פרסומי PMW
פייסבוק סגרה את העמוד של פת"ח
Share |
פייסבוק סגרה את העמוד של פת"ח

עמוד פת"ח בפייסבוק מאדיר מחבלים רוצחים
ומעודד אלימות
  • בשנת 2016 לבדה מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח על יותר מ-130 פוסטים בעמוד של פת"ח המאדירים טרור ורצח
    כ
  • פוסטים של פת"ח שהועלו ב-2017 כללו:
- האדרה של רב המחבלים ח'ליל אל-וזיר (אבו ג'יהאד) שתכנן פיגועים שבהם נרצחו 125 בני אדם
-עידוד מוות למען "פלסטין":

"בגולגולותינו תיסלל הדרך אל הניצחון ואל השיבה הוודאית"

- עידוד אלימות:

"אחיה כלוחם המקריב עצמו עד ש[פלסטין] תחזור"איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

בתאריך 28/02/2017, פייסבוק סגר את העמוד הרשמי של תנועת פת"ח של מחמוד עבאס לפעם השנייה.

פת"ח טענה שפייסבוק סגרה את העמוד שלה ללא כל הצדקה לאחר שהעמוד פרסם "תמונה היסטורית" של יאסר ערפאת בבגד צבאי מחזיק רובה, ועומד לצדו של מחמוד אל-עאלול, חבר הוועד המרכזי של פת"ח. שלאחרונה התמנה לסגן יושב ראש פת"ח.


עם זאת, הסיבה הברורה לסגירת העמוד של פת"ח היא הזרם הבלתי פוסק של פוסטים של פת"ח המאדירים אלימות, טרור, ורצח ישראלים. בשנת 2016 בלבד מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח באנגלית על יותר מ-130 פוסטים שהועלו בעמוד של פת"ח המאדירים מחבלים רוצחים ופעולות טרור, ופוסטים המשבחים טרור ואלימות.

פוסטים שהועלו לאחרונה ב-2017 בעמוד פת"ח כוללים הוקרה לרב המחבלים אבו ג'יהאד, שלפי פרסומים של הרש"פ היה אחראי לפיגועים שבהם נרצחו 125 אנשים. אחד הפוסטים תיאר את אבו ג'יהאד במילים "הנסיך" ו"אריה שואג." פוסט אחר המציג תמונה של אבו ג'יהאד מעודד מוות למען "פלסטין":

טקסט בפוסט:
"השהיד המנהיג ח'ליל אל-וזיר אבו ג'יהאד (כלומר, ראש לשעבר של הזרוע הצבאי של ארגון הטרור אש"ף) – מנהיג שגודלו כגודל המולדת"
טקסט בתמונה: "הוא אל-וזיר, הוא הנסיך, הוא האריה השואג, הקליע הראשון והאבן הראשונה. הוא אבו ג'יהאד"
[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 20/02/2017]


טקסט בפוסט: "ראשנו יישאר בשמיים, בעוד שרגלנו נטועות באדמת מולדתנו. בגולגולותינו תיסלל הדרך אל הניצחון ואל השיבה הוודאית. המצפן לעולם לא יטעה בדרך, וימשיך להצביע לכיוון פלסטין".
[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 20/02/2017]

פוסט אחר מעודד באופן ברור השימוש בנשק: בפוסט מוצגת תמונה גדולה של רובה קלצ'ניקוב על הסמל של פת"ח (התמונה מוצגת למעלה) לצד הכיתוב הבא:

טקסט הפוסט:
"הרעיון לא מת עם מותם של הוגיו, אלא הוא מתלקח, עולה ומתגבר בעוצמתו ולהטו. מי שחושב שהוא יכול לכבות ולמות - שוגה, שכן זהו רעיון שמוכן רק להתפשט."
[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 19/02/2017]

פוסט נוסף מציג את התמונה המוצגת למעלה בצד שמאל שבה נראה רעול פנים המחזיק בידו רובה, ומאחוריו מפת "פלסטין" של הרש"פ הכוללת את כל שטחי ישראל. הטקסט הקצר הנלוהו לתמונה הוא:
"אחיה כלוחם המקריב את עצמו עד ש[פלסטין] תשוב"
[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 21/02/2017]

פת"ח גם הציגה בעמוד הפייסבוק שלה את בחירתו של מחמוד אל-עאלול לסגן יושב ראש פת"ח כחלק מ"תהליך בריא של תיקון והכוונה מחדש של המצפן לעבר השהידים," וכ"מחויבות לדרך" של שני מחבלים בכירים: צלאח ח'לף –לשעבר ראש ארגון הטרור 'ספטמבר השחור', מי שתכנן את טבח 11 הספורטאים הישראלים באולימפיאדת מינכן; ודלאל מוגרבי – מי שהובילה את 'טבח כביש החוף' שבו נרצחו 37 אזרחים. (ראה הטקסט המלא להלן.)

לדברי עיתון הרש"פ לעמוד הפייסבוק של פת"ח הנוכחי היו מעל 70,000 עוקבים.

הפעם הקודמת שבה נסגר עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח הייתה ביוני 2015. אז פת"ח נשבעה שהיא תישאר "עצם בגרון הכיבוש."

