פרסומי PMW
אירוע פלסטיני בלונדון המאדיר טרור בוטל בעקבות חשיפת "מבט לתקשורת פלסטינית"
Share |
       
אירוע פלסטיני בלונדון המאדיר טרור בוטל
בעקבות חשיפת "מבט לתקשורת פלסטינית"
 
מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" חשף שלשום (19/04/2017) כי השגרירות הפלסטינית בבריטניה השתתפה בארגון אירוע של הקרנת סרט הוקרה לרב המחבלים מרואן ברגותי, שהיה אמור להיערך במלון "מיי פייר" בלונדון בשבוע הבא. מספר שעות אחרי שמכון PMW פרסם את הסיפור, דוברוּת המלון הודיעה כי האירוע בוטל בעקבות "בדיקת רקע שגרתית" שבוצעה על ידי המלון:

"לאחרונה קיבלנו פנייה ממדינת פלסטין כדי לארח אירוע של הקרנה פרטית באולם התאטרון "מיי פייר." כחלק מהנוהל העסקי שלנו, אנו בחנו את הפנייה וערכנו בדיקת רקע מקיפה, ובעקבותיה החלטנו לא להמשיך בהכנת האירוע הזה."
[Jewish News, 19/04/2017]

על אף שדוברות בית המלון הודיע כי האירוע לא יתקיים במלון, אין שינוי בהזמנה לאירוע באתר הרשמי של השגרירות הפלסטינית בבריטניה. על פי ההזמנה באתר השגרירות [נכון לזמן כתיבת הדברים, 20/04/2017 שעה 16:45] האירוע יתקיים במלון מיי פייר בלונדון.

להלן תרגום הדיווח של "מבט לתקשורת פלסטינית" מתאריך 19/04/2017 שפרסם את דבר האירוע המאדיר טרור של השגרירות הפלסטינית בלונדון:

השגרירות הפלסטינית מאדירה טרור פלסטיני 
בזמן שבריטניה אבלה על צעירה בריטית
 שנרצחה על ידי מחבל פלסטיני

ך
השגרירות הפלסטינית בבריטניה מקדמת סרט 
שמאדיר את המחבל הפלסטיני מרואן ברגותי,
בכיר פת"ח שתכנן רצח של 5
 
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

בזמן שבריטניה מתאבלת על רצח הסטודנטית הבריטית, חנה בלדון, בידי מחבל פלסטיני בשבוע שעבר בירושלים, השגרירות הפלסטינית בבריטניה מקדמת אירוע בלונדון שמאדיר מחבל פלסטיני אחר.

מרואן ברגותי, שהיה מפקד התנזים, זרוע טרור של תנועת פת"ח, בזמן מסע הטרור של הרש"פ ("האינתיפאדה השנייה", 2005-2000), הורשע ונכלא על ידי ישראל על תכנון 3 פיגועי ירי שבהם נרצחו 5 אזרחים. השגרירות הפלסטינית בבריטניה מקדמת אירוע שמאדיר את המחבל הבכיר ברגותי על ידי הקרנת סרט תיעודי על חייו בשבוע הבא, 23/04/2017, במלון "מייפייר" בלונדון. באותו זמן יתחילו בישראל אירועי ערב יום הזיכרון לשואה.

על פי ההזמנה לאירוע, שפורסמה באנגלית באתר הרשמי של השגרירות הפלסטינית, האירוע מאורגן על ידי סניף בריטניה של תנועת פת"ח, שבראשה עומד מחמוד עבאס, ועל ידי התאחדות הקהילות הפלסטיניות באירופה. כמו כן השגרירות הפלסטינית מעורבת באירוע באופן ישיר, היות שהרישום לאירוע נעשית על ידי שליחת מייל ליועצת הפוליטית של השגרירות, מייסון שורפא.

[אתר השגרירות הפלסטינית בבריטניה, עדכני ל-19/04/2017]

הקרנת הסרט "מרואן" בלונדון, שהופק על ידי סוכנות הידיעות הפלסטינית 'מען' מתוכננת להתקיים ביום האסיר הפלסטיני כאות "סולידריות" עם אלו שמכונים בהזמנה של השגרירות הפלסטינית - "6,500 אסירים פוליטיים פלסטינים" - כלומר, מחבלים ורוצחים פלסטינים הכלואים בישראל. כך גם מרואן ברגותי, שנכלא באשמת תכנון תכנון 5 מעשי רצח, מכונה בהזמנה "לוחם התנגדות" שהיה ל"חסיד של פתרון שתי המדינות."

מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" דיווח בעבר על ניסיון הרש"פ לגרום לקהילה הבינלאומית "להכיר בלגיטימיות" של מעשי הרצח של ברגותי באמצעות קמפיין ל
פרס נובל לשלום לברגותי (הקישור כולל פרטים על מעשי הרצח שתוכננו על ידי ברגותי ועל קורבנותיהם).