פרסומי PMW
שיח שנאה מפי ילדה פלסטינית באירוע של הסהר האדום: היהודים הורגים מתפללים במסגד אל-אקצא
Share |
       
שיח שנאה של ילדה פלסטינית באירוע של הסהר האדום: 
"היהודים... הורגים את המתפללים ב[מסגד] אל-אקצא"


  
דיווח זה פורסם לראשונה באנגלית ב-16/5/2016
 
בכתבה על אירוע לילדים שארגן הסהר האדום הפלסטיני, הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ בחרה לכלול במהדורת החדשות שלה שיח שנאה נגד יהודים, מפי ילדה פלסטינית:
              
ילדה פלסטינית: "אני, כמו כל ילדי פלסטין, לא אוהבת את הכיבוש. אני מפחדת מהיהודים כשהם באים לארצנו. הם הורגים את המתפללים ב[מסגד] אל-אקצא. הם הורגים את עמנו וכולאים ילדים קטנים. זכותי לחיות בשלום כמו כל ילדי העולם.״
[חדשות הטלוויזיה הרשמית של הרש״פ, 18/4/2016] 
לחץ לצפייה

דבריה של הילדה לפיהם היהודים "הורגים" מתפללים במסגד אל-אקצא, הם הרחבה של העלילה לפיה ישראל חותרת להרוס את מסגד אל-אקצא - עלילה
שהרש"פ חוזרת ומפיצה במשך שנים. עלילות כאלה, המציגות את היהודים/הישראלים כרוצחים וכמאיימים להרוס את מסגד אל-אקצא, שימשו את בכירי הרש"פ ופת"ח כמניע עיקרי של גל הפיגועים הנוכחי נגד ישראלים הנמשך מעל חצי שנה, פיגועים שבהם נרצחו 34 ישראלים ונפצעו 452 (במועד הכנת דיווח זה). 
 
יצוין כי הילדה דיברה על "יהודים" ולא על "ישראלים." בדבריה מהדהדות אמירות נאצה אחרות המציגות את היהודים כ"אויבים" המהווים סכנה למוסלמים ולעולם כולו. דברי הילדה מהדהדים מסר שמועבר מהרש"פ, לפיו הסכסוך הישראלי-פלסטיני הוא דתי ולא טריטוריאלי. מסרים דומים מגיעים מאנשי הנהגה בכירים ברש"פ. יועצו של עבאס, מחמוד אל-הבאש, תיאר בעבר את היהודים כמי שלאורך ההיסטוריה ייצגו את ה"רוע" ואת ה"פרויקט של השטן," לעומת המוסלמים המייצגים את ה"טוב" ואת "הפרויקט של אללה."


במשך שנים הרש"פ אומרת לפלסטינים שמסגד אל-אקצא נמצא ב"סכנה," שיהודים "פולשים" לשטחו ושישראל מתכננת להרוס אותו כדי לבנות במקומו את "בית מקדש המדומה." כל נוכחות יהודית בהר הבית / מתחם אל-אקצא מכונה "פלישה" או "תקיפה," ונחשבת ל"חילול" ו"טומאה."

בתחילת גל הטרור הנוכחי יו"ר הרש"פ עבאס הסית את הפלסטינים באומרו כי אין ליהודים זכות ל"טמא" את המסגד "
ברגליהם המטונפות." זו לא הייתה הפעם היחידה שעבאס השתמש בתיאורים כגון אלה. בחודש מארס עבאס הצדיק את גל הטרור הנוכחי (שאותו הוא כינה "התקוממות בלתי אלימה") בתור תגובה לגיטימית על מעשי ישראל מאחר שהיא "המשיכה לחלל את המקומות הקדושים לאסלאם ולנצרות." [עיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 03/03/2016] בעת שעבאס אמר דברים אלה, גל האלימות והרציחות כלל 79 פיגועי ירי, 203 פיגועי דקירה ו-39 פיגועי דריסה, שבהם נרצחו 33 ישראלים ו-387 נפצעו.

להלן קטעים ארוכים יותר מהדברים של עבאס וממהדורת החדשות בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ:

"המועצה המהפכנית של פת"ח פתחה אתמול בערב את המושב ה-16 שלה, בנוכחות הנשיא מחמוד עבאס וחברי הוועד המרכזי של תנועת פת"ח... עבאס ציין כי ההתקוממות העממית הבלתי אלימה באה כתגובה לפעולות של הכיבוש, להתעלמותו מכל ההסכמים שנחתמו ואי-כיבודו אותם, וכן לעובדה שהוא המשיך לחלל את המקומות הקדושים לאסלאם ולנצרות. [עבאס ציין] גם את מדיניות המעצרים, ההרס, ההרג, הגירוש והמצור."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 03/03/2016] 

מה שעבאס כינה בדבריו "ההתקוממות העממית הבלתי אלימה" הוא למעשה גל פיגועי טרור של פלסטינים, שבזמן נאומו של עבאס כבר כלל: 79 פיגועי ירי, 203 דקירות ו-39 פיגועי דריסה, שבהם נרצחו 33 ישראלים נרצחו ו-387 נפצעו.

הביטויים "כל האמצעים," "התקוממות בלתי אלימה" ו"התקוממות עממית" משמשים פעמים רבות את מנהיגי הרש"פ לציין אירועים הכוללים אלימות וטרור נגד אזרחים ישראלים כמו יידוי אבנים, פיגועי דקירה ואף פיגועי ירי.


באירוע של ארגון הסהר האדום הפלסטיני, ילדה פלסטינית חזרה על העלילה לפיה יהודים הורגים מתפללים מוסלמים במסגד אל-אקצא:

כתבת הטלוויזיה הפלסטינית:
״לרגל יום האסיר ויום הילד הפלסטיני, ארגנה אגודת הסהר האדום [הפלסטיני] קרנבל לילדי הגנים באזור ואדי שעיר ממזרח לטול כרם, שכלל תהלוכה המונית שהשתתפו בה יותר מאלף ומאתיים ילדים..."
ילדה פלסטינית: "אני, כמו כל ילדי פלסטין, לא אוהבת את הכיבוש. אני מפחדת מן היהודים כשהם באים לארצנו. הם הורגים את המתפללים ב[מסגד] אל-אקצא. הם הורגים את עמנו וכולאים ילדים קטנים. זכותי לחיות בשלום כמו כל ילדי העולם."
[מהדורת החדשות, הטלוויזיה הרשמית של הרש״פ, 18/04/2016]