פרסומי PMW
דובר של פת"ח הציג את "הפרוטוקולים של זקני ציון" כמסמך אמיתי
Share |
       
דובר של פת"ח הציג את
"הפרוטוקולים של זקני ציון"
כמסמך אמיתי

הוא טען כי הפרוטוקולים מנחים את הציונים "ליצור זרמים דתיים קיצוניים" אשר יחתרו תחת המשטרים הערבים ויעסיקו אותם בסכסוכים פנימייםאיתמר מרכוס ונאן ז'אק זילברדיק

 

בראיון בטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, דובר של תנועת פת"ח ציטט את המסמך המזויף האנטישמי "הפרוטוקולים של זקני ציון" כמקור סמכות של מדיניות ישראל. דובר פת"ח אוסאמה אל-קוואסמה אמר כי "הפרוטוקולים" מנחים את הציונים ליצור זרמים דתיים אסלאמיים קיצוניים במטרה לגרום לסכסוכים פנימיים אצל הערבים. דבר זה יעסיק את המשטרים הערבים וימנע מהם לדאוג לסוגיות חשובות כגון "התחמשות נגד האויב."
 
דובר פת"ח אוסאמה אל-קוואסמה: "הסעיף השני של הפרוטוקולים של זקני ציון אומר שצריך ליצור זרמים דתיים קיצוניים שיהוו ניגוד מוחלט למשטר השליט, ואין זה משנה איזה משטר - לאומי, ערבי, חילוני, קומוניסטי או מרקסיסטי - כדי שסדר העדיפויות של המשטרים הללו ישתנה באופן שמתאים לציונים: במקום לדאוג לבריאות, לחינוך, לחברה ולהתחמשות כנגד האויב - הם יעסקו בסכסוכים פנימיים."
[הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, "נושא היום," 16/04/2017]
 
מכון מבט תקשורת פלסטינית דיווח כי הפלסטינים מציגים את "הפרוטוקולים של זקני ציון" כמסמך אותנטי. למעשה, "הפרוטוקולים" הם מסמך אנטישמי מזויף שהוכן על ידי המשטרה החשאית הרוסית. ה"פרוטוקולים" מתארים כיצד מתכננים היהודים כביכול להשתלט על העולם. "הפרוטוקולים של זקני ציון" פורסמו ב-1903 ברוסיה, ותורגמו לשפות רבות. בשנת 1921 "הפרוטוקולים" נחשפו והוכחו חד משמעי כמסמך מזויף.
 
ב-2015 מכון"מבט לתקשורת פלסטינית דיווח כי אוסאמה אל-קוואסמה הציג כבר אז את "הפרוטוקולים" כמסמך אותנטי, וטען באופן די תמוה כי הם מנחים את היהודים: "אל תגורו בעזה."
 
המסר כי "הפרוטוקולים של זקני ציון" הם מסמך אותנטי הנו מושרש בקרב האוכלוסייה הפלסטינית. כאשר הטלוויזיה הנורבגית הכינה כתבה ב-2013 על הממצאים של מבט לתקשורת פלסטינית בנושא ההסתה של הרש"פ, צוות הטלוויזיה הלך לרמאללה לדבר עם פלסטינים כדי לבדוק עד כמה הגישות האנטישמיות כלפי יהודים נפוצות שם. בבית קפה ברמאללה הם למדו כי "המסמך האנטישמי המפורסם ביותר בעולם הנו חי וקיים." 
 
קריין ערוץ NRK (נורבגיה): "עד כמה הגישות האלה כלפי היהודים וישראל, שטלוויזיית הרש"פ עוזרת להפיץ אותן, נפוצות? חדשות 'ערב יום ראשון' נסע בין הפלסטינים בגדה המערבית כדי לגלות את התשובה. התחנה הראשונה: הבירה הפלסטינית, רמאללה. בשולחן בבית הקפה הראשון שמצאנו, התברר כי 'הפרוטוקולים של זקני ציון' הם כבר נושא הדיון."
איש בבית הקפה: "בדיוק דיברנו על זה. כן, קראתי חלק מזה כבר ואני יודע, אני מאמין שיש פרוטוקול כי הם מתכוונים להשתלט על העולם."
קריין ערוץ NRK: "'הפרוטוקולים' זה מסמך מלפני יותר ממאה שנה המתעד כי היהודים ישתלטו על עליונות העולם, והוא זיוף להכפיש את היהודים. אבל בשולחן בבית קפה זה, המסמך האנטישמי המפורסם ביותר בעולם הנו חי וקיים."

 

כתב ערוץ NRK: "האם אתה יודע ש'הפרוטוקולים' האלה מזויפים?"
איש בבית קפה: "מזויפים? אני לא מאמין לזה. אני מאמין שהם כתבו את זה, כי זו המנטליות של היהודים."
[ערוץ NRK (נורבגיה), 10/02/2013]