פרסומי PMW
לקראת ביקור טראמפ בישראל ופגישתו עם עבאס בבית לחם, הרש"פ קוראת כיכרות בג'נין ובטולכרם על שמות של רוצחים
Share |
   
לקראת ביקור טראמפ בישראל
ופגישתו עם עבאס בבית לחם,
הרש"פ קראה כיכרות בג'נין ובטולכרם
על שמות של רוצחים
 
  • כיכר בג'נין על שם כרים יונס
  • כיכר בטולכרם על שם מאהר יונס
שלט בכיכר בטולכרם עם הטקסט:  
"כיכר האסיר הגיבור מאהר יונס" 
  • ברכה מעבאס המביעה "כבוד וגאווה" הועברה לאסירים מחבלים אסירים בטקס בג'נין
  • מנהיגי הרש"פ ופת"ח השתתפו בשני הטקסים לקריאת הכיכרות על שמות הרוצחים
נאן ז'אק זילברדיק
 
בשבועות שלפני ביקורו של טראמפ בישראל, שבו הוא גם נפגש עם מחמוד עבאס ב-23/05/2017, יו"ר הרשות הפלסטינית עבאס עשה את מירב המאמצים שלו לשכנע את העולם ואת טראמפ כי הרש"פ שואפת להגיע לשלום עם ישראל.

אך דיבורים הם דבר אחד, ומעשים הם דבר אחר. בזמן שעבאס דיבר על השלום, הרש"פ קראה שתי כיכרות על שמות של רוצחים, מאחורי גבו של טראמפ:

כיכר כרים יונס בג'נין
כיכר מאהר יונס בטולכרם

כרים ומאהר יונס הם שני בני דודים, ערבים בעלי אזרחות ישראלית, שחטפו ורצחו חייל את אברהם ברומברג, חייל צה"ל, ב-1980. על שניהם נגזר מאסר עולם שאחר כך הוקצב ל-40 שנה, והם מרצים את עונשם בכלא ישראלי.

וכך נמשכת ההונאה של עבאס את העולם: אפילו בזמן שהרש"פ מתכוננת לארח את נשיא ארה"ב טראמפ, היא ממשיכה במדיניות הוקרת מחבלים רוצחים על ידי קריאת רחובות על שמם , כיכרות, ובתי ספר.

בזמן שעבאס מבטיח לנשיא ארה"ב בבית לחם שיש רצון פלסטיני אמתי בשלום, פלסטינים בג'נין וטולכרם מתאספים בכיכרות שנקראו לאחרונה על שם מחבלים רוצחים.
 
הענקת השם לכיכר בג'נין נעשית תחת חסותו של מושל מחוז ג'נין ברש"פ, תנועת פת"ח ועיריית ג'נין. בטקס נמסרו ברכות מעבאס ומהנהגת הרש"פ שמביעות "כבוד וגאווה" במחבלים וברוצחים הכלואים:
 
"בטקס הענקת השם השתתפו... קרובי האסירים כרים ומאהר יונס, וזאת תחת חסותם של מושל מחוז ג'נין, תנועת פת"ח, עירית ג'נין והמועצה העליונה לסיוע ולתמיכה באסירים...
מושל מחוז ג'נין, אבראהים רמדאן, שלח ברכת כבוד וגאווה בשם כבוד הנשיא אבו מאזן וההנהגה הפלסטינית לאסירים ולקרוביהם."
[עיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 19/05/2017]
 
מושל מחוז ג'נין, אבראהים רמדאן, ישב יחד עם אמו של הרוצח כרים יונס בטקס הענקת השם לכיכר בג'נין. השניים החזיקו שלט המציג את תמונות יאסר ערפאת, המחבל רוצח כרים יונס, ויו"ר הרש"פ מחמוד עבאס.
 
 
טקסט בחלק עליון של השלט: "פת"ח / ג'נין"
טקסט על המצח של כרים יונס: " עצור מאז 6 בינואר 1983"
טקסט בתחתית השלט: "כיכר זְקָן האסירים"
[מען, סוכנות ידיעות פלטינית עצמאית, 11/05/2017]
 
בטקס הענקת השם לכיכר בטולכרם, מושל מחוז טולכרם, בכיר הרש"פ עסאם אבו בכר, הדגיש את הוקרת הרש"פ הניתנת למחבלים הרוצחים:
 
