פרסומי PMW
פת"ח: רצח הספורטאים הישראלים באולימפיאדת מינכן היה "פעולה הירואית"
Share |
פת"ח: רצח הספורטאים הישראלים
 באולימפיאדת מינכן היה "פעולה הירואית"

מחבל שביצע פיגוע דקירה בתל אביב הוא "שהיד גיבור"
אשר "סיים את המשימה וטבח את אויביכם"נאן ז'אק זילברדיק

תנועת פת"ח של מחמוד עבאס ממשיכה להתגאות בטבח הספורטאים הישראלים באולימפיאדת מינכן בשנת 1972, שבו מחבלים פלסטינים מארגון 'ספטמבר השחור' רצחו 11 ספורטאים.

ביום השנה לפיגוע הרצחני, עמוד הפייסבוק של פת"ח כינה את הטבח "פעולה הירואית," ופרסם תמונות של המחבלים בזמן הפיגוע, ושל ראש ארגון ספטמבר השחור, צלאח ח'לף. פת"ח אמרה שהפיגוע הפגין את "האומץ והעוז של לוחם ההתנגדות הפלסטיני":

"יום השנה ה-44, ה-6-5 בספטמבר 1972 – יום השנה לביצוע פעולת מינכן ההירואית שביצעו לוחמי ארגון ספטמבר השחור של אש"ף. פעולת מינכן עוד נזכרת ונרשמת בהיסטוריה, והיא המחישה את משמעות האומץ והעוז של לוחם ההתנגדות הפלסטיני והקרבתו העצמית למען המולדת ולמען הסוגיה."
[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 05/09/2016]

בתמונה נראה יאסר ערפאת עם ראש ארגון ספטמבר השחור צלאח ח'לף ('אבו איאד')

פוסט אחר בעמוד של פת"ח מדגיש את חלקה של פת"ח בפיגוע באולימפיאדת מינכן:

"פעולת מינכן, 5 בספטמבר 1972 – פת"ח עברה כאן."
 
ההאדרה של הטבח באולימפיאדה ותיאור המחבלים כגיבורים מצד פת"ח באו חודשיים בלבד לאחר שהוועד האולימפי הבינלאומי סוף סוף ציין את האסון בטקס רשמי באולימפיאדת ריו שנערכה לאחרונה.

לפת"ח ולרש"פ יש מדיניות עקבית של האדרת כל מי שרצח ופגע בישראלים, כפי שמכון מבט לתקשורת פלסטינית מתעד ומדווח לאורך שנים.

בימים האחרונים פת"ח האדירה גם את המחבל תאא'ר אבו ר'זאלה – מחבל בעל תעודת זהות ישראלית ממזרח ירושלים שביצע פיגוע דקירה בתל אביב ופצע 5 אנשים ב-8/10/2015. במהלך הפיגוע המחבל נורה למוות על ידי חייל צה"ל.

פת"ח בחשבון הטוויטר שלה בירכה את ה-"שהיד", וכתבה לו: "אתה השלמת את השליחות, ושחטת את אויביך":

טקסט בפוסט ועל התמונה: "השהיד תאא'ר אבו ע'זאלה, ירושלים קראה לך, ואתה השלמת את השליחות, ושחטת את אויביך"
[חשבון הטוויטר הרשמי של פת"ח, 30/08/2016]
 
הערה: למרות שפת"ח הזכירה את ירושלים, הפיגוע אירע בתל אביב.

פת"ח גם שיבחה את המחבל אבו ר'זאלה בעמוד הפייסבוק שלה שבו הוא תואר כ"שהיד גיבור":

"הכיבוש מסר את גופת השהיד ת'אא'ר אבו ר'זאלה לבני משפחתו, לקבורה בבית הקברות 'באב אל-מוג'אהדין' ברחוב צלאח אלדין בירושלים. רחמי [אללה] על השהידים הגיבורים שלנו."
[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 30/08/2016]
 
להלן קטעים יותר ארוכים מהפוסטים של פת"ח המאדירים את טבח מינכן:

טקסט הפוסט:
"יום השנה ה-44, ה-6-5 בספטמבר 1972 – יום השנה לביצוע פעולת מינכן ההירואית (כלומר, טבח הספורטאים הישראלים באולימפיאדת מינכן) שביצעו לוחמי ארגון ספטמבר השחור של אש"ף. פעולת מינכן עוד נזכרת ונרשמת בהיסטוריה, והיא המחישה את משמעות האומץ והעוז של לוחם ההתנגדות הפלסטיני והקרבתו העצמית למען המולדת ולמען הסוגיה."

