פרסומי PMW
ציורי ילדים ברש"פ: ישראל שותה דמם של פלסטינים
Share |
        ציורי ילדים ברש"פ:
ישראל שותה דם של פלסטינים;
ישראל אוכלת פלסטינים;
כן לאלימות
;
כל ישראל היא "פלסטין" במפות לילדים

פת"ח על הציורים האלה:
"ציורים תמימים המביעים את הרגשות של ילדי #פלסטין"
י
מקור: עמוד הפייסבוק הרשמי של פת''ח, 11/10/2016
 
איתמר מרכוס

תנועת פת"ח פרסמה מספר ציורי ילדים בעמוד הפייסבוק שלה. הציורים מעידים בבירור על ההצלחה של שטיפת שהרש"פ ופת"ח מפעילות על ילדים פלסטינים להאמין כי ישראל רק חותרת להזיק להם, שהאלימות היא דבר טוב, ושכל ישראל היא באמת "פלסטין."

פת''ח פרסמה את הציורים בעמוד הפייסבוק שלה תחת הכותרת: "ציורים תמימים המביעים את רגשותיהם של ילדי #פלסטין." בציור הראשון בפוסט של פת"ח (למעלה) נראית ישראל, מיוצגת על ידי איש בבגד כחול עם מגן דוד על חזהו, שאוכל גופה של פלסטיני עטופה בדגל פלסטיני. מראש הגופה נשפך דם, ועל השולחן לצד האיש ניצבת כוס מלאה בדם.

בציור אחר של ילדה פלסטינית נראית אישה צלובה הלבושה בצבעי הדגל הפלסטיני, וגופה מעוצב בצורת מפת "פלסטין," הכוללת את כל שטחי ישראל והרש"פ. נושא הצליבה חוזר על האנלוגיה כי הפלסטינים הם קורבנות בדומה
לישו הנוצרי.

ציורים אחרים מציגים תמיכה באלימות כאמצעי לגיטימי להתנגדות פלסטינית לישראל. בציור ילדים אחד נראה צעיר פלסטיני יורה אבן קלע, ובציור אחר יד מונפת בניצחון ומאחוריה רובה (ראו למטה). הציורים האלה משקפים את העידוד של פת"ח והרש"פ לשימוש באלימות נגד ישראל, ואת האדרת המחבלים בתור גיבורים. מכון "
מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח כי מחנות קיץ שאורגנו על ידי משרד החינוך הפלסטיני ואש"ף חינכו ילדים לראות במחבלים דוקרים מודלים לחיקוי.

 


ציורים נוספים שבו ושיקפו את תפיסת העולם כי
כל ישראל היא "פלסטין", באמצעות הצגת מפת "פלסטין" של הרש"פ המוחקת לחלוטין את קיומה של ישראל ואת זכות הקיום שלה (ראו למטה).

הרש''פ ופת''ח חוזרות שוב ושוב על מסר זה. בתוכניות ילדים בטלויזיה הפלסטינית נאמר כי "
הכל יחזור אלינו." מנגנון הביטחון הלאומי של הרש''פ מפרסם פעמים רבות בעמוד הפייסבוק שלו תמונות מרחבי ישראל, ומציין כי האתרים המצולמים נמצאים ב"פלסטין," ואף תשבצים מציגים ערים ישראליות כחלק מ"פלסטין הכבושה."

מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" מדווח ומתריע מזה שנים על הניצול הזה של תמימות של ילדים פלסטינים שמפעילה הרשות הפלסטינית וזרועותיה.

הרש''פ ופת''ח עושות
דמוניזציה לישראל ומציגות אותה שוב ושוב כמפלצת שכוונתה אך ורק לפגוע בפלסטינים. ישראל היא "שטן עם זנב" בתוכניות ילדים בטלוויזיית הרש''פ, והיא "הפרויקט של השטן" אשר נמצא במאבק עם הפרויקט של אללה" - כך על פי דרשה דתית של יועצו של מחמוד עבאס.

כמו כן, מחבלים פלסטינים שרצחו ישראלים ונהרגו מידי כוחות הביטחון, מוצגים כקורבנות תמימים של "
הוצאות להורג" שישראל מבצעת.

בחלק מהציורים הופיעו יונים, וחלקם קראו ל"שלום וחירות." אחד הנושאים העיקריים בעת הזו על סדר היום של הרש"פ הוא תביעתה לשחרור כל המחבלים הפלסטינים הכלואים בישראל, ביניהם רוצחים. אחד מציורי הילדים דורש: "חירות לאחמד מנאסרה" - מחבל-ילד שדקר ופצע באורח קשה שני ישראלים, אחד מהם ילד בן 13.

כיתוב: "חירות לאחמד מנאסרה"


כיתוב על הדגל: "פלסטין"
 כיתוב למטה: "בית הספר התיכון המעורב אלג'אניה"

שטיפת מוחם של ילדים פלסטינים לשנאה ולאלימות, הנעשית על ידי הרש"פ ופת"ח, כוללת קריאת בתי ספר ואירועי ספורט על שמם של מחבלים מפורסמים. דבר זה גורם להנצחת הסכסוך, ומהווה את אחד המכשולים הגדולים ביותר בפני השלום.