"מושל מחוז טולכרם, עסאם אבו בכר, הסיר את הלוט מכיכר בעיר טולכרם שנקראה על שמו של האסיר מאהר יונס (כלומר, מחבל שחטף ורצח חייל צה"ל - העורך) ...
מושל המחוז אמר: 'זוהי הוקרה ללוחם מאהר יונס... אני מודה לעיריית טולכרם ולכל גורמי המחוז על מעשה לאומי זה של עמידה לצד האסירים. אנו עומדים באופן קבוע לצדם של לוחמינו, שינצחו בשביתת הכבוד והחרות הנמשכת מזה 25 יום ברציפות."
[מען, סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאית, 11/05/2017]
 
מכון מבט לתקשורת פלסטינית דיווח החודש כי הרש"פ גם הודיעה על כוונתה לקרוא כביש ראשי בג'נין על שם החוטף-רוצח כרים יונס:
 
"מושל מחוז ג'נין, אברהים רמדאן, וראש הרשות לענייני אסירים ומשוחררים [באש"ף] עיסא קראקע, הודיעו כי אחד מהרחובות הראשיים בעיר ייקרא על שם זקן האסירים כרים יונס."
[אל-איאם, 03/05/2017]
 
להלן קטעים יותר ארוכים מהידיעות בתקשורת הפלסטינית הכוללות דיווחים על קריאת מקומות שונים על שמות הרוצחים כרים ומאהר יונס:
 
"אירועי ההזדהות עם האסירים שובתי הרעב מזה 32 ימים (כלומר, מאז 17/4/2017) נמשכו על רקע הזעם על הכיבוש בשל חוסר הצדק שבו מתנהל שב"ס נגד האסירים.
למאהל שביתת השבת בעיר ג'נין הגיעו משלחות הזדהות רבות להביע את עמידתן מאחורי האסירים, במערכת הכבוד עד להשגת זכויותיהם הצודקות, בדרך לשחרור האסירים מבתי הסוהר של הכיבוש.
פעילי ג'נין קראו לכיכר שבה נמצא מאהל ההזדהות של שביתת השבת על שמו של האסיר כרים יונס (כלומר, מחבל שחטף ורצח חייל - העורך). בטקס הענקת השם השתתפו בני משפחות האסירים מהפנים הפלסטיני (כלומר, מתוך ישראל - העורך) ומרחבי המחוז, וקרובי האסירים כרים ומאהר יונס, וזאת תחת חסותם של מושל מחוז ג'נין, תנועת פת"ח, עירית ג'נין והמועצה העליונה לסיוע ולתמיכה באסירים...
מושל מחוז ג'נין, אבראהים רמדאן, שלח ברכת כבוד וגאווה בשם כבוד הנשיא אבו מאזן וההנהגה הפלסטינית לאסירים ולקרוביהם."
[העיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה, 19/05/2017]
 
כותרת: "כיכר בטולכרם נקראה על שמו של אסיר"
"מושל מחוז טולכרם, עסאם אבו בכר, הסיר את הלוט מכיכר בעיר טולכרם שנקראה על שמו של האסיר מאהר יונס מכפר עארה שבשטחי 48 (כלומר, ישראל - העורך)...
מושל המחוז אמר: 'זוהי הוקרה ללוחם מאהר יונס, שריצה ועודנו מרצה מעל ל-35 שנים בבתי הכלא של הכיבוש, ופועל יוצא של האיסור לקרוא [למקומות] על שם שהידים ואסירים בפנים (כלומר, בתוך ישראל - העורך). אני מודה לעיריית טולכרם ולכל גורמי המחוז על מעשה לאומי זה של עמידה לצד האסירים והבעת תמיכה בהם. אנו עומדים באופן קבוע לצדם של לוחמינו, שינצחו בשביתת הכבוד והחרות הנמשכת מזה 25 יום ברציפות."
[מען, סוכנות ידיעות פלסטינית עצמאית, 11/05/2017]
 
בתמונה נלווית לידיעה נראה שלט שהוצב בכיכר שבו כתוב: "כיכר האסיר הגיבור מאהר יונס"

כותרת: "רחוב ראשי בג'נין נקרא על שמו של כרים יונס"
"מושל מחוז ג'נין אברהים רמדאן וראש הרשות לענייני אסירים ומשוחררים [באש"ף] עיסא קראקע הודיעו כי אחד מהרחובות הראשיים בעיר ייקרא על שם זקן האסירים כרים יונס (כלומר, מחבל שחטף ורצח חייל צה"ל). זאת, במהלך עצרת המונים מרכזית שנערכה מול מאהל ההזדהות שהוקם לאות תמיכה באסירים שמנהלים את קרב הכבוד והחרות (כלומר, שביתת הרעב של האסירים המחבלים שהחלה ב-17/4/2017)."
[אל-איאם, 03/05/2017]