פרסומי PMW
עלילה חדשה של הרש"פ: ישראל מתכננת להתנקש בחייו של עבאס כפי שעשתה לערפאת
Share |
                                 
עלילה חדשה של הרש''פ:
ישראל מתכננת להתנקש בחייו של עבאס 
כפי שעשתה לערפאת
 
פת''ח ממשיכה לדגול באלימות
12 שנים אחרי מות ערפאת

 
 
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
על פי העלילה החדשה של הרשות הפלסטינית נגד ישראל, ישראל מתכננת "לחסל את עבאס פוליטית ופיזית," כמו שהיא עשתה כביכול ליאסר ערפאת.

לקראת יום השנה ה-12 למותו של המנהיג הפלסטיני יאסר ערפאת, הרשות הפלסטינית חוזרת על העלילה כי ישראל רצחה את ערפאת, תוך התעלמות מהעובדה שטענת "הרצח בהרעלה" נשללה על ידי צוותי בדיקה רפואיים שונים. על העלילה הזו, שמכון מבט לתקשורת פלסטינית דיווח עליה מספר פעמים, מוסיפים עכשיו הפלסטינים עלילה חדשה, והם מזהירים מפני "התנקשות" קרובה מצד ישראל בחייו של יו"ר הרש"פ, מחמוד עבאס.

בכירים פלסטינים מעוותים דברי ביקורת של מנהיגים ישראלים נגד עבאס, ומציגים אותם כסימן לכך שישראל זוממת "לחסל את עבאס פוליטית ופיזית." בכתבה תחת הכותרת "האם תחזור ישראל על תרחיש ההתנקשות בערפאת עם הנשיא מחמוד עבאס?" - ציטטה סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאית את דובר תנועת פת''ח אוסאמה אל-קוואסמי:

"ההצהרות הישראליות בנוגע לנשיא עבאס מסוכנות ביותר, ומעידות על מזימה ישראלית באזור וניצול המצב על מנת לחסל את עבאס פוליטית ופיזית."
[דוניא אל-וטן, סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאית, 26/10/2016, הדגשת העורך]
 
דובר פת"ח גם אמר כי תנועתו "רואה במלוא החומרה את הניסיונות לשחזר את מה שקרה עם המנוח יאסר ערפאת ואת השימוש באותם אמצעים בניסיונות החיסול."

חבר הוועד הפועל של אש"ף, אחמד מג'דלאני, הבכיר ב"חזית העממית לשחרור פלסטין", גם ביטא את העלילה הזו, כאשר הוא אמר כי ישראל רוצה לחזור על "תרחיש ההתנקשות בנשיא המנוח יאסר ערפאת":

"ישראל חותרת לחזור על תרחיש ההתנקשות בנשיא המנוח יאסר ערפאת עם הנשיא מחמוד עבאס... ממשלת הכיבוש חותרת להתנקש בעבאס פוליטית ולהשחיר את שמו הטוב כהכנה לחיסולו הפיזי."
[דוניא אל-וטן, סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאית, 26/10/2016]
 
בעל טור קבוע בעיתון הרשמי של הרש''פ קשר באופן מפורש בין דברי ביקורת נגד עבאס שאמר שר הביטחון של ישראל, אביגדור ליברמן, לבין ההתנקשות הקְרֵבָה כביכול בחייו של עבאס:
              
"שר המוות הישראלי (כלומר, שר הביטחון) אביגדור ליברמן העניק ראיון פוליטי מקיף לעיתון 'אלקודס'... שבו הוא תקף את הנשיא [של הרש''פ] מחמוד עבאס, וקרא 'להחליפו' בהנהגה חדשה...
מי שיחזור לבחון את מה שקרה לנשיא המנוח, הסמל יאסר ערפאת... יכול להבין את שיטת ההתמודדות הישראלית עם המנהיגים הפלסטינים בכלל ועם מקבלי ההחלטות בפרט.
אין צורך להזכיר לפלסטינים ולישראלים את המסע האכזרי נגד הסמל, אבו עמאר (כלומר, יאסר ערפאת), עד שהובא לקבורה לאחר שהורעל על ידי המודיעין הישראלי ושכירי החרב עושי דברו."
[העיתון הרשמי של הרש''פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, 29/10/2016]
 
