פרסומי PMW
לְמה העולם צריך להאמין?
Share |
     
לְמה העולם צריך להאמין?
ח
למה שעבאס אמר לטראמפ בבית לחם,
או למה שמנהיגים פלסטינים אומרים לבני עמם באופן קבוע?
 k
עבאס לטראמפ בבית לחם:
"... קבלת פתרון שתי המדינות בגבולות 1967, מדינת פלסטין עם מזרח ירושלים כבירתה, שחיה לצד ישראל בשלום ובטחון"
 ג
בכיר פלסטיני באש"ף:
"כל אחד מאתנו יודע מהי מטרתנו" -  
"לשחרר את כל אדמת פלסטין"
ך
1

איתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק
 
יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס ומנהיגים אחרים של הרש"פ מרבים לומר, כשהם פונים לקהל בינלאומי, שהם רוצים להגיע לשלום עם ישראל, ותומכים בפתרון שתי המדינות ורוצים ליישמו. מחמוד עבאס אמר לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ אתמול בבית לחם:
 
"פעם נוספת, אנו מאשרים לך את עמדתנו שהיא קבלת פתרון שתי המדינות בגבולות 1967, מדינת פלסטין עם בירתה מזרח ירושלים, שחיה לצד ישראל בשלום ובביטחון."
[ניו יורק טיימס, 23/05/2017]
 
אך ההצהרה הזו מנוגדת לדברים רבים שנאמרים מפי מנהיגי הרש"פ לבני עמם וגם לילדים פלסטינים. מנהיגי דת ברש"פ אף לימדו כי ההכרה בישראל אסורה על פי אסלאם.
 
לפני כשבוע אמר ח'אלד מסמאר, חבר המועצה הלאומית הפלסטינית, הגוף המחוקק של אש"ף, כי " כל אחד מאתנו יודע" שלמרות שמסכימים לפחות, המטרה הפלסטינית האמתית היא לקחת את כל ישראל בסוף:
 
 
ח'אלד מסמאר, חבר המועצה הלאומית הפלסטינית: "המהפכה פרצה ב-1965 (כלומר, הפיגוע הראשון של תנועת פת"ח) כדי לשחרר את כל אדמת פלסטין, אך הנסיבות לא אפשרו זאת... אנו נלחמנו, ועמדנו מול כל דבר, מול כל המזימות, אולם, אנו נגשים את מטרתנו. נכון, אנו הסכמנו לקבל רק 20 או 22 אחוז מפלסטין (כלומר, הגדה המערבית ורצועת עזה), אך זכות אינה הולכת לאיבוד כל עוד ממשיכים לדרוש אותה. כל אחד מאתנו יודע מה מטרתנו (כלומר, 'לשחרר את כל  אדמת פלסטין')."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, נושא היום, 15/05/2017]

מנהיג פלסטיני אחר גם הדגיש לאחרונה כי אין לפלסטינים כוונות לערוך שינוי באידיאולוגיה שלהם. כל שטחי ישראל שייכים לפלסטינים, והם חלק מ"פלסטין."

המרכז הכללי של הוועדה הלאומית של אש"ף להנצחת הנכבה אמר בנאום כי "אנו לא נוותר על גרגר חול מיפו ולא מחיפה ואל מלוד ולא מרמלה."

המרכז הכללי של הוועדה הלאומית להנצחת הנכבה, מוחמד עליאן: "אנו רוצים לומר לגבי מה שקרה בשנת 48: יהיו האבדות והקרבנות גדולים ככל שיהיו, אנו לא נוותר על גרגר חול מיפו ולא מחיפה ולא מלוד ולא מרמלה. יעשה הכיבוש הזה מה שיעשה, אנו נשארים כאן, נטועים כעץ הזית, נאבקים ושומרים [על המולדת]."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, שידור מיוחד ליום הנכבה, 15/05/2017]
 
מכון "מבט לתקשורת פלסטינית" פרסם הצהרות דומות מפי מנהיגים פלסטיניים אחרים, כמו חבר הועד המרכזי של פת"ח, עזאם אל-אחמד, שאמר כי הוא "משוכנע" כי מדינה פלסטינית בגדה המערבית תוביל למחיקת ישראל על ידי "פלסטין", בדיוק כפי שצפון וייטנאם השתלטה על דרום וייטנאם.
 
הרש"פ מציגה כל הזמן את תפיסתה את המושג "פלסטין" על ידי שימושה במפות "פלסטין" הכוללות את מדינת ישראל, כמו למשל במגני הוקרה, בסמלים, בפוסטים בפייסבוק המתייחסים למקומות בישראל כממוקמים ב"פלסטין," או בהצהרות שמגדירות את "פלסטין" כמשתרעת מהים [התיכון] עד הנהר [הירדן]."
 
מנהיגי דת של הרש"פ מלמדים את הפלסטינים כי החוק האסלאמי אוסר עליהם "לוותר על אפילו גרגר אחד מאדמת פלסטין," ותוכנית ילדים בטלוויזיית הרש"פ, בית הבתים, חוזרת גם על המסר כי "כל פלסטין תחזור אלינו", וכי הגודל של פלסטין שווה ערך לשטחי ישראל והרש"פ ביחד.