פרסומי PMW
"מבט לתקשורת פלסטינית" קורא לארגון הצופים העולמי לבטל את חברותו של ארגון הצופים של הרש"פ
Share |
           
"מבט לתקשורת פלסטינית" קורא לארגון הצופים העולמי
לבטל את חברותו של ארגון הצופים של הרש''פ

קורס מנהיגות בארגון הצופים הפלסטיני
נקרא על שם מחבל שרצח שלושה -
"קורס המנהיג בהאא' עליאן"
  • "מבט לתקשורת פלסטינית" קורא לארגון הצופים העולמי לבטל את החברות של ארגון הצופים הפלסטיני המעודד טרור
  • ארגון הצופים הפלסטיני הוכר כחבר מלא בארגון הצופים העולמי לפני חצי שנה
  • ארגון הצופים הפלסטיני מציג באתר האינטרנט שלו את המחבל הרוצח במדי צופים
  • תגובת ארגון הצופים העולמי: "אנו מכירים בחומרת ההאשמות, אנו חוקרים [את העניין] ונפעל ונגיב בהקדם האפשרי"
  
אתר ארגון הצופים הפלסטיני מציג תמונה של המחבל הרוצח עליאן
במדי הצופים הפלסטינים, בכתבה של הארגון על "קורס המנהיג בהאא' עליאן"
[אתר ארגון צופי פלסטין, 25/08/2016]

איתמר מרכוס

מכון מבט לתקשורת פלסטינית ביקש מארגון הצופים העולמי לבטל את חברותו של ארגון הצופים הפלסטיני המעודד טרור. (ראה למטה המכתב של "מבט לתקשורת פלסטינית")

זאת בתגובה לפתיחת קורס בארגון הצופים הפלסטיני להכשרת מנהיגים, תחת השם "קורס השהיד המנהיג בהאא' עליאן." עליאן, מנהיג לשעבר בצופים הפלסטינים המוצג כדמות מופת עבור חניכי הצופים הפלסטינים, היה מחבל רוצח. ב-13/10/2015 הוא ומחבל נוסף עלו על אוטובוס בירושלים, ובאמצעות אקדח וסכינים רצחו 3 נוסעים ישראלים: אלון גובברג (51), חביב חיים (78), וריצ'רד לייקין (76).

הקורס להכשרת מנהיגי צופים נערך מטעם הוועדה להכשרה ולפיתוח מנהיגוּת בארגון הצופים הפלסטיני. לפני 6 חודשים ארגון הצופים הפלסטיני התקבל כחבר מלא בארגון הצופים העולמי (WOSM).

הבחירה של ארגון הצופים הפלסטיני להציג מחבל רוצח כדמות מופת לחיקוי עבור מנהיגי העתיד בצופים עומדת בסתירה למשימות ולמטרות של ארגון הצופים העולמי.

מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" שלח לארגון הצופים העולמי את המכתב שלהלן הקורא לבטל את חברותו של ארגון הצופים הפלסטיני, על מנת שהארגון העולמי לא יהיה שותף במתן חסות לקורס זה המעודד טרור (להלן המכתב מתורגם):

מאת: מבט לתקשורת פלסטינית <[email protected]>
אל: [email protected]
תאריך: 28/08/2016
נושא: עידוד טרור בארגון צופי פלסטין

לכבוד ארגון הצופים העולמי,

ברצוננו להסב תשומת לבכם לכך שארגון הצופי הפלסטיני, אשר התקבל לפני 6 חודשים כחבר מלא בארגון הצופים העולמי, מכשיר את מנהיגי הצופים שלו לראות מחבל אשר רצח בני אדם בדם קר כדמות לחיקוי. קורס ההכשרה למנהיגות של ארגון צופי פלסטין שהחל לפני שבוע נקרא "קורס השהיד המנהיג בהאא' עליאן," על שם המחבל בהאא' עליאן, אשר עלה על אוטובוס בירושלים באוקטובר שעבר ורצח 3 נוסעים ישראלים באוטובוס: אלון גובברג (51), חביב חיים (78), וריצ'רד לייקין (76).