חבר המועצה המהפכנית של פת"ח ומנהל נציבות ההסברה והתרבות של הרש"פ, מוופק מטר, דיבר על "ניסיון חיסול בשלושה שלבים" נגד "הפרויקט הלאומי" [הפלסטיני]. בדבריו הזהיר מוופק מטר מפני "פעולת חיסול פוליטי, שאחריה יבוא חיסול פיזי" של מחמוד עבאס.

"[מוופק מטר] הזהיר מפני סכנות השלב השני... שהחל בדיבור על לגיטימיות הנשיא אבו מאזן, וציין כי זו עלולה להיות פעולת חיסול פוליטי שאחריה יבוא חיסול פיזי. הוא גם הזכיר את הסימנים המקדימים לחיסולו של המנהיג הנשיא והסמל יאסר ערפאת... וציין כי מי שעמד בראש המזימה הזו היה אריאל שרון, שר המלחמה של צבא הכיבוש (כלומר, שר הביטחון)... "
[העיתון הרשמי של הרש''פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, 28/10/2016]

פת"ח ממשיכה לדבוק במורשת האלימות של ערפאת
דוגמא להוקרת מורשת האלימות של ערפאת נמצאת בתמונה שלמעלה, מתוך עמוד הפייסבוק של תנועת פת"ח. התמונה מעידה כי פת''ח כיום, כמו בימי ערפאת, ממשיכה לדבוק באופציית השימוש באלימות - "המאבק המזוין" - נגד ישראל. בתמונה מוצגים פניו של יאסר ערפאת, ומעליו המספר "12", לציון 12 שנים למותו, כשהספרה "1" מעוצבת כרובה מסוג קלצ'ניקוב. [עמוד הפייסבוק הרשמי של פת''ח, 30/10/2016]

להלן קטעים ארוכים יותר מהאמירות שהוזכרו לעיל בנוגע למזימה הישראלית כביכול "להתנקש" בחייו של יו"ר הרש''פ עבאס:
כותרת: "האם ישראל תחזור על תרחיש ההתנקשות בערפאת עם נשיא [הרש''פ] מחמוד עבאס?"
"הולכות ומתגברות ההצהרות שמשמיעים שרי הממשלה הישראלית מדי פעם בנוגע לנשיא [הרש''פ] הפלסטיני מחמוד עבאס ושמהוות סכנה לחייו הפוליטיים והאישיים...
דובר תנועת פת"ח אוסאמה אל-קוואסמי אמר: 'ההצהרות הישראליות בנוגע לנשיא עבאס הן מסוכנות ביותר ומעידות על מזימה ישראלית באזור וניצול המצב על מנת לחסל את עבאס פוליטית ופיזית.'
אל-קוואסמי הוסיף בראיון בלעדי ל[סוכנות הידיעות העצמאית] דוניא אל-וטן, כי ההצהרה החוזרת ונשנית של ישראל כי הנשיא עבאס מהווה מכשול לשלום באה במסגרת מאמציה להיפטר ממנו, בפרט לאחר המאמצים הבינלאומיים של הרש"פ באו"ם.
הוא הבהיר כי ישראל מחשיבה את עבאס לסכנה אסטרטגית לרעיונותיה ולכוונותיה, והדגיש כי תנועת פת"ח רואה במלוא החומרה את הניסיונות לשחזר את מה שקרה עם המנוח יאסר ערפאת ואת השימוש באותם אמצעים בניסיונות החיסול...
חבר הוועד הפועל של אש"ף [ובכיר החזית העממית לשחרור פלסטין] אחמד מג'דלאני הדגיש כי על ההנהגה הפלסטינית להתייחס ברצינות להצהרות של שרי הממשלה הישראלית ולהתמודד עמן בזהירות מרבית, וציין כי הצהרות אלו מבטאות מגמה בממשלה הישראלית ולא דעות אישיות.
מג'דלאני הבהיר בהצהרה בלעדית ל-'דוניא אל-וטן' כי ישראל חותרת לחזור על תרחיש ההתנקשות בנשיא המנוח יאסר ערפאת עם הנשיא מחמוד עבאס, וציין כי ממשלת הכיבוש חותרת להתנקש בעבאס פוליטית ולהשחיר את שמו הטוב כהכנה לחיסולו הפיזי."
[דוניא אל-וטן, סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאית, 26/10/2016]
 
