פרסומי PMW
ערב כינוס מועצת פיפ"א הבינלאומית, ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל ממשיכה להאדיר טרור
Share |
 
לקראת כינוס מועצת פיפ"א, מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" פרסם את הדיווח הבא באנגלית בתחילת השבוע:
ל
ערב כינוס מועצת פיפ"א הבינלאומית,  
ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל ממשיכה להאדיר טרור
 
ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל מפקחת על  
אליפות "נסיך השהידים אבו ג'יהאד"

 
תמונת רב המחבלים אבו ג'יהאד נמצאת בתוך העיגול במרכז השלט 
מקור:עיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 08/05/2017
 
איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
ימים ספורים לפני הכינוס השנתי של מועצת פיפ"א (הפדרציה הבינלאומית לכדורגל), ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל, החברה בפיפ"א, משתמשת שוב בספורט הכדורגל על מנת להוקיר ולעודד טרור.

העיתון הרשמי של הרש"פ, אל-חיאת אל-ג'דידה, דיווח ב-08/05/2017 כי ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל פיקחה גם השנה על הטורניר השנתי על שם ח'ליל אל-וזיר (אבו ג'יהאד), רב מחבלים האחראי ל
רציחתם של 125 ישראלים:

"מועדון אל-אנצאר הירושלמי הצליח זו השנה ה-23 ברציפות לארגן את אליפות נסיך השהידים ח'ליל אל-וזיר... בפיקוח סניף מרכז בהתאחדות [הפלסטינית] לכדורגל, ובחסות משותפת של סניף מרכז במועצה [הפלסטינית] העליונה לנוער וספורט, ואגודת מועדוני ירושלים."
[עיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 08/05/2017]
 
העובדה שההתאחדות הפלסטינית לכדורגל מפקחת על טורניר כדורגל על שם רב מחבלים באותו שבוע שבו מתכנסת מועצת פיפ"א מהווה סטירת לחי למועצת פיפ"א, אשר מתגאה בכך שהאיגודים החברים בה מקדמים את השלום באמצעות הכדורגל, ואשר אוסרת על חברי פיפ"א לעודד גזענות, שנאה וטרור.
באופן ציני, ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל המעודדת טרור מזה שנים, הגישה בקשה למועצת פיפ"א להרחיק את מדינת ישראל מפיפ"א. העניין זה הופיע ברשימת הנושאים לדיון על סדר היום של מועצת פיפ"א (אך פיפ"א דחתה את ההצעה הפלסטינית ב-11/05/2017). אך הנושא שנעדר מסדר היום של מועצת פיפ"א הוא קריאה חזקה לגינוי ואף להרחקה מפיפ"א של ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל, שבראשה עומד ג'יבריל רג'וב, שבאופן אישי מעודד טרור.

מכון
מבט לתקשורת פלסטינית הגיש תלונה מפורטת לוועדת המשמעת של פיפ"א. התלונה כוללת תיעוד על כך שבמשך שנים ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל, וג'יבריל רג'וב העומד בראשה, הפרו בגלוי ובאופן בוטה את תקנות פיפ"א, על ידי עידוד והאדרת טרור, הסתה לשנאה ולאלימות, עידוד גזענות, ומניעת שימוש בכדורגל לבניית לשלום. תלונת "מבט לתקשורת פלסטינית" הוגשה בתיאום עם פרויקט המשפט ועורכי הדין של בריטניה למען ישראל. בעקבות זאת, הצטרפו לתלונה גם 30 משפחות של קרבנות טרור, וארגונים אחרים. בנוסף, חברי פרלמנט גרמנים הגישו לפיפ"א תלונה בעניין רג'וב וההתאחדות הפלסטינית לכדורגל.

התלונה של "מבט לתקשורת פלסטינית" ציינה את ההפרות הבאות של חוקי פיפ"א ואת העונשים:
  • על הפרת סעיף 4 בחוקת פיפ"א - השעיה או הדחה מפיפ"א.
  • על הפרת סעיף 53 של תקנון המשמעת של פיפ"א - השעיה ממשחקים לתקופה של לפחות 12 חודשים וקנס מינימלי של 20,000 פרנקים שוויצרים.
  • על הפרת סעיף 58 של תקנון המשמעת של פיפ"א - השעיה מחמישה משחקים לפחות וקנס מינימלי של 30,000 פרנקים שוויצרים.
  • על הפרת סעיף 3 של חוקת פיפ"א אין ענישה קבועה, אך בהתאם לסעיף 11 של תקנון המשמעת של פיפ"א יש להניח כי הפרת סעיף זה מובילה לאיסור השתתפות בכל פעילות הקשורה לכדורגל לפרק זמן ארוך.
לחץ לצפייה בתלונה של "מבט לתקשורת פלסטינית" הכוללת דוגמאות נוספות לפיקוח של התאחדות הפלסטינית לכדורגל על הטורניר השנתי שנערך בהוקרה לרב המחבל אבו ג'יהאד.

בעקבות הדיווח על עריכת טורניר "נסיך השהידים אבו ג'יהאד" גם החודש תחת הפיקוח של ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל, טורניר כדורגל שמאדיר רב מחבלים ורוצח של 125 אזרחים ישראלים, מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" שוב קורא למועצת פיפ"א שנערכת בימים אלה להכניס לסדר היום של פיפ"א את עניין ההפרות החמורות של ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל.

להלן קטע מתוך כתבה הכוללת עידוד לטרור מצד ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל, שהתפרסמה השבוע בעיתון הרשמי של הרש"פ:

"מועדון אל-אנצאר הירושלמי הצליח זו השנה ה-23 ברציפות לארגן את אליפות נסיך השהידים ח'ליל אל-וזיר (כלומר, מחבל האחראי לרצח 125 אזרחים)... בהשתתפות 12 מועדונים ירושלמים. זאת בפיקוח סניף מרכז בהתאחדות [הפלסטינית] לכדורגל, ובחסות משותפת של סניף מרכז במועצה העליונה לנוער וספורט ואגודת מועדוני ירושלים."
[עיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 08/05/2017]
 
אבו ג'יהאד (ח'ליל אל-וזיר) היה ממייסדי פת"ח, שימש כסגנו של יאסר ערפאת וראש הזרוע הצבאית של אש"ף. בשנות ה-70 עמד מאחורי מספר פיגועי טרור, ביניהם הפיגוע הקטלני ביותר בתולדות ישראל, חטיפת "אוטובוס הדמים" בכביש החוף בשנת 1978. בפיגוע הזה נרצחו 37 אזרחים ישראלים, ביניהם 12 ילדים.