פרסומי PMW
הרש"פ מבקשת הכרה בינלאומית עבור הזכות להרוג ישראלים
Share |
הרש"פ מבקשת הכרה בינלאומית עבור
ה"זכות" להרוג ישראלים


• הרש"פ מבקשת פרס נובל לשלום עבור המחבל העצור מרואן ברגותי – שהורשע ברצח חמישה  – כ"קריאה להכיר בלגיטימיות מאבק האסירים," כלומר, לגיטימיות של ה"זכות" להרוג ישראלים

• הרש"פ קוראת לדחות מִנּוּחַ ישראלי ש"אינו מכיר בלגיטימיות מאבקם, ומתייחס אליהם כ'מחבלים ופושעים'"

איתמר מרכוס

הרש"פ טוענת למשך שנים שיש לפלסטינים את הזכות לפי החוק הבינלאומי, מאושר על פי החלטת האו"ם (ראה פירוט בהמשך), להרוג אזרחים ישראלים בכל מקום ובכל זמן. בהתאם לכך, נאמר על פלסטינים שהרגו ישראלים שבצעו מעשה גבורה חיובי. רוצחים פלסטינים של אזרחים ישראלים מוצגים על ידי הרש"פ כגיבורים וכדמויות לחיקוי.

הרש"פ לוקחת את האידיאולוגיה שלה לפורום הבינלאומי ומבקשת הכרה בעקרונות הבסיסיים של האידאולוגיה שלה. היא מבקשת שלפלסטינים יהיו זכות מוגנת בחוק הבינלאומי להרוג אזרחים ישראלים, שגם יוכר כמעשה חיובי הראוי לפרס.

כאמצעי להשגת הכרה זו, הרש"פ מבקשת מהקהילה הבינלאומית להעניק פרס נובל לשלום למחבל פלסטיני עצור. כמנהיג התנזים, זרוע הצבאית של פת"ח, מרואן ברגותי תכנן פיגועים רבים בהם נרצחו ישראלים. הוא הורשע בבית דין ישראלי ומרצה חמשה מאסרי עולם בגין רצח.

לפי ראש הרשות לענייני אסירים מטעם אש"ף, עיסא קראקע:
“המועמדות [של ברגותי] היא בעצם קריאה להכרה בחוקיות מאבקם של האסירים... וכן תגובה לטענות ולמונחים הישראלים שאינם מכירים בחוקיות מאבקם ומתייחסת אליהם כ'טרוריסטים ופושעים'..."
[דניא אל-וטן (סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאי), 14/04/2016]

בקשת הרש"פ מהעולם ל"הכרה בחוקיות מאבקם של האסירים" הינו לשון נקיה של הרש"פ ל"הכרה בחוקיות" רצח ישראלים על ידי פלסטינים.

ברגותי הורשע עבור חמשה מעשי רצח – עבור הריגת חמשה האנשים הבאים. הרש"פ דורשת מהקהילה הבינלאומית ל"הכיר בחוקיות" של רציחתם, על ידי הענקת פרס נובל לשלום לרוצח שלהם:

יואלה חן (45) נרצחה ב- 15/01/2002 על ידי מחבלים פלסטינים בפיגוע ירי בתחנת דלק בגבעת זאב, ליד ירושלים, שבוצע בהוראת מרואן ברגותי.
אלי דהן (53) נרצח בפיגוע ירי ודקירה במסעדת "סי פוד מרקט" בתל אביב ב- 05/03/2002, שבוצע בהוראת מרואן ברגותי.
יוסף הבי (52) נדקר למוות נרצח בפיגוע ירי ודקירה במסעדת "סי פוד מרקט" בתל אביב ב- 05/03/2002, שבוצע בהוראת מרואן ברגותי.
רס"ר משטרה סלים ברכאת (33) הסתער המחבל במהלך הפיגוע "סי פוד מרקט" בתל אביב, ונדקר למוות. הפיגוע בוצע בהוראת מרואן ברגותי.
 
(אין תמונה) נזיר יווני בשם ציפוקטקיס גרמנוס נרצח בפיגוע ירי על מכוניתו ב- 12/06/2001, שבוצע בהוראת מרואן ברגותי.
 

בנוסף לחמשה מעשי הרצח הללו, עשרות אזרחים ישראלים נוספים נרצחו על ידי מחבלי התנזים במהלך התקופה שמרואן ברגותי עמד בראשה, למרות שהוא לא נשפט על מעשי הרצח הללו.

כפי שנאמר לעיל, הרש"פ טוענת שיש לה את הזכות להרוג ישראלים, ואנשיה מצטטים כהוכחה לכך את החלטת האו"ם מס' 3236 משנת 1974 אשר "מכיר בזכות העם הפלסטיני להשיב את זכויותיו בכל האמצעים." הרש"פ מפרשת את "כל האמצעים" ככוללים אלימות והריגת אזרחים. באופן משמעותי, היא בוחרת להתעלם מהכתוב בהמשך ההחלטה הקובע כי השימוש ב"כל האמצעים" צריך להיות "בהתאם למטרות ועקרונות באמנת האו"ם..." אמנת האו"ם אוסרת פגיעה מכוונת באזרחים, אפילו בזמן מלחמה. יתר על כך, פרק אחד, סעיף אחד באומנה פותח באמירה כי יש לפתור "סכסוכים בינלאומיים" ב"דרכי שלום."

