פרסומי PMW
תנועת פת"ח כבר מתכננת מסע טרור כדי למנוע העברת שגרירות ארה"ב
Share |
 
תנועת פת"ח כבר מתכננת מסע טרור
כדי למנוע העברת שגרירות ארה"ב לירושלים
  • פעיל בכיר בפת"ח: תנועת פת"ח עורכת פגישות "עם כל מנהיגי השטח... כהכנה לאינתיפאדה עממית עזה"
  • "לא נהסס לצאת לרחובות ולחזור להתעמת עם הכיבוש בכל האמצעים"
  • "אמריקה והעולם כולו יהיו עדים לקריסה של תהליך השלום ולאי יציבות, ולא רק בפלסטין"
  • "פת"ח אמרה בהודעה מטעמה שהדבר יגרום לפיצוץ בעולם כולו"
 

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
תנועת פת''ח של עבאס כבר החלה לערוך פגישות הכנה למסע טרור נגד ישראל במקרה שארה"ב תחליט על העברת שגרירותה מתל אביב לירושלים, לפי דברי סגן מזכיר תנועת פת"ח בירושלים, שאדי מטור.
 
מטור אמר לטלוויזיה הרשמית של הרש"פ כי תנועת פת"ח עורכת פגישות "עם כל מנהיגי השטח בסניפים, ב[תנועת הנוער של פת''ח] השבּיבּה ובכל לשכותיה, כהכנה לאינתיפאדה עממית עזה." הוא הצהיר בשם אנשי פת"ח: "לא נהסס לצאת לרחובות ולחזור להתעמת עם הכיבוש בכל האמצעים."
 
הביטוי "בכל האמצעים" הוא מונח פלסטיני לאלימות ולטרור. כבר באמצע ינואר דיווח "מבט לתקשורת פלסטינית" כי מנהיגי הרש"פ ופת"ח מכינים את האוכלוסייה לתגובה אלימה נגד ההחלטה על העברת השגרירות באמצעות איומים כי העברת השגרירות תוביל לשפיכות דם.
 

הרשות הפלסטינית מאותתת שהיא מצפה כי איומים באלימות, ובמידת הצורך תגובה אלימה שתעשה שימוש "בכל האמצעים" - יגרמו לנשיא ארה"ב טראמפ לסגת מהחלטתו:
 
"מזכ"ל הכוחות הלאומיים והאסלאמיים [וחבר הוועד הפועל של אש"ף], ד"ר ואסל אבו יוסף, אמר כי העברת השגרירות האמריקאית מתל אביב לירושלים תגרום להפצת הטרור ולפגיעה ביציבות באזור. הוא הדגיש כי נעשות פעולות למציאת אמצעי לחץ על הממשל האמריקאי החדש על מנת למנוע ממנו לאשר את ההעברה."
[מען, סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאית, 24/01/2017]
 
מכון מבט לתקשורת פלסטינית מציין כי הכמות הגדולה הזו של איומים באלימות מצד בכירים ברש"פ היא חסרת תקדים בממשל של עבאס.
 
הפעם האחרונה שבה בכירי הרש"פ השמיעו איומים רבים של שימוש באלימות הייתה במהלך ספטמבר-אוקטובר 2015, ואז הוצת גל טרור פלסטיני שנמשך חודשים רבים.
 
מספר גדול של בכירי הרש"פ ופת"ח הוסיפו עוד איומים:
 
"חבר הועד המרכזי של תנועת פת"ח, עבאס זכי, הדגיש כי הם לא יישבו בחיבוק ידיים אם הממשל האמריקאי החדש יחליט להעביר את שגרירותו לירושלים הכבושה, וצפה התגייסות מסוג חדש להצלת העיר...
זכי אמר בהצהרות לעיתונות: 'איננו רואים פלסטין ללא ירושלים, ולכן אם השגרירות האמריקנית תועבר לעיר, נהיה פטורים מכל ההתחייבויות ונתנער מכל היחסים שהיו קיימים, ומי שידפוק על הדלת ישמע תשובה.'
הוא הוסיף: 'אני מאמין לחלוטין שלא נשב בחיבוק ידיים, ולא נהיה לבדנו, שכן יש אנשים שאוהבים את ירושלים ומבינים את מעמדה הרוחני, ותחל התגייסות מסוג חדש שאף אחד לא צפה אותה להצלת החלקה הקדושה ביותר על פני כדור הארץ.'
זכי הדגיש כי ירושלים היא אם הקרבות, ובלעדיה החיים קלי ערך. הוא ציין שהם בשלב ההכנות להסדרת מצבם, ולהסדרת המצב הפלסטיני בכללותו, על מנת להיות מוכנים לעימות הבא...
זכי אמר: 'הפלסטינים הם עם של עוצמה. אללה בחר בהם לשמור על מקומו הקדוש ביותר, ובסופו של דבר ננצח והקיצונים הציונים ישלמו את המחיר.'"
[דוניא אל-וטן, סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאית, 23/01/2017]
 
