פרסומי PMW
שיח שנאה אנטישמי בטלוויזית הרש"פ
Share |
           
שיח שנאה אנטישמי בטלוויזיית הרש"פ

ילדה מדקלמת סיפור אנטישמי:
 
"הבוגדנות טבועה בהם (היהודים)
מאז ימי משה [רבנו] ועד היום"
 


איתמר מרכוס
דיווח זה פורסם לראשונה באנגלית ב- 3/1/2016 

הטלוויזיה הפלסטינית הרשמית של מחמוד עבאס ממשיכה להפיץ שיח שנאה אנטישמי. לאחרונה, הערוץ הרשמי של הרש"פ שידר קטע שבו ילדה מדקלמת סיפור המלמד כי הבוגדנות מושרשת בטבעם של היהודים. הילדה דיקלמה סיפור לפיו בין היהודים לערבים שררה ידידות, אבל "הזרים באו וגירשו אותנו." בהמשך היא הוסיפה כי אין להתפלא על כך, כיוון ש"הבוגדנות טבועה בהם מאז ימי משה ועד היום":
 
"הבית היה בית אבינו, ובאו הזרים וגירשו אותנו. אנחנו והם היינו לפני זמן רב ידידים ושכנים. יונה היתה עוזרת לפאטמה בכביסה, ופאטמה הרתיחה עבורה חלב ובשבת הדליקה לה את האש. אין לנו מה להתפלא על כך, הרי הבוגדנות טבועה בהם מימי משה [רבנו] עליו השלום ועד היום. אינשאללה, כל עושק יחזור לכיוון [שממנו הגיע]. אמרו יחד איתי: אמן."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 24/12/2015]
 
 
מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח על מקרים רבים שבהם הרש"פ נתנה חסות לאנטישמיות, שאף מגיעה מן ההנהגה העליונה של הרש"פ. יועצו של מחמוד עבאס אמר בדרשה דתית, ששודרה בטלוויזיה של הרש"פ, שהיהודים מייצגים את ה"רוע", ושהסכסוך הפלסטיני-ישראלי הוא "הפרויקט של אללה נגד הפרויקט של השטן."  גם ילדים חוזרים על האמירות האנטישמיות בטלוויזיית הרש"פ, כמו "
האויב שלנו, ציון, שטן עם זנב." ילדה אחרת ציטטה אף היא את הסיפור האנטישמי בשנת 2014.
  
מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" תיעד גם שיעורים אנטישמיים שהועברו באופן קבוע במסגד אל-אקצא על ידי השייח' ח'אלד אל-מוגרבי. חשיפת שיעורי השנאה במסגד על ידי "מבט לתקשורת פלסטינית" הובילה פעמיים למעצרו של השייח' אל-מוגרבי.
להלן קטעים ארוכים יותר מהסיפור ששתי הילדות דקלמו בטלוויזיה הפלסטינית:
 
"היום, ילדים, באתי לספר לכם את הסיפור של עמי, הקשיבו לו. היו לנו אדמה ובית, והיו לנו שדה, פרדס ותנור. ביפו היתה לנו משפחה אצילית ולה ילדים קטנים, ובעכו היה לנו טאבון. עמי חי בארץ, התהלך בה, מעולם לא עזב אותה לרגע... אני זוכרת מה שאמרה לי סבתי לפני זמן רב: 'הישמרי שלא תשכחי את המילים האלה, נצרי אותם בלבך ושמרי עליהם: פלסטין ערבית, אדמתה ערבית, לשונה ערבית, זהותה ערבית.' ... הבית היה בית אבינו, ובאו הזרים וגירשו אותנו. אנחנו והם היינו לפני זמן רב ידידים ויקרים. יונה [היהודיה] היתה עוזרת לפאטמה [הערביה] בכביסה, ופאטמה הרתיחה עבורה חלב ובשבת הדליקה לה את האש. אין לנו מה להתפלא על כך [שהם גירשו אותנו], הרי הבוגדנות טבועה בהם עוד מימי משה [רבנו] עליו השלום ועד היום. אנשאללה, כל עושק יחזור לכיוון [שממנו הגיע]. אמרו יחד איתי: אמן."
 
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 24/12/2015]
 מסר דומה הושמע גם ב-2014:
 
"הבית היה בית אבינו ובאו הזרים כדי לגרשנו. והרי היינו אנו והם לפני זמן רב ידידים ורעים. יונה [היהודיה] עזרה לפאטמה בכביסה ופאטמה הרתיחה לה את החלב וביום שבת הדליקה לה את האש.אף פעם לא חשבנו לפגוע בהם, אך האמת היא שלאחר שנים מעטות הם השתלטו על אדמתנו...איננו מתפלאים על כך, שכן הבוגדנות טבועה בהם מאז ימי משה הנביא ועד היום. הלוואי שהתחבולות של כל עושק ישובו על ראשו. אמרו יחד איתי: אמן."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 26/12/2014]