פרסומי PMW
"אלוהי, הענק לנו שהאדה... מיליון חתנים וכלות כתבו את הכְּתוּבָּה בדם" - קליפ בערוץ פת"ח
Share |
           
"אלוהי, הענק לנו את השהאדה... מיליון חתנים וכלות... כתבו את הכְּתוּבָּה בדם" - קליפ בערוץ של פת"ח
 
 

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

דיווח זה יצא לראשונה באנגלית ב-30/01/2017
 
קליפ ששודר פעמיים בערוץ עודה בהנהלת פת"ח מציג צילומים של מחבלות מתאבדות, בעוד שהמילים מעודדות מות שהידים למען מסגד אל-אקצא.
 
הקליפ פותח בהקלטה מפורסמת של יאסר ערפאת, שבה הוא אומר: "הם [הישראלים] רוצים שאהיה אסיר, מגורש, או מת - אך אני אומר להם: שהיד! שהיד! שהיד!" חלקים מהשיר מעודדים מות שהידים כאידיאל. הקליפ כולל תמונות של שתי מחבלות מתאבדות שרצחו 3 ישראלים בסך הכול ופצעו מעל 100 בזמן מסע הטרור של הרש"פ בין השנים 2000-2005 ("האינתיפאדה השנייה").

 
"אל-אקצא קרא [לנו], וקריאתו היא יקרת ערך
למענו, החיים הם חסרי חשיבות, אפילו אם הם יקרים...
אלוהי, הענק לנו את מות השהידים, שם (בפלסטין)
אלוהי, הבטח לנו, אנו מתחננים בפניך...
מיליון חתנים וכלות בחגיגה
כתבו את הכְּתוּבָּה בדם על ההינומה
(ברקע: תמונת המחבלת המתאבדת ופאא' אדריס שרצחה 1 ופצעה מעל 100 בפיגוע בירושלים)
מיליון חתנים וכלות בחגיגה
כתבו את הכתובה בדם על ההינומה
(ברקע: תמונת המחבלת המתאבדת איאת אל-אח'רס שרצחה 2 ופצעה 28 בפיגוע בירושלים)
הם הולכים בתשוקה אל גן העדן של חיי הנצח
לתהלוכת חתונה ובה מלאכים הממלאים את פלסטין באור."
[ערוץ עודה בהנהלת פת"ח, 23-24/01/2017]
 
הקליפ גם מציג תמונות של 2 ילדים פלסטיניים שנהרגו במהלך האינתיפאדה השנייה.
 
המילים והתמונות בקליפ הזה מזכירים שידורים וקליפים בטלוויזיה הפלסטינית מתקופת "אינתיפאדת אל-אקצא", כפי שתועדו על ידי מכון "מבט לתקשורת פלסטינית." עידוד פיגועי התאבדות, תיאור מות-שהידים כחתונה ב"גן העדן של חיי-הנצח"' והקישור שנעשה בקליפ בין מחבלים-מתאבדים לבין "מיליון חתנים וכלות" אשר "כתבו את הכְּתוּבָּה בדם על ההינומה" - הם מסרים אופייניים ששודרו בטלוויזיה הפלסטינית בתקופה ההיא.
 
לדוגמא, סרטון אחד שהיה הקליפ ששודר במשך הזמן הארוך ביותר בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, מעודד גברים פלסטינים למות-שהידים בעימות אלים נגד ישראל - על ידי קטע שבו זמר-שחקן נהרג והופך ל"שהיד", ומיד אחר כך הוא מתקבל בגן העדן על ידי נשים יפות מראה. הסרטון הופיע לראשונה בטלוויזיית הרש"פ בשנת 2000, שודר בקביעות במהלך האינתיפאדה השנייה, ועוד שודר מדי פעם עד שנת 2010.

 
לחץ לצפייה בדוגמאות נוספות לעידוד הרש"פ למות שהידים למען אללה.
 
על פי האמונה האסלאמית, ה"שהיד" מתחתן עם 72 בתולות שחורות-עין בגן העדן. לכן הלווייתו של שהיד נחשבת לחתונה. ההפיכה לשהיד נחשבת למעמד הדתי הנעלה ביותר שמוסלמי יכול להשיג. משפחות של שהידים מקבלות גמול מהרש"פ באמצעות קצבאות חודשיות.
 
ופאא' אדריס - המחבלת המתאבדת הפלסטינית הראשונה, השתייכה לפת''ח. ופאא' אדריס פוצצה עצמה ברחוב יפו בירושלים ב-27/01/2002 וגרמה לרצח אזרח ישראלי ולפציעת מעל 100. בהיותה מתנדבת בסהר האדום הפלסטיני היא הצליחה לעקוף את אמצעי הביטחון הישראליים ולהיכנס לירושלים באמבולנס פלסטיני.
 
איאת אל-אח'רס - המחבלת המתאבדת הפלסטינית הצעירה ביותר (בת 17), השתייכה לתנועת פת"ח. היא רצחה שני ישראלים ופצעה 28 בפיגוע התאבדות שביצעה בכניסה לסופרמרקט בירושלים בתאריך 29/03/2002. ישראל העבירה את גופת המחבלת לרש"פ ב-02/02/2014.