הקורא לרצח ישראלים בכל רחבי ישראל, "בכל שכונותיהם." השיר קורא: "הטבע אותם בים של דמים, הרוג אותם בכל דרך שתרצה." קריאה זו לרצח מעודדת ומזינה את מסע הטרור הנוכחי, אשר כלל פיגועים נגד ישראלים בשכונות ובמרכזים מסחריים ברחבי ישראל:
 
 
"הרם את נשקך והתקדם, ירושלים קוראת בכאב
קדימה, הכה אותם, יש בך הכוח,
הפוך את כעסך לאש הגיהינום...
הטל עלייהם מצור בכל שכונותיהם
הטבע אותם בים הדמים
הרוג אותם בכל דרך שתרצה"
[ערוץ עודה בהנהלת פת"ח, 04/01/2016]
 
הקליפ כולל האדרה של שני מחבלים שנהרגו בזמן שתקפו ישראלים, ביניהם מוהנד חלבי, מחבל שרצח שני אזרחים ישראלים. מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" תיעד כי המחבל מוהנד חלבי זכה להוקרה מצד הרש"פ ופת"ח.

הקליפ גם מזכיר את התינוק הפלסטיני שנרצח בהצתת בית משפחתו על ידי יהודים קיצוניים, ומציג את תמונתו.

השילוב בין המסרים הינו שכיח בקליפים פלסטיניים. הפלסטינים מוצגים בו זמנית כקורבנות וכגיבורים שרצחו ישראלים. דבר זה בשילוב עם עידוד אלימות - במקרה זה קריאה ברורה לרצח - מעביר את המסר המשתמע שרצח ישראלים הוא נקמה מוצדקת.

בכירי הרש"פ ופת"ח הביעו בגלוי תמיכה ברצח ישראלים. ממלא-מקום מזכיר הוועד המרכזי של פת"ח, ג'יבריל רג'וב, שיבח רוצחים פלסטינים כמו מוהנד חלבי, ותיאר אותם כ "
גיבורים, כתר על ראש כל פלסטיני." חבר הוועד הפועל של אש"ף, מחמוד איסמעיל, אמר על רצח זוג הורים ישראלים במכוניתם לעיני ארבעת ילדיהם, כי זה היה לא רק מעשה חוקי אלא מילוי "חובה לאומית" פלסטינית. [הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 6/10/2015].

להלן תיאור הקליפ ומילות השיר במלואן:
 
[נראים תומכי פת"ח ורעולי פנים הנושאים כלי נשק]
"הרם את נשקך והתקדם
ירושלים קוראת בכאב,
קדימה, הכה אותם, יש בך הכוח,
הפוך את כעסך לאש הגיהינום,
הטל עליהם מצור בכל שכונותיהם"

 
[נראים יהודי עוטה טלית רץ לאורך רחוב בעיר העתיקה בירושלים, וקבוצת צעירים ערבים מפילה אותו ומכה אותו]
"הטבע אותם בים הדמים,
הרוג אותם בכל דרך שתרצה"

[נראית תמונה של התינוק עלי דוואבשה בן השנה וחצי, שנרצח עם הוריו בהצתת בית משפחתו על ידי יהודים קיצונים]
"זה ששרף את התינוק [דוואבשה]
הוא העושק הגדול מכולם..."

[נראית תמונה של המחבל הרוצח מוהנד חלבי]
"מוהנד [חלבי] (כלומר, מחבל שרצח שניים) לא הסכים להשפלה
והשקה אותם מן המשקה המר
התקדם אל שדה הקרב והתנגד,
קרא תיגר על המוות והתנגד"

[נראים רעולי פנים היורים בנשקם אל השמיים]
"הניצחון מגיע אלינו בלי ספק
אלו שלא מבינים - יבינו."

[נראית תמונה של המחבל הדוקר פאדי עלון]
"פאדי עלון (מחבל שדקר נער ישראלי ונהרג) הצטרף אל השהידים הגדולים"
[ערוץ עודה בהנהלת פת"ח, 04/01/2016]
 
מוהנד חלבי - פלסטיני בן 19 שרצח בפיגוע דקירה בעיר העתיקה של ירושלים את אהרון בנט ואת הרב נחמיה לביא, ופצע את אשתו של בנט ואת בתם בת השנתיים. בעקבות התקיפה הוא נורה למוות בידי כוחות הביטחון. יום לפני הפיגוע, המחבל פרסם בעמוד הפייסבוק שלו פוסט, שבו התייחס לגל הפיגועים האחרון בתור "אינתיפאדה שלישית," טען שהפיגועים מתבצעים בתגובה למעשים של ישראל במסגד אל-אקצא, ואמר שהעם הפלסטיני "לא יסכים להשפלה."

פאדי עלון - צעיר פלסטיני שפצע בדקירות סכין את הנער משה מלכה ליד העיר העתיקה בירושלים ב-03/10/2015. בעת שברח מזירת האירוע הוא נורה למוות מידי שוטרים ישראלים.

פיגוע ההצתה בכפר דומא - ב-31/7/2015 הוצתו שני בתים של פלסטינים בכפר דומא ליד שכם, באמצעות בקבוקי תבערה שהושלכו דרך חלונותיהם. התינוק עלי דוואבשה בן השנה וחצי נרצח בשרפה, והוריו, סעד וריהאם דוואבשה, מתו מאוחר יותר מפצעיהם. היחידי ששרד מן הפיגוע היה הבן השני, אחמד דוואבשה בן ה-4, אשר סבל מכוויות ב-60% מגופו והוא מטופל בישראל. מנהיגים ואזרחים מכל מגזרי החברה הישראלית הוקיעו את הפיגוע, וראש הממשלה נתניהו שוחח עם יו"ר הרש"פ עבאס ואמר לו כי כולם בישראל מזועזעים מהרצח, והוסיף "עלינו להילחם יחד בטרור ולא משנה מאיזה צד הוא." ראש הממשלה נתניהו הנחה את כוחות הביטחון "להפעיל את כל האמצעים כדי לתפוס את הרוצחים ולהביאם לדין."
משטרת ישראל מטפלת בהצתה בדומא כפשע על רקע לאומני שבוצע בידי יהודים קיצונים בנקמה על פיגועי טרור מצד פלסטינים. בראשית דצמבר 2015, המשטרה עצרה מספר קיצונים יהודים החשודים במעורבות ברצח, ובינואר 2016, הוגש כתב אישום נגד עמירם בן-אוליאל, בן 21, בשלושה סעיפי רצח, ניסיון לרצח, הצתה וקשירת קשר לביצוע פשע על רקע לאומני. בן-אוליאל הודה בפני המשטרה שביצע את הפיגוע כנקמה על רצח מלאכי רוזנפלד, ישראלי שנרצח בפיגוע ירי בגדה המערבית. בפרשה הואשם גם קטין ששמו נמצא תחת צו איסור פרסום של המשטרה.