אנחנו מבקשים שתנקטו צעדים להבטיח שארגון הצופים העולמי הנכבד לא ייטול חלק בהכשרת מנהיגי צופים עתידיים לראות מחבלים רוצחים כדמויות לחיקוי, בכך שתבטלו באופן מיידי את חברותו של ארגון הצופים הפלסטיני. אין מכשול גדול יותר בפני השלום מאשר לחנך ילדים לראות ברוצחי אזרחים כדמויות מופת של גיבורים. אם תאפשרו לארגון הצופים הפלסטינים להישאר כחבר חברותו בארגון הצופים העולמי, בזמן שהוא מציג רוצח כמודל לחיקוי למנהיגי צופים בעתיד, אזי הארגון שלכם למעשה משתתף במתן חסות לקורס זה המעודד טרור.

אנחנו מודים לכם ומצפים לשמוע אילו צעדים נקטתם על מנת לדחות את ארגון הצופים הפלסטיני המעודד טרור.

בכבוד רב,

איתמר מרכוס, מנהל
מכון  "מבט לתקשורת פלסטינית"
 
ליד תמונת המחבל הרוצח בהאא' עליאן מופיע הטקסט הבא:

"ארגון הצופים הפלסטיני -
לימודי הכשרה - [מחוז] ירושלים -
הוועדה לפיתוח מנהיגוּת
24-28/08/2016 -
קורס השהיד בהאא' עליאן"
[אתר ארגון הצופים הפלסטיני, 25/08/2016]

עדכון: ארגון הצופים העולמי (WOSM) הגיב על קריאת "מבט לתקשורת פלסטינית" בחשבון הטוויטר של המכון. להלן תרגום התגובה: "אנו מודעים לעניין. אנו מכירים בחומרת ההאשמות, אנו חוקרים [את העניין] ונפעל ונגיב בהקדם האפשרי." [חשבון הטוויטר של "מבט לתקשורת פלסטינית", 30/08/2016]  

להלן קטע מתוך כתבה בעיתון הרש''פ על קורס בארגון הצופים הפלסטינען על שם המחבל בהאא' עליאן:

"אתמול נפתחו הלימודים המעשיים לסגני מנהיגי יחידות בצופים, הכנה לתג היער - 'קורס השהיד המנהיג בהאא' עליאן' (מחבל שרצח 3 - העורך) במועדון צעירי אל-עיזרייה במחוז ירושלים. הקורס אורגן על ידי הוועדה להכשרה ולפיתוח מנהיגוּת בארגון הצופים הפלסטיני, ובשיתוף עם נציבות הצופים במחוז ירושלים.
סגל ההכשרה מורכב ממספר חברי הוועדה להכשרה ולפיתוח מנהיגוּת: מנהיג קורס ההכנה ונציב ירושלים, סעיד עטון; המנהיג [בצופים] מוחמד אל-דהדאר; והמנהיג [בצופים] מופיד אלבּרק."
[עיתון הרש''פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 27/08/2016]
ף
 
צילום של מכתב ההכרה בארגון הצופים הפלסטינים כחבר מלא בארגון הצופים העולמי
הערות:

בשנת 1996 ארגון הצופים הפלסטיני "הוכר על-תנאי" כחבר ללא זכויות הצבעה בארגון הצופים העולמי. בפברואר 2016 ארגון הצופים העולמי הכיר בארגון הצופים הפלסטיני חבר מלא עם זכויות הצבעה.

בהאא' עליאן ובלאל גאנם - שני מחבלים פלסטיניים בני 22 ו-23 אשר באוקטובר 2015 עלו על אוטובוס מס' 78 בשכונת ארמון הנציב בירושלים עם אקדח וסכינים, ותקפו את נוסעיו. בפיגוע זה נרצחו 3 - חביב חיים (בן 78), אלון גובברג (בן 51) וריצ'רד לייקין (בן 76), ועוד 3 נפצעו. בהאא' עליאן נורה למוות בידי מאבטח שהגיע למקום. גאנם, איש חמאס שישב בכלא בישראל ב-2014-2013, נפצע ונעצר. בלאל גאנם מרצה 3 מאסרי עולם ו-60 שנים נוספות על מעשי הרצח.