כיתוב בחלק העליון של התמונה: "תנועת השחרור הלאומי הפלסטיני - פת"ח"

כיתוב בחלק התחתון של התמונה, ציטוט מדברי ראש ארגון הטרור ספטמבר השחור: "'אנשי פת"ח, אנשי פלסטין הנאמנים – היו בטוחים לחלוטין כי תנועת פת"ח, שהייתה נאמנה לעקרונות המהפכה, תמשיך להיות נאמנה לעקרונות אלו. והמהפכה ב-1 בינואר 1965 (כלומר, הפיגוע הראשון של פת''ח נגד ישראל) באה להגיד לעולם כולו כי לעם הזה יש הנהגה משלו וארגון משלו (כלומר, אש"ף), וכי הוא מתעקש להיות בעל החלטה עצמאית משלו' – השהיד צלאח ח'לף"

כיתוב בתמונה, בצד שמאל בתחתית: "נציבות הגיוס והארגון של תנועת פת"ח"
[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 05/09/2016]

צלאח ח'לף (אבו איאד) - ממייסדי פת"ח וראש ארגון הטרור ספטמבר השחור. בין הפיגועים שתכנן היה טבח הספורטאים באולימפיאדת מינכן ב-1972,,פיגוע שבו נרצחו 11 ספורטאים ישראלים; וכן רצח של שני דיפלומטים אמריקאים בסודאן ב-1/03/1973.

הפיגוע במוביל הארצי – ב-1/1/1965 אנשי פת"ח ניסו לבצע פיצוץ נגד צינור המוביל הארצי של ישראל. זה היה הניסיון הראשון של פת''ח לבצע פיגוע בישראל. על אף שהפעולה הזו הסתיימה בכישלון, תאריך הפעולה נחשב עד היום לזמן ה'פריצה', כלומר תחילת הפעילות של תנועת פת"ח.
טקסט ותמונות שפורסמו בעמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח.

טקסט בפוסט:
"פעולת מינכן, 5 בספטמבר 1972 – פת"ח עברה כאן"
"פעולת מינכן היא פעולת תפיסה בשבי של בני ערובה ישראלים שאירעה במהלך אולימפיאדת הקיץ שהתקיימה במינכן בגרמניה בין ה-5 ל-6 בספטמבר 1972. הפעולה בוצעה על ידי ארגון ספטמבר השחור של תנועת פת"ח, ודרישתו הייתה לשחרר 236 עצירים מבתי הסוהר הישראליים, שרובם היו ערבים, וכן קוזו אוקמוטו מהצבא האדום היפני. הפעולה הסתיימה בהרג של 11 ספורטאים ישראלים, 5 ממבצעי הפעולה הפלסטינים, ושוטר וטייס מסוק גרמניים."
[עמוד הפייסבוק הרשמי של פת"ח, 05/09/2016]
הערה: פת"ח הסירה בהמשך את שני הפוסטים.

התקפת הטרור בשדה התעופה לוד – ב-30/5/1972, שלושה חברים ב"צבא האדום היפני", טאקשי אוקודיירה, יאסודה יאסוקו וקוזו אוקמוטו, אשר גויסו על ידי ארגון הטרור הפלסטיני "החזית העממית לשחרור פלסטין" (חז"ע) - ביצעו פיגוע טרור בשדה התעופה הבינלאומי של ישראל בלוד. המחבלים פתחו בירי ברובים אוטומטיים וזרקו רימוני יד, ורצחו 24 בני אדם (בהם 8 ישראלים ו-16 תיירים) ופצעו מעל 70. אוקודיירה ויאסודה נהרגו במהלך ההתקפה, והמחבל השלישי אוקמוטו נעצר ונשפט ל-3 מאסרי עולם, אך הוא שוחרר ב-1985 לאחר 13 שנים בכלא, בעסקה עם ארגונו של אחמד ג'יבריל. בעסקה זו הסכימה ישראל לשחרר 1,150 מחבלים פלסטינים, ביניהם מבצעי פיגועים רצחניים, תמורת שלושה חיילי צה"ל שהוחזקו כבני ערובה בידי ארגון "החזית העממית לשחרור פלסטין - המפקדה הכללית".