"חבר הועד המרכזי של תנועת פת"ח ג'מאל מוחייסן אמר... 'העברת השגרירות תחסל את אפשרויות השלום, והתגובה לה במקרה שתיושם היא עימות עם הכיבוש בכל האמצעים האפשריים' ... מושל מחוז חברון כאמל חמיד... ציין כי ירושלים היא 'סמל האינתיפאדות, הסכסוכים והמלחמות, אך היא גם סמל היציבות, השלום והאהבה. מי שיעז [לפעול] נגדה, יישרף באש שלה, והיא הקו האדום של כל המכובדים בעולם.' ... חבר הועד המרכזי של תנועת פת"ח, עבאס זכי, התייחס לסכנת ההחלטה להעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים, והזהיר מפני הסכנה שבעמדה הזו והשלכותיה. הוא ציין כי הועד המרכזי של פת"ח קיבל החלטה להתנגד להחלטה הזו בכל האמצעים... חבר הועד המרכזי של תנועת פת"ח מחמוד אל-עאלול... הוסיף כי העם הפלסטיני מוכן לכל הקרבה למען ירושלים ואדמת פלסטין, והוא לא יוכל להסכים לצד זה."
[עיתון הרש''פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 20/01/2017]
 
"עבאס זכי, חבר הועד המרכזי של תנועת פת"ח [והאחראי בפת"ח על היחסים עם מדינות ערב וסין], הדגיש היום [24/01/2017] כי במקרה של העברת השגרירות האמריקאית לירושלים, יש לרש"פ אופציות רבות ובלתי מוגבלות לצאת נגד צעד זה."
['פלסטין היום', סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאית, 24/01/2017]
 
להלן קטע ארוך יותר מתוכנית הטלוויזיה של הרש"פ שנזכרה לעיל:
 
קריינית הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ: "העברת השגרירות האמריקנית אל ירושלים, הבירה הכבושה, מנוגדת לחוק הבינלאומי ומהווה חצייה של כל הקווים והפרה של כל ההסכמות והאמנות הבינלאומיות, אשר אישרו שהעיר היא כבושה. כל הגופים הבינלאומיים התייחסו אליה על בסיס עקרון זה. העוינות שמפגינים הקונגרס האמריקני והממשלים [האמריקנים] כלפי זכויות העם הפלסטיני היא חסרת תקדים, ומחייבת תגובה הולמת מצד המדינות החברות במועצת הביטחון, האו"ם והמדינות הערביות והאסלאמיות. מדינת הכיבוש וארה"ב שתומכת בה צריכות להבין שלעם הפלסטיני ולהנהגתו החוקית יש מספיק כוח רצון כדי להילחם ולהחזיק מעמד לאורך עשרות השנים הבאות - ואם יתקרבו אל הקווים האדומים, הדבר יהפוך לפראות והתרסה שיאפשרו לו להגן על מקומותיו הקדושים לאסלאם ולנצרות, על עצמאות מדינתו הפלסטינית, ועל בירתה הנצחית ירושלים."
 
סגן מזכיר תנועת פת"ח בירושלים, שאדי מטור: "אנו בתנועת פת"ח, בכל דרגי התנועה וההנהגה, אמרנו שזוהי הכרזת מלחמה, שזוהי קריסה של תהליך השלום, ושהדבר יגרום לפיצוץ ברחוב. תנועת פת"ח פתחה בסדרה של פגישות עם כל מנהיגי השטח בסניפים, ב[תנועת הנוער של פת''ח] שַבִּיבָּה ובכל לשכותיה, כהכנה לאינתיפאדה עממית עזה אם החלטה זו תתקבל. לא נתבייש ולא נהסס לצאת לרחובות ולחזור להתעמת עם הכיבוש בכל האמצעים (כלומר, כולל אלימות-) אם החלטה זו תיושם. אם תועבר השגרירות, אנו סבורים שאמריקה והעולם כולו יהיו עדים לקריסה של תהליך השלום ולאי יציבות, ולא רק בפלסטין; אתמול תנועת פת"ח אמרה בהודעה מטעמה שהדבר יגרום לפיצוץ בעולם כולו."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש''פ, "הבירה הכבושה," 24/01/2017]
 
בכירי הרש"פ נוהגים להשתמש במונחים "בכל האמצעים", "התקוממות בדרכי שלום" ו"התקוממות עממית" כדי לציין אירועים הכוללים אלימות וטרור רצחני נגד אזרחים ישראליים כגון יידוי אבנים, דקירות, ואף ירי. ראה התייחסות מחמוד עבאס לפיגועי טרור רצחניים במילים "דרכי שלום" במהלך גל הטרור של 2016-2015 ("אינתיפאדת הסכינים") - שכלל פיגועי דקירה, פיגועי ירי ופיגועי דריסה שבהם נהרגו 40 אנשים (36 ישראלים, פלסטיני אחד, שני אמריקאים, פלסטיני אחד ואריתראי אחד), ונפצעו  מאות.