קטע מתוך מאמר דעה מאת עומר חלמי אל-ע'ול, בטורו הקבוע בעיתון הרש''פ
              
"שר המוות הישראלי (כלומר, שר הביטחון) אביגדור ליברמן העניק ראיון פוליטי מקיף לעיתון 'אלקודס' היוצא לאור בירושלים יום שני ה-24 באוקטובר, שבו הוא תקף את הנשיא [של הרש''פ] מחמוד עבאס, וקרא 'להחליפו' בהנהגה חדשה...
מי שיחזור לבחון את מה שקרה לנשיא המנוח, הסמל יאסר ערפאת, שבעוד כמה ימים ימלאו 12 שנה למותו כשהיד, יכול להבין את שיטת ההתמודדות הישראלית עם המנהיגים הפלסטינים בכלל ועם מקבלי ההחלטות בפרט.
אין צורך להזכיר לפלסטינים ולישראלים את המסע האכזרי נגד הסמל, אבו עמאר (כלומר, יאסר ערפאת), עד שהובא לקבורה לאחר שהורעל על ידי המודיעין הישראלי ושכירי החרב עושי דברו."
[העיתון הרשמי של הרש''פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, 29/10/2016]
 
שר הביטחון אביגדור ליברמן העניק ראיון לעיתון הפלסטיני "אל-קודס" ב-24/10/2016, שבו הוא הבטיח לבנות נמל ושדה תעופה בעזה, אם חמאס תחדל להתחמש ולתקוף את ישראל. ליברמן אמר בראיון זה גם כי הוא תומך בפתרון שתי המדינות.
              
"חבר המועצה המהפכנית של תנועת פת"ח ומנכ"ל נציבות ההסברה והתרבות [מוופק מטר] אמר כי הפרויקט הלאומי [הפלסטיני] נתון לניסיון חיסול בשלושה שלבים, והזהיר מפני פעולת חיסול פוליטי שאחריה יבוא חיסולו הפיזי של הנשיא והמפקד הכללי מחמוד עבאס במסגרת ההכנה לחיסולה של רוח הפרויקט הלאומי...
מטר הסביר אתמול [27/10/2016] בראיון לתחנת הרדיו 'מווטני,' את הסכנות של מזימה זו, ואמר: 'השלב הראשון החל בפיצוץ המוקשים בדרך לעריכת הוועידה השביעית של התנועה [פת''ח], וזאת בשל הבנת הקושרים כי הוועידה היא הבסיס העיקרי להחייאת פת"ח, כלומר של החייאת אש"ף והפרויקט הלאומי הפלסטיני.' 
הוא הוסיף והזהיר מפני סכנותיו של השלב השני, שגם הוא כבר החל בדיבור על הלגיטימיות של הנשיא אבו מאזן, וציין כי זו עלולה להיות פעולת חיסול פוליטי שאחריה יבוא חיסול פיזי.
כמו כן הוא הזכיר את הסימנים המקדימים לחיסול המנהיג הנשיא והסמל יאסר ערפאת (הטענה שישראל התנקשה בערפאת היא עלילה פלסטינית נפוצה שהופרכה - העורך)... וציין כי מי שעמד בראש המזימה הזו היה אריאל שרון, שר המלחמה של צבא הכיבוש דאז (כלומר, שר הביטחון), והיום עומד בראשה אביגדור ליברמן, שר בממשלת הימין הקיצוני במדינת הכיבוש בראשות [בנימין] נתניהו."
[העיתון הרשמי של הרש''פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, 28/10/2016]