להלן המאמר בעיתון הרש"פ על סגירת העמוד של פת"ח על ידי פייסבוק, ופוסטים מהזמן האחרון מעמוד הפייסבוק של פת"ח:

כותרת: "הנהלת פייסבוק סגרה את העמוד הרשמי של תנועת פת"ח!"
"הנהלת פייסבוק סגרה את העמוד [פייסבוק] הרשמי של תנועת פת"ח, אשר יש לו מעל 70,000 עוקבים, אחרי שקיבל תגובות בתקשורת המקומית והבינלאומית. בהודעה שפורסמה אתמול [27/02/2017] על ידי תנועת פת"ח צוין כי זו הפעם השנייה שבה הנהלת פייסבוק סוגרת את העמוד של פת"ח, לאחר שהעמוד נסגר בפעם הקודמת (יוני 2015 – העורך) שמספר העוקבים שלו היה מעל 100,000.
ההודעה מיוחסת לחבר הנהגת תנועת פת"ח והאחראי על ניהול העמוד, מוניר אל-ג'אע'וב. הוא אמר שהסיבה שהניעה את הנהלת פייסבוק לסגור את העמוד היא תמונה היסטורית שפורסמה לאחרונה, שבה מופיעים סגן יו"ר תנועת פת"ח מחמוד אל-עאלול עם השהיד הסמל יאסר ערפאת 'אבו עמאר,' כשהוא מוסר לו נשק של לחיילים [ישראליים] שתנועת פת"ח תפסה בדרום לבנון. אל-ג'אע'וב אמר: 'אנו נמשיך להתגאות בהנהגתנו ההיסטורית ובמורשת הלאומית ובמורשת המאבק שלנו.'"
[עיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 28/02/2017]
 
טקסט בפוסט: "מאת המפקד סאלם ת'אבת 'אבו אל-עבד,' המפקד הכללי של גדודי השהידים של אל-אקצא (כלומר, הזרוע הצבאי של פת"ח) 'צבא אל-עאצפה'
בשם אללה הרחמן והחרום
בחירת המנהיג הלאומי מחמוד אל-עאלול כסגן יו"ר תנועת [פת"ח] באה במסגרת תהליך בריא של תיקון והכוונה מחדש של המצפן לעבר השהידים, ומתוך נאמנות לצוואתם של יאסר [ערפאת] ו[ח'ליל] אל-וזיר (כלומר אבו ג'יהאד, שהיה ראש זרוע הטרור של אש"ף) ומתוך מחויבות לדרכם של צלאח ח'לף (כלומר, מי שהיה ראש של ארגון הטרור 'ספטמבר השחור'), דלאל [מוגרבי] (כלומר, מחבלת שהובילה את 'טבח כביש החוף', פיגוע שבו נרצחו 37 אזרחים, מתוכם 12 ילדים), ושני ה'כמאלים' [כמאל עדואן וכמאל נאצר] (כלומר, בכירים בכירים בארגון הטרור ספטמבר השחור).
כל הנאמנות וההערכה לענף הטוב שנותר מהעץ הטוב של פת"ח.
#יחד_יד_ביד_למען_פת"ח"
 
 
טקסט בתמונה:
"הליכה בדרך המהפכה
האח הלוחם
מחמוד אל-עאלול
סגן יו"ר תנועת פת"ח
סאלם ת'אבת 'אבו אל-עבד'"
 
[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 18/02/2017]
 

אבו ג'יהאד – (ח'ליל אל-וזיר) היה ממייסדי פת"ח, שימש כסגנו של יאסר ערפאת וראש הזרוע הצבאית של אש"ף. בשנות ה-70 עמד מאחורי מספר פיגועי טרור, ביניהם הפיגוע הקטלני ביותר בתולדות ישראל, חטיפת "אוטובוס הדמים" בכביש החוף בשנת 1978. בפיגוע הזה נרצחו 37 אזרחים ישראלים, ביניהם 12 ילדים.

צלאח ח'לף (אבו איאד) - אחד ממייסדי תנועת פת"ח וראש זרוע הטרור שלה 'ספטמבר השחור'. בין הפיגועים שתכנן היה טבח 11 הספורטאים הישראלים באולימפיאדת מינכן (05/09/1972) ורצח שני דיפלומטים אמריקנים בסודאן (01/03/1973). צלאח ח'לף נורה למוות בשנת 1991, ככל הנראה בידי שליח של ארגון פלסטיני מתחרה, פלג אבו נידאל.

דלאל מוגרבי - הובילה את פיגוע הטרור הקטלני ביותר בתולדות ישראל בשנת 1978 (טבח כביש החוף), כשהיא ומחבלים נוספים חטפו אוטובוס ורצחו 37 אזרחים, מתוכם 12 ילדים.

כמאל נאצר וכמאל עדואן- בכירים בארגון הטרור "ספטמבר השחור" שנהרגו על ידי חיילי צה"ל באפריל 1973. כמאל נאצר היה גם דובר אש"ף ודובר פת"ח. כמאל נאצר היה אחראי לפיגועים של תנועת פת"ח בישראל.