פרסומי PMW
מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" לפיפ"א: להעניש את ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל על האדרת טרור
Share |
   
מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" לפיפ"א:
להעניש את ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל
על הפרות חמורות של חוקי פיפ"א
ע 
העבירות המתועדות בתלונה של "מבט לתקשורת פלסטינית" מצדיקות עונשים של השעייה, הדחה וקנסות של החל מ-20,000 פרנק שוויצרי
      ם   
איתמר מרכוס ומוריס הירש 
ח
מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" הגיש תלונה רשמית לוועדת המשמעת של הפדרציה הבינלאומית לכדורגל (פיפ"א) וקרא להעניש את ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל ואת ג'יבריל רג'וב העומד בראשה, בגלל הפרות של חוקי פיפ"א. 

בתלונה של "מבט לתקשורת פלסטינית" נכתב:
 
"ועדת המשמעת נדרשת לפתוח בהליכים נגד ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל ונגד מר רג'וב, ובאם יימצא הצורך, להטיל עונשים משמעתיים באופן מידי, ובכלל זה: 
  • על הפרת סעיף 4 בחוקת פיפ"א - השעיה או הדחה מפיפ"א.
  • על הפרת סעיף 53 בתקנון המשמעת של פיפ"א - השעיה ממשחקים לפרק זמן שלא יפחת מ-12 חודשים וקנס מינימלי של 20,000 פרנקים שוויצרים.
  • על הפרת סעיף 53 בתקנון המשמעת של פיפ"א - השעיה ממשחקים למשך זמן שלא יפחת מ-5 משחקים, וקנס מינימלי של 30,000 פרנקים שוויצרים.
  • על הפרת סעיף 3 בחוקת פיפ"א אין ענישה קבועה מראש, אך על פי סעיף 11 של תקנון המשמעת של פיפ"א סביר להניח שהפרת סעיף זה תוביל לאיסור השתתפות בכל פעילות הנוגעת בכדורגל לפרק זמן ממושך." 
במכתב הנלווה שנשלח ליו"ר ועדת המשמעת של פיפ"א, ולנשיא פיפ"א מר ג'יאני אינפנטינו, ציין מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" כי:
 
"ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל ומר רג'וב מפרים באופן קבוע וחמור את חוקי פיפ"א באמצעות עידוד והאדרת טרור; הסתה לשנאה ולאלימות; עידוד גזענות; ומניעת שימוש במשחק הכדורגל כדי לבנות גשר לשלום."
 
כמו כן נשלחו העתקים של כל האסמכתאות והראיות בשפה הערבית התומכים בדברי התלונה של "מבט לתקשורת פלסטינית."
 
בין הראיות ש"מבט לתקשורת פלסטינית" צירף לתלונה נמצא תיעוד לקיומו של טורניר שנתי בפיקוח ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל, בשם "אליפות נסיך השהידים אבו ג'יהאד בכדורגל." הטורניר נקרא על שמו של רב המחבלים אבו ג'יהאד (ח'ליל אל-וזיר) שאחראי לפיגועים רבים שבהם נרצחו לפחות 125 בני אדם. בין הפיגועים שאבו ג'יהאד תכנן ושילח היה חדירה וחטיפת אוטובוס בשנת 1978, אירוע שבו נרצחו 25 מבוגרים ועוד 12 ילדים.
 
מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" מחכה עכשיו לתשובה מוועדת המשמעת של פיפ"א שבה יצוין מועד לשימוע רשמי שבו המכון יוכל להציג את הראיות נגד ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל וג'יבריל רג'וב, בהתאם לנוהלים הקבועים בתקנון המשמעת של פיפ"א.
 
לחץ כאן לצפייה בנוסח התלונה המלא באנגלית.
 
לחץ כאן לצפייה בסרטון המתעד את עידוד הטרור מצד ג'יבריל רג'וב.
 
מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" קורא לכל מי שמסכים כי הגיע הזמן "לבעוט בטרור החוצה מהכדורגל" לשלוח מכתב תלונה לוועדת המשמעת של פיפ"א.
 
אם את/ה מעוניינ/ת להצטרף ליוזמה, "מבט לתקשורת פלסטינית" מזמין אותך להעתיק ולשלוח את התלונה בדואר אלקטרוני לנשיא פיפ"א, ג'יאני אינפאנטינו, לכתובת [email protected] , וכן למזכירה הכללית של פיפ"א הגב' פאטמה סמורי בכתובת [email protected], ולבקשם להעביר את התלונה אל יו"ר ועדת המשמעת Mr. Claudio Sulser.