הרש"פ ופת"ח גייסו הרבה מהמנהיגים שלהם לקדם את הענקת פרס הנובל לשלום לברגותי. יש לשים לב בזמן קריאת מקורות הללו שהרש"פ משתמשת בכינוי "מאבק" כשהיא מתייחסת לטרור ורצח ישראלים:

מחמוד אל-עאלול, חבר הוועד המרכזי של פת"ח: ברגותי הוא "מקור גאווה"
"חבר הוועד המרכזי של תנועת פת"ח, מחמוד אלעאלול, אמר כי [מרואן ברגותי הוא] מקור גאווה לעם הפלסטיני, בהיותו אחד ממייסדי דרך המאבק הלאומית הפלסטינית" והדגיש כי הם ימשיכו בדרך המאבק הלאומי... [אלעאלול:] "הלוחם ברגותי הוא מקור גאווה לעם הפלסטיני וממייסדי דרך המאבק הפלסטינית" ...הוא הדגיש כי הצעירים של פלסטין שואבים השראה מניסיון המאבק ומרעיונותיהם של מנהיגיהם השהידים והאסירים בעימותם נגד הכיבוש הישראלי."
[דניא אל-וטן (סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאית), 14/04/2016]

ראש רשות אש"ף לענייני אסירים, עיסא קראקע:
"אנו, העם הפלסטיני, תומכים ביוזמה הזו, ואנו חושבים שהיוזמה הזו נושאת כמה מסרים... מסר משפטי, שהוא תגובה לטענות הישראליות המאשימות את האסירים שהם טרוריסטים ופושעים."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 12/04/2016]

ראש רשות אש"ף לענייני אסירים, עיסא קראקע:
קראקע: "הגשת מועמדותו של ברגותי לפרס משמעותה תמיכה בזכויותיו הצודקות של העם הפלסטיני במאבקו למען חירות ועצמאות, וכן תמיכה בסוגיית האסירים ובמאבקם הלגיטימי למען חירות וכבוד, בתור אסירי חירות שהקריבו ונלחמו בעד ארצם וכדי לשים קץ לעוול שהכיבוש גורם לעמנו"...
"קראקע אמר כי הקמפיין הזה הוא תגובה לגל הצעדים והמעשים הישראליים נגד האסירים, לשלילת מעמדם המשפטי כלוחמים, ולאי-ההכרה בלגיטימיות של מאבקם בכיבוש."
[אל-חיאת אל-ג'דידה, 08/03/2016]

כותרת: "קמפיין לאומי להעמדתו של האסיר ברגותי לפרס נובל לשלום"
"במסיבת העיתונאים דיברו בזה אחר זה ראש הרשות לענייני אסירים ומשוחררים עיסא קראקע, מושלת מחוז רמאללה ואל-בירה לילא ר'נאם, ראש הסיעה הפרלמנטרית של פת"ח וחבר הפרלמנט עזאם אלחמד, מתאם הכוחות הלאומיים והאסלאמיים במחוז רמאללה ואל-בירה ומזכיר יחסי החוץ בוועדה העליונה [למעקב אחרי ענייני האסירים והמשוחררים] עצאם בכר והמופתי של ירושלים והשטחים הפלסטיניים השיח' מחמד חסין. זאת, בעוד שמזכ"ל מפלגת העם וראש רשימת "אלבדיל", חבר הפרלמנט בסאם אל-צאלחי, נשא נאום בשם הכוחות... אלצאלחי קרא להגברת המאמצים ולהרחבת היקפו של הקמפיין באמצעות השקתו של קמפיין עממי לאיסוף כמה שיותר חתימות לתמיכה במועמדותו של מרואן ברגותי לפרס, מתוך הבנת חשיבותה להפרכת הגרסה הישראלית המזויפת, המנסה להגדיר את ברגותי והאסירים כפושעים."
[העיתון הרשמי של הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 13/04/2016]

פת"ח מגדיר עצירת ברגותי על ידי כוחות הבטחון הישראלים כ"חטיפה"

"הסיעה הפרלמנטרית של פת"ח הצדיעה אתמול [14/04/2016] לחבר הפרלמנט [של הרש"פ] ,האסיר מרואן ברגותי, חבר הוועד המרכזי של תנועת פת"ח, ביום השנה ה-14 לחטיפתו, ושיבחה את עמידתו האיתנה בפני התליינים.
הסיעה קראה בהודעה מטעמה לערוך קמפיין עממי נרחב להזדהות ותמיכה במועמדותו של חבר הפרלמנט ברגותי לפרס נובל לשלום, משום שמועמדות זו היא של כל העם הפלסטיני, כלל אסירי החרות והסוגיה הפלסטינית הצודקת..."
[העיתון הרשמי של הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 